εξελίξεις στην Ουκρανία

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21789
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 28 Φεβ 2022, 15:46

Green Dragon έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:38
Οργισμένος έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:33
Green Dragon έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:30
Παραβλέπω τα μπινελίκια γιατί είσαι φορτισμένος συναισθηματικά και επιρρεπής σε εκρήξεις.

Εγώ θέλω να σταματήσει ο πόλεμος ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ. Επειδή μια ζωή κοροϊδεύω τους Ευρωπαίους εσύ με έβγαλες πουτινικό την στιγμή που έχω πει ΕΚΑΤΟ φορές ότι δεν γίνεται να είμαστε σύμμαχοι με την Ρωσία σαν χώρα και έχω εξηγήσει και το γιατί. Επειδή σου την σπάει μια θέση μου μου φορτώνεις αυθάιρετα και μια άλλη που ουδέποτε έχω εκφράσει. Ψάξε το ιστορικό και αν βρεις κάτι αντίθετο σε αυτά που μόλις είπα μου λες.
Σου διεφυγε οτι πρωτος εσυ εβρισες και με ειπες τρελακια, κατα τα αλλα καλα στα λεω. Ας στησουμε και κωλο επειδη τα πηρε στο κρανιο ο πουτλερ.
Το χρησιμοποιώ σαν παρατσούκλι λόγω του τρόπου γραφής σου, το έχω κάνει πολλές φορές αλλά δεν ήταν εκεί το ουσιαστικό κομμάτι αυτού που έγραψα.

Να μην στήσουμε τίποτα εκτός αν είναι αναγκαίο για να μην γίνει πυρηνικός πόλεμος. Πάση θυσία να μην γίνει.

Ας τον δολοφονήσουν οι μυστικές υπηρεσίες τι θες να σου πω; Ας του δώσουν ουδέτερη Ουκρανία, κάτι. Να μην πατηθούν τα κουμπιά, αυτό θέλω εγώ.
Είσαι λάθος. Αν τον αφήσεις θα δυναμώσει κι άλλο. Τώρα ίσως έχεις μια πιθανότητα να καταλάβουν οι δικοί του, παρά την προπαγάνδα και το φόβο ότι πλέον έχει και η χώρα τους συμφέρον να τον παραμερίσουν.

Διαφορετικά θα γίνει ήρωας, θα καλύψει με προπαγάνδα αυτά που έγιναν στην Ουκρανία, θα το παρουσιάσει ότι υποδέχτηκαν τους Ρώσους με λουλούδια. Ήδη τώρα στη Ρωσία πάρα πολλοί δεν βλέπουν αυτά που βλέπεις εσύ. Και ενισχυμένος (κυρίως εσωτερικά) θα συνεχίσει. Θα πείσει για περαιτέρω όπλα ακόμη και πυρηνικά (αφού η απειλή έπιασε) κ.ο.κ. Έτσι γινόταν πάντα. Σου ξαναλέω όλος ο κόσμος συσπειρώθηκε από αυτό, όχι από τα Gucci.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 28 Φεβ 2022, 15:46

dna replication έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:45
Russian Ministry Of Defence: “Russia did not start hostilities in Ukraine, Russia is ending them.”
Φοβερό.
Δάκρυσα από συγκίνηση.

Αδηφάγος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 20 Οκτ 2019, 10:27

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αδηφάγος » 28 Φεβ 2022, 15:46


Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31302
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 28 Φεβ 2022, 15:47

καταλαβαινετε τωρα για τι εντολοδόχους καραγκιόζηδες μιλάμε?
γιατί δε ζητάνε και το Βορονεζ?

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21789
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 28 Φεβ 2022, 15:47

Πρετεντέρης έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:10
sharp έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:03
Πρετεντέρης έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:01


Θα είναι απίστευτα μαλακές, αν το κάνουν.

Οι Τούρκοι απέναντι περιμένουν.
Θα χτυπήσουν χώρα του ΝΑΤΟ οι Τούρκοι σε αυτή την κατάσταση; Αυτοκτονία τους θα είναι, δεν το καταλαβαίνεις;
Δεν υπάρχει κανένας λόγος απολύτως να στείλουμε τα ακριβοπληρωμένα μαχητικά μας στην Ουκρανία.

Δε μας περισσεύουν.

Με τους Τούρκους δεν το ρισκάρουμε, σε αντίθεση με αυτά που έλεγαν κάτι ζαίοι.
Αν φτάσεις το σημείο να χάνεις αεροπλάνα στην Ουκρανία από ρωσικά μαχητικά, τότε το λιγώτερο που θα σε απασχολήσει είναι τι θα κάνει ο Τούρκος.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 28 Φεβ 2022, 15:48

dna replication έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:47
καταλαβαινετε τωρα για τι εντολοδόχους καραγκιόζηδες μιλάμε?
γιατί δε ζητάνε και το Βορονεζ?

παρωδία αν ισχύει

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21789
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 28 Φεβ 2022, 15:48

stavmanr έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:46
dna replication έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:45
Russian Ministry Of Defence: “Russia did not start hostilities in Ukraine, Russia is ending them.”
Φοβερό.
Δάκρυσα από συγκίνηση.
:smt005: Πρέπει νά 'σαι μεγάλος τρόμπας για να το πιστεύεις αυτό. Σαν κάτι που έλεγε ο Ρήγκαν κάποτε. Κρίμα που οι Ρώσοι αντιγράφουν μόνο τα κακά από τη Δύση
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 28 Φεβ 2022, 15:50

sharp έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:48
stavmanr έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:46
dna replication έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:45
Russian Ministry Of Defence: “Russia did not start hostilities in Ukraine, Russia is ending them.”
Φοβερό.
Δάκρυσα από συγκίνηση.
:smt005: Πρέπει νά 'σαι μεγάλος τρόμπας για να το πιστεύεις αυτό.
Ε μα.
Μας έχουν πήξει στην ανοησία. Κάθε διάγγελμα χειρότερο από το προηγούμενο.
Δεν έχουν τα κότσια να πουν την αλήθεια ωμή στον κόσμο;

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9668
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 28 Φεβ 2022, 15:50

dna replication έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:47
καταλαβαινετε τωρα για τι εντολοδόχους καραγκιόζηδες μιλάμε?
γιατί δε ζητάνε και το Βορονεζ?

Που είναι η υπόλοιπη ελίτ των Ουκρανών;
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31302
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 28 Φεβ 2022, 15:51

Наше дело правое - победа будет за нами!

Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3240
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 28 Φεβ 2022, 15:51

dna replication έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:45
Russian Ministry Of Defence: “Russia did not start hostilities in Ukraine, Russia is ending them.”
Αφού το είπε το ρωσικό υπουργείο άμυνας έτσι θα είναι. Να του δώσουμε και Νόμπελ Ειρήνης του κοντού τότε…

likosmokeses
Δημοσιεύσεις: 1552
Εγγραφή: 04 Μαρ 2019, 23:18

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από likosmokeses » 28 Φεβ 2022, 15:51

dna replication έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:47
καταλαβαινετε τωρα για τι εντολοδόχους καραγκιόζηδες μιλάμε?
γιατί δε ζητάνε και το Βορονεζ?

Η Ρωσική πρεσβεία θα ήθελε να τελειώσει ο πόλεμος σήμερα;

Άβαταρ μέλους
Φρούραρχος
Δημοσιεύσεις: 1829
Εγγραφή: 06 Σεπ 2018, 19:41
Phorum.gr user: Φρούραρχος Γατάκης

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φρούραρχος » 28 Φεβ 2022, 15:51

Green Dragon έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:30
Οργισμένος έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:24
Green Dragon έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:20
Ποιός ήρωάς μου ρε τρελάκια; Κρίμα πάντως γιατί δεν είσαι χαζός, απλά είσαι πολύ ιδεολόγος και αυτό σου θολώνει την σκέψη. Χρειάζεσαι μια γερή δόση ΑΙΝΕΙΑΝ.

Το χαρτί έχει να κάνει με ένα κομμάτι της δουλειάς μου (εκτυπώσεις), ξέρεις πόσο καλό είναι να βγάζεις νέο τιμοκατάλογο κάθε μήνα;

Μακάρι να μην είχε κάνει τίποτα ο Πούτιν αλλά τώρα έκανε οποτε καλύτερα να νικήσει γρήγορα ή να τον βγάλουν από την μέση ακόμα πιο γρήγορα για να μειωθεί η πιθανότητα για το τελικό καμπούμ.
Ασε μας βρε γελοιωδεστατε υποκριτη που αρχισες τις κλαψες περι πυρηνικου πολεμου μολις ο ναζουλας σου αρχισε να τρωει φαπες στην Ουκρανια. Σα δεν ντρεπεσαι λιγακι, ουτε το θαρρος να πεις την αληθινη σου αποψη δεν εχεις βουρλο.
Παραβλέπω τα μπινελίκια γιατί είσαι φορτισμένος συναισθηματικά και επιρρεπής σε εκρήξεις.

Εγώ θέλω να σταματήσει ο πόλεμος ΠΑΣΗ ΘΥΣΙΑ. Επειδή μια ζωή κοροϊδεύω τους Ευρωπαίους εσύ με έβγαλες πουτινικό την στιγμή που έχω πει ΕΚΑΤΟ φορές ότι δεν γίνεται να είμαστε σύμμαχοι με την Ρωσία σαν χώρα και έχω εξηγήσει και το γιατί. Επειδή σου την σπάει μια θέση μου μου φορτώνεις αυθάιρετα και μια άλλη που ουδέποτε έχω εκφράσει. Ψάξε το ιστορικό και αν βρεις κάτι αντίθετο σε αυτά που μόλις είπα μου λες.

Δεν ξέρω αν το πήρες χαμπάρι αλλά αυτή τη στιγμή φαίνεται σαν να προσέρχονται σε διαπραγματεύσεις με νικητή τον ηθοποιό και μεγάλο χαμένο τον θεοπαλαβο.

Ο πόλεμος ΔΕΝ θα σταματήσει σε καμία περίπτωση πάση θυσία. Θα σταματήσει μόνο με ταπείνωση του Πούτιν και αν του αρέσει. Η Ουκρανία ζητάει επιστροφή και της Κριμαίας, δηλαδή σα να είναι από πάνω και ετοιμάζεται να τους γαμησει. Όπου Ουκρανία βάλε δύση, βάλε ΕΕ βάλε ΝΑΤΟ, βάλε ΗΠΑ...
Αυτό λέει η ανάγνωση και επί της ουσίας, δεν του αφήνουν ούτε φύλλο συκής για το εσωτερικό ακροατήριο.
Αν θέλει ι τέλος ας πατήσει τώρα. Να τον αφήσουν να απειλεί όποτε γουστάρει όμως απαγορεύεται.

Λυπάμαι μόνο το ρωσικό λαό, που τον ήπιε πανηγυρικά.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6676
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 28 Φεβ 2022, 15:52

nyxtovios έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:42
Крaсная армия έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:40
Για να μην ξεχνιόμαστε...

https://www.alfavita.gr/koinonia/155050 ... ktirio-toy
:goodpost:

Δημοκρατική χώρα η Ουκρανία.
Κατευθείαν για ΕΕ.

Σιωπή = ΕΣΠΑ
Αρα αυτο στοιχειοθετει πως καλως εκανε ο πουτιν το 2022, 8 χρονια απο τοτε και ενω μεσολαβησαν οι εκλογες του 2019 και εισεβαλε στην Ουκρανια ? ή μηπως οι κτηνωδιες που παρουσιαζεις είναι απλά απο την εποχη που με τα οπλα η Κριμαια αποσπαστηκε απο την Ουκρανια και εγινε ομοσπονδη ενοτητα της Ρωσίας ?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nik_killthemall την 28 Φεβ 2022, 15:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 28 Φεβ 2022, 15:52

dna replication έγραψε:
28 Φεβ 2022, 15:47
καταλαβαινετε τωρα για τι εντολοδόχους καραγκιόζηδες μιλάμε?
γιατί δε ζητάνε και το Βορονεζ?

Καλά κάνουν. Υπενθυμίζουν στους ρώσους ότι υπάρχουν κι άλλα εδάφη που τελούν υπό κατοχή.
Διαπραγματευτικό χαρτί είναι κι αυτό.

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών