Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34813
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 10 Οκτ 2019, 14:11

Beria έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:57
Όταν βρισκεις δικαιολογία για κάθε ανοησία που ξεστομίζει ο Τραμπ (με αποκορύφωμα την απουσία των Κούρδων από το εκστρατευτικό σώμα της Νορμανδίας!) δεν νομίζω ότι μένεις απλώς στην προσπάθεια να εξηγήσεις τα συμβαίνοντα.
Kαλά εντάξει.Και ο Μπίλαρος βγήκε στην τηλεόραση όταν άρχισε τους βομβαρδισμούς στη Γιουγκοσλαβία και είπε ότι το κάνει για να σώσει την Ελλάδα που κινδύνευε από πόλεμο με την Τουρκία :D η οποία Ελλάδα ήταν κατά 95% εναντίον των βομβαρδισμών. Και σε πληροφορώ ότι μου είπαν από την Αμερική ότι η αιτιολογία περπάτησε στους οπαδούς του. :D

Beria έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:57
Νομίζω ότι το ακριβές σύνθημα είναι: ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ F16 ΝΑ 'ΝΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΣΑΣ
Υπάρχει και αυτό αλλά οι αναρχοσυριζαίοι της γειτονιάς μου έχουν γράψει αυτό που είπα.Όποιος θέλει μπορεί να πάει στον σταθμό ΗΣΑΠ των Κάτω Πατησίων στην άνοδο προς Κηφισιά και να το δει.

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25177
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 10 Οκτ 2019, 14:12

πατησιωτης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:11
Beria έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:57
Όταν βρισκεις δικαιολογία για κάθε ανοησία που ξεστομίζει ο Τραμπ (με αποκορύφωμα την απουσία των Κούρδων από το εκστρατευτικό σώμα της Νορμανδίας!) δεν νομίζω ότι μένεις απλώς στην προσπάθεια να εξηγήσεις τα συμβαίνοντα.
Kαλά εντάξει.Και ο Μπίλαρος βγήκε στην τηλεόραση όταν άρχισε τους βομβαρδισμούς στη Γιουγκοσλαβία και είπε ότι το κάνει για να σώσει την Ελλάδα που κινδύνευε από πόλεμο με την Τουρκία :D η οποία Ελλάδα ήταν κατά 95% εναντίον των βομβαρδισμών. Και σε πληροφορώ ότι μου είπαν από την Αμερική ότι η αιτιολογία περπάτησε στους οπαδούς του. :D

Beria έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:57
Νομίζω ότι το ακριβές σύνθημα είναι: ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ F16 ΝΑ 'ΝΑΙ ΟΙ ΩΡΕΣ ΣΑΣ
Υπάρχει και αυτό αλλά οι αναρχοσυριζαίοι της γειτονιάς μου έχουν γράψει αυτό που είπα.Όποιος θέλει μπορεί να πάει στον σταθμό ΗΣΑΠ των Κάτω Πατησίων στην άνοδο προς Κηφισιά και να το δει.
Πως λέμε βαζελόγαβροι; :smt005:
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34813
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 10 Οκτ 2019, 14:15

Beria έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:12
Πως λέμε βαζελόγαβροι;
Όχι βέβαια.Αυτοί δεν έχουν επικάλυψη,οι αναρχοσυριζαίοι έχουν.Είναι κάτι σαν ατρομητογαύροι ή απολλωνοβάζελοι. :D Για πανιώνιους που έχουν επικάλυψη δεν αναφέρω γιατί δεν θέλω καυγάδες. :D

Nero

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 10 Οκτ 2019, 14:16

πατησιωτης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:11
Beria έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:57
Όταν βρισκεις δικαιολογία για κάθε ανοησία που ξεστομίζει ο Τραμπ (με αποκορύφωμα την απουσία των Κούρδων από το εκστρατευτικό σώμα της Νορμανδίας!) δεν νομίζω ότι μένεις απλώς στην προσπάθεια να εξηγήσεις τα συμβαίνοντα.
Kαλά εντάξει.Και ο Μπίλαρος βγήκε στην τηλεόραση όταν άρχισε τους βομβαρδισμούς στη Γιουγκοσλαβία και είπε ότι το κάνει για να σώσει την Ελλάδα που κινδύνευε από πόλεμο με την Τουρκία :D η οποία Ελλάδα ήταν κατά 95% εναντίον των βομβαρδισμών. Και σε πληροφορώ ότι μου είπαν από την Αμ
να σου πως πουλάκι μου: όταν αργείς στο καφενείο και γκρινιάζει η γυναίκα, τις της λες; "Δε φταίω εγω, με καθυστέρησε ο Μπιλ Κλιντον;" :-?

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34813
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 10 Οκτ 2019, 14:17

Nero έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:16
πατησιωτης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:11
Beria έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:57
Όταν βρισκεις δικαιολογία για κάθε ανοησία που ξεστομίζει ο Τραμπ (με αποκορύφωμα την απουσία των Κούρδων από το εκστρατευτικό σώμα της Νορμανδίας!) δεν νομίζω ότι μένεις απλώς στην προσπάθεια να εξηγήσεις τα συμβαίνοντα.
Kαλά εντάξει.Και ο Μπίλαρος βγήκε στην τηλεόραση όταν άρχισε τους βομβαρδισμούς στη Γιουγκοσλαβία και είπε ότι το κάνει για να σώσει την Ελλάδα που κινδύνευε από πόλεμο με την Τουρκία :D η οποία Ελλάδα ήταν κατά 95% εναντίον των βομβαρδισμών. Και σε πληροφορώ ότι μου είπαν από την Αμ
να σου πως πουλάκι μου: όταν αργείς στο καφενείο και γκρινιάζει η γυναίκα, τις της λες; "Δε φταίω εγω, με καθυστέρησε ο Μπιλ Κλιντον;" :-?
Μπορώ να πω και με κάλεσε ο Τραμπ για γκολφ,το θέμα είναι τι πιστεύει.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 10 Οκτ 2019, 14:23

Et tu Brute...



Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 10 Οκτ 2019, 14:45

Beria έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:57

Όταν βρισκεις δικαιολογία για κάθε ανοησία που ξεστομίζει ο Τραμπ (με αποκορύφωμα την απουσία των Κούρδων από το εκστρατευτικό σώμα της Νορμανδίας!) δεν νομίζω ότι μένεις απλώς στην προσπάθεια να εξηγήσεις τα συμβαίνοντα.
δε νομίζω ότι είναι τόσο χαζό αυτό. Πολύ απλά εννοεί σιγά τους ιστορικούς συμμάχους. Και ότι όση δουλειά είχαν οι Κούρδοι στη Νορμανδία άλλη τόση έχουν και οι Αμερικάνοι στο Βόρειο Ιράκ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 10 Οκτ 2019, 14:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23466
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 10 Οκτ 2019, 14:46

ο Τραμπ ειναι πρωτιστος επιχειρηματιας και μετα πολιτικος ... μπορει να πεταει κοτσανες αλλα αυτο που λεει το κανει ... ειναι πιο συνεπης στις πραξεις του απο οποιονδηποτε αλλο προεδρο εδω και πολλα χρονια ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 10 Οκτ 2019, 14:55

πατησιωτης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:40

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:19
Στην εξοπλιστική ανάγκη της ελλάδας δεν είναι απαραίτητο να δοθεί ιδεολογικό υπόβαθρο. Δεν υπάρχει καμία απολύτως ανάγκη να ταυτιστεί η εθνική επαγρύπνηση ούτε με την Χούντα ούτε με την μεταπολίτευση. Μπορεί να αντιμετωπιστεί απλούστατα σαν κάτι απολύτως βασικό για την επιβίωσή της.
Εγώ ξέρω ότι κοντά στο σπίτι μου έχουν γράψει στους τοίχους οι συριζαίοι το σύνθημα "πολλά F16,μικροί μισθοί" και παραδίπλα οι φίλοι τους οι αναρχικοί "να πεθάνει η Ελλάδα,να ζήσουμε εμείς". :D
Δεν διαφωνώ. Κι εγώ έχω έξω από το σπίτι μου γραμμένο "Λευτεριά στον Κουφοντίνα". Το θέμα είναι ότι τέτοια γραφικά θα πρέπει να περιθωριοποιούνται και όχι να υπαγορεύουν πολιτικές της χώρας.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23466
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 10 Οκτ 2019, 14:58

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:55
πατησιωτης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:40

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:19
Στην εξοπλιστική ανάγκη της ελλάδας δεν είναι απαραίτητο να δοθεί ιδεολογικό υπόβαθρο. Δεν υπάρχει καμία απολύτως ανάγκη να ταυτιστεί η εθνική επαγρύπνηση ούτε με την Χούντα ούτε με την μεταπολίτευση. Μπορεί να αντιμετωπιστεί απλούστατα σαν κάτι απολύτως βασικό για την επιβίωσή της.
Εγώ ξέρω ότι κοντά στο σπίτι μου έχουν γράψει στους τοίχους οι συριζαίοι το σύνθημα "πολλά F16,μικροί μισθοί" και παραδίπλα οι φίλοι τους οι αναρχικοί "να πεθάνει η Ελλάδα,να ζήσουμε εμείς". :D
Δεν διαφωνώ. Κι εγώ έχω έξω από το σπίτι μου γραμμένο "Λευτεριά στον Κουφοντίνα". Το θέμα είναι ότι τέτοια γραφικά θα πρέπει να περιθωριοποιούνται και όχι να υπαγορεύουν πολιτικές της χώρας.
ποιο ειναι το περιθωριο ...? ο Τσιπρας και η ηγετικη ομαδα του Συριζα αυτες τις αποψεις εχουνε
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 10 Οκτ 2019, 15:08

nostromos έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:58
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:55
πατησιωτης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 13:40




Εγώ ξέρω ότι κοντά στο σπίτι μου έχουν γράψει στους τοίχους οι συριζαίοι το σύνθημα "πολλά F16,μικροί μισθοί" και παραδίπλα οι φίλοι τους οι αναρχικοί "να πεθάνει η Ελλάδα,να ζήσουμε εμείς". :D
Δεν διαφωνώ. Κι εγώ έχω έξω από το σπίτι μου γραμμένο "Λευτεριά στον Κουφοντίνα". Το θέμα είναι ότι τέτοια γραφικά θα πρέπει να περιθωριοποιούνται και όχι να υπαγορεύουν πολιτικές της χώρας.
ποιο ειναι το περιθωριο ...? ο Τσιπρας και η ηγετικη ομαδα του Συριζα αυτες τις αποψεις εχουνε
Και πάλι δεν διαφωνώ. Λέω απλούστατα ότι είναι παρανοϊκό είτε να έχεις είτε να προφασίζεσαι τέτοιες απόψεις όταν δίπλα σου έχεις έναν γείτονα επιθετικό και ισχυρό όπως η Τουρκία. Επαναλαμβάνω ότι ο στρατιωτικός εκσυγχρονισμός της ελλάδας δεν θα έπρεπε να στηρίζεται σε ιδεολογίες και απόψεις. Θα έπρεπε να είναι μονόδρομος.
Οι Έλληνες από την άλλη θα έπρεπε να είμαστε ετοιμοπόλεμοι. Όσοι πιστεύουν ότι η επιθετικότητα της Τουρκίας δεν θα αγγίξει ποτέ την ελλάδα επειδή ανήκουμε στην ευρώπη ή έχουμε τους αμερικανούς ή το ξανθό γένος περιμένει στη γωνία κάνουν λάθος.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23466
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 10 Οκτ 2019, 15:14

ισχυει οτι θα επρεπε να προετοιμαζεσαι αν εισαι ανθρωπος ελευθερος και ανεξαρτητος ... εδω οι μισοι συριζαιοι το εχουνε γυρισει στο παραμυθι της ομοσπονδιας με τους φασισταρους τουρκους ... οι ανθρωποι ειναι δειλοι και κρυβουνε τη φοβια τους με ιδεολογικες κλαπαρχιδιες
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 10 Οκτ 2019, 15:21

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 15:08
nostromos έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:58
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:55


Δεν διαφωνώ. Κι εγώ έχω έξω από το σπίτι μου γραμμένο "Λευτεριά στον Κουφοντίνα". Το θέμα είναι ότι τέτοια γραφικά θα πρέπει να περιθωριοποιούνται και όχι να υπαγορεύουν πολιτικές της χώρας.
ποιο ειναι το περιθωριο ...? ο Τσιπρας και η ηγετικη ομαδα του Συριζα αυτες τις αποψεις εχουνε
Και πάλι δεν διαφωνώ. Λέω απλούστατα ότι είναι παρανοϊκό είτε να έχεις είτε να προφασίζεσαι τέτοιες απόψεις όταν δίπλα σου έχεις έναν γείτονα επιθετικό και ισχυρό όπως η Τουρκία. Επαναλαμβάνω ότι ο στρατιωτικός εκσυγχρονισμός της ελλάδας δεν θα έπρεπε να στηρίζεται σε ιδεολογίες και απόψεις. Θα έπρεπε να είναι μονόδρομος.
Οι Έλληνες από την άλλη θα έπρεπε να είμαστε ετοιμοπόλεμοι. Όσοι πιστεύουν ότι η επιθετικότητα της Τουρκίας δεν θα αγγίξει ποτέ την ελλάδα επειδή ανήκουμε στην ευρώπη ή έχουμε τους αμερικανούς ή το ξανθό γένος περιμένει στη γωνία κάνουν λάθος.
Η Τουρκία δεν έχει επιτεθεί ποτέ στην Ελλάδα. Η Ελλάδα έχει επιτεθεί επανειλημμένα στην Τουρκία, άλλοτε με επιτυχία (Βαλκανικοί), συνηθέστερα με αποτυχία (Κύπρος, 1897, Μικρά Ασία) και τα τελευταία 50 χρόνια με μικρά κέρδη. Η Ελλάδα είναι ο επιθετικός γείτονας. Και 1) είναι ετοιμοπόλεμη, μη τη συγκρίνεις με τους Κούρδους και το ISIS και τους παρακρατικούς μαχαιροβγάλτες στη διαλυμένη καρδιά της Μέσης Ανατολής που όλους μαζί ούτε δυο βδομάδες δε χρειάζεται μια σοβαρή μεραρχία να τους ξεσκίσει 2) μετράνε και οι συμμαχίες, απλώς όχι για να κάνουμε δικό μας όλο το Αιγαίο και να αλλάξουμε μονομερώς προς το συμφέρον μας τη Συνθήκη της Λωζάνης όπως καβλαντίζουμε. Λόγω (1) και (2) η Τουρκία ασκεί εξαιρετικά χαμηλών τόνων αποτρεπτική πολιτική, ίσα ίσα να κρατά την Ελλάδα ήρεμη: σιγά μη σε αφήσει να κλέψεις μια θαλάσσια έκταση όσο η Αττική γύρω από το Καστελόριζο επειδή αποφάσισες να το βαφτίσεις... νησί του Αιγαίου. Θα σου απαντήσει διεκδικώντας κι αυτή αντίστοιχες εκτάσεις με αφορμή αντίστοιχα κωλονήσια. Αν ήταν η Ρωσία στη θέση της Τουρκίας αυτή τη στιγμή θα είχε πάει τα σύνορα στον Αώο ποταμό (βλέπε τι πάθανε κάτι Γεωργίες και κάτι Ουκρανίες που αποφάσισαν να πουλήσουν Ελλαδιλίκι στον Πούτιν).

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9711
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Ασουρμπανιμπάλ-Χαμουραμπί- Σαργών- Δονάλδος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 10 Οκτ 2019, 15:37

foscilis έγραψε:
10 Οκτ 2019, 15:21
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
10 Οκτ 2019, 15:08
nostromos έγραψε:
10 Οκτ 2019, 14:58


ποιο ειναι το περιθωριο ...? ο Τσιπρας και η ηγετικη ομαδα του Συριζα αυτες τις αποψεις εχουνε
Και πάλι δεν διαφωνώ. Λέω απλούστατα ότι είναι παρανοϊκό είτε να έχεις είτε να προφασίζεσαι τέτοιες απόψεις όταν δίπλα σου έχεις έναν γείτονα επιθετικό και ισχυρό όπως η Τουρκία. Επαναλαμβάνω ότι ο στρατιωτικός εκσυγχρονισμός της ελλάδας δεν θα έπρεπε να στηρίζεται σε ιδεολογίες και απόψεις. Θα έπρεπε να είναι μονόδρομος.
Οι Έλληνες από την άλλη θα έπρεπε να είμαστε ετοιμοπόλεμοι. Όσοι πιστεύουν ότι η επιθετικότητα της Τουρκίας δεν θα αγγίξει ποτέ την ελλάδα επειδή ανήκουμε στην ευρώπη ή έχουμε τους αμερικανούς ή το ξανθό γένος περιμένει στη γωνία κάνουν λάθος.
Η Τουρκία δεν έχει επιτεθεί ποτέ στην Ελλάδα. Η Ελλάδα έχει επιτεθεί επανειλημμένα στην Τουρκία, άλλοτε με επιτυχία (Βαλκανικοί), συνηθέστερα με αποτυχία (Κύπρος, 1897, Μικρά Ασία) και τα τελευταία 50 χρόνια με μικρά κέρδη. Η Ελλάδα είναι ο επιθετικός γείτονας. Και 1) είναι ετοιμοπόλεμη, μη τη συγκρίνεις με τους Κούρδους και το ISIS και τους παρακρατικούς μαχαιροβγάλτες στη διαλυμένη καρδιά της Μέσης Ανατολής που όλους μαζί ούτε δυο βδομάδες δε χρειάζεται μια σοβαρή μεραρχία να τους ξεσκίσει 2) μετράνε και οι συμμαχίες, απλώς όχι για να κάνουμε δικό μας όλο το Αιγαίο και να αλλάξουμε μονομερώς προς το συμφέρον μας τη Συνθήκη της Λωζάνης όπως καβλαντίζουμε. Λόγω (1) και (2) η Τουρκία ασκεί εξαιρετικά χαμηλών τόνων αποτρεπτική πολιτική, ίσα ίσα να κρατά την Ελλάδα ήρεμη. Αν ήταν η Ρωσία στη θέση της Τουρκίας αυτή τη στιγμή θα είχε πάει τα σύνορα στον Αώο ποταμό (βλέπε τι πάθανε κάτι Γεωργίες και κάτι Ουκρανίες που αποφάσισαν να πουλήσουν Ελλαδιλίκι στον Πούτιν).
Ξέχασες την επιθετικότητα της Ελλάδας στην επανάσταση του '21 σύντροφε. Όπως και να χει, εσύ προφανώς θεωρείς ότι οι γεωτρήσεις της Τουρκίας σε Κυπριακά χωρικά ύδατα, την εμπλοκή στα "ελληνικά;" Ίμια, τις αξιώσεις της Τουρκίας μέχρι την Κρήτη, τις χιλιάδες παραβιάσεις του εναέριου χώρου της ελλάδας, χιλιάδες απειλές και άλλα πολλά, αποτρεπτική πολιτική.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών