Παραιτήθηκε η κυβέρνηση συνασπισμού της Ολλανδίας λόγω διαφορών στο μεταναστευτικό.

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας

Portia
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: 12 Σεπ 2022, 16:46
Phorum.gr user: Portia

Re: Παραιτήθηκε η κυβέρνηση συνασπισμού της Ολλανδίας λόγω διαφορών στο μεταναστευτικό.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Portia » 08 Ιούλ 2023, 23:48

Είναι δύσκολα τα πράγματα. Ζω σε μια πολύ μεγάλη πόλη της Βόρειας Αγγλίας όπου ολόκληρα ξενοδοχεία και συγκροτήματα πολυκατοικιών μισθώνονται από τις εδώ ΜΚΟ για τους αιτούντες ασύλου. Από τότε που έληξαν οι περιορισμοί του covid19, κάθε εβδομάδα έχεις την αίσθηση πως αδειάζει και μια καινούργια καραβιά. Η συντριπτική τους πλειοψηφία είναι Αφρικανοί, καμία σχέση με Συρία, Αφγανιστάν όπου η κατάσταση είναι ακόμη έκρυθμη. Δεν ξέρω πως στον κόρακα θα ενταχθούν οι συγκεκριμμένοι, έχω δει τσεμπέρι σε τετράχρονα κοριτσάκια. Και στις περιοχές που βρίσκονται τα παραπάνω hotspots όλως τυχαίως το έγκλημα έχει πάει στον Θεό.Παρόμοιες καταστάσεις μου μεταφέρουν συγγενείς και φίλοι από Σουηδία, Γαλλία, Γερμανία. Οι ευρωπαϊκές κυβερνήσεις τώρα συνειδητοποιούν το αδιέξοδο των τραγικών επιλογών τους να ανοίξουν την πόρτα σε όλο τον Τρίτο Κόσμο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών