Eλεεινές ορθοπολιτικές σαύρες!

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Eλεεινές ορθοπολιτικές σαύρες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 22 Απρ 2019, 21:17

Golden Age έγραψε:
22 Απρ 2019, 21:03
Stalker έγραψε:
22 Απρ 2019, 15:44
Golden Age έγραψε:
22 Απρ 2019, 15:32


:smt005:

Απο που το 'βγαλες αυτό το "συμπέρασμα"; :smt005:

Έκανε ένας παρανοϊκός μια επίθεση στη Νέα Ζηλανδία και προσπαθείς να το παρουσιάσεις σαν "φαινόμενο" και μάλιστα σαν..."μεγαλύτερο" απο τους τζιχαντιστές.
Τι έγινε, ήρθε νοτιφικεσο στο κινητό ότι πόσταρε κάποιος τη λέξη ναζί στο πχόρουμ και μπήκες για προληπτικό νταματζ κοντρόλ;

Για ΗΠΑ λέω, όχι για ΝΖ. Εκεί που τις προάλλες πιάσανε τραμπικό της ακτοφυλακής να σχεδιάζει τρομοκρατικές επιθέσεις και που τα νέα της εβδομάδας στο Νεο Μεξικό είναι παραστρατιωτικοί να απαγάγουν μεξικάνους.
Στο Νέο Μεξικό στο παρελθόν είχανε θέματα (και δεν ξέρω εαν έχουν και στο παρόν) με αποσχιστικές ένοπλες μεξικανικές οργανώσεις. Ωραία περίπτωση βρήκες για να κάνεις σπέκουλα.
:lol: 5/10
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Eλεεινές ορθοπολιτικές σαύρες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 22 Απρ 2019, 21:18

Stalker έγραψε:
22 Απρ 2019, 21:17
Golden Age έγραψε:
22 Απρ 2019, 21:03
Stalker έγραψε:
22 Απρ 2019, 15:44

Τι έγινε, ήρθε νοτιφικεσο στο κινητό ότι πόσταρε κάποιος τη λέξη ναζί στο πχόρουμ και μπήκες για προληπτικό νταματζ κοντρόλ;

Για ΗΠΑ λέω, όχι για ΝΖ. Εκεί που τις προάλλες πιάσανε τραμπικό της ακτοφυλακής να σχεδιάζει τρομοκρατικές επιθέσεις και που τα νέα της εβδομάδας στο Νεο Μεξικό είναι παραστρατιωτικοί να απαγάγουν μεξικάνους.
Στο Νέο Μεξικό στο παρελθόν είχανε θέματα (και δεν ξέρω εαν έχουν και στο παρόν) με αποσχιστικές ένοπλες μεξικανικές οργανώσεις. Ωραία περίπτωση βρήκες για να κάνεις σπέκουλα.
:lol: 5/10
Είναι σαν μου λες για Βρεττανούς ακροδεξιούς στη Β. Ιρλανδία, ενώ υπήρχε η δράση του IRA.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Eλεεινές ορθοπολιτικές σαύρες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 22 Απρ 2019, 21:33

Golden Age έγραψε:
22 Απρ 2019, 21:18
Stalker έγραψε:
22 Απρ 2019, 21:17
Golden Age έγραψε:
22 Απρ 2019, 21:03


Στο Νέο Μεξικό στο παρελθόν είχανε θέματα (και δεν ξέρω εαν έχουν και στο παρόν) με αποσχιστικές ένοπλες μεξικανικές οργανώσεις. Ωραία περίπτωση βρήκες για να κάνεις σπέκουλα.
:lol: 5/10
Είναι σαν μου λες για Βρεττανούς ακροδεξιούς στη Β. Ιρλανδία, ενώ υπήρχε η δράση του IRA.
Καλή αναλογία, αφενός γιατί ο IRA έχει να δράσει δεκαετίες και αφετέρου επειδή πάλι θα επρόκειτο για ακροδεξιές παραστρατιωτικές οργανώσεις που δρουν αυτόνομα και πρέπει να παταχθούν.

Σταμάτα να υπερασπίζεσαι βλαμμένους που την έχουν δει πολέμαρχοι.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Al Bundy

Re: Eλεεινές ορθοπολιτικές σαύρες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 22 Απρ 2019, 21:34

Χώσε Ντόναλντ!

radical Islamic militant group

This was an attack on Christians




Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Eλεεινές ορθοπολιτικές σαύρες!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 23 Απρ 2019, 00:00

Stalker έγραψε:
22 Απρ 2019, 21:33
Golden Age έγραψε:
22 Απρ 2019, 21:18
Stalker έγραψε:
22 Απρ 2019, 21:17

:lol: 5/10
Είναι σαν μου λες για Βρεττανούς ακροδεξιούς στη Β. Ιρλανδία, ενώ υπήρχε η δράση του IRA.
Καλή αναλογία, αφενός γιατί ο IRA έχει να δράσει δεκαετίες και αφετέρου επειδή πάλι θα επρόκειτο για ακροδεξιές παραστρατιωτικές οργανώσεις που δρουν αυτόνομα και πρέπει να παταχθούν.

Σταμάτα να υπερασπίζεσαι βλαμμένους που την έχουν δει πολέμαρχοι.
Δεν λέω για σήμερα, αλλά για την επχοή που υπήρχε η δράση του IRA.

Δεν υπερασπίζομαι, απλώς σε περιοχές με ειδικού τύπου βάρος κοινωνικών συνθηκών, η τρομοκρατία δεν είναι ίδια υπ'όθεση με την τρομοκρατία σε μία κανονική περιοχή.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών