Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Ιούλ 2019, 17:27

ST48410 έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:02
Χαοτικός έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 16:54
Ασφαλώς και είναι βίαιη πράξη να σπρώξεις κάποιον, πρέπει να βγάλει αίματα; και ναι έχω ακούσει για διάφορα περιστατικά σε Ευρωπαϊκές χώρες κατά Ελλήνων. Ρατσιστικού τύπου.
Δεν ξέρω ρε συ. Τόσο προκατειλημμένος είμαι; Βλέπω σε όλο το βιντεάκι τον Βαρουφάκη να φωνάζει και τον άλλο να ψελλίζει σχεδόν με κατεβασμένο το κεφάλι. Να του λέει you are a disgrace, να του λέει παρακάτω σε προκαλώ, να καλούν οι δικοί του τον Βαρουφάκη και αυτός να επιμένει και να μην δίνει τόπο στην οργή. Και νομίζω ότι ακούω να λέει ότι είναι μέλος της βουλής.
Συμφωνώ ότι είναι βίαιη πράξη να σπρώξεις κάποιον. Αν όμως ο Βαρουφάκης εκνευρισμένος που ο άλλος δεν άνοιξε πλήρως το διάδρομο πήγε να τον περάσει παραμερίζοντας, τότε αλλάζει κάπως το πράγμα. Δεν νομίζεις;
Επίσης γιατί να προσπαθήσεις σε ένα αεροδρόμιο να περάσεις από τον φρουρό όταν κρίνεις ότι σου φράζει τον διάδρομο;

«Λίγα λεπτά αργότερα μου επέστρεψε το διαβάτηριο αλλά ενώ ήμουν έτοιμος να φύγω τοποθετήθηκε στη μέση του διαδρόμου, με τους αγκώνες σε έκταση και εμφανώς επιθετικά, αφήνοντάς μου λίγο χώρο για να περάσω χωρίς να τον ακουμπήσω. Με το διαβατήριο στα χέρια, καθώς τον περνούσα από τα αριστερά, ο δεξιός μου αγκώνας ακούμπησε τον δικό του. Τη στιγμή που αυτό συνέβη (αναπόφευκτα λόγω της στάσης του) αντέδρασε βίαια. Τον κοίταξα και του είπα ότι ήταν ανάρμοστο για έναν αστυνομικό να συμπεριφέρεται έτσι σε έναν επισκέπτη. Σε απάντηση, μου άρπαξε το διαβατήριο και μου ζήτησε να σταθώ στον τοίχο» γράφει ο Γιάνης Βαρουφάκης για το πώς ξεκίνησε το επεισόδιο.

Με τα πλάγια γράμματα γίνεται η περιγραφή. Ότι διαβάζεις εσύ, διαβάζω κι εγώ. Εγώ είμαι προκατειλημμένος με τους μπάτσους και πολλούς άλλους.
Παραδέχομαι πολλά. Αν όμως αντιληφθώ μαλακία από τη δική μου πλευρά, από αυτούς που συμπαθώ, συμφωνώ, θεωρώ πιο κοντά μου και ότι άλλο παρόμοιο, θα τον κράξω και το έχω αποδείξει. Συχνά κι εδώ μέσα έχω πάρει θέση για διάφορα και δυσαρεστούνται πολλοί αριστεροί. τελευταία μου είχε πει ένας κοίτα ποιοι σε χειροκροτούν και εννοούσε τους δεξιούς.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να κράξω τον Βαρουφάκη. ΄Οτι έχει ναρκισσισμό έχει. Αλλά κι εδώ στο φόρουμ να δεις τι γίνεται :smt005: Δεν είναι τραγικό και τόσο να είσαι ψιλοναρκισσιστής (κάποια ανάγκη καλύπτει κι αυτό έννοια σου! :D )
Στο περιστατικό πάντως ειμαι μαζί του. Ακόμα κι υπερβάλει. Πιστεύω ότι πιάνει τόπο η αντίδρασή του καθώς δέχομαι αυτά που λέει η κάσπερ γι αυτούς αλλά και από δική μου εντύπωση γι αυτούς.

Παραδέχομαι όμως ότι είναι σύμβολο θαυμασμού για μένα αφού έκανε γιο γιο τότε τους Τροϊκανούς και που γι αυτό είχε ψηφιστεί.
Μην κοιτάς που τελικά στήριξα τον Τσίπρα, είναι άλλοι οι λόγοι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Ιούλ 2019, 17:28

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:14
Von Mackensen έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:09
Τελικά αποδείχτηκε από κάπου ή βιαιοπραγια του αστυνομικού απέναντι στον Βαρουφάκη η πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του νήματος;
Ήταν ηθική η βιαιοπραγία.

Ο Γιάνης είναι ένας άνθρωπος που τον μποδίζουν να βαδίζει, είναι ένας άνθρωπος που τον αλυσοδένουνε.
Πολύ ωραίο τραγούδι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Von Mackensen

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 16 Ιούλ 2019, 17:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:14
Von Mackensen έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:09
Τελικά αποδείχτηκε από κάπου ή βιαιοπραγια του αστυνομικού απέναντι στον Βαρουφάκη η πρέπει να αλλάξει ο τίτλος του νήματος;
Ήταν ηθική η βιαιοπραγία.

Ο Γιάνης είναι ένας άνθρωπος που τον μποδίζουν να βαδίζει, είναι ένας άνθρωπος που τον αλυσοδένουνε.
Δεν το σκέφτηκα έτσι, ορθώς παραμενει ο τίτλος τότε :lol:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Ιούλ 2019, 17:40

Ορίστε μέχρι και η δικιά σας ανέβασε νήμα για τους μπάτσους στα αεροδρόμια.

Ισχυροποιείται η εμπιστοσύνη μας στην Casper καθώς και η εγκυρότητά της. Ενισχύεται και η υποστήριξή μας στο Γιάνη καθώς κατά 99% πλέον έχει δίκιο.

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ @ ΟΡΓΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΙΛΕΓΓΥΟΥΣ ΔΟΥΛΕΜΠΟΡΕΣ ΜΚΟ-ΣΟΡΟΣ
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

- Casper -

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 16 Ιούλ 2019, 17:43

Χαοτικός έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:40
Ορίστε μέχρι και η δικιά σας ανέβασε νήμα για τους μπάτσους στα αεροδρόμια.

Ισχυροποιείται η εμπιστοσύνη μας στην Casper καθώς και η εγκυρότητά της. Ενισχύεται και η υποστήριξή μας στο Γιάνη καθώς κατά 99% πλέον έχει δίκιο.

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ @ ΟΡΓΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΙΛΕΓΓΥΟΥΣ ΔΟΥΛΕΜΠΟΡΕΣ ΜΚΟ-ΣΟΡΟΣ
Να με ακούτε όλοι σας, μιλά η εμπειρία :8)

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 16 Ιούλ 2019, 17:46

- Casper - έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:43
Χαοτικός έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:40
Ορίστε μέχρι και η δικιά σας ανέβασε νήμα για τους μπάτσους στα αεροδρόμια.

Ισχυροποιείται η εμπιστοσύνη μας στην Casper καθώς και η εγκυρότητά της. Ενισχύεται και η υποστήριξή μας στο Γιάνη καθώς κατά 99% πλέον έχει δίκιο.

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ @ ΟΡΓΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΙΛΕΓΓΥΟΥΣ ΔΟΥΛΕΜΠΟΡΕΣ ΜΚΟ-ΣΟΡΟΣ
Να με ακούτε όλοι σας, μιλά η εμπειρία :8)

Κι άλλοι έχουν εμπειρία μανάρι, αλλά μαλακίες λένε. Δεν εμπεδώνουν τίποτα. Χρειάζεται και λίγο νιο νιο για να καταφέρεις να αρθρώσεις κάτι σωστό.

Εσύ έχεις πολύ :wave:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

sigmund
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2019, 16:39

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sigmund » 16 Ιούλ 2019, 17:57

αυτό που θα τερμάτιζε την γελοιότητα της σκηνής με τον σιρανό-βαρουφάκη θα ήταν εκει που πήγαινε πάνω κάτω κορδωτός στο διάδρομο και απειλούσε,την στιγμή που έλεγε εκείνο το θεατρικό "i challenge you" να κράδαινε και μια ομπρέλα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιούλ 2019, 17:59

- Casper - έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:43
Χαοτικός έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:40
Ορίστε μέχρι και η δικιά σας ανέβασε νήμα για τους μπάτσους στα αεροδρόμια.

Ισχυροποιείται η εμπιστοσύνη μας στην Casper καθώς και η εγκυρότητά της. Ενισχύεται και η υποστήριξή μας στο Γιάνη καθώς κατά 99% πλέον έχει δίκιο.

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ @ ΟΡΓΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΙΛΕΓΓΥΟΥΣ ΔΟΥΛΕΜΠΟΡΕΣ ΜΚΟ-ΣΟΡΟΣ
Να με ακούτε όλοι σας, μιλά η εμπειρία :8)
Και ποιος ακριβώς είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ του αστυνομικού που κάνει έλεγχο στο αεροδρόμιο με τον αστυνομικό που συμμετέχει σε εγκληματική συμμορία;
Gavalas for President! :grfl:

- Casper -

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 16 Ιούλ 2019, 18:02

Χαοτικός έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:46
- Casper - έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:43
Χαοτικός έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:40
Ορίστε μέχρι και η δικιά σας ανέβασε νήμα για τους μπάτσους στα αεροδρόμια.

Ισχυροποιείται η εμπιστοσύνη μας στην Casper καθώς και η εγκυρότητά της. Ενισχύεται και η υποστήριξή μας στο Γιάνη καθώς κατά 99% πλέον έχει δίκιο.

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ @ ΟΡΓΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΙΛΕΓΓΥΟΥΣ ΔΟΥΛΕΜΠΟΡΕΣ ΜΚΟ-ΣΟΡΟΣ
Να με ακούτε όλοι σας, μιλά η εμπειρία :8)

Κι άλλοι έχουν εμπειρία μανάρι, αλλά μαλακίες λένε. Δεν εμπεδώνουν τίποτα. Χρειάζεται και λίγο νιο νιο για να καταφέρεις να αρθρώσεις κάτι σωστό.

Εσύ έχεις πολύ :wave:
Ευχαριστώ, κοκκινίζω :oops:

:P:wave:

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:59
- Casper - έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:43
Χαοτικός έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:40
Ορίστε μέχρι και η δικιά σας ανέβασε νήμα για τους μπάτσους στα αεροδρόμια.

Ισχυροποιείται η εμπιστοσύνη μας στην Casper καθώς και η εγκυρότητά της. Ενισχύεται και η υποστήριξή μας στο Γιάνη καθώς κατά 99% πλέον έχει δίκιο.

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ @ ΟΡΓΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΛΙΛΕΓΓΥΟΥΣ ΔΟΥΛΕΜΠΟΡΕΣ ΜΚΟ-ΣΟΡΟΣ
Να με ακούτε όλοι σας, μιλά η εμπειρία :8)
Και ποιος ακριβώς είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ του αστυνομικού που κάνει έλεγχο στο αεροδρόμιο με τον αστυνομικό που συμμετέχει σε εγκληματική συμμορία;
Η εκμετάλλευση της ιδιότητάς τους.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιούλ 2019, 18:06

- Casper - έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 18:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:59
- Casper - έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:43


Να με ακούτε όλοι σας, μιλά η εμπειρία :8)
Και ποιος ακριβώς είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ του αστυνομικού που κάνει έλεγχο στο αεροδρόμιο με τον αστυνομικό που συμμετέχει σε εγκληματική συμμορία;
Η εκμετάλλευση της ιδιότητάς τους.
Αυτό ισχύει για όλα τα λειτουργήματα και πολύ περισσότερο αυτά με υψηλότερη ιεραρχία.

Να υποθέσω λοιπόν ότι ο Βαρουφάκης έχει την αξιοπιστία του Τσοχατζόπουλου; :lol:

Μπορείς να συμπληρώσεις και όποιο άλλο όνομα γουστάρεις.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιούλ 2019, 18:08

Για πείτε, μ' αρέσουν τα παιχνίδια προσομοιώσεων. :)

Και μ' αρέσουν πολύ περισσότερο όταν ξεφεύγουν από την αυτόματη γραμμική τους ερμηνεία.
Gavalas for President! :grfl:

- Casper -

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 16 Ιούλ 2019, 18:13

ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 18:06
- Casper - έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 18:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 17:59


Και ποιος ακριβώς είναι ο συνδετικός κρίκος μεταξύ του αστυνομικού που κάνει έλεγχο στο αεροδρόμιο με τον αστυνομικό που συμμετέχει σε εγκληματική συμμορία;
Η εκμετάλλευση της ιδιότητάς τους.
Αυτό ισχύει για όλα τα λειτουργήματα και πολύ περισσότερο αυτά με υψηλότερη ιεραρχία.

Να υποθέσω λοιπόν ότι ο Βαρουφάκης έχει την αξιοπιστία του Τσοχατζόπουλου; :lol:

Μπορείς να συμπληρώσεις και όποιο άλλο όνομα γουστάρεις.
Σίγουρα. Γι' αυτό μίλησα για κατάχρηση εξουσίας. Δεν έχει καμιά αξιοπιστία. Περιμένουμε να δούμε τι θα πει και η άλλη πλευρά και γενικά σε τι θα καταλήξουν. Το είπα από την αρχή πως μπορεί να έχει άδικο. Εγώ είπα απλά τι βίωνα και έβλεπα στο αεροδρόμιο (πιο πολύ χιουμοριστικά ανέφερα την εμπειρία). Αν έχει άδικο ο Βαρουφάκης θα φανεί και τότε δεν θα έχω κανένα λόγο να του δώσω από το πουθενά δίκαιο. Όμως ακόμη κι' αν τον έσπρωξε, είναι μηνύσιμο κάτι τέτοιο. Εσύ ή εγώ μπορεί να μην έδινες σημασία, όμως το σωστό είναι να μην επιτρέπουμε αυτές τις συμπεριφορές από τον οποιονδήποτε, ακόμη κι' αν ο οποιοσδήποτε είναι αστυνομικός. Αυτά. :wave:

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38183
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Ιούλ 2019, 18:19

Γαλή είσαι προκατελειμμένη με το Γιάνη, μη ρωτάς από που το κατάλαβα.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιούλ 2019, 18:22

- Casper - έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 18:13

Σίγουρα. Γι' αυτό μίλησα για κατάχρηση εξουσίας. Δεν έχει καμιά αξιοπιστία. Περιμένουμε να δούμε τι θα πει και η άλλη πλευρά και γενικά σε τι θα καταλήξουν. Το είπα από την αρχή πως μπορεί να έχει άδικο. Εγώ είπα απλά τι βίωνα και έβλεπα στο αεροδρόμιο (πιο πολύ χιουμοριστικά ανέφερα την εμπειρία). Αν έχει άδικο ο Βαρουφάκης θα φανεί και τότε δεν θα έχω κανένα λόγο να του δώσω από το πουθενά δίκαιο. Όμως ακόμη κι' αν τον έσπρωξε, είναι μηνύσιμο κάτι τέτοιο. Εσύ ή εγώ μπορεί να μην έδινες σημασία, όμως το σωστό είναι να μην επιτρέπουμε αυτές τις συμπεριφορές από τον οποιονδήποτε, ακόμη κι' αν ο οποιοσδήποτε είναι αστυνομικός. Αυτά. :wave:
Σ' αυτό δεν διαφωνώ και είμαι από τους τελευταίους που υποστηρίζουν την απάθεια όταν θίγεται η ιδιότητα του πολίτη από τον κάθε κρατικό υπάλληλο της οποιασδήποτε υπερεσίας.

Αλλά βρίσκω επίσης γελοίο, το να στοχοποιούνται μόνον οι "μπάτσοι" και να δικαιολογούνται όλοι οι άλλοι παρατυπούντες ή μη κοπρίτες επειδή έτσι λειτουργεί το λογισμικό της πάλαι ποτέ αριστεράς, που ψάχνει μόνον σ' αυτό το μπαγιάτικο φαντασιακό πεδίο τη διατήρηση της επαναστατικής ιδιότητας της.

Καμμία προσωπική αιχμή, έτσι;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αστυνομικος βιαιοπραγει κατα του Βαρουφακη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Ιούλ 2019, 18:26

sys3x έγραψε:
16 Ιούλ 2019, 18:19
Γαλή είσαι προκατελειμμένη με το Γιάνη, μη ρωτάς από που το κατάλαβα.
:D
Από την πρώτη στιγμή που τον είδα. :lol:

Και δεν ισχύει μόνον για τον Γιάνη.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών