Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24900
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Ιούλ 2022, 06:45

Gewponos90 έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 22:36
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 22:33
Gewponos90 έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 21:25





Εχμ να κάνεις. Απλά χλευαζουμε τους ζαιους και δικαίως γιατί έκαναν έκαναν ανεπίσημες συννενοησεις με επιχειρηματίες της πλάκας, αλλά όταν το κάνει ο μακρόν σαν υπουργός κρυφά δεν είναι σκάνδαλο(κάτι μου λέει ότι όταν κατέβηκε για την προεδρία δεν ειπε ξεκάθαρα στους ταρίφες της Γαλλίας για την ουμπερ)
Όταν καταφέρεις να μένεις εντός θέματος συζητγσης και να μη πετάς ασυναρτησίες γιατί είσαι τόσο βλήμα που δεν μπορείς να κατανοήσεις ούτε πρόταση, σφυρα
Να μείνω εντός συζήτγησης δύσκολο. Εντος συζήτησης παίζει. Μίλα μας εσύ για τα χωριά που θα πάνε οι ουμπεραδες και ποσο ζώο είναι που σε έκλεβαν οι ταριφες
:retarded:

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21280
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 12 Ιούλ 2022, 08:09

Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 17:35
Gewponos90 έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 17:22
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 17:12

καταρχάς ναι, ξεκαάθαρα το καλοκαίρι και γενικώς όταν το νησί έχει έξτρα κίνηση θα βρεθούν όχι 2-3 αλλά πολύ παραπάνω ουμπεράδες. Και όχι το κράτος δεν κλέβει κανένα ταρίφα που το 99% δεν ξέρει τι πάει να πει απόδειξη και το POS είναι πράγμα του διαβόλου

Ώπα ώπα. Εσύ μιλάς για καλοκαιρι μόνο στα απακρυσμενα χωριά και νησιά ; Ε πας και εσύ άμα ζηλεύεις η άμα σε έπιασε ο πόνος. Εμένα περισσότερο με ποναει τον χειμώνα που προφανώς δεν θα σκάσουν ουμπεραδες αλλά εκεί κοκοκο


Η απόδειξη από όσο ξέρω είναι υποχρεωτική στους ταρίφες και κόβεται αυτόματα με το που κλείσει το ταξίμετρο. Αν δεν σου βγάλει είναι απατεώνας. POS το ελληνικό κράτος δεν τον έχει υποχρεώσει να βάλει καιαντεψε γιατί
 Δεν με ενδιαφέρει να μαντέψω τίποτα και δεν με ενδιαφέρει ούτε ο χειμώνας ,ούτε το καλοκαίρι. Μια υπηρεσία εξασφαλίζει ελευθερία στην αγορά. Αν υπάρχει δουλεια, θα υπάρχουν και θέσεις. Εγώ και να ήθελα δεν μπορώ να πάω να δουλέψω σε ταξί το καλοκαίρι, θέλει άδεια που έιναι όσο ακριβή είναι ακριβώς γιατί το ηλίθιο κράτος έχει βάλει όριο στις άδειες.
Αν το πρόβλημα σου είναι οτι ο ουμπεράς δεν είναι ε.ε. το πρόβλημα λύνεται με το να τον αναγκάσει το κράτος να γίνει ε.ε. και να τελειώσει το θέμα. Το να υπάρχει περιορισμός στους ταξιτζήδες δεν εξυπηρετεί κανέναν εκτός από τους ίδιους τους ταξιτζήδες
Δε θέλει καμία σπουδαία άδεια. Ενοικιάζεις ένα ταξί και δουλεύεις. Εσύ όμως δε θέλεις αυτό. Θέλεις να χρησιμοποιήσεις το προσωπικό σου όχημα για να μεταφέρεις ανθρώπους.

Και σκούζεις για ελεύθερη αγορά όταν ούτε και εγώ μπορώ να στήσω πάγκο έξω από σουπερμάρκετ και να πουλάω τα αυγά μου κάτω από 60 λεπτά που τα έχει μέσα ή τα λεμόνια από το χωράφι μου κάτω από 2,20...

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5669
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 12 Ιούλ 2022, 09:18

Εκεί που πραγματικά σεβάστηκα την ούμπερ είναι όταν ανακοίνωσε ότι θα δώσει στους οδηγούς της τη δυνατότητα να τους δίνουν περισσότερες κούρσες την μέρα άλλα για μειωμένα κόμιστρα στις επιπλέον διαδρομές.

Εννοώ, σίγουρα υπήρχε μια εποχή που αν μια εταιρία έλεγε περήφανα ότι θα βάλει τους υπαλλήλους της να την πληρώνουν νταβατζιλίκι για να τους επιτρέψουν μεγαλόκαρδα να κάνουν υπερωρίες θα έπεφτε ξύλο, έτσι;

Η παράσταση ο καραγκίοζης νεοφιλ με τις uberorbnb εφαρμογές που κάνουν disrupt υπάρχοντες κλάδους αφαιρώντας τα εργατικά δικαιώματα από την εξίσωση δεν θα έχει καλό τέλος.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24900
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Ιούλ 2022, 10:48

Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 08:09
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 17:35
Gewponos90 έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 17:22



Ώπα ώπα. Εσύ μιλάς για καλοκαιρι μόνο στα απακρυσμενα χωριά και νησιά ; Ε πας και εσύ άμα ζηλεύεις η άμα σε έπιασε ο πόνος. Εμένα περισσότερο με ποναει τον χειμώνα που προφανώς δεν θα σκάσουν ουμπεραδες αλλά εκεί κοκοκο


Η απόδειξη από όσο ξέρω είναι υποχρεωτική στους ταρίφες και κόβεται αυτόματα με το που κλείσει το ταξίμετρο. Αν δεν σου βγάλει είναι απατεώνας. POS το ελληνικό κράτος δεν τον έχει υποχρεώσει να βάλει καιαντεψε γιατί
 Δεν με ενδιαφέρει να μαντέψω τίποτα και δεν με ενδιαφέρει ούτε ο χειμώνας ,ούτε το καλοκαίρι. Μια υπηρεσία εξασφαλίζει ελευθερία στην αγορά. Αν υπάρχει δουλεια, θα υπάρχουν και θέσεις. Εγώ και να ήθελα δεν μπορώ να πάω να δουλέψω σε ταξί το καλοκαίρι, θέλει άδεια που έιναι όσο ακριβή είναι ακριβώς γιατί το ηλίθιο κράτος έχει βάλει όριο στις άδειες.
Αν το πρόβλημα σου είναι οτι ο ουμπεράς δεν είναι ε.ε. το πρόβλημα λύνεται με το να τον αναγκάσει το κράτος να γίνει ε.ε. και να τελειώσει το θέμα. Το να υπάρχει περιορισμός στους ταξιτζήδες δεν εξυπηρετεί κανέναν εκτός από τους ίδιους τους ταξιτζήδες
Δε θέλει καμία σπουδαία άδεια. Ενοικιάζεις ένα ταξί και δουλεύεις. Εσύ όμως δε θέλεις αυτό. Θέλεις να χρησιμοποιήσεις το προσωπικό σου όχημα για να μεταφέρεις ανθρώπους.

Και σκούζεις για ελεύθερη αγορά όταν ούτε και εγώ μπορώ να στήσω πάγκο έξω από σουπερμάρκετ και να πουλάω τα αυγά μου κάτω από 60 λεπτά που τα έχει μέσα ή τα λεμόνια από το χωράφι μου κάτω από 2,20...
Την είπες πάλι, ότι ας πούμε η τοπική κοινωνία έχει έξτρα ταξί και απλώς δεν τα δουλεύουν που θα τα νοικιάσεις ή το να δουλεύεις και τονα δίνεις τα μισά από όσα βγάζεις σε άλλον είναι οκ ας πούμε


Κοίτα πρέπει να πάρετε απόφαση ότι είστε το χθες. Υπηρεσίες σαν την ουμπερ λειτουργούν σε πολλά κράτη και ο καταναλ της έχει όφελος και αρκετοί το έχουν ως πλήρες ή ως έξτρα επάγγελμα. Αργά ή γρήγορα θα γίνει και στην Ελλάδα όσο κι αν δεν αρέσει στο κάθε κινητό 'μουσείο'

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21280
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 12 Ιούλ 2022, 11:31

Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 10:48
Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 08:09
Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιούλ 2022, 17:35


 Δεν με ενδιαφέρει να μαντέψω τίποτα και δεν με ενδιαφέρει ούτε ο χειμώνας ,ούτε το καλοκαίρι. Μια υπηρεσία εξασφαλίζει ελευθερία στην αγορά. Αν υπάρχει δουλεια, θα υπάρχουν και θέσεις. Εγώ και να ήθελα δεν μπορώ να πάω να δουλέψω σε ταξί το καλοκαίρι, θέλει άδεια που έιναι όσο ακριβή είναι ακριβώς γιατί το ηλίθιο κράτος έχει βάλει όριο στις άδειες.
Αν το πρόβλημα σου είναι οτι ο ουμπεράς δεν είναι ε.ε. το πρόβλημα λύνεται με το να τον αναγκάσει το κράτος να γίνει ε.ε. και να τελειώσει το θέμα. Το να υπάρχει περιορισμός στους ταξιτζήδες δεν εξυπηρετεί κανέναν εκτός από τους ίδιους τους ταξιτζήδες
Δε θέλει καμία σπουδαία άδεια. Ενοικιάζεις ένα ταξί και δουλεύεις. Εσύ όμως δε θέλεις αυτό. Θέλεις να χρησιμοποιήσεις το προσωπικό σου όχημα για να μεταφέρεις ανθρώπους.

Και σκούζεις για ελεύθερη αγορά όταν ούτε και εγώ μπορώ να στήσω πάγκο έξω από σουπερμάρκετ και να πουλάω τα αυγά μου κάτω από 60 λεπτά που τα έχει μέσα ή τα λεμόνια από το χωράφι μου κάτω από 2,20...
Την είπες πάλι, ότι ας πούμε η τοπική κοινωνία έχει έξτρα ταξί και απλώς δεν τα δουλεύουν που θα τα νοικιάσεις ή το να δουλεύεις και τονα δίνεις τα μισά από όσα βγάζεις σε άλλον είναι οκ ας πούμε


Κοίτα πρέπει να πάρετε απόφαση ότι είστε το χθες. Υπηρεσίες σαν την ουμπερ λειτουργούν σε πολλά κράτη και ο καταναλ της έχει όφελος και αρκετοί το έχουν ως πλήρες ή ως έξτρα επάγγελμα. Αργά ή γρήγορα θα γίνει και στην Ελλάδα όσο κι αν δεν αρέσει στο κάθε κινητό 'μουσείο'
Προσπάθησε να γράφεις μικρότερες προτασούλες και να κάνεις review αυτό που γράφεις. Ειλικρινά δε σε καταλαβαίνω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43546
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Ιούλ 2022, 11:35

Τα ραδιοταξί έχουν εκσυγχρονιστεί και έχουν εφαρμογές και αυτά. Επομένως τι είναι αυτό που κάνει την ούμπερ "το μέλλον"; Τίποτα τεχνολογικό, καμία νέα υπηρεσία προς τον χρήστη, μόνο το ξεχείλωμα των κανονισμών και η θρησκευτική πίστη ότι είναι για καλό.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24900
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Ιούλ 2022, 11:54

Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 11:31
Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 10:48
Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 08:09

Δε θέλει καμία σπουδαία άδεια. Ενοικιάζεις ένα ταξί και δουλεύεις. Εσύ όμως δε θέλεις αυτό. Θέλεις να χρησιμοποιήσεις το προσωπικό σου όχημα για να μεταφέρεις ανθρώπους.

Και σκούζεις για ελεύθερη αγορά όταν ούτε και εγώ μπορώ να στήσω πάγκο έξω από σουπερμάρκετ και να πουλάω τα αυγά μου κάτω από 60 λεπτά που τα έχει μέσα ή τα λεμόνια από το χωράφι μου κάτω από 2,20...
Την είπες πάλι, ότι ας πούμε η τοπική κοινωνία έχει έξτρα ταξί και απλώς δεν τα δουλεύουν που θα τα νοικιάσεις ή το να δουλεύεις και τονα δίνεις τα μισά από όσα βγάζεις σε άλλον είναι οκ ας πούμε


Κοίτα πρέπει να πάρετε απόφαση ότι είστε το χθες. Υπηρεσίες σαν την ουμπερ λειτουργούν σε πολλά κράτη και ο καταναλ της έχει όφελος και αρκετοί το έχουν ως πλήρες ή ως έξτρα επάγγελμα. Αργά ή γρήγορα θα γίνει και στην Ελλάδα όσο κι αν δεν αρέσει στο κάθε κινητό 'μουσείο'
Προσπάθησε να γράφεις μικρότερες προτασούλες και να κάνεις review αυτό που γράφεις. Ειλικρινά δε σε καταλαβαίνω.
ναι , το. αι κιου σου φταίει

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24900
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Ιούλ 2022, 11:55

Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 11:35
Τα ραδιοταξί έχουν εκσυγχρονιστεί και έχουν εφαρμογές και αυτά. Επομένως τι είναι αυτό που κάνει την ούμπερ "το μέλλον"; Τίποτα τεχνολογικό, καμία νέα υπηρεσία προς τον χρήστη, μόνο το ξεχείλωμα των κανονισμών και η θρησκευτική πίστη ότι είναι για καλό.
ανταγωνισμό στις τιμές, ελεύθερη πρόσβαση στο επάγγελμα
αυτά α\τα λίγα

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21280
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 12 Ιούλ 2022, 12:01

Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 11:54
Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 11:31
Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 10:48


Την είπες πάλι, ότι ας πούμε η τοπική κοινωνία έχει έξτρα ταξί και απλώς δεν τα δουλεύουν που θα τα νοικιάσεις ή το να δουλεύεις και τονα δίνεις τα μισά από όσα βγάζεις σε άλλον είναι οκ ας πούμε


Κοίτα πρέπει να πάρετε απόφαση ότι είστε το χθες. Υπηρεσίες σαν την ουμπερ λειτουργούν σε πολλά κράτη και ο καταναλ της έχει όφελος και αρκετοί το έχουν ως πλήρες ή ως έξτρα επάγγελμα. Αργά ή γρήγορα θα γίνει και στην Ελλάδα όσο κι αν δεν αρέσει στο κάθε κινητό 'μουσείο'
Προσπάθησε να γράφεις μικρότερες προτασούλες και να κάνεις review αυτό που γράφεις. Ειλικρινά δε σε καταλαβαίνω.
ναι , το. αι κιου σου φταίει
Υποθέτω ότι γράφεις κάτι για iq. Τώρα πώς φταίει το δικό μου iq για τη δική σου κακοποίηση κειμένου συγνώμη, δεν το καταλαβαίνω. :102:

Κατά τα λοιπά, ανταγωνισμός χωρίς ίδιες υποχρεώσεις δεν υπάρχει. :g030:

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1167
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 12 Ιούλ 2022, 12:13

Μιλώντας για τον τρόπο με τον οποίο η Uber μοίραζε χρήμα σε κανάλια, εφημερίδες προκειμένου να πετύχει τον σκοπό της, ο μάχιμος πρόεδρος του Συνδικάτου Αυτοκινητιστών Ταξί Αττικής (ΣΑΤΑ ) Θύμιος Λυμπερόπουλος, σχολίασε «Η Νέα Δημοκρατία το πρώτο που έκανε ήταν να φάει εμένα, εξαγόρασε συνειδήσεις συνεργατών μου. Αυτά τα πράγματα ήταν πολύ βρώμικα. Έπρεπε να επέμβει εισαγγελέας. Υπήρξαν εκβιασμοί και παρεμβάσεις στη δικαιοσύνη. Ο κλάδος όμως με δικαίωσε και από εδώ και πέρα αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση».

Όπως εξήγησε ο κ. Λυμπερόπουλος μιλώντας στο «Κόκκινο», ο νόμος που ψηφίστηκε επί ΣΥΡΙΖΑ μετά από αγώνα που έδωσε ο ίδιος και το Συνδικάτο, πλέον δεν τηρείται, με αποτέλεσμα, οι πολυεθνικές που δεν ελέγχονται και δεν φορολογούνται, «να κλέβουν την δουλειά των ανθρώπων που με δυσκολία βγάζουν το μεροκάματο». «Είναι απαράδεκτα αυτά τα πράγματα που γίνονται στη χώρα» σχολίασε και πρόσθεσε «Διαβάζω σήμερα ότι ο Μαρκόν τα έπαιρνε, δεν ξέρω τι λένε, κάποιοι τα παίρνανε, στην Ελλάδα τόσο ηλίθιοι είναι και δεν πήραν τίποτα;» αναρωτήθηκε ο κ. Λυμπερόπουλος.
https://www.olympia.gr/1484059/politiki ... an-tipota/
https://www.olympia.gr/1484059/politiki ... an-tipota/
φυσικα και δεν είναι ηλίθιοι και τα περνάνε όσα κάνουν τα κάνουν με σχέδιο υπέρ συγκεκριμένων συμφερόντων που τους πληρώνουν για τις βίλες σε ξένες χώρες!!

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24900
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Ιούλ 2022, 12:15

Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 12:01
δεν το καταλαβαίνω. :102:
και με το άι κιου σου ούτε πρόκειται

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21280
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 12 Ιούλ 2022, 12:19

Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 12:15
Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 12:01
δεν το καταλαβαίνω. :102:
και με το άι κιου σου ούτε πρόκειται
Εντάξει, αφού το γράφεις εσύ, είμαι βλάκας. Είσαι εντάξει με αυτό; Αισθάνεσαι ωραία;

Εσύ μπορείς να μην είσαι μπαμπουίνος με κινητό στο χέρι;

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24900
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Ιούλ 2022, 12:20

giorgos mpekos έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 12:13
Μιλώντας για τον τρόπο με τον οποίο η Uber μοίραζε χρήμα σε κανάλια, εφημερίδες προκειμένου να πετύχει τον σκοπό της, ο μάχιμος πρόεδρος του Συνδικάτου Αυτοκινητιστών Ταξί Αττικής (ΣΑΤΑ ) Θύμιος Λυμπερόπουλος, σχολίασε «Η Νέα Δημοκρατία το πρώτο που έκανε ήταν να φάει εμένα, εξαγόρασε συνειδήσεις συνεργατών μου. Αυτά τα πράγματα ήταν πολύ βρώμικα. Έπρεπε να επέμβει εισαγγελέας. Υπήρξαν εκβιασμοί και παρεμβάσεις στη δικαιοσύνη. Ο κλάδος όμως με δικαίωσε και από εδώ και πέρα αρχίζει η αντίστροφη μέτρηση».

Όπως εξήγησε ο κ. Λυμπερόπουλος μιλώντας στο «Κόκκινο», ο νόμος που ψηφίστηκε επί ΣΥΡΙΖΑ μετά από αγώνα που έδωσε ο ίδιος και το Συνδικάτο, πλέον δεν τηρείται, με αποτέλεσμα, οι πολυεθνικές που δεν ελέγχονται και δεν φορολογούνται, «να κλέβουν την δουλειά των ανθρώπων που με δυσκολία βγάζουν το μεροκάματο». «Είναι απαράδεκτα αυτά τα πράγματα που γίνονται στη χώρα» σχολίασε και πρόσθεσε «Διαβάζω σήμερα ότι ο Μαρκόν τα έπαιρνε, δεν ξέρω τι λένε, κάποιοι τα παίρνανε, στην Ελλάδα τόσο ηλίθιοι είναι και δεν πήραν τίποτα;» αναρωτήθηκε ο κ. Λυμπερόπουλος.
https://www.olympia.gr/1484059/politiki ... an-tipota/
https://www.olympia.gr/1484059/politiki ... an-tipota/
φυσικα και δεν είναι ηλίθιοι και τα περνάνε όσα κάνουν τα κάνουν με σχέδιο υπέρ συγκεκριμένων συμφερόντων που τους πληρώνουν για τις βίλες σε ξένες χώρες!!
περίεργο, δεν μιλάει για το αν οι πελάτες ήταν οκ με την ούμπερ για κάποιο λόγο
btw η γκάρντιαν δεν έγραψε τίποτα για μίζες και φυσικά δεν υπάρχει μόνο η ούμπερ που παρέχει αυτή την υπηρεσία

Τέλος η Ολλανδία ή η Αγγλία που έχουν την ούμπερ, την λιφτ, την βία βαν, την σιξτ κτλ τι κακό έπαθαν; Θα μας πει κάποιος. Το ότι εγώ μπορώ αυτή τη στιγμή να καλέσω ταξί από 4+ εταιρίες, τι πρόβλημα αντιμετοπίζω;


Ρε σεις είστε 10 χρόνια πίσω, με μυαλά πιο σκουριασμένα από από την σκουριά την ίδια

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24900
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 12 Ιούλ 2022, 12:21

Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 12:19
Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 12:15
Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 12:01
δεν το καταλαβαίνω. :102:
και με το άι κιου σου ούτε πρόκειται
Εντάξει, αφού το γράφεις εσύ, είμαι βλάκας. Είσαι εντάξει με αυτό; Αισθάνεσαι ωραία;

Εσύ μπορείς να μην είσαι μπαμπουίνος με κινητό στο χέρι;
όχι δεν αισθάνομαι κάτι, μια διαπίστωση έκανα. Απλά δεν έχει νόημα να σε εξηγώ κάτι, δεν μπορείς να το καταλάβεις, είναι φύσει αδύνατο :lol:

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21280
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Uber: Παγκόσμιο σκάνδαλο διαπλοκής με κορυφαίους πολιτικούς – Πρώτος στη λίστα ο (κεντροδεξιος) Μακρόν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 12 Ιούλ 2022, 12:25

Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 12:21
Εμπεδοκλής έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 12:19
Δημοκράτης έγραψε:
12 Ιούλ 2022, 12:15


και με το άι κιου σου ούτε πρόκειται
Εντάξει, αφού το γράφεις εσύ, είμαι βλάκας. Είσαι εντάξει με αυτό; Αισθάνεσαι ωραία;

Εσύ μπορείς να μην είσαι μπαμπουίνος με κινητό στο χέρι;
όχι δεν αισθάνομαι κάτι, μια διαπίστωση έκανα. Απλά δεν έχει νόημα να σε εξηγώ κάτι, δεν μπορείς να το καταλάβεις, είναι φύσει αδύνατο :lol:
Για αρχή σε συγχαίρω που άρχισες να βάζεις σημεία στίξης. Κάποια τα έβαλες λίγο λάθος αλλά ο μπαμπουίνος μας φαίνεται να δέχεται σχόλια. Οπότε μπράβο σου.

Γενικά πάντως, έχεις θέματα. Μεγάλα θέματα και μεγάλα κόμπλεξ. Προσπάθησε να τα λύσεις γιατί δεν έχουμε την όρεξη να ασχολούμαστε με μπαμπουίνους και παραμυθάδες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών