Ο εθνικός χώρος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14916
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 25 Μαρ 2019, 18:37

Golden Age έγραψε:
24 Μαρ 2019, 23:36
southern έγραψε:
24 Μαρ 2019, 23:00
Υπάρχει και ο Τζημερος ο οποίος έχει προοπτική συνεργασίας. Το δεξιό μπλογκ συνεχίζει τη μάχη για τη δεξιά ιδεολογική ανάκτηση.
Ο Τζήμερος δεν είναι Δεξιά. Νεοφιλελεύθερο Κέντρο είναι.
O Τζημερος ειναι δεξιος αφου ειναι φιλελευθερος.
Εσεις ειστε αριστεροι δλδ μαρξιστοειδη αφου εισαστε εθνικοσοσιαλιστες δλδ ρατσιστες σοσιαλφασιστες.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29106
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Μαρ 2019, 18:59

southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 18:36
Golden Age έγραψε:
25 Μαρ 2019, 16:20
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 11:36
Η ΧΑ πρέπει να πεθάνει πολιτικά για το καλό του πατριωτισμού και του αντί αριστερού μετώπου.
Εμ υποστηρίζεις την πολιτική ατυτοκτονία του εθνικιστικού χώρου νομίζοντας ότι κάνεις το αντίθετο, εμ ταυτόχρονα ζητάς να διαλυθεί ο μόνος φορέας που δίνει αγώνα.

Όχι κύριε, όσοι κουβλούν τα δικά σου τα μυαλά πρέπει να ιδιωτεύσουν για να πάμε μπροστά και να εξυπηρετηθούν τα όσα ζητάς. Με τα μυαλά σας μόνο Κ-Α-Τ-Α-Σ-Τ-Ρ-Ο-Φ-Η φέρνετε. Τέσσερις δεκαετίες τα δικά σας μυαλά είχαν τη μεγάλη δύναμη στο χώρο. Και τί καταφέρατε; Ιδεολογική κυριαρχία της Αριστεράς...

Και αντί να κουτουλάτε τα κεφάλια σας στα καλοριφέρ πέρνοντας φόρα και κάνοντας άλματα για να πετύχετε καλό αποτέλεσμα, μπας και εξιλεωθείτε για την καταστροφή που προκαλέσατε ή για να μην είμαι υπερβολικός, τουλάχιστον να περιέλθετε περισυλλογή για να δείτε τί λάθη (χιλιάδες...) κάνατε, τί κάνετε; Βγαίνετε και ζητάτε ζηλοφθόνως να διαλυθούν αυτοί που αλλάζουν την ιδεολογική πορεία της κοινωνίας, για να ξαναεπιστρέψετε εσείς και να τα ξανασκατώσετε, νομίζοντας ότι..."θα φέρετε καλά αποτελέσματα". ΤΡΙΑΝΤΑ όλοκληρα χρόνια δοκιμαστήκατε... Δεν σας φτάνουν; :102:
γνωρίζεις πολύ καλά το τι λάθη έχει κάνει η ΧΑ..κανείς δεν της έχεις κάνει περισσότερο κακό από ότι η ηγετική της ομάδα.
το μόνο που κάνει η ΧΑ είναι να παραμένει στο περιθώριο και να δαιμονοποιεί τον πατριωτισμό. Ο Δούμας και οι κύκλοι του θέλουν να χτίσουν κάτι υγιές και σύγχρονο. Μπροστά στο ΝΓΜ, ακόμα και ο Καρατζαφέρης φαντάζει πολιτικός τιτάνας. Και είχε δυνατά στελέχη. Τον Καρατζαφέρη ακόμα και μεγαλοεπιχειρηματίες όπως ο Εμφιετζόγλου τον υποστήριζαν ανοιχτά, τη ΧΑ δεν μπορούν. Και ο Καρατζαφέρης ένιωθε κάποτε άτρωτος στο χώρο, μην το ξεχνάς αυτό. Το πιο αξιόλογο και σύγχρονο κομμάτι του χώρου είναι οι άνθρωποι που προέρχονται από το Ελληνικό Μέτωπο, εγώ μέχρι και το βιβλίο της Ρεπούση ήμουν ακόμα στη ΝΔ.
Κάθε φορά που σε διαβάζω τις τελευταίες μέρες, νοιώθω σαν να με βομβαρδίζουν με καταπέλτες...

Ρε συ... Τί ακριβώς "δαιμονοποεί" η ΧΑ; Υπάρχει σήμερα δαιμονοποίηση του πατριωτισμού; Υπάρχει κανένας πολίτης (εκτός απο τους συνειδητοποιημένους εθνομηδενιστές, που αυτοί έχουν τους ιδεολογικούς τους λόγους (ή τους οικονομικούς...)) που να εχθρεύεται τον πατριωτισμό;

Σύγκρινε την αγάπη της κοινωνίας που υπάρχει για τον πατριωτισμό στις μέρες μας, σε σύγκριση με τις προηγούμενες δεκαετίες, όπου ο εθνομηδενισμός είχε ρεύμα...( τότε που η ΧΑ ήταν στο περιθώριο και στο "χώρο" μεσουρανούσαν οι Καρατζαφέρηδες).

Ο Εμφιετζόγλου αν θυμάμαι καλά, ΝΔ στήριζε. Επίσης, δεν μας ενδιαφέρει καμμία στήριξη επιχιερηματιών.

Βάζεις μπαγιάτικες κασσέτες περασμένων δεκαετιών (που στην τελική διαψεύστηκαν...), για να υποστηρίξεις παραδίγματα που έχουν αποτύχει στην πορεία των πραγμάτων. Μιλάς λες και είμαστε στο 2004...

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13950
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 25 Μαρ 2019, 19:12

Golden Age έγραψε:
25 Μαρ 2019, 18:59
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 18:36
Golden Age έγραψε:
25 Μαρ 2019, 16:20


Εμ υποστηρίζεις την πολιτική ατυτοκτονία του εθνικιστικού χώρου νομίζοντας ότι κάνεις το αντίθετο, εμ ταυτόχρονα ζητάς να διαλυθεί ο μόνος φορέας που δίνει αγώνα.

Όχι κύριε, όσοι κουβλούν τα δικά σου τα μυαλά πρέπει να ιδιωτεύσουν για να πάμε μπροστά και να εξυπηρετηθούν τα όσα ζητάς. Με τα μυαλά σας μόνο Κ-Α-Τ-Α-Σ-Τ-Ρ-Ο-Φ-Η φέρνετε. Τέσσερις δεκαετίες τα δικά σας μυαλά είχαν τη μεγάλη δύναμη στο χώρο. Και τί καταφέρατε; Ιδεολογική κυριαρχία της Αριστεράς...

Και αντί να κουτουλάτε τα κεφάλια σας στα καλοριφέρ πέρνοντας φόρα και κάνοντας άλματα για να πετύχετε καλό αποτέλεσμα, μπας και εξιλεωθείτε για την καταστροφή που προκαλέσατε ή για να μην είμαι υπερβολικός, τουλάχιστον να περιέλθετε περισυλλογή για να δείτε τί λάθη (χιλιάδες...) κάνατε, τί κάνετε; Βγαίνετε και ζητάτε ζηλοφθόνως να διαλυθούν αυτοί που αλλάζουν την ιδεολογική πορεία της κοινωνίας, για να ξαναεπιστρέψετε εσείς και να τα ξανασκατώσετε, νομίζοντας ότι..."θα φέρετε καλά αποτελέσματα". ΤΡΙΑΝΤΑ όλοκληρα χρόνια δοκιμαστήκατε... Δεν σας φτάνουν; :102:
γνωρίζεις πολύ καλά το τι λάθη έχει κάνει η ΧΑ..κανείς δεν της έχεις κάνει περισσότερο κακό από ότι η ηγετική της ομάδα.
το μόνο που κάνει η ΧΑ είναι να παραμένει στο περιθώριο και να δαιμονοποιεί τον πατριωτισμό. Ο Δούμας και οι κύκλοι του θέλουν να χτίσουν κάτι υγιές και σύγχρονο. Μπροστά στο ΝΓΜ, ακόμα και ο Καρατζαφέρης φαντάζει πολιτικός τιτάνας. Και είχε δυνατά στελέχη. Τον Καρατζαφέρη ακόμα και μεγαλοεπιχειρηματίες όπως ο Εμφιετζόγλου τον υποστήριζαν ανοιχτά, τη ΧΑ δεν μπορούν. Και ο Καρατζαφέρης ένιωθε κάποτε άτρωτος στο χώρο, μην το ξεχνάς αυτό. Το πιο αξιόλογο και σύγχρονο κομμάτι του χώρου είναι οι άνθρωποι που προέρχονται από το Ελληνικό Μέτωπο, εγώ μέχρι και το βιβλίο της Ρεπούση ήμουν ακόμα στη ΝΔ.
Κάθε φορά που σε διαβάζω τις τελευταίες μέρες, νοιώθω σαν να με βομβαρδίζουν με καταπέλτες...

Ρε συ... Τί ακριβώς "δαιμονοποεί" η ΧΑ; Υπάρχει σήμερα δαιμονοποίηση του πατριωτισμού; Υπάρχει κανένας πολίτης (εκτός απο τους συνειδητοποιημένους εθνομηδενιστές, που αυτοί έχουν τους ιδεολογικούς τους λόγους (ή τους οικονομικούς...)) που να εχθρεύεται τον πατριωτισμό;

Σύγκρινε την αγάπη της κοινωνίας που υπάρχει για τον πατριωτισμό στις μέρες μας, σε σύγκριση με τις προηγούμενες δεκαετίες, όπου ο εθνομηδενισμός είχε ρεύμα...( τότε που η ΧΑ ήταν στο περιθώριο και στο "χώρο" μεσουρανούσαν οι Καρατζαφέρηδες).

Ο Εμφιετζόγλου αν θυμάμαι καλά, ΝΔ στήριζε. Επίσης, δεν μας ενδιαφέρει καμμία στήριξη επιχιερηματιών.

Βάζεις μπαγιάτικες κασσέτες περασμένων δεκαετιών (που στην τελική διαψεύστηκαν...), για να υποστηρίξεις παραδίγματα που έχουν αποτύχει στην πορεία των πραγμάτων. Μιλάς λες και είμαστε στο 2004...
δεν μου έχεις κάνει κάτι σαν άτομο. απλά θεωρώ ότι η ΧΑ ως όχημα και ο ΝΓΜ ως ηγέτης δεν μπορούν να φτιάξουν κάτι σύγχρονο, μεγάλο αλλά και με προοπτική να μπορεί να συνεργαστεί και να συγκυβερνήσει.
"O Εμφιετζόγλου στηρίζει ΛΑΟΣ
https://athens.indymedia.org/post/738103/
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29106
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Μαρ 2019, 19:21

southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:12
απλά θεωρώ ότι η ΧΑ ως όχημα και ο ΝΓΜ ως ηγέτης δεν μπορούν να φτιάξουν κάτι σύγχρονο, μεγάλο αλλά και με προοπτική να μπορεί να συνεργαστεί και να συγκυβερνήσει.
Αυτό το "σύγχρονο" που ψάχνεις, το έχουμε φάει στη μάπα την περασμένη δεκαετία. Απέτυχε...

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13950
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 25 Μαρ 2019, 19:23

Golden Age έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:21
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:12
απλά θεωρώ ότι η ΧΑ ως όχημα και ο ΝΓΜ ως ηγέτης δεν μπορούν να φτιάξουν κάτι σύγχρονο, μεγάλο αλλά και με προοπτική να μπορεί να συνεργαστεί και να συγκυβερνήσει.
Αυτό το "σύγχρονο" που ψάχνεις, το έχουμε φάει στη μάπα την περασμένη δεκαετία. Απέτυχε...
έχω ουσιαστικές ιδεολογικές διαφορές με τη ΧΑ, που οφείλονται στη πολιτική μου αφετηρία. δεν μου κάνει.
και η ΧΑ είναι κολλημένη.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29106
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Μαρ 2019, 19:24

southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:23
Golden Age έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:21
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:12
απλά θεωρώ ότι η ΧΑ ως όχημα και ο ΝΓΜ ως ηγέτης δεν μπορούν να φτιάξουν κάτι σύγχρονο, μεγάλο αλλά και με προοπτική να μπορεί να συνεργαστεί και να συγκυβερνήσει.
Αυτό το "σύγχρονο" που ψάχνεις, το έχουμε φάει στη μάπα την περασμένη δεκαετία. Απέτυχε...
έχω ουσιαστικές ιδεολογικές διαφορές με τη ΧΑ, που οφείλονται στη πολιτική μου αφετηρία. δεν μου κάνει.
και η ΧΑ είναι κολλημένη.
Δικό σου θέμα τί σου κάνει και τί δεν σου κάνει. Απλά...δεν μπορείς να έχεις νοοτροπία "τσοπάνη" των οπαδών της.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13950
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 25 Μαρ 2019, 19:27

Golden Age έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:24
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:23
Golden Age έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:21


Αυτό το "σύγχρονο" που ψάχνεις, το έχουμε φάει στη μάπα την περασμένη δεκαετία. Απέτυχε...
έχω ουσιαστικές ιδεολογικές διαφορές με τη ΧΑ, που οφείλονται στη πολιτική μου αφετηρία. δεν μου κάνει.
και η ΧΑ είναι κολλημένη.
Δικό σου θέμα τί σου κάνει και τί δεν σου κάνει. Απλά...δεν μπορείς να παριστάνεις τον "τσοπάνη" των οπαδών της.
θα βρεθεί κάποια στιγμή μια χαρισματική μορφή και θα αναδιατάξει το χώρο.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3662
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 25 Μαρ 2019, 19:32

southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:27
Golden Age έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:24
southern έγραψε:
25 Μαρ 2019, 19:23

έχω ουσιαστικές ιδεολογικές διαφορές με τη ΧΑ, που οφείλονται στη πολιτική μου αφετηρία. δεν μου κάνει.
και η ΧΑ είναι κολλημένη.
Δικό σου θέμα τί σου κάνει και τί δεν σου κάνει. Απλά...δεν μπορείς να παριστάνεις τον "τσοπάνη" των οπαδών της.
θα βρεθεί κάποια στιγμή μια χαρισματική μορφή και θα αναδιατάξει το χώρο.
ναι...κάποια στιγμή.... :lol:
ας επανέρθουμε προς το παρόν όμως στα γήινα και στην τωρινή πραγματικότητα..

anax81

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από anax81 » 25 Μαρ 2019, 21:04

μόνο η χα αυγή μπορεί να πετύχει ριζοσπαστικές ανατροπές και την αναδιοργάνωση του κράτους υπέρ των Ελλήνων στο γένος. Αυτό είναι το πρόγραμμά της. Όλοι οι άλλοι υπάρχουν για να αυγατίζουν την καθεστηκυία τάξη που θέλει πολυπολιτισμό, ΜΚΟ, ευρωπαικά κονδύλια. Εδώ χρειάζεται ένα κόμμα που να είναι επαναστατικό και όχι απλά όργανο διαχείρισης της παρούσας κατάστασης. όσοι έχουν δεσμούς αίματος με την Ελλάδα θα δημιουργήσουν τη νέα κοινότητα Ελλήνων στην οποία οι ισχυρές σφυρηλατημένες σχέσεις θα οδηγήσουν αναπόφευκτα στη πρόοδο, την αναγέννηση και την εθνική ανάταση
η διαφορά με Ουγγαρία είναι οτι η Ουγγαρία είναι ακόμα ένα εθνικό ομοιογενές κράτος. Εμείς δεν είμαστε, αν ήταν εδώ ο Ορμπάν δεν θα έκανε ανατρεπτικές τομές απλά θα εμπόδιζε την περαιτέρω μετανάστευση.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29106
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 25 Μαρ 2019, 23:33

Κι επειδή οι απελπισμένοι των περίχωρων της ΝΔ κάνουν πάλι σπέκουλα....
Με γιατρούς, στρατηγούς, οικονομολόγους, καθηγητές και συγγραφείς το Ευρωψηφοδέλτιο της Χρυσής Αυγής

25 Μαρτίου 2019



Υποψήφιους ευρωβουλευτές παρουσίασε απόψε η Χρυσή Αυγή στα κεντρικά της γραφεία. Ενδιαφέρον έχει η στελέχωση του ευρω-ψηφοδελτίου με γιατρούς, στρατηγούς, στρατιωτικούς, διεθνολόγους – οικονομολόγους, καθηγητές και συγγραφείς. Δείτε το ΒΙΝΤΕΟ

https://magnesia247.gr/parousiash-tou-e ... 55b8869_fU

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13950
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 26 Μαρ 2019, 11:39

Golden Age έγραψε:
25 Μαρ 2019, 23:33
Κι επειδή οι απελπισμένοι των περίχωρων της ΝΔ κάνουν πάλι σπέκουλα....
Με γιατρούς, στρατηγούς, οικονομολόγους, καθηγητές και συγγραφείς το Ευρωψηφοδέλτιο της Χρυσής Αυγής

25 Μαρτίου 2019



Υποψήφιους ευρωβουλευτές παρουσίασε απόψε η Χρυσή Αυγή στα κεντρικά της γραφεία. Ενδιαφέρον έχει η στελέχωση του ευρω-ψηφοδελτίου με γιατρούς, στρατηγούς, στρατιωτικούς, διεθνολόγους – οικονομολόγους, καθηγητές και συγγραφείς. Δείτε το ΒΙΝΤΕΟ

https://magnesia247.gr/parousiash-tou-e ... 55b8869_fU
Μα αυτό είναι το θέμα. Η αποκοπή της ΧΑ από τη δεξιά. Επί ΛΑΟΣ υπήρχαν ανοιχτές συνεργασίες σε δημοτικές και περιφερειακές εκλογές. Μέχρι και υποψήφιοι δήμαρχοι της ΝΔ είχαν στις λίστες ανθρώπους του ΛΑΟΣ.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
Saliveros
Δημοσιεύσεις: 4884
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08
Phorum.gr user: Saliveros
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ο εθνικός χώρος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saliveros » 26 Μαρ 2019, 11:57

Με γιατρούς, στρατηγούς, οικονομολόγους, καθηγητές και συγγραφείς το Ευρωψηφοδέλτιο της Χρυσής Αυγής
Εικόνα
    Σας κάναμε ανθρώπους.
    Πάνος Σκουρλέτης

    nemo
    Δημοσιεύσεις: 7137
    Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

    Re: Ο εθνικός χώρος

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 26 Μαρ 2019, 12:09

    southern έγραψε:
    25 Μαρ 2019, 19:27
    Golden Age έγραψε:
    25 Μαρ 2019, 19:24
    southern έγραψε:
    25 Μαρ 2019, 19:23

    έχω ουσιαστικές ιδεολογικές διαφορές με τη ΧΑ, που οφείλονται στη πολιτική μου αφετηρία. δεν μου κάνει.
    και η ΧΑ είναι κολλημένη.
    Δικό σου θέμα τί σου κάνει και τί δεν σου κάνει. Απλά...δεν μπορείς να παριστάνεις τον "τσοπάνη" των οπαδών της.
    θα βρεθεί κάποια στιγμή μια χαρισματική μορφή και θα αναδιατάξει το χώρο.
    Nαι ισως καποτε Τωρα υποστηριζουμε αυτο που εχουμε σημερα μεχρι να ...τι στο καλό πρέπει να το κιμά-τοποιήσουμε μεχρι να το καταλάβεις;

    Άβαταρ μέλους
    southern
    Δημοσιεύσεις: 13950
    Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
    Phorum.gr user: southern

    Re: Ο εθνικός χώρος

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 26 Μαρ 2019, 12:18

    nemo έγραψε:
    26 Μαρ 2019, 12:09
    southern έγραψε:
    25 Μαρ 2019, 19:27
    Golden Age έγραψε:
    25 Μαρ 2019, 19:24


    Δικό σου θέμα τί σου κάνει και τί δεν σου κάνει. Απλά...δεν μπορείς να παριστάνεις τον "τσοπάνη" των οπαδών της.
    θα βρεθεί κάποια στιγμή μια χαρισματική μορφή και θα αναδιατάξει το χώρο.
    Nαι ισως καποτε Τωρα υποστηριζουμε αυτο που εχουμε σημερα μεχρι να ...τι στο καλό πρέπει να το κιμά-τοποιήσουμε μεχρι να το καταλάβεις;
    η ΧΑ είναι εθνικιστικό κόμμα. εγώ έχω νεοδημοκρατικές καταβολές. προτιμώ άλλη πορεία.
    Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
    Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

    Άβαταρ μέλους
    Golden Age
    Δημοσιεύσεις: 29106
    Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

    Re: Ο εθνικός χώρος

    Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 26 Μαρ 2019, 12:25

    southern έγραψε:
    26 Μαρ 2019, 11:39
    Golden Age έγραψε:
    25 Μαρ 2019, 23:33
    Κι επειδή οι απελπισμένοι των περίχωρων της ΝΔ κάνουν πάλι σπέκουλα....
    Με γιατρούς, στρατηγούς, οικονομολόγους, καθηγητές και συγγραφείς το Ευρωψηφοδέλτιο της Χρυσής Αυγής

    25 Μαρτίου 2019



    Υποψήφιους ευρωβουλευτές παρουσίασε απόψε η Χρυσή Αυγή στα κεντρικά της γραφεία. Ενδιαφέρον έχει η στελέχωση του ευρω-ψηφοδελτίου με γιατρούς, στρατηγούς, στρατιωτικούς, διεθνολόγους – οικονομολόγους, καθηγητές και συγγραφείς. Δείτε το ΒΙΝΤΕΟ

    https://magnesia247.gr/parousiash-tou-e ... 55b8869_fU
    Μα αυτό είναι το θέμα. Η αποκοπή της ΧΑ από τη δεξιά. Επί ΛΑΟΣ υπήρχαν ανοιχτές συνεργασίες σε δημοτικές και περιφερειακές εκλογές. Μέχρι και υποψήφιοι δήμαρχοι της ΝΔ είχαν στις λίστες ανθρώπους του ΛΑΟΣ.
    Ναι καλά... Εδώ είναι τα γραφόμενά σου, όποιος θέλει μπορεί να σε διαβάσει για τους "αμόρφωτους" της ΧΑ, να γίνεις ρεζίλι με τα ψέμματα που συνειδητά λες για να βοηθήσεις τη Νέα Δημοκρατία.

    Τώρα το πήγες στα περι ΝΔ και ΠΑΣΟΚ ως "απομόνωση απο τα δεξιά" κι άλλες τέτοιες ανοησίες.

    Απάντηση


    • Παραπλήσια Θέματα
      Απαντήσεις
      Προβολές
      Τελευταία δημοσίευση

    Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

    Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών