Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 25171
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 05 Σεπ 2022, 01:55

nyxtovios έγραψε:
05 Σεπ 2022, 01:45
Δημοκράτης έγραψε:
05 Σεπ 2022, 01:36
nyxtovios έγραψε:
05 Σεπ 2022, 01:33


Ποιος θα ήθελα να είναι σε θέση ευθύνης όταν έρθει πίνα;
Μπράβο κοροϊδέψες τα τυπογραφικά/ορθογραφικα μου , γιατί είσαι τόσο ηλιθιοος που νομίζεις ότι τώρα κάτι κατάφερες :lol:
Σε λίγο θα συνειδητοποιήσεις ότι παραμένεις ένας λουζερακος και μίσος
Ηλιθοος ακριβώς
ΕΡΧΑΙΤΕ ΠΟΙΝΑ ΔΙΑΔΟΣΤΑΙ
για κάτι αποτυχημένους σαν εσένα ναι, έρχεται :lol:

Άβαταρ μέλους
Σπύρος
Δημοσιεύσεις: 4526
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:50
Phorum.gr user: Σπυρος1
Τοποθεσία: έρημος
Επικοινωνία:

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπύρος » 05 Σεπ 2022, 02:49

nyxtovios έγραψε:
05 Σεπ 2022, 01:33
Δημοκράτης έγραψε:
04 Σεπ 2022, 15:51
προφανώς βλέπει που πάει το πράγμα και δεν θέλει να είναι σε θέση ευθύνης όταν θα πέσει πίνα
Ποιος θα ήθελα να είναι σε θέση ευθύνης όταν έρθει πίνα;
Εγώ μπερδεύτηκα διότι βρήκα αυτή τη λέξη στον δίσκο της Φαιστού.

ΕικόναΕικόνα

pi-na
ΕΙΜΙ Η ΖΩΗ = ΙΗΣΟΥΣ = 888

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 13462
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 05 Σεπ 2022, 09:47

Σπύρος έγραψε:
05 Σεπ 2022, 02:49
nyxtovios έγραψε:
05 Σεπ 2022, 01:33
Δημοκράτης έγραψε:
04 Σεπ 2022, 15:51
προφανώς βλέπει που πάει το πράγμα και δεν θέλει να είναι σε θέση ευθύνης όταν θα πέσει πίνα
Ποιος θα ήθελα να είναι σε θέση ευθύνης όταν έρθει πίνα;
Εγώ μπερδεύτηκα διότι βρήκα αυτή τη λέξη στον δίσκο της Φαιστού.

ΕικόναΕικόνα

pi-na
:smt005:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 05 Σεπ 2022, 09:52

George_V έγραψε:
04 Σεπ 2022, 14:36
Ραμζάν Καντίροφ: Παραιτείται ή «παζαρεύει» ο Τσετσένος ηγέτης και στενός σύμμαχος του Πούτιν;

Ο Ραμζάν Καντίροφ, ο σκληρός ηγέτης της Τσετσενίας και στενός σύμμαχος του Βλαντιμίρ Πούτιν κατά την εισβολή και τον πόλεμο στην Ουκρανία έκανε μια αινιγματική δήλωση, σε βίντεο που δημοσιοποίησε ο ίδιος μέσω του Telegram.

Στο βίντεο ο Καντίροφ εμφανίζεται να λέει πως είναι ο μακροβιότερος Ρώσος κυβερνήτης και δηλώνει γελώντας πως «ήρθε η ώρα μου, πριν με διώξουν με τις κλωτσιές», αφήνοντας έτσι να αιωρείται ότι δεν αποκλείεται να ετοιμάζει την έξοδό του από την ηγεσία της Τσετσενίας.



Κατά τον σύμβουλο του Ουκρανικού υπουργείου Εσωτερικών, Άντον Γκερασένκο, η κίνηση του Καντίροφ ίσως συνδέεται με το γεγονός ότι είχε υποσχεθεί στον Βλάντιμιρ Πούτιν να εκπαιδεύσει δεκάδες χιλιάδες μαχητών για τον πόλεμο στην Ουκρανία, αλλά αθέτησε την υπόσχεσή του ή δεν κατόρθωσε να την φέρε σε πέρας.


Υπάρχουν όμως κι αυτοί που υπενθυμίζουν ότι είναι η πολλοστή δήλωση παραίτησης του Τσετσένου ηγέτη. Σημειώνουν μάλιστα πως ο Ραμζάν Καντίροφ συνήθως «θυμάται» να «παραιτηθεί» όταν έχει περάσει κάμποσος καιρός που δεν έχει συνομιλήσει με τον Βλάντιμιρ Πούτιν, ως «μήνυμα» στον ηγέτη του πως παραμένει ακόμη χρήσιμος.


Άλλοι πάλι – μέσω των social media – και προφανώς χαριτολογώντας, λένε πως η δήλωση Καντίροφ αποτελεί «καμπανάκι» για τον σχεδόν ισόβιο Πρόεδρο της Λευκορωσίας, Αλεξάντερ Λουκασένκο, που βρίσκεται στην εξουσία από το 1994…
Πηγη: https://www.newsit.gr/kosmos/ramzan-kan ... n/3591394/


Τα βιντεο στο λινκ.

Τι θελει να πει εδω ο ποιητης?

Εκδηλωνει την προθεση του να αποχωρησει γιατι τα εσπασε με τον Πουτιν? Η μηπως γιατι βλέπει την τσαπου να ερχεται και θελει να πηδηξει απο το καράβι πριν τη φάει στον κωλο?

Τι λετε εσεις?
Προφανώς, δεν είναι βλάκας να συμμετέχει σε πόλεμο ίσοις όροις. Σε κάτι τέτοιους αρέσει να έχουν πάντοτε την υπεροπλία. Όταν τα πράγματα έρχονται στα ίσα τους, την κάνουν με ελαφρά πηδηματάκια.

Μπήκε στην Ουκρανία να σφάξει, να λεηλατήσει. Του έταξαν προφανώς και διάφορα. Ο αμυντικός πόλεμος στο Ντομπάς δεν έχει πλέον ενδιαφέρον για τον κάθε μισθοφόρο.


AOC
Δημοσιεύσεις: 1587
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 05 Σεπ 2022, 10:25

George_V έγραψε:
05 Σεπ 2022, 00:20
Golden Age έγραψε:
05 Σεπ 2022, 00:16
Λες να τον ετοιμάζει όντως ο Πούτιν για διάδοχό του;
Για να τον κατασπαραξει ο Πατριαρχης Μοσχας?

Δεν παιζει να δεχτουν οι Ρωσοι μουσουλμάνο για ηγέτη. Μεχρι αθεο ανεχονται το πολυ.
Οι ρώσοι μπορούν να δεχτούν μουσουλμάνο ηγέτη, αλλά μετριοπαθή μουσουλμάνο, δηλαδή μουσουλμάνο στο όνομα...

Η συγκεκριμένη γυναίκα πχ η Elvira Naybulina, η πρόεδρος της τράπεζας της Ρωσίας, είναι μετριοπαθής τάταρη μουσουλμάνα. Οι τάταροι σαν μουσουλμανικό έθνος έχουν εξημερωθεί από την ΕΣΣΔ.
Εικόνα

Οι τσετσένοι είναι ακόμη στον μεσαίωνα.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9241
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 05 Σεπ 2022, 11:52

George_V έγραψε:
04 Σεπ 2022, 14:36
Ραμζάν Καντίροφ: Παραιτείται ή «παζαρεύει» ο Τσετσένος ηγέτης και στενός σύμμαχος του Πούτιν;

Ο Ραμζάν Καντίροφ, ο σκληρός ηγέτης της Τσετσενίας και στενός σύμμαχος του Βλαντιμίρ Πούτιν κατά την εισβολή και τον πόλεμο στην Ουκρανία έκανε μια αινιγματική δήλωση, σε βίντεο που δημοσιοποίησε ο ίδιος μέσω του Telegram.

Στο βίντεο ο Καντίροφ εμφανίζεται να λέει πως είναι ο μακροβιότερος Ρώσος κυβερνήτης και δηλώνει γελώντας πως «ήρθε η ώρα μου, πριν με διώξουν με τις κλωτσιές», αφήνοντας έτσι να αιωρείται ότι δεν αποκλείεται να ετοιμάζει την έξοδό του από την ηγεσία της Τσετσενίας.



Κατά τον σύμβουλο του Ουκρανικού υπουργείου Εσωτερικών, Άντον Γκερασένκο, η κίνηση του Καντίροφ ίσως συνδέεται με το γεγονός ότι είχε υποσχεθεί στον Βλάντιμιρ Πούτιν να εκπαιδεύσει δεκάδες χιλιάδες μαχητών για τον πόλεμο στην Ουκρανία, αλλά αθέτησε την υπόσχεσή του ή δεν κατόρθωσε να την φέρε σε πέρας.


Υπάρχουν όμως κι αυτοί που υπενθυμίζουν ότι είναι η πολλοστή δήλωση παραίτησης του Τσετσένου ηγέτη. Σημειώνουν μάλιστα πως ο Ραμζάν Καντίροφ συνήθως «θυμάται» να «παραιτηθεί» όταν έχει περάσει κάμποσος καιρός που δεν έχει συνομιλήσει με τον Βλάντιμιρ Πούτιν, ως «μήνυμα» στον ηγέτη του πως παραμένει ακόμη χρήσιμος.


Άλλοι πάλι – μέσω των social media – και προφανώς χαριτολογώντας, λένε πως η δήλωση Καντίροφ αποτελεί «καμπανάκι» για τον σχεδόν ισόβιο Πρόεδρο της Λευκορωσίας, Αλεξάντερ Λουκασένκο, που βρίσκεται στην εξουσία από το 1994…
Πηγη: https://www.newsit.gr/kosmos/ramzan-kan ... n/3591394/


Τα βιντεο στο λινκ.

Τι θελει να πει εδω ο ποιητης?

Εκδηλωνει την προθεση του να αποχωρησει γιατι τα εσπασε με τον Πουτιν? Η μηπως γιατι βλέπει την τσαπου να ερχεται και θελει να πηδηξει απο το καράβι πριν τη φάει στον κωλο?

Τι λετε εσεις?
Την απάντηση τη δίνει το ίδιο το ρεπορτάζ.
Υπάρχουν όμως κι αυτοί που υπενθυμίζουν ότι είναι η πολλοστή δήλωση παραίτησης του Τσετσένου ηγέτη.
Απλά η δυτική προπαγάνδα προσπαθεί να βρει αφηγήματα για τους αφελείς, αφού έχει ξεμείνει από καλά νέα.
Z

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71606
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Σεπ 2022, 11:59

SUV έγραψε:
05 Σεπ 2022, 01:19
Θέλει τώρα να προκαλεί
Δεν θέλει να καταλάβει ας πούμε οτι η Ουκρανία μαζί με αυτούς που την στηρίζουν ριμάζουν την Ορθοδοξία με τις βλασφημίες τους

Για το θέμα του τσετσένικου σουφισμού, δεν καταλαβαίνω, έχετε αντίρρηση οτι στις περιοχές αυτές ζουν μετριοπαθείς ομάδες που συμπεριλαμβάνονται σε κύκλους που δεν ταυτίζονται με τους τσετσένους εξτρεμιστές? (δεν βρίσκω και την πηγή τώρα)
Και ο Δωδώνης ρημάζει την Ορθοδοξία με τις βλασφημίες του.

Κατά τα άλλα, είναι άλλο πράγμα οι σουφιστές και άλλο οι "μετριοπαθείς ομάδες".
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 05 Σεπ 2022, 12:26

Δεν διαφωνώ για τον Δωδώνης και δεν είναι μία μόνο η βλασφημία που έχει εκστομίσει. Δεν είναι συγκρίσιμος όμως ένας (1) ιερέας της ελλαδικής εκκλησίας με την επίσημη "Ουκρανική Εκκλησία" και τους αχειροτόνητους ιερείς της.

Ναι, άλλο οι σουφι άλλο οι μετριοπαθείς ομάδες αλλά στην Τσετσενία υπάρχουν από κάποια πράγματα που έχω διαβάσει ομάδες που προσεγγίζουν στην πρώτη κατηγορία και τις οποίες ενίσχυσε ο Ρώσος στον πόλεμο κατά των αυτονομιστών. Ίσως κάποιος συμφορουμίτης που γνωρίζει καλύτερα τα πράγματα να μπορεί να μας διαφωτίσει.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24300
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Σεπ 2022, 12:30

Σιγά μην είναι και Αββεροϊστές, τα αμούστακα μουσάτα της τσετσενικής μαφιοζότρυπας.

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9657
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 05 Σεπ 2022, 12:30

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Σεπ 2022, 11:59
SUV έγραψε:
05 Σεπ 2022, 01:19
Θέλει τώρα να προκαλεί
Δεν θέλει να καταλάβει ας πούμε οτι η Ουκρανία μαζί με αυτούς που την στηρίζουν ριμάζουν την Ορθοδοξία με τις βλασφημίες τους

Για το θέμα του τσετσένικου σουφισμού, δεν καταλαβαίνω, έχετε αντίρρηση οτι στις περιοχές αυτές ζουν μετριοπαθείς ομάδες που συμπεριλαμβάνονται σε κύκλους που δεν ταυτίζονται με τους τσετσένους εξτρεμιστές? (δεν βρίσκω και την πηγή τώρα)
Κατά τα άλλα, είναι άλλο πράγμα οι σουφιστές και άλλο οι "μετριοπαθείς ομάδες".
Εν προκειμενω ειναι σχεδον το ιδιο. Μετα περναμε σε επιπεδα Μπαζαγιεβ.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49575
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 05 Σεπ 2022, 12:32

Σπύρος έγραψε:
05 Σεπ 2022, 02:49
nyxtovios έγραψε:
05 Σεπ 2022, 01:33
Δημοκράτης έγραψε:
04 Σεπ 2022, 15:51
προφανώς βλέπει που πάει το πράγμα και δεν θέλει να είναι σε θέση ευθύνης όταν θα πέσει πίνα
Ποιος θα ήθελα να είναι σε θέση ευθύνης όταν έρθει πίνα;
Εγώ μπερδεύτηκα διότι βρήκα αυτή τη λέξη στον δίσκο της Φαιστού.

ΕικόναΕικόνα

pi-na
:smt005::smt005::smt005:

Έχει δική του γλώσσα ο Δημοκράτης.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71606
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Σεπ 2022, 12:48

Bazoomba έγραψε:
05 Σεπ 2022, 12:30
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Σεπ 2022, 11:59
SUV έγραψε:
05 Σεπ 2022, 01:19
Θέλει τώρα να προκαλεί
Δεν θέλει να καταλάβει ας πούμε οτι η Ουκρανία μαζί με αυτούς που την στηρίζουν ριμάζουν την Ορθοδοξία με τις βλασφημίες τους

Για το θέμα του τσετσένικου σουφισμού, δεν καταλαβαίνω, έχετε αντίρρηση οτι στις περιοχές αυτές ζουν μετριοπαθείς ομάδες που συμπεριλαμβάνονται σε κύκλους που δεν ταυτίζονται με τους τσετσένους εξτρεμιστές? (δεν βρίσκω και την πηγή τώρα)
Κατά τα άλλα, είναι άλλο πράγμα οι σουφιστές και άλλο οι "μετριοπαθείς ομάδες".
Εν προκειμενω ειναι σχεδον το ιδιο. Μετα περναμε σε επιπεδα Μπαζαγιεβ.
Ως μετριοπαθής μπορεί να χαρακτηρισθεί και μία ομάδα που δεν εκδηλώνεται. Είναι άλλο πράγμα το μέτρο που προκύπτει από μια επεξεργασία δεδομένων και άλλο η κάλυψη.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71606
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Σεπ 2022, 12:52

SUV έγραψε:
05 Σεπ 2022, 12:26
Δεν διαφωνώ για τον Δωδώνης και δεν είναι μία μόνο η βλασφημία που έχει εκστομίσει. Δεν είναι συγκρίσιμος όμως ένας (1) ιερέας της ελλαδικής εκκλησίας με την επίσημη "Ουκρανική Εκκλησία" και τους αχειροτόνητους ιερείς της.

Ναι, άλλο οι σουφι άλλο οι μετριοπαθείς ομάδες αλλά στην Τσετσενία υπάρχουν από κάποια πράγματα που έχω διαβάσει ομάδες που προσεγγίζουν στην πρώτη κατηγορία και τις οποίες ενίσχυσε ο Ρώσος στον πόλεμο κατά των αυτονομιστών. Ίσως κάποιος συμφορουμίτης που γνωρίζει καλύτερα τα πράγματα να μπορεί να μας διαφωτίσει.
Κατά τα άλλα, δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου.
Έστω ότι η Ουκρανική Εκκλησία είναι βλάσφημη για τον χ ή ψ λόγο.

Πού ακριβώς θέλεις να καταλήξεις;

Στο ότι οι τσετσένοι (μετριοπαθείς ή μη) μάχονται για τη διαφύλαξη της Ορθοδοξίας;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ραμζάν Καντίροφ: Ηρθε η ωρα μου, πριν με διωξουν με τις κλωτσιες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 05 Σεπ 2022, 12:54

Όχι, στο οτι κάποιοι δηλωμένοι ως μη Χριστιανοί κόπτονται και εκφράζουν και άποψη για τα της Ορθοδοξίας και του Χριστιανισμού με τον ίδιο τρόπο που τα παιδάκια στο δημοτικό κάνουν νια νια νια

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών