Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11870
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 18 Ιούλ 2022, 11:49

Είναι απολύτως απαραίτητο να καταργηθεί η 22η Τροπολογία του Αμερικανικού Συντάγματος που περιορίζει σε δύο τον αριθμό των θητειών που μπορεί να κάνει ένας Πρόεδρος των ΗΠΑ. Ο Τραμπ πρέπει να εκλέγεται Πρόεδρος τουλάχιστον μέχρι το τέλος του αιώνα, για να έχει την παραμικρή ο δυτικός κόσμος να επιβιώσει.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 18 Ιούλ 2022, 11:50

πατησιωτης έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 11:44
Σέλευκας έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 11:22
Αρίστο δεν σε καταλαβαίνω, εσύ δεν υποστήριζες τον ΣΥΡΙΖΑ;
Toυς ΑΝΕΛ υποστήριζε που συγκυβερνούσαν με τον ΣΥΡΙΖΑ. :D Η διεθνής πολιτική έχει γίνει πολύπλοκη τελευταία.Επειδή η φιλοτραμπική δεξιά στην Ελλάδα είναι ιδιαιτέρως αδύνατη καθώς το κατεστημένο είναι φουλ Δημοκρατικό Κόμμα/ΕΕ συμμάχησε με τον συριζα με πρωτοπόρους Καμμένο,Παπαγγελόπουλο,Κοττάκη,Φιλιππάκη και κάπου εκεί κινείται και ο Αρίστος.
και οταν έφυγε ο Καμμένος αυτός ΣΥΡΙΖΑ σκέτο υποστήριζε και έλεγε ότι ο Τσίπρας είναι το πιο τίμιο άτομο που έχει δει.
Ξαφνικά βγάζει ηθική αγωνία (που ειπε ο φίλος πιο πάνω).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σέλευκας την 18 Ιούλ 2022, 11:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιούλ 2022, 11:51

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 11:45
Αντίδραση φόρουμ απέναντι στην ντραγκ κουνιστρα μου θυμίζει τον θείο μου από το χωριό όταν είδε πρώτη φορά σκουλαρίκι σε άντρα κάπου πριν 30 χρονια
Εμένα πάλι κάτι τέτοια μου θυμίζουν δηλώσεις τύπων που το παίζουν χαλαροί ενώ παθαίνουν ταράκουλο αν κάποιος αμφισβητήσει την ορθότητα του φύλου τους, είτε βρίσκονται με το σόι τους είτε με την παρέα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 18 Ιούλ 2022, 11:55

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 11:45
Αντίδραση φόρουμ απέναντι στην ντραγκ κουνιστρα μου θυμίζει τον θείο μου από το χωριό όταν είδε πρώτη φορά σκουλαρίκι σε άντρα κάπου πριν 30 χρονια
εμένα μου θυμίζει που την εποχή της βιντεοκασέτας έβαλαν σε ένα κορίτσι απο το χωριό μια τσόντα και μπήκε η πενηντάρα μάνα της τη στιγμή που η Τσιτσιολίνα τον έτρωγε απο άλογο.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 18 Ιούλ 2022, 11:59

Scouser έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 11:49
Είναι απολύτως απαραίτητο να καταργηθεί η 22η Τροπολογία του Αμερικανικού Συντάγματος που περιορίζει σε δύο τον αριθμό των θητειών που μπορεί να κάνει ένας Πρόεδρος των ΗΠΑ. Ο Τραμπ πρέπει να εκλέγεται Πρόεδρος τουλάχιστον μέχρι το τέλος του αιώνα, για να έχει την παραμικρή ο δυτικός κόσμος να επιβιώσει.
Προσγειωσου: ουτε καν δευτερη θητεια δεν καταφερε να κανει ο Τρομπας.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 18 Ιούλ 2022, 12:17

καλα ο τυπος ειναι απιστευτος
"Sam Brinton, him/her/them-self a gay, is a staunch supporter of the LGBTQ+ community. Sam never hesitates to use pronouns such as “they” and “their”. Sam had been practicing pseudo-scientific therapy before he was appointed for the new role, where he attempts to change a person’s sexual orientation from heterosexual to homosexual and bisexual if they do not “feel” their existing identity."

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 18 Ιούλ 2022, 12:30

Aprilianos έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 12:17
καλα ο τυπος ειναι απιστευτος
"Sam Brinton, him/her/them-self a gay, is a staunch supporter of the LGBTQ+ community. Sam never hesitates to use pronouns such as “they” and “their”. Sam had been practicing pseudo-scientific therapy before he was appointed for the new role, where he attempts to change a person’s sexual orientation from heterosexual to homosexual and bisexual if they do not “feel” their existing identity."
Απο το σουπερ αναξιοπιστο ακροδεξιο σαιτ The Frustated Indian

TFIpost—a Hindu nationalist website also known as The Frustrated Indian, and is directed by Ashok Kumar Gupta, who is associated with the Rashtriya Swayamsevak Sangh and campaigns for the Bharatiya Janata Party (BJP) TFIpost was founded in December 2014 by Rahul Raj and Kumar Kamal.[7] The website has published fake news[26] and anti-Muslim[30] commentary on multiple occasions, including a 2020 incident in which it falsely claimed that a Hindu boy was sacrificed in a Bihar mosque.[31]
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2880
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 18 Ιούλ 2022, 12:50

EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 11:45
Αντίδραση φόρουμ απέναντι στην ντραγκ κουνιστρα μου θυμίζει τον θείο μου από το χωριό όταν είδε πρώτη φορά σκουλαρίκι σε άντρα κάπου πριν 30 χρονια
Ε τελι΄κά νομίζω, και από ότι φαίνεται και εδώ, δικαιώθηκε ο θείος που ανησυχούσε, και υπέθετε ότι θα οδηγήσει σε εκφυλισμό όλο και περισσότερο των ηθών και της κοινωνίας.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
break
Δημοσιεύσεις: 1270
Εγγραφή: 04 Οκτ 2018, 22:49
Phorum.gr user: break

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από break » 18 Ιούλ 2022, 12:56

klg έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 10:42
Ωραίο το τρανσφοβικό παραλήρημα του Αρίστου, αλλά ο τύπος φαίνεται να είναι πλήρως qualified για τη θέση του. Οπότε πού ακριβώς είναι το πρόβλημα;
Ότι πάει σε επίσημη δεξίωση αντιπροσωπεύοντας την χώρα του ντυμένος καραγκιόζης για να προκαλέσει.

Αυτό είναι το πρόβλημα.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιούλ 2022, 13:01

Dorian έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 12:50
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 11:45
Αντίδραση φόρουμ απέναντι στην ντραγκ κουνιστρα μου θυμίζει τον θείο μου από το χωριό όταν είδε πρώτη φορά σκουλαρίκι σε άντρα κάπου πριν 30 χρονια
Ε τελι΄κά νομίζω, και από ότι φαίνεται και εδώ, δικαιώθηκε ο θείος που ανησυχούσε, και υπέθετε ότι θα οδηγήσει σε εκφυλισμό όλο και περισσότερο των ηθών και της κοινωνίας.
Μπορεί και να μην είναι εκφυλισμός αλλά πραγμάτωση των πραγματικών επιθυμιών κάποιων.

Δηλαδή πλήρης αποτύπωση μιας διαχρονικής πραγματικότητας, που βρήκε την ευκαιρία να αναδειχθεί στον κατάλληλο χρόνο.

Σ΄αυτήν την περίπτωση η θεωρία ότι η "ανθρωπότης" έχει τα ίδια ζητούμενα, είναι σαφέστατα λάθος.

Σήμερα απλώς ξεκαθαρίζει όλο και περισσότερο ο συγκεκριμένος κατακερματισμός και αυτό είναι κάτι πέρα από τα πολιτικά δεδομένα.

Είναι το τέλος των πολιτικών ιδεολογιών και όχι της ιστορίας.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιούλ 2022, 13:02

break έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 12:56
klg έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 10:42
Ωραίο το τρανσφοβικό παραλήρημα του Αρίστου, αλλά ο τύπος φαίνεται να είναι πλήρως qualified για τη θέση του. Οπότε πού ακριβώς είναι το πρόβλημα;
Ότι πάει σε επίσημη δεξίωση αντιπροσωπεύοντας την χώρα του ντυμένος καραγκιόζης για να προκαλέσει.

Αυτό είναι το πρόβλημα.
Δεν πάει για να προκαλέσει αλλά για να επιβάλλει. Βασικό.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 18 Ιούλ 2022, 13:09

break έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 12:56
klg έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 10:42
Ωραίο το τρανσφοβικό παραλήρημα του Αρίστου, αλλά ο τύπος φαίνεται να είναι πλήρως qualified για τη θέση του. Οπότε πού ακριβώς είναι το πρόβλημα;
Ότι πάει σε επίσημη δεξίωση αντιπροσωπεύοντας την χώρα του ντυμένος καραγκιόζης για να προκαλέσει.

Αυτό είναι το πρόβλημα.
Οι μονο που προκαλουνται ειναι οι ομοφοβικοι.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2880
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 18 Ιούλ 2022, 13:17

ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 13:01
Dorian έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 12:50
EKPLIKTIKOS έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 11:45
Αντίδραση φόρουμ απέναντι στην ντραγκ κουνιστρα μου θυμίζει τον θείο μου από το χωριό όταν είδε πρώτη φορά σκουλαρίκι σε άντρα κάπου πριν 30 χρονια
Ε τελι΄κά νομίζω, και από ότι φαίνεται και εδώ, δικαιώθηκε ο θείος που ανησυχούσε, και υπέθετε ότι θα οδηγήσει σε εκφυλισμό όλο και περισσότερο των ηθών και της κοινωνίας.
Μπορεί και να μην είναι εκφυλισμός αλλά πραγμάτωση των πραγματικών επιθυμιών κάποιων.

Δηλαδή πλήρης αποτύπωση μιας διαχρονικής πραγματικότητας, που βρήκε την ευκαιρία να αναδειχθεί στον κατάλληλο χρόνο.

Σ΄αυτήν την περίπτωση η θεωρία ότι η "ανθρωπότης" έχει τα ίδια ζητούμενα, είναι σαφέστατα λάθος.

Σήμερα απλώς ξεκαθαρίζει όλο και περισσότερο ο συγκεκριμένος κατακερματισμός και αυτό είναι κάτι πέρα από τα πολιτικά δεδομένα.

Είναι το τέλος των πολιτικών ιδεολογιών και όχι της ιστορίας.
δε νομίζω, ο τυπικός άνθρωπος είναι μιμητικό ζώο, και η ανάγκη ενσωμάτωσης να μην ειναι εκτός της ομάδας. Ότι ρυθμό του βαρέσεις θα χορέψει.
https://www.newsweek.com/nearly-40-perc ... ws-1641085
NEWS
Nearly 40 Percent of U.S. Gen Zs, 30 Percent of Young Christians Identify as LGBTQ, Poll Shows
Τώρα αν υπάρχει ή όχι σχεδιασμός δεν είναι σίγουρο.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Ιούλ 2022, 13:42

Dorian έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 13:17
ΓΑΛΗ έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 13:01
Dorian έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 12:50

Ε τελι΄κά νομίζω, και από ότι φαίνεται και εδώ, δικαιώθηκε ο θείος που ανησυχούσε, και υπέθετε ότι θα οδηγήσει σε εκφυλισμό όλο και περισσότερο των ηθών και της κοινωνίας.
Μπορεί και να μην είναι εκφυλισμός αλλά πραγμάτωση των πραγματικών επιθυμιών κάποιων.

Δηλαδή πλήρης αποτύπωση μιας διαχρονικής πραγματικότητας, που βρήκε την ευκαιρία να αναδειχθεί στον κατάλληλο χρόνο.

Σ΄αυτήν την περίπτωση η θεωρία ότι η "ανθρωπότης" έχει τα ίδια ζητούμενα, είναι σαφέστατα λάθος.

Σήμερα απλώς ξεκαθαρίζει όλο και περισσότερο ο συγκεκριμένος κατακερματισμός και αυτό είναι κάτι πέρα από τα πολιτικά δεδομένα.

Είναι το τέλος των πολιτικών ιδεολογιών και όχι της ιστορίας.
δε νομίζω, ο τυπικός άνθρωπος είναι μιμητικό ζώο, και η ανάγκη ενσωμάτωσης να μην ειναι εκτός της ομάδας. Ότι ρυθμό του βαρέσεις θα χορέψει.
https://www.newsweek.com/nearly-40-perc ... ws-1641085
NEWS
Nearly 40 Percent of U.S. Gen Zs, 30 Percent of Young Christians Identify as LGBTQ, Poll Shows
Τώρα αν υπάρχει ή όχι σχεδιασμός δεν είναι σίγουρο.
Μα ακριβώς αυτό εννοώ κι εγώ. Ότι ο μιμητισμός έχει και κάποια όρια. Είναι άλλο η τάση ταύτισης με μια κοινότητα που συνειδητά αποδέχεσαι τους κανόνες της και άλλο ο μιμητισμός που αν και είναι κάτι δυσάρεστο προκύπτει μόνον από το φόβο αποβολής από μια ομάδα. Το δεύτερο παραπέμπει περισσότερο σε λειτουργικό ρομπότ ή απλά σε αποικίες πιθήκων, που βρίσκονται σε ανθρώπινο περιβάλλον.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Όλη η ψυχοπαθολογία των ηθών της κυβέρνησης Μπάιντεν σε μια φωτογραφία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 18 Ιούλ 2022, 14:06

Dorian έγραψε:
18 Ιούλ 2022, 12:50
Ε τελι΄κά νομίζω, και από ότι φαίνεται και εδώ, δικαιώθηκε ο θείος που ανησυχούσε, και υπέθετε ότι θα οδηγήσει σε εκφυλισμό όλο και περισσότερο των ηθών και της κοινωνίας.
Τίποτε από τα δύο δε σχετίζεται με τα ήθη μιας κοινωνίας, ούτε μερικές παρδαλες κουνιστρες που υπαρχουν εδώ και χιλιάδες χρόνια ούτε το σκουλαρίκι στον άντρα. Ακόμα και ο συγκεκριμένος αν δεν ασχολιόταν ο κόσμος με το να προκληθεί για κάποιον λόγο ούτε και αυτός θα έμπαινε στον κόπο να προκαλέσει. Όπως ακριβώς όλως περιεργως τα σκουλαρίκια στους εφηβους έφυγαν από τη μόδα όταν οι θείοι σταμάτησαν να το θεωρούν ιδιαίτερα προκλητικό

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών