Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 31952
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 05 Απρ 2019, 11:16

Πάνας έγραψε:
04 Απρ 2019, 23:30
Συμβολικά τους την έπεσαν και οι άλλοι, δεν άνοιξε κανένα κεφάλι...
ανοιξε αλλο σημειο του σωματος. παντως χυθηκε αιμα.

και φυλακη, κανεις. :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16684
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 05 Απρ 2019, 11:49

http://www.real.gr/koinonia/arthro/ksyl ... us-535228/

Τολμώ και εγώ, με προσοχή, να βάλω ένα link σχετικό με το θέμα, ελπίζοντας να μην ξανακατηγορηθώ πως και καλά στοχοποιώ τον Πουλικογιάννη, αν τον ξανακάνουν ντα για αντίποινα.

(Κάποιοι λένε πως την άλλη φορα, αυτοί που τους έκανε μπλε μαρέν, το δικό μου post περίμεναν για να ανταποδώσουν, αλλιώς δεν θα έκαναν τίποτα). :fp:

Επιφυλάσσομαι για περισσότερες πληροφορίες, αλλά μετά τις αντιδράσεις των αφεντικών εδώ, γιατί δεν θέλω να ψάχνω πάλι για άλλο nick.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16684
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 05 Απρ 2019, 11:57

Λευκός Λύκος έγραψε:
04 Απρ 2019, 09:13
Επιτέλους κάποιος πρέπει να συλλάβει τους αρχιτραμπούκους του παμε.
Γιατί δεν συλλαμβάνονται ποτέ οι αριχτραμπούκοι;
Τόσες φωτογραφίες με τις φάτσες τους υπάρχουν.
Πρόσεχε, έχω φάει περμαμπάν στο παλιό phorum, επειδή έκανα μερικά posts με έναν από αυτούς να πατάει κάποιον που είχε πέσει κάτω και όταν λούστηκε τα αντίποινα, κατηγορήθηκα ότι τον στοχοποιώ.

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
29 Μαρ 2019, 21:05
Εκεί, μέχρι να μη βρίσκετε τρύπα να κρυφτειτε!

Εικόνα
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
30 Μαρ 2019, 08:41
Παναγόπουλε εργατοπατέρα, το ΠΑΜΕ έρχεται!
Αυτά πρέπει να τα δει η Δίωξη, γι'αυτό τα κάνω παράθεση μην εξαφανιστούν.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 05 Απρ 2019, 14:11

Juno έγραψε:
05 Απρ 2019, 11:57
Λευκός Λύκος έγραψε:
04 Απρ 2019, 09:13
Επιτέλους κάποιος πρέπει να συλλάβει τους αρχιτραμπούκους του παμε.
Γιατί δεν συλλαμβάνονται ποτέ οι αριχτραμπούκοι;
Τόσες φωτογραφίες με τις φάτσες τους υπάρχουν.
Πρόσεχε, έχω φάει περμαμπάν στο παλιό phorum, επειδή έκανα μερικά posts με έναν από αυτούς να πατάει κάποιον που είχε πέσει κάτω και όταν λούστηκε τα αντίποινα, κατηγορήθηκα ότι τον στοχοποιώ.

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
29 Μαρ 2019, 21:05
Εκεί, μέχρι να μη βρίσκετε τρύπα να κρυφτειτε!

Εικόνα
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
30 Μαρ 2019, 08:41
Παναγόπουλε εργατοπατέρα, το ΠΑΜΕ έρχεται!
Αυτά πρέπει να τα δει η Δίωξη, γι'αυτό τα κάνω παράθεση μην εξαφανιστούν.
Eσενα περιμενουν για να τα δουν και να συμπαρανουν οτι δεν υπαρχει τιποτα επιληψιμο :smt005:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΜπλεΜπουμπυς την 05 Απρ 2019, 14:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 05 Απρ 2019, 14:12

Οι εργατοπατερες της ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ-ΠΑΣΟΚ-ΧΑ καναν την ΓΣΕΕ σαν τα κομματα τους.....

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 05 Απρ 2019, 15:15

πατησιωτης έγραψε:
05 Απρ 2019, 10:49
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:15
Λοιπόν επειδή η ιστορική εμπειρία όπως την έχω αντιληφθεί με το δικό μου υποκειμενικό τρόπο υποδεικνύει ότι ο αντικομμουνισμός δε βγαίνει σε καλό και δε μου πάει να ψέξω τα πεπραγμένα των ΠΑΜιτών επειδή όπως μια ζωή επαληθεύεται οι άλλοι χτυπανε πρώτοι, αλλά επειδή και οι άλλοι έχουνε δικαιώματα ,την επόμενη φορά ας κάνουν το συνέδριο σε μια ιδιωτική κατοικία ,του κερατά όσο και να μη θέλουνε την αστική νομιμότητα δεν θα πάνε στο ιδιωτικό χώρο να κάνουνε ιστορίες οι του πάμε

Δηλαδή το Rodos Palace δεν είναι ιδωτικό;Ή όταν λέμε ιδιωτικό εννοούμε μόνο ένα διαμέρισμα πολυκατοικίας - που άλλωστε δεν χωράει ένα συνέδριο - αλλά όχι ένα ξενοδοχείο;O τίτλος άλλωστε το λέει : "'ουτε πουθενά".Δεν θέλουν να αφήσουν να γίνει το συνέδριο πουθενά και η αστυνομία είναι απούσα επειδή αυτές τις εντολές έχει.Όλη η ιστορία είναι για το ποιός θα έχει την σφραγίδα που γράφει ΓΣΕΕ,η οποία όμως πιθανότατα οδεύει εκεί που κατέληξε και η αείμνηστη πλέον ΕΦΕΕ.
ναι άλλα ξέρω γω ως ξενοδοχείο ως καπιταλιστική επιχείρηση λειτουργεί σαν σύμβολο του καπιταλισμού και υπάρχει ένα άλλοθι να μποϊκοτάρουμε τις δραστηριότητες που οδηγούν στην εκμετάλλευση του εργαζόμενου κλπ.
φυσικά κάτι που νομιζω δεν επιδέχεται αμφισβήτησης από κανέναν νοήμονα άνθρωπο είναι η ερμηνεία που θα δώσω γιατί οι κομμουνιστές κάνουν αυτά που κάνουν; επειδή ακριβώς μπορούν !ε,ας μπορέσουν και οι άλλοι.
Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

ΤΣΟΛΙΑΣ
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: 05 Μαρ 2019, 15:51
Phorum.gr user: sofos

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΤΣΟΛΙΑΣ » 05 Απρ 2019, 15:22

Drexler έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:28
Lord Brum έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:20
ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:18
Οπου καίει η πατάτα και δεν χωρούν μεγάλα λόγια και τζάμπα επανάστα, ο ΣΥΡΙΖΑ τάσσεται με τους Τζήμερους, τους Κούληδες και τα νεοΝΑΖΙστικα Αβγά .
έρχεται η επανάσταση σύντροφε, ακόνισε το κονσερβκούτι. καλού κακού κάνε μια κράτηση δωματίου στη μακρόνησο
Γυαρος καλυτερα.

Να επαναφέρω λίγο τους ανύπαρκτους που βγάζουν εδώ τη θλίψη τους απ την κοινωνική περιφρόνηση ,γράφοντας ότι όποιος τολμήσει να χρησιμοποιήσει κονσερβοκούτια ή να κάνει πραξικόπημα σαν τον προδότη του βίντεο ,απλά θα δεχτεί μερικές σφαίρες στο κεφάλι από κάποιον εκπαιδευμένο φύλακα της Ελληνικής δημοκρατίας; Πλεονασμός. Λίγοι είναι τόσο κουτοί ,όσο ο Κατσίφας ,να παρασυρθούν από αλήτες.

the_black_planet
Δημοσιεύσεις: 1170
Εγγραφή: 24 Μάιος 2018, 13:54
Phorum.gr user: the_black_planet

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the_black_planet » 05 Απρ 2019, 15:58

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:01
Εστω οτι δεν ξερεις τι ειναι το ΠΑΜΕ και τι η ΓΣΕΕ.
Ακους σημερα οτι στηριζουν την ηγεσια της εργοδοτικης ΓΣΕΕ Μιχαλολιακος και Τζημερος βριζοντας το ΠΑΜΕ.
Καταλαβαινεις, χωρις αλλες πληροφοριες, ποιος εχει δικιο.
Τι έχει γίνει με αυτόν τον Τζημερο, πώς προέκυψε τέτοια μεταστροφή-πεσιμο της μάσκας, όπως το πάρει κανείς. Εγώ τον θυμάμαι που το έπαιζε εκπρόσωπος του νεοφιλελευθερισμού εν Ελλάδι ( παρ'οτι αν δεν κάνω λάθος δεν έχει κανένα πτυχίο και σίγουρα όχι οικονομολόγου αλλά εν τούτοις πολύς κόσμος το εχαψε ότι είναι αρμόδιος για να εκπροσωπεί τον νεοφιλελευθερισμό) μαζί με Μανους, την άλλη τη μιλφαρα την Λυμπεράκη νομίζω κτλ, υποτίθεται δλδ ότι εκπροσωπούσαν τον "ορθολογισμό", άλλωστε οι σχέσεις καπιταληστων με φασίστες είναι μεν γνωστή σε όλες τις εποχές και τα μήκη και πλάτη της γης αλλά και καλά δεν την παραδεχόμαστε ποτέ δημόσια, χωριά που οι νεοφιλελευθεροι υποτίθεται έχουν έναν ελιτισμό και τους φασίστες τους θεωρούν πλεμπα, τους χρήσιμους ηλίθιους για τις βρώμικες δουλειές. Πώς του ήρθε και εκφράζει τώρα καθαρά φασιστικές, μισανθρωπες απόψεις, θεωρίες συνωμοσίας κτλ;; Επειδή δεν τον έχω παρακολουθήσει ειλικρινά το έχω απορία...
Ζωγράφισε έναν ήλιο στο ταβάνι, μίλησε με τ’ αγέρι της νυχτιάς
και χόρεψε μαζί με τη σκιά σου στους ήχους μιας αδύναμης καρδιάς.
Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς
πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου ή βγες ξανά στον δρόμο της φωτιάς

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34056
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 05 Απρ 2019, 17:00

Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
05 Απρ 2019, 15:15
πατησιωτης έγραψε:
05 Απρ 2019, 10:49
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:15
Λοιπόν επειδή η ιστορική εμπειρία όπως την έχω αντιληφθεί με το δικό μου υποκειμενικό τρόπο υποδεικνύει ότι ο αντικομμουνισμός δε βγαίνει σε καλό και δε μου πάει να ψέξω τα πεπραγμένα των ΠΑΜιτών επειδή όπως μια ζωή επαληθεύεται οι άλλοι χτυπανε πρώτοι, αλλά επειδή και οι άλλοι έχουνε δικαιώματα ,την επόμενη φορά ας κάνουν το συνέδριο σε μια ιδιωτική κατοικία ,του κερατά όσο και να μη θέλουνε την αστική νομιμότητα δεν θα πάνε στο ιδιωτικό χώρο να κάνουνε ιστορίες οι του πάμε

Δηλαδή το Rodos Palace δεν είναι ιδωτικό;Ή όταν λέμε ιδιωτικό εννοούμε μόνο ένα διαμέρισμα πολυκατοικίας - που άλλωστε δεν χωράει ένα συνέδριο - αλλά όχι ένα ξενοδοχείο;O τίτλος άλλωστε το λέει : "'ουτε πουθενά".Δεν θέλουν να αφήσουν να γίνει το συνέδριο πουθενά και η αστυνομία είναι απούσα επειδή αυτές τις εντολές έχει.Όλη η ιστορία είναι για το ποιός θα έχει την σφραγίδα που γράφει ΓΣΕΕ,η οποία όμως πιθανότατα οδεύει εκεί που κατέληξε και η αείμνηστη πλέον ΕΦΕΕ.
ναι άλλα ξέρω γω ως ξενοδοχείο ως καπιταλιστική επιχείρηση λειτουργεί σαν σύμβολο του καπιταλισμού και υπάρχει ένα άλλοθι να μποϊκοτάρουμε τις δραστηριότητες που οδηγούν στην εκμετάλλευση του εργαζόμενου κλπ.
φυσικά κάτι που νομιζω δεν επιδέχεται αμφισβήτησης από κανέναν νοήμονα άνθρωπο είναι η ερμηνεία που θα δώσω γιατί οι κομμουνιστές κάνουν αυτά που κάνουν; επειδή ακριβώς μπορούν !ε,ας μπορέσουν και οι άλλοι.
Δεν έγινε λόγω της λειτουργίας του ξενοδοχείου.Η φράση είναι σαφής : δεν ήθελαν να γίνει πουθενά το συνεδρίο της ΓΣΕΕ.Και ο σκοπός να διορισθεί δική τους διοίκηση από το πρωτοδικείο για να έχουν τη σφραγίδα.
Δεν αμφιβάλλω ότι τα κάνουν επειδή μπορούν.Εάν αλλάξει η κυβέρνηση δεν θα μπορούν το ίδιο.

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 05 Απρ 2019, 17:47

Περναμε τωρα στο ανεκδοτο της χρονιας.

πατησιωτης έγραψε:
05 Απρ 2019, 17:00
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
05 Απρ 2019, 15:15
πατησιωτης έγραψε:
05 Απρ 2019, 10:49



Δηλαδή το Rodos Palace δεν είναι ιδωτικό;Ή όταν λέμε ιδιωτικό εννοούμε μόνο ένα διαμέρισμα πολυκατοικίας - που άλλωστε δεν χωράει ένα συνέδριο - αλλά όχι ένα ξενοδοχείο;O τίτλος άλλωστε το λέει : "'ουτε πουθενά".Δεν θέλουν να αφήσουν να γίνει το συνέδριο πουθενά και η αστυνομία είναι απούσα επειδή αυτές τις εντολές έχει.Όλη η ιστορία είναι για το ποιός θα έχει την σφραγίδα που γράφει ΓΣΕΕ,η οποία όμως πιθανότατα οδεύει εκεί που κατέληξε και η αείμνηστη πλέον ΕΦΕΕ.
ναι άλλα ξέρω γω ως ξενοδοχείο ως καπιταλιστική επιχείρηση λειτουργεί σαν σύμβολο του καπιταλισμού και υπάρχει ένα άλλοθι να μποϊκοτάρουμε τις δραστηριότητες που οδηγούν στην εκμετάλλευση του εργαζόμενου κλπ.
φυσικά κάτι που νομιζω δεν επιδέχεται αμφισβήτησης από κανέναν νοήμονα άνθρωπο είναι η ερμηνεία που θα δώσω γιατί οι κομμουνιστές κάνουν αυτά που κάνουν; επειδή ακριβώς μπορούν !ε,ας μπορέσουν και οι άλλοι.


Δεν έγινε λόγω της λειτουργίας του ξενοδοχείου.Η φράση είναι σαφής : δεν ήθελαν να γίνει πουθενά το συνεδρίο της ΓΣΕΕ.Και ο σκοπός να διορισθεί δική τους διοίκηση από το πρωτοδικείο για να έχουν τη σφραγίδα.
Δεν αμφιβάλλω ότι τα κάνουν επειδή μπορούν.Εάν αλλάξει η κυβέρνηση δεν θα μπορούν το ίδιο.

:smt005::smt005::smt005:


Το ΠΑΜΕ ελεγχει το ............ΔΙΚΑΣΤΙΚΟ ΣΩΜΑ.
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Αρρηνmax41postspermonth
Δημοσιεύσεις: 445
Εγγραφή: 30 Μάιος 2018, 18:31
Phorum.gr user: Μητσάκος

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρρηνmax41postspermonth » 05 Απρ 2019, 21:53

πατησιωτης έγραψε:
05 Απρ 2019, 17:00
Αρρηνmax41postspermonth έγραψε:
05 Απρ 2019, 15:15
πατησιωτης έγραψε:
05 Απρ 2019, 10:49



Δηλαδή το Rodos Palace δεν είναι ιδωτικό;Ή όταν λέμε ιδιωτικό εννοούμε μόνο ένα διαμέρισμα πολυκατοικίας - που άλλωστε δεν χωράει ένα συνέδριο - αλλά όχι ένα ξενοδοχείο;O τίτλος άλλωστε το λέει : "'ουτε πουθενά".Δεν θέλουν να αφήσουν να γίνει το συνέδριο πουθενά και η αστυνομία είναι απούσα επειδή αυτές τις εντολές έχει.Όλη η ιστορία είναι για το ποιός θα έχει την σφραγίδα που γράφει ΓΣΕΕ,η οποία όμως πιθανότατα οδεύει εκεί που κατέληξε και η αείμνηστη πλέον ΕΦΕΕ.
ναι άλλα ξέρω γω ως ξενοδοχείο ως καπιταλιστική επιχείρηση λειτουργεί σαν σύμβολο του καπιταλισμού και υπάρχει ένα άλλοθι να μποϊκοτάρουμε τις δραστηριότητες που οδηγούν στην εκμετάλλευση του εργαζόμενου κλπ.
φυσικά κάτι που νομιζω δεν επιδέχεται αμφισβήτησης από κανέναν νοήμονα άνθρωπο είναι η ερμηνεία που θα δώσω γιατί οι κομμουνιστές κάνουν αυτά που κάνουν; επειδή ακριβώς μπορούν !ε,ας μπορέσουν και οι άλλοι.
Δεν έγινε λόγω της λειτουργίας του ξενοδοχείου.Η φράση είναι σαφής : δεν ήθελαν να γίνει πουθενά το συνεδρίο της ΓΣΕΕ.Και ο σκοπός να διορισθεί δική τους διοίκηση από το πρωτοδικείο για να έχουν τη σφραγίδα.
Δεν αμφιβάλλω ότι τα κάνουν επειδή μπορούν.Εάν αλλάξει η κυβέρνηση δεν θα μπορούν το ίδιο.
Μια αρατήρηση καταρχήν το πάμε είναι μελος καθώς είδα της παγκόσμιας συνδικαλιστικής ομοσπονδίας... το του προσδίδει κάποια ισχύ και κάποιο κύρος νομίζω.. Αυτό αφορά τον ηθικό τομέα ας πούμε, όσον αφορά την υλική δύναμη τώρα αφού δεν μπόρεσαν να βρεθούν άλλοι τόσοι να τους εμποδίσουν, κακό δεν το λέω , αλίμονο αν αρχίσουμε να έχουμε σύρραξη στο πεζοδρόμιο... αλλά ας χρησιμοποιήσω μια εικόνα για να γίνω πιο παραστατικός... μπορεί να είμαι κατά της βίας ,να μην έχω μεγάλη σωματική δύναμη αυτό δεν με εμποδίζει να παρακολουθήσω έναν αγώνα πυγμαχίας εκεί έχει γίνει συμφωνία να χτυπηθούνε οι δύο αντίπαλοι μέχρι τελικής πτώσεως του ενός... μπορείς να αποδοκιμάσεις τον έναν, αν και δεν μου αρέσει αυτό ...καλύτερα όμως να επιδοκιμάζεις ,απλά περιμένεις να χτυπάνε και οι δύο αν ο ένας κάθονται και της τρώει κακό του κεφαλιού του ...επαναλαμβάνω αυτοί δύο επέλεξαν να χτυπηθούν αυτός είναι ο ρόλος τους δεν είναι δυνατόν να μου πει έλα επάνω να παλέψεις ,εσύ επέλεξες να ανέβεις κι άμα δεν παλεύεις εγώ θα σ' ειρωνεύομαι τόσο απλά... ας επεκτείνω καλύτερα την εικόνα εάν έχει αναλάβει ο αδερφός μου να παλέψει ,λέμε τώρα ,θα τον επιδοκιμάζω με Μάνιας απλά δεν θα είναι κορόιδο να στοιχηματίζω πάνω τους τον άλλον θα στοιχηματίζω... κάπως έτσι και με το πάμε ... σύμφωνα με τη λογική του Αινείαν06 ,καλό είναι να τα έχουμε καλά με τους δυνατούς...

Aράζω ξάπλα oλημερίς
και κάνω μαύρες σκέψεις:
Mην πεις για τoν Mελιγαλά,
Aρ(ρ)η(ν) (!!!!), γιατί θα μπλέξεις...

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 06 Απρ 2019, 13:28

Κ ....3ο συνεδριο σκέφτονται οι εργατοπατερες της ΝΔ_ΣΥΡΙΖΑ_ΠΑΣΟΚ_ΧΑ στην ΓΣΕΕ αν και εκπτωτοι!

ΓΑΔΑ, Νατοϊκό στρατηγείο, Σεϋχέλλες, σελήνη;
Που;
Όσες προβοκάτσιες κ να στησετε, ότι κ να σχεδιάσετε, τα έχετε φάει τα ψωμιά σας!
Κ πλέον το καταλαβαίνουν και περισσότεροι!
Αφού κλείνουν από τώρα θέσεις..
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28488
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 06 Απρ 2019, 13:54

the_black_planet έγραψε:
05 Απρ 2019, 15:58
οι σχέσεις καπιταληστων με φασίστες είναι μεν γνωστή σε όλες τις εποχές και τα μήκη και πλάτη της γης
Γνωστή είναι η προπαγάνδα περι αυτού.

Στην πραγματικότητα, ισχύει το ακριβώς αντίθετο.

Οι καπιταλιστές μας τα 'χουν πρήξει πχ με το bella ciao και τις διασκευές τους που προωθούν την τελευταία διετία στα top των ραδιοφώνων

Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 07 Απρ 2019, 21:05

Όπως αποκαλύπτει βίντεο του ΠΑΜΕ,εργατοπατέρες στην Ρόδο φώναζαν με λύσσα"ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει αριστερά",με τους μπράβους γύρω τους. Μετά βρήκαν τους υπερασπιστές τους σε Τζήμερο-Μιχαλολιάκο και ρίχνουν λάσπη στο ΠΑΜΕ επειδή τους αποκάλυψε και ακύρωσε τα σχέδια τους..

Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Ούτε στη Ρόδο ούτε πουθενά, μπλόκο στους εργατοπατέρες της σε κάθε γειτονιά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 08 Απρ 2019, 16:27

ΜπλεΜπουμπυς έγραψε:
07 Απρ 2019, 21:05
Όπως αποκαλύπτει βίντεο του ΠΑΜΕ,εργατοπατέρες στην Ρόδο φώναζαν με λύσσα"ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει αριστερά",με τους μπράβους γύρω τους. Μετά βρήκαν τους υπερασπιστές τους σε Τζήμερο-Μιχαλολιάκο και ρίχνουν λάσπη στο ΠΑΜΕ επειδή τους αποκάλυψε και ακύρωσε τα σχέδια τους..

"ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει αριστερά"

Το μοτο της alt right.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών