Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 08 Σεπ 2019, 16:02

Otto Weininger έγραψε:
08 Σεπ 2019, 15:49
Χαοτικός έγραψε:
08 Σεπ 2019, 15:47
....
Τα ιδιωτικά πανεπιστήμια είναι για νοητικά καθυστερημένους; :lol:

Έλεος ρε φίλε.
Είπα για τους χαμηλότερους από το πλήθος ατόμων που θέλουν να σπουδάσουν. Όχι για καθυστερημένους.
Γι αυτούς είναι οι θέσεις μετακλητών ή ειδικών φρουρών που φροντίζει με σύνεση η πατριωτική μας κυβέρνηση να καλύπτει. (Στο πνεύμα της αριστείας πάντα)

:wink
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6763
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 08 Σεπ 2019, 16:15

Γενικότερα οι πτυχιούχοι είναι νάρκισσοι, και το γεγονός ότι έχουν ένα χαρτί,
έβγαλαν πανεπιστήμιο και σπούδασαν τους ωθεί να πιστεύουν ότι αυτοί
είναι κάτι ανώτερο απ' τους υπόλοιπους, όπως πολύ σωστά εντοπίζει ο @Χαοτικός
θεωρούν ότι τα σκατά τους έχουν κάποια ανώτερη υφή απ' τα υπόλοιπα σκατά.
Απ' την άλλη, δεν γίνεται και δεν πρέπει να σπουδάσουν όλοι, φανταστείτε μια κοινωνία
όπου όλοι είναι γιατροί! Τις υπόλοιπες δουλειές ποιός θα τις κάνει;
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι πρώτον, να σπάσει ο τσαμπουκάς των φοιτητών
και δεύτερον κάποια κυβέρνηση να δώσει κοινωνική αξία και στα υπόλοιπα επαγγέλματα.
Φτάνει πια με τους μορφωμένους- δεν βλέπει κανείς ότι μας οδηγούν στο χάος;

Γραφικός

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γραφικός » 08 Σεπ 2019, 16:16

Θα πω το άσχετό μου: Το πτυχίο δεν το πήρα. Κάθε χρόνο βγάζω λάδι κι ότι περισσεύει, αν περισσέψει το δίνω σε γνωστούς και φίλους (δεν το πουλάω). Έχουν τώρα καλομάθει κάποιοι και ψιλοαπαιτούνε άμα μπει ο Δεκέμβρης το κατιτί τους. Κάποια στιγμή ο πατέρας μου είχε ένα ιατρικό πρόβλημα και δεν μπορούσε να με βοηθήσει. Όποιον και να κάλεσα να βοηθήσει δεν ήρθε κανείς. Δεν λέω για νοικοκύρηδες, αλλά άνεργοι που δεν ήθελαν να θυσιάσουν το κωλοβάρεμά τους. "Ρε, μισή- μισή θα μοιραστούμε τη σοδειά άμα λάχει, δεν θέλω να βλέπω τον καρπό να σαπίζει" τίποτα. Όταν ήρθε ο Δεκέμβρης νάσου κι ένας "φίλος", άνεργος διδακτορικός, αρχίζει να ρωτάει, στην αρχή με τον εξυπνακίστικο τρόπο του τσιγκούνη, το στιλ "κάνω μια καφρίλα αλλά όλοι ξέρουμε ότι δεν είμαι κάφρος και το κάνω για πλάκα, όμως στην ουσία βρίσκω τρόπο να εξωτερικεύσω με χαριτωμένο τρόπο αυτό που θέλω να πω"
- Άντε ρε γραφικέ και μας τέλειωσε το λάδι.
- Φέτος δεν δίνω τίποτα, όποιος θέλει πληρώνει.
Του είπα μία εξωφρενικά ψηλή τιμή μόνο και μόνο για να μην με πρήζει, γιατί δεν ήθελα να του δώσω. Αυτός άρχισε και τσαντιζόταν και του είπα "αν ήθελες να ερχόσουν να βοηθούσες στα δίχτυα" και μου κάνει "ο κάθε ένας εκεί που διάλεξε να είναι" λες κι ήταν δουλειά μου να είμαι ελαιοπαραγωγός. "Δεν γίνεται να τα κάνουμε όλοι όλα γραφικούλη. Εγώ σπούδασα γιατί δεν μου αρέσουν οι ελιές." Κι ήτανε και άνεργος, ενώ εγώ τότε είχα την αντιπροσωπεία, και είχε μάθει στο τζάμπα.
Θέλω να πω πως εκτιμώ την παιδεία κι όσους την έχουν, αλλά κάποιες φορές όποιος την έχει αποκτά μια υπεροψία που με κάνει να θέλω να τον βαρέσω.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 08 Σεπ 2019, 16:23

Γραφικός έγραψε:
08 Σεπ 2019, 16:16
Θα πω το άσχετό μου: Το πτυχίο δεν το πήρα. Κάθε χρόνο βγάζω λάδι κι ότι περισσεύει, αν περισσέψει το δίνω σε γνωστούς και φίλους (δεν το πουλάω). Έχουν τώρα καλομάθει κάποιοι και ψιλοαπαιτούνε άμα μπει ο Δεκέμβρης το κατιτί τους. Κάποια στιγμή ο πατέρας μου είχε ένα ιατρικό πρόβλημα και δεν μπορούσε να με βοηθήσει. Όποιον και να κάλεσα να βοηθήσει δεν ήρθε κανείς. Δεν λέω για νοικοκύρηδες, αλλά άνεργοι που δεν ήθελαν να θυσιάσουν το κωλοβάρεμά τους. "Ρε, μισή- μισή θα μοιραστούμε τη σοδειά άμα λάχει, δεν θέλω να βλέπω τον καρπό να σαπίζει" τίποτα. Όταν ήρθε ο Δεκέμβρης νάσου κι ένας "φίλος", άνεργος διδακτορικός, αρχίζει να ρωτάει, στην αρχή με τον εξυπνακίστικο τρόπο του τσιγκούνη, το στιλ "κάνω μια καφρίλα αλλά όλοι ξέρουμε ότι δεν είμαι κάφρος και το κάνω για πλάκα, όμως στην ουσία βρίσκω τρόπο να εξωτερικεύσω με χαριτωμένο τρόπο αυτό που θέλω να πω"
- Άντε ρε γραφικέ και μας τέλειωσε το λάδι.
- Φέτος δεν δίνω τίποτα, όποιος θέλει πληρώνει.
Του είπα μία εξωφρενικά ψηλή τιμή μόνο και μόνο για να μην με πρήζει, γιατί δεν ήθελα να του δώσω. Αυτός άρχισε και τσαντιζόταν και του είπα "αν ήθελες να ερχόσουν να βοηθούσες στα δίχτυα" και μου κάνει "ο κάθε ένας εκεί που διάλεξε να είναι" λες κι ήταν δουλειά μου να είμαι ελαιοπαραγωγός. "Δεν γίνεται να τα κάνουμε όλοι όλα γραφικούλη. Εγώ σπούδασα γιατί δεν μου αρέσουν οι ελιές." Κι ήτανε και άνεργος, ενώ εγώ τότε είχα την αντιπροσωπεία, και είχε μάθει στο τζάμπα.
Θέλω να πω πως εκτιμώ την παιδεία κι όσους την έχουν, αλλά κάποιες φορές όποιος την έχει αποκτά μια υπεροψία που με κάνει να θέλω να τον βαρέσω.
Ωραίος.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Dorian
Δημοσιεύσεις: 2681
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 08 Σεπ 2019, 16:48

τετριμμένες απόψεις μπαρμπάδων. Δεν είναι ελληνική ιδιαιτερότητα, ούτε ανακάλυψη για ρουσφέτια των Ελλήνων πολιτικών, σιγά μην κάθονται να σπαζοκεφαλιάζουν οι άριστοι και να χάνουν χρόνο από τα πολιτικάντικα μαγειρέματα, επίσημη πολιτική της ΕΕ είναι η αύξηση του πληθυσμού με τριτοβάθμια εκπαίδευση. Κατά καιρούς θέτουν μακροπρόθεσμους στρατηγικούς στόχους πχ 30% να έχει κάποιο δίπλωμα τριτοβάθμιο. τελευταία νομίζω ήταν η στρατηγική της Λισαβόνας. Σίγουρα άμεση συνέπεια αυτής της στρατηγικής είναι ότι οι σπουδές θα πάψουν για την μεγάλη μάζα να αποτελούν μέσο κοινωνικής κινητικότητας, το φαινόμενο να κατεβαίνουν από χωριά του 50-60-70 να παίρνουν ένα ξερό πτυχίο και να γίνονται μεγαλογιατροι με γραφεία ονόματα θα τελειώσει πέρα από εξαιρέσεις σπάνιων ταλέντων, τυχερών, και φυσικά κληρονόμων έτοιμων δουλειών γραφείων κλπ. Η κατάντια στα εργασιακά οφείλεται στην απορρύθμιση και έλλειψη προστασίας της εργασίας της βάσης της εργασιακής πυραμίδας που μεταδίδεται και σε ανώτερα στρώματα, με σημαντικό ποσοστό αυτού να οφείλεται στην λαθρομετανάστευση. Όλα αυτά στο παρόν φιλελεύθερο σύστημα, αμα μιλούσαμε για σοσιαλίζων με μεγάλο δημόσιο τομέα θα ίσχυαν άλλα.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 08 Σεπ 2019, 17:10

Γραφικός έγραψε:
08 Σεπ 2019, 16:16
Θα πω το άσχετό μου: Το πτυχίο δεν το πήρα. Κάθε χρόνο βγάζω λάδι κι ότι περισσεύει, αν περισσέψει το δίνω σε γνωστούς και φίλους (δεν το πουλάω). Έχουν τώρα καλομάθει κάποιοι και ψιλοαπαιτούνε άμα μπει ο Δεκέμβρης το κατιτί τους. Κάποια στιγμή ο πατέρας μου είχε ένα ιατρικό πρόβλημα και δεν μπορούσε να με βοηθήσει. Όποιον και να κάλεσα να βοηθήσει δεν ήρθε κανείς. Δεν λέω για νοικοκύρηδες, αλλά άνεργοι που δεν ήθελαν να θυσιάσουν το κωλοβάρεμά τους. "Ρε, μισή- μισή θα μοιραστούμε τη σοδειά άμα λάχει, δεν θέλω να βλέπω τον καρπό να σαπίζει" τίποτα. Όταν ήρθε ο Δεκέμβρης νάσου κι ένας "φίλος", άνεργος διδακτορικός, αρχίζει να ρωτάει, στην αρχή με τον εξυπνακίστικο τρόπο του τσιγκούνη, το στιλ "κάνω μια καφρίλα αλλά όλοι ξέρουμε ότι δεν είμαι κάφρος και το κάνω για πλάκα, όμως στην ουσία βρίσκω τρόπο να εξωτερικεύσω με χαριτωμένο τρόπο αυτό που θέλω να πω"
- Άντε ρε γραφικέ και μας τέλειωσε το λάδι.
- Φέτος δεν δίνω τίποτα, όποιος θέλει πληρώνει.
Του είπα μία εξωφρενικά ψηλή τιμή μόνο και μόνο για να μην με πρήζει, γιατί δεν ήθελα να του δώσω. Αυτός άρχισε και τσαντιζόταν και του είπα "αν ήθελες να ερχόσουν να βοηθούσες στα δίχτυα" και μου κάνει "ο κάθε ένας εκεί που διάλεξε να είναι" λες κι ήταν δουλειά μου να είμαι ελαιοπαραγωγός. "Δεν γίνεται να τα κάνουμε όλοι όλα γραφικούλη. Εγώ σπούδασα γιατί δεν μου αρέσουν οι ελιές." Κι ήτανε και άνεργος, ενώ εγώ τότε είχα την αντιπροσωπεία, και είχε μάθει στο τζάμπα.
Θέλω να πω πως εκτιμώ την παιδεία κι όσους την έχουν, αλλά κάποιες φορές όποιος την έχει αποκτά μια υπεροψία που με κάνει να θέλω να τον βαρέσω.
:+1:

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 08 Σεπ 2019, 17:20

Parrot έγραψε:
08 Σεπ 2019, 16:15
Γενικότερα οι πτυχιούχοι είναι νάρκισσοι, και το γεγονός ότι έχουν ένα χαρτί,
έβγαλαν πανεπιστήμιο και σπούδασαν τους ωθεί να πιστεύουν ότι αυτοί
είναι κάτι ανώτερο απ' τους υπόλοιπους, όπως πολύ σωστά εντοπίζει ο @Χαοτικός
θεωρούν ότι τα σκατά τους έχουν κάποια ανώτερη υφή απ' τα υπόλοιπα σκατά.
Απ' την άλλη, δεν γίνεται και δεν πρέπει να σπουδάσουν όλοι, φανταστείτε μια κοινωνία
όπου όλοι είναι γιατροί! Τις υπόλοιπες δουλειές ποιός θα τις κάνει;
Αυτό που πρέπει να γίνει είναι πρώτον, να σπάσει ο τσαμπουκάς των φοιτητών
και δεύτερον κάποια κυβέρνηση να δώσει κοινωνική αξία και στα υπόλοιπα επαγγέλματα.
Φτάνει πια με τους μορφωμένους- δεν βλέπει κανείς ότι μας οδηγούν στο χάος;
Περισσότερες μπάλες πρήζουν όσοι πουλάνε τις ψεκασμένες τους απόψεις επειδή για κάποιον λόγο δεν σπούδασαν και το έχουν κόμπλεξ.
Ναι, για εσένα μιλάω, και λοιπούς ψεκασμένους του διαδικτύου.
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3137
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 08 Σεπ 2019, 17:39

Άλλο πράγμα η γνώση και άλλο η πανεπιστημιακή εκπαίδευση. Οι περισσότεροι πτυχιούχοι απλώς θέλουν ένα εφόδιο για να βρουν δουλειά, όχι να αποκτήσουν γνώσεις.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8311
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 08 Σεπ 2019, 17:41

Πρώτον, εάν σπουδάσεις σε πανεπιστήμιο, ιδιωτικό ή δημόσιο ή με υποτροφία και δεν εξασκήσεις το επάγγελμα, ουσιαστικά χάνεις χρόνο και χρήμα. Μπορεί να είναι το δικό σου, των γονιών σου, το δικό μας - αλλά είναι χαμένος χρόνος και χρήμα!!! Γιατί η κοινωνία να δίνει χρήμα και να χάνει τον χρόνο ενός ατόμου, ώστε να σπουδάσει αυτό το άτομο σε μία ειδικότητα την οποίο ποτέ του δεν θα χρησιμοποιήσει;
- Δεν μιλάω για τα άτομα τα οποία το έχουν μεράκι ή θέληση για έναν συγκεκριμένο τομέα. Ξέρω άτομο που πήγε στα 60 του στο ΤΕΙ ή ένα άλλο άτομο που πήρε πτυχίο μαθηματικού μέσω ανοιχτού πανεπιστημίου.
Δεύτερον, τα άτομα τα οποία έχουν τελειώσει μία άχρηστη σχολή, θέλουν στο τέλος δουλειά πάνω σε αυτό που τελείωσαν και απαιτούν μάλιστα!!! Λογικό αυτό με τα χρόνια που έχασαν και τα χρόνο που δαπάνησαν. Από ποιόν όμως την απαιτούν; Μα φυσικά από τους καραγκιόζηδες του συστήματος: τους πολιτικούς!!! Μία ακόμα δύναμη διαφθοράς δηλαδή...
Τρίτον, μήπως τελικά όλη η πιάτσα βασίζεται σε μία ψυχασθένεια της ελληνικής κοινωνίας; Ποιός θέλει το παιδί του να γίνει σουβλατζής ή να γίνει τεχνίτης σιδεράς; Μα σχεδόν κανένας!!! Γνωστό άτομο τον έβαλαν οι γονείς του με το ζόρι στο φιλοσοφικό, πήρε πτυχίο αρχαιολογίας και τώρα είναι απλός εργάτης γιατί δεν έβρισκε πουθενά αλλού δουλειά, ενώ όλοι οι γνωστοί που, οι οποίοι πήγαν ΤΕΙ δουλεύουν στον τομέα τους...
Τέταρτον, ποιός θέλει να γίνει από μικρός π.χ. τεχνίτης σιδεράς; Ε λοιπόν, σε αγγελία που βάλαμε στην εταιρεία που δουλεύω, το 70% που ανταποκρίθηκαν ήταν μετανάστες και το 25% άνω των 50 ετών Έλληνες!!! 5 στους 100 μόνο ήταν κάτω των 50 ετών Έλληνες!!! Η εταιρεία προσέλαβε τελικά έναν πολύ καλό σιχ... Οπότε είναι και φάση των Ελλήνων να μην θέλουν "παρακατιανές" δουλειές, αλλά να τις πιάνουν μόνο όταν φτάσει η ζώνη στην τελευταία τρύπα...

Όμως είναι αλήθεια, ότι όσοι είχαν πτυχίο στα χρόνια που πέρασαν, έπαιρναν καλύτερους μισθούς. Σε διεθνή κύκλο.
Τώρα όμως;;; Το είδατε και στο βίντεο... Ή τα αποτελέσματα των φοιτητικών δανείων στις ΗΠΑ, τα οποία μιλάνε από μόνα τους...

Και τα τελικά ερωτήματα είναι:
- Θα δαπανούμε ένα σωρό χρήματα για να δίνουμε στους ανθρώπους ψεύτικες ελπίδες, μόνο και μόνο για πολιτικούς σκοπούς;
- Θα καταστρέφουμε τη ζωή τόσων δεκάδων χιλιάδων ατόμων, μόνο και μόνο γιατί όλη η κοινωνία έχει σάπιες ιδέες;
- Θα συνεχίσουμε να δίνουμε στα παιδιά μας την αίσθηση του είσαι θεός επειδή έχεις ένα κωλοπτυχίο π.χ. της νομικής ή του μαθηματικού, ενώ κάποιος που είναι απλώς τεχνίτης τορναδόρος παίρνει περισσότερα από σένα;
- Θα συνεχίσουμε (εδώ στην Ελλάδα) να πουλάμε το "με πτυχίο μπαίνεις στο δημόσιο", απλά και μόνο για να δίνουμε τροφή στα πολιτικά σκυλιά;;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6763
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 08 Σεπ 2019, 17:45

parafrwn έγραψε:
08 Σεπ 2019, 17:20
Περισσότερες μπάλες πρήζουν όσοι πουλάνε τις ψεκασμένες τους απόψεις επειδή για κάποιον λόγο δεν σπούδασαν και το έχουν κόμπλεξ.
Ναι, για εσένα μιλάω, και λοιπούς ψεκασμένους του διαδικτύου.
Ναι, έχω κόμπλεξ που δεν πήγα στο χάβαρντ να τρώω τα λεφτά του μπαμπά,
να κάνω όλη μέρα και όλη νύχτα ξέφρενα πάρτυ, και να διαβάζω αρλούμπες
γραμμένες από βολεμένους καθηγητές που δεν ξέρουν ξεχωρίσουν το άλφα απ' το βήτα..

:smt005:

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 08 Σεπ 2019, 17:49

Parrot έγραψε:
08 Σεπ 2019, 17:45
parafrwn έγραψε:
08 Σεπ 2019, 17:20
Περισσότερες μπάλες πρήζουν όσοι πουλάνε τις ψεκασμένες τους απόψεις επειδή για κάποιον λόγο δεν σπούδασαν και το έχουν κόμπλεξ.
Ναι, για εσένα μιλάω, και λοιπούς ψεκασμένους του διαδικτύου.
Ναι, έχω κόμπλεξ που δεν πήγα στο χάβαρντ να τρώω τα λεφτά του μπαμπά,
να κάνω όλη μέρα και όλη νύχτα ξέφρενα πάρτυ, και να διαβάζω αρλούμπες
γραμμένες από βολεμένους καθηγητές που δεν ξέρουν ξεχωρίσουν το άλφα απ' το βήτα..

:smt005:
Τρολλινγκ: 1/10
Βλακεία: 10/10
Κόμπλεξ: 100/10
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2681
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 08 Σεπ 2019, 17:50

OANNHSEA έγραψε:
08 Σεπ 2019, 17:41

Τέταρτον, ποιός θέλει να γίνει από μικρός π.χ. τεχνίτης σιδεράς; Ε λοιπόν, σε αγγελία που βάλαμε στην εταιρεία που δουλεύω, το 70% που ανταποκρίθηκαν ήταν μετανάστες και το 25% άνω των 50 ετών Έλληνες!!! 5 στους 100 μόνο ήταν κάτω των 50 ετών Έλληνες!!! Η εταιρεία προσέλαβε τελικά έναν πολύ καλό σιχ... Οπότε είναι και φάση των Ελλήνων να μην θέλουν "παρακατιανές" δουλειές, αλλά να τις πιάνουν μόνο όταν φτάσει η ζώνη στην τελευταία τρύπα...
έχεις βάλει ανάποδα το (ένα από τα σημαντικότερα τουλάχιστον) αίτιο με το αποτέλεσμα.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 6763
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 08 Σεπ 2019, 17:56

parafrwn έγραψε:
08 Σεπ 2019, 17:49
Τρολλινγκ: 1/10
Βλακεία: 10/10
Κόμπλεξ: 100/10
Αν στα πανεπιστήμια σας μάθαιναν πέντε αράδες στοιχειώδους λογικής,
θα μπορούσες να κατανοήσεις ότι είτε θα είμαι τρολλ είτε βλαξ και κομπλεξικός
δεν μπορεί να είμαι δυο πράγματα ταυτόχρονα που το ένα έρχεται σε αντίθεση με το άλλο...

Ψιλά γράμματα αυτά βέβαια για τους μορφωμένους που επιμένουν, επειδή παίρνουν
ένα χαρτί που η αξία του δεν υπερβαίνει την αξία μιας λοδόκολλας, να μας βιάζουν
συχνά - πυκνά την (κοινή) λογική...

:wave:

Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3129
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 08 Σεπ 2019, 17:59

Στην Ελλάδα τι να το κάνεις το πτυχίο; Οι μόνες δουλειές που υπάρχουν είναι για ντελίβερι, γκαρσόνια, αφισοκολητές. Άμα εμφανιστεί καμιά δουλειά πιο «απαιτητική», άντε να βγάλεις 100 ευρώ παραπάνω τον μήνα. Δεν αξίζει την φασαρία. Καλύτερα υδραυλικός, που έχει και τα τυχερά του :romance-hearteyes: ...

Άβαταρ μέλους
Ju-87
Δημοσιεύσεις: 4624
Εγγραφή: 19 Μάιος 2018, 14:16

Re: Όταν η γνώση δεν εκτιμάται - σε όλο τον κόσμο...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ju-87 » 08 Σεπ 2019, 18:05

Φιλε Parrot τι σου συμβαινει? Κατσε στα ποδαρακια μου να μου τα πεις.
Εικόνα
Δημοκράτης έγραψε:
31 Αύγ 2021, 14:42
Από εκεί και πέρα είναι φανερό ότι ψήφισα μαλακα
AlienWay έγραψε:
05 Οκτ 2021, 22:00
Η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Επαναλαμβάνω, η ΝΔ είναι βαθιά δεξιά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών