Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 29 Μαρ 2019, 22:13

Εσθήρ έγραψε:
29 Μαρ 2019, 21:59
Μαλιστα,δηλάδη θα επρεπε να πει,δεν υπαρχει κανενα ρισκο αν δεν ξεπληρωσετε το δανειο σας,ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ.
Μαλιστα.
Και εγω δηλαδη ειμαι μαλακας που δεν πηρα ποτε δανειο,και δενε χω σπιτι;ΟΚ να παρω δανειο,για να παρω σπιτι ,αφου θα ξερω οτι ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΩ ΠΟΤΕ.
Οποιος δανειζεται,ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.
ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ;
Σίγουρα δεν είσαι Ισλανδή. https://olympia.gr/2013/12/05/%CE%B7-%C ... %B9%CF%8E/

Κι εγώ δεν πήρα δάνειο αλλά δεν θέλω να χάσει ο κόομος τα σπίτια του για να τα πάρουν τα fund) Άκου fund ...

Τα οποία fund πουλάνε δάνεια ακόμα και στο 3% της αξίας τους (3 χιλιάδες ευρώ για χρέος 100.000 ευρώ) μέχρι το 33% τα ακριβότερα (33 χιλιάδες ευρώ για δάνειο 100.000 ευρώ.

Πρέπει να καταλάβουμε ότι γίνονται big buisiness από την διεφθαρμένη μέχρι το κόκκαλο Γερμανία.
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

brb και tyt
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6812
Εγγραφή: 17 Οκτ 2018, 15:11

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από brb και tyt » 29 Μαρ 2019, 22:17

Δείτε εδώ να πάθετε.

Εικόνα
Δάνεια 9 δισ. ευρώ έχουν πωλήσει μέχρι σήμερα οι τέσσερις συστημικές τράπεζες, ενώ την αυλαία των πωλήσεων για το 2019 ανοίγουν η Εθνική Τράπεζα και η Τράπεζα Πειραιώς, με την πώληση τεσσάρων νέων χαρτοφυλακίων συνολικού ύψους των 3 δισ. ευρώ.

Πρωταθλήτρια στις πωλήσεις χαρτοφυλακίων αναδεικνύεται μέχρι σήμερα η Alpha Bank, η οποία έχει ολοκληρώσει ήδη την πώληση τεσσάρων χαρτοφυλακίων, συνολικής ονομαστικής αξίας, δηλαδή χωρίς τόκους, ύψους 3,5 δισ. ευρώ. Ακολουθούν η Εθνική Τράπεζα με την πώληση ενός μεγάλου χαρτοφυλακίου ύψους 2 δισ. ευρώ, του «Earth», η Τράπεζα Πειραιώς, η οποία έχει πωλήσει δύο χαρτοφυλάκια, συνολικού ύψους 1,8 δισ. ευρώ και η Eurobank, η οποία έχει ολοκληρώσει την πώληση δύο πακέτων συνολικού ύψους 1,6 δισ. ευρώ. Οι πωλήσεις αποτελούν μέχρι σήμερα βασικό εργαλείο στην προσπάθεια των τραπεζών για τη μείωση των κόκκινων δανείων και αν και με χαμηλότερο ρυθμό αναμένεται να συνεχιστούν και το 2019, κυρίως από την Εθνική και την Τράπεζα Πειραιώς.

Το χαρτοφυλάκιο «Symbol», που πωλεί η Εθνική Τράπεζα περιλαμβάνει μη εξυπηρετούμενα δάνεια μικρομεσαίων επιχειρήσεων, συνολικής απαίτησης 1,6 δισ. ευρώ, εκ των οποίων περίπου τα 950 εκατ. ευρώ περίπου αποτελούν το οφειλόμενο κεφάλαιο. Πρόκειται για 13.000 δάνεια, που έχουν στην πλειονότητά τους καταγγελθεί από την τράπεζα και τα οποία έχουν εξασφαλίσεις επί περίπου 7.900 ακινήτων. Η συνολική αξία των εξασφαλίσεων αποτιμάται από την Εθνική στο 1,1 δισ. ευρώ, εκ των οποίων τα 650 εκατ. ευρώ αφορούν εμπορικά ακίνητα και το υπόλοιπο σε οικόπεδα και κατοικίες.

Θα ακολουθήσει η πώληση ενός χαρτοφυλακίου καταναλωτικών δανείων χωρίς εξασφαλίσεις ύψους 700 εκατ. ευρώ, που αναμένεται να ολοκληρωθεί στα τέλη του πρώτου εξαμήνου. Χωρίς εξασφαλίσεις θα είναι και το χαρτοφυλάκιο καταναλωτικών δανείων ύψους 400 εκατ. ευρώ με την επωνυμία «Iris» που θα βγάλει προς πώληση η Τράπεζα Πειραιώς σε συνδυασμό με ένα αντίστοιχου μεγέθους χαρτοφυλάκιο ναυτιλιακών δανείων που φέρει την επωνυμία «Nemo».

Βασικό κριτήριο για την τιμολόγηση των χαρτοφυλακίων είναι το κατά πόσον συνοδεύονται από εγγυήσεις, δηλαδή εάν έχουν εξασφαλίσεις ακίνητα. Η εμπειρία από το «Amoeba» –του χαρτοφυλακίου (ύψους 1,4 δισ. ευρώ) με εξασφαλίσεις που μεταβίβασε η Τράπεζα Πειραιώς– το οποίο πωλήθηκε έναντι 432 εκατ. ευρώ, ανέβασε υψηλά τις προσδοκίες και είχε να κάνει κυρίως με το μείγμα των εξασφαλίσεων, καθώς περιελάμβανε και υψηλής αξίας ακίνητα. Στα 337,1 εκατ. ευρώ ανήλθε και το τίμημα που εισέπραξε η Alpha Bank από την πώληση μεικτού χαρτοφυλακίου μη εξυπηρετούμενων δανείων μικρομεσαίων επιχειρήσεων, που είχαν εξασφαλίσεις ακίνητα. Το χαρτοφυλάκιο ύψους 1 δισ. ευρώ περιελάμβανε και ακίνητα αξίας 56 εκατ. ευρώ που ήταν στην κατοχή της τράπεζας, στοιχείο που συνέβαλε και στη βελτίωση του τιμήματος.

Σε ό,τι αφορά τις πωλήσεις δανείων χωρίς εξασφαλίσεις οι τιμές διαμορφώνονται σε μονοψήφια ποσοστά σε σχέση με τη λογιστική αξία του χαρτοφυλακίου και την υψηλότερη τιμή – σύμφωνα με ανάλυση της Morgan Stanley εμφανίζεται να έχει πετύχει η Alpha Bank μέσω της πώλησης του χαρτοφυλακίου «Venus». Στο 6% της λογιστικής αξίας των δανείων διαμορφώθηκε η τιμή για το πακέτο «Earth» της Εθνικής Τράπεζας, καθώς και για το πακέτο «Zenith» της Eurobank που αποτελούνταν επίσης από καταναλωτικά δάνεια χωρίς εξασφαλίσεις.

Το ενδιαφέρον των διεθνών επενδυτών είναι μέχρι στιγμής ισχυρό, τάση που αποτυπώνεται τόσο στις τιμές όσο και στην είσοδο στην ελληνική αγορά μεγάλων equity funds όπως το Apollo, η APS, η Bain Capital, η B2 Holding, η Carval, η Intrum, η Hoist κ.ά. Στελέχη της αγοράς εξηγούν ότι το 2018 ήταν ουσιαστικά η χρονιά των πωλήσεων και οι επενδυτές είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν και ένα τέλος εισόδου (entry fee) προκειμένου να τοποθετηθούν έγκαιρα. Ετσι οι τιμές διαμορφώθηκαν σε υψηλά επίπεδα και αυτό που μένει να αποδειχθεί είναι το κατά πόσον οι αποδόσεις από τη διαχείριση αυτών των πακέτων θα επαληθεύσουν τις αρχικές προσδοκίες των επενδυτών. Στην αγορά υπάρχει έντονος προβληματισμός ότι το ρίσκο της συγκεκριμένης αγοράς είναι υψηλό, κάτι που έχει να κάνει με τις ανακτήσεις που θα επιτευχθούν κατά τη διαχείριση αυτών των δανείων.
http://www.kathimerini.gr/1003083/artic ... s-trapezes
Ο Λεωνίδας, ο Κολοκοτρώνης και οι Ταγματασφαλίτες
Γάταρος έγραψε:
05 Φεβ 2019, 15:27

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Μαρ 2019, 22:18

sys3x έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:13
Χαοτικός έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:10
sys3x έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:00


Θα πάρουν.
Σαφώς διαφοροποιημένο από το νουδουλικά που

Θα τον πάρουν.
Αν κάνετε καμία συνεργασία με τις νουδούλες να σε δω μωρή μαγδάλω, να σε δω χωρίς βρακί να δούμε τι θα κάνεις.
Στα παπάρια μου ρε μλκ. Ξανγυρνάω στα γκρουπούσκουλα ή στο άκυρο. Σιγά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Μαρ 2019, 22:20

Χαοτικός έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:18
sys3x έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:13
Χαοτικός έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:10


Σαφώς διαφοροποιημένο από το νουδουλικά που

Θα τον πάρουν.
Αν κάνετε καμία συνεργασία με τις νουδούλες να σε δω μωρή μαγδάλω, να σε δω χωρίς βρακί να δούμε τι θα κάνεις.
Στα παπάρια μου ρε μλκ. Ξανγυρνάω στα γκρουπούσκουλα ή στο άκυρο. Σιγά.
Ναι οκ, αν δεν αλλάξεις νικ όμως εγώ εδώ θα είμαι (μάλλον).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17020
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 29 Μαρ 2019, 22:24

Εσθήρ έγραψε:
29 Μαρ 2019, 21:59
Μαλιστα,δηλάδη θα επρεπε να πει,δεν υπαρχει κανενα ρισκο αν δεν ξεπληρωσετε το δανειο σας,ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ.
Μαλιστα.
Και εγω δηλαδη ειμαι μαλακας που δεν πηρα ποτε δανειο,και δενε χω σπιτι;ΟΚ να παρω δανειο,για να παρω σπιτι ,αφου θα ξερω οτι ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΩ ΠΟΤΕ.
Οποιος δανειζεται,ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ.
ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ;
Το 2014 δεν έπρεπε να πει ακριβώς το αντίθετο και όμως το είπε. Δηλαδή εξαπάτησε τον λαό για να εκλεγεί. ΑΥΤΟ ΛΕΜΕ!

Μίλησέ μας και για εσένα όμως. Εσύ μήπως τον ψήφισες για να μην πληρώνεις ΕΝΦΙΑ και για να καταργήσει το μνημόνιο με έναν νόμο, ένα άρθρο;
Ή μήπως είσαι καλλιτέχνης και ήθελες να παίζεις ζουρνά και να χορεύουν οι αγορές; Ή μήπως προτιμάς το νταούλι;

Αυτό που τους υπερασπίζεστε στις κ0λ0τούμπες τους, είναι ελεεινό. Γιατί τους ψηφίσατε επειδή αυτά που υπερασπίζεστε τώρα, τα έλεγαν τότε όλοι οι άλλοι και δεν σας άρεσαν.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 29 Μαρ 2019, 22:35

Πραγματικά τα σχόλια σε αυτό το νήμα, είναι σαν μην τα έχουν γράψει νεοδημοκράτες.
Απίστευτα πράγματα.
Ειναι τόσο απίστευτο σαν να κατηγορεί ένας χρυσαλήτης κάποιον διεθνιστή για ρατσισμο.
Βέβαια αυτό ακριβώς εκπροσωπεί η ΝΔ. Την αηθη συμπεριφορά, τον καιτοσκοπισμό, την εξαπάτηση, την ανευθυνότητα, την λασπολογια, την αποποίηση των ευθυνών, την ρεμουλα και όλα τα κακά γενικώς.
Γελοίες καταστάσεις.
Για αυτό άλλωστε κατέστρεψε την χώρα.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17020
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 29 Μαρ 2019, 22:38

Pirate7G έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:35
Πραγματικά τα σχόλια σε αυτό το νήμα, είναι σαν μην τα έχουν γράψει νεοδημοκράτες.
Απίστευτα πράγματα.
Ειναι τόσο απίστευτο σαν να κατηγορεί ένας χρυσαλήτης κάποιον διεθνιστή για ρατσισμο.
Βέβαια αυτό ακριβώς εκπροσωπεί η ΝΔ. Την αηθη συμπεριφορά, τον καιτοσκοπισμό, την εξαπάτηση, την ανευθυνότητα, την λασπολογια, την αποποίηση των ευθυνών, την ρεμουλα και όλα τα κακά γενικώς.
Γελοίες καταστάσεις.
Για αυτό άλλωστε κατέστρεψε την χώρα.
Πολλές γενικότητες. Πες κάτι πιο συγκεκριμένο: εγκρίνεις αυτό που είπε ο Τσακαλώτος, ενώ ο σύριζα πήρε τις εκλογές με συνθήματα για ζουρνάδες και νταούλια και κανένα σπίτι σε χέρια τραπεζίτη;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 29 Μαρ 2019, 22:38

Τραπεζίτη. Όχι fund.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 29 Μαρ 2019, 22:42

Juno έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:38
Pirate7G έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:35
Πραγματικά τα σχόλια σε αυτό το νήμα, είναι σαν μην τα έχουν γράψει νεοδημοκράτες.
Απίστευτα πράγματα.
Ειναι τόσο απίστευτο σαν να κατηγορεί ένας χρυσαλήτης κάποιον διεθνιστή για ρατσισμο.
Βέβαια αυτό ακριβώς εκπροσωπεί η ΝΔ. Την αηθη συμπεριφορά, τον καιτοσκοπισμό, την εξαπάτηση, την ανευθυνότητα, την λασπολογια, την αποποίηση των ευθυνών, την ρεμουλα και όλα τα κακά γενικώς.
Γελοίες καταστάσεις.
Για αυτό άλλωστε κατέστρεψε την χώρα.
Πολλές γενικότητες. Πες κάτι πιο συγκεκριμένο: εγκρίνεις αυτό που είπε ο Τσακαλώτος, ενώ ο σύριζα πήρε τις εκλογές με συνθήματα για ζουρνάδες και νταούλια και κανένα σπίτι σε χέρια τραπεζίτη;
Γενικοτητα; Το σχόλιο μου μόνο γενικό δεν μπορεί να χαρακτηριστεί. Ήταν ειδικό και στοχευμένο. Αφορούσε αποκλειστικά και μόνο τους ψηφοφόρους της διαφθοράς (δηλαδή νεοδημοκράτες) πιυ ενώ κατέστρεψαν την χώρα, σήμερα ως αήθεις και αμετανόητοι κουνάνε το δάχτυλο.
Εν τω μεταξύ μου κάνει εντύπωση που δεν κατάλαβες ότι το σχόλιο μου ειναι, εμμέσως, επικριτικό για τον Τσακαλώτο.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34843
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 29 Μαρ 2019, 22:44

Juno έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:24
Αυτό που τους υπερασπίζεστε στις κ0λ0τούμπες τους, είναι ελεεινό. Γιατί τους ψηφίσατε επειδή αυτά που υπερασπίζεστε τώρα, τα έλεγαν τότε όλοι οι άλλοι και δεν σας άρεσαν.
Aυτή είναι πάγια κατάσταση αυτού του χώρου και εννοώ χώρο αυτόν του παλιού ΠΑΣΟΚ στο οποίο προσπαθεί να εξελιχθεί και ο ΣΥΡΙΖΑ.Και αυτοί έλεγαν ότι θα διώξουν τις βάσεις,θα φύγουν από το ΝΑΤΟ και την ΕΟΚ,θα κάνουν,θα δείξουν και στο τέλος έκαναν αυτό που κατήγγειλαν πριν.Επομένως εδώ έχουμε γενιές ψηφοφόρων που θεωρούν φυσιολογικό τον αριστερό σανό.Δεν υπάρχει πια καν δυνατότητα αντιπαράθεσης.Ξέρεις ότι ο συριζοπασόκος θα σου πετάξει ένα βαρουφακισμό ή μια προοδευτική εξυπνάδα τύπου "ολιγαρκής ανάπτυξη" όταν δεν πιέζεται και όταν πιεσθεί από τους "θεσμούς" :lol: ή την πραγματικότητα θα τα αναιρέσει όλα όπως ο Τσακαλώτος τώρα.Αυτό πλέον είναι δευτέρα φύσις,θεωρείται νορμάλ.Και ήταν νορμάλ πριν έλθουν στην κυβέρνηση.Ο Βαρουφάκης είπε ότι όταν του πρότειναν το υπουργείο Οικονομικών και τους είπε ότι το πρόγραμμα Θεσσαλονίκης και τους απάντησε ότι είναι ανεφάρμοστο του απάντησαν να μην ασχολείται με αυτό γιατί είναι μόνο για τις εκλογές. :D
Ο μπουρδοαριστερός λόγος είναι μετά από μισό αιώνα μεταπολίτευσης τελετουργικός λόγος,όπως οι λόγοι στις εθνικές επετείους ή οι ύμνοι στην εκκλησία.Δεν λέγεται για να πείσει κάποιον ούτε ασχολείται κανείς να βρει τι είναι και τι δεν είναι σωστό σε αυτόν.
Λέγεται απλώς για να υποδηλώσει ότι ο ομιλητής ανήκει στους "προοδευτικούς".Δεν έχει καμμιά σημασία η ουσία του λόγου,μόνοι οι τελετουργικές φράσεις - κλειδιά που το υποδηλώνουν.Όλοι ξέρουν κατά βάσιν ότι στο τέλος θα γίνει κάτι άλλο.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34843
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 29 Μαρ 2019, 22:45

Pirate7G έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:35
Για αυτό άλλωστε κατέστρεψε την χώρα.
Την χώρα την κατέστρεψε ο πρόγονός σας το ΠΑΣΟΚ.

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 29 Μαρ 2019, 22:48

πατησιωτης έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:45
Pirate7G έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:35
Για αυτό άλλωστε κατέστρεψε την χώρα.
Την χώρα την κατέστρεψε ο πρόγονός σας το ΠΑΣΟΚ.
Την χώρα την κατέστρεψε η ψήφος σου στην εγκληματική νδ. Όσο κι αν δεν θέλεις να τo παραδεχθείς.

Και σε 3,2,1.===> δεν έχω ψηφίσει ΝΔ, αλλα
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34843
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 29 Μαρ 2019, 22:51

Pirate7G έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:48
πατησιωτης έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:45
Pirate7G έγραψε:
29 Μαρ 2019, 22:35
Για αυτό άλλωστε κατέστρεψε την χώρα.
Την χώρα την κατέστρεψε ο πρόγονός σας το ΠΑΣΟΚ.
Την χώρα την κατέστρεψε η ψήφος σου στην εγκληματική νδ. Όσο κι αν δεν θέλεις να τo παραδεχθείς.

Και σε 3,2,1.===> δεν έχω ψηφίσει ΝΔ, αλλα
ΜΟΝΟ ΝΔ ΕΧΩ ΨΗΦΙΣΕΙ.Αλλά οι ψήφοι για τις οποίες είμαι περισσότερο ευτυχής είναι η πρώτη του 1981 όταν ήμουν ανάμεσα στο 7% της εποχής που ψήφισε ΝΔ και η τελευταία που ψήφισα Σαμαρά.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34843
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 29 Μαρ 2019, 22:56

Οι μετρήσεις του 1981 έδειξαν ότι από τους νέους ψηφοφόρους μόνο το 7% ψήφισε ΝΔ.Μέσα σε αυτούς ήμουν και εγώ.Είμαι πολύ ευτυχής επειδή δεν έφαγα τον σανό της γενιάς του πολυτεχνείου.Δέκα χρόνια μετά ο κομμουνισμός και η αριστερά κατέληξε στον σκουπιδοτενεκέ της ιστορίας.Εάν επιμένετε σε κόμματα που έχουν στον τίτλο τους λέξεις όπως σοσιαλισμός ή αριστερά θα πεινάσετε όπως πείνασαν όλοι οι λαοί που τους επέλεξαν.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Νεα ημερα,νεα ξεφτιλα για τους ζαιους

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 29 Μαρ 2019, 23:17

Όταν παίρνεις δάνειο για να πάρεις σπίτι παίρνεις το ρίσκο ότι μπορείς να το χάσει,μας ενημερώνει ο υπαλληλος των καπιταληστων Τσακαλώτος.

Αν πάλι ο δρόμος που έφτιαξες δεν έχει την κίνηση που περίμενε ο καπιταληστης παίρνει επιδότηση 5.500.000€ για να μπορέσει να ζήσει χωρις ρισκο.
Αλλα 5,5 εκατ. ευρώ στον “Μορέα”

Την καταβολή επιδότησης λειτουργίας συνολικού ποσού 5.512.445,54 ευρώ στην εταιρεία “Μορέας” ενέκρινε ο υπουργός Υποδομών και Μεταφορών Χρ. Σπίρτζης, λόγω των χαμηλών εσόδων του αυτοκινητόδρομου, σε σχέση με τις αρχικές εκτιμήσεις της σύμβασης παραχώρησης.

Το ποσό της συγκεκριμένης επιδότησης αφορά το 6μηνο από την 1η Σεπτεμβρίου 2018 έως και τις 28 Φεβρουαρίου φέτος.
:c020:
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών