Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 22 Οκτ 2019, 09:30

Kiki mat έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:27

τι είπε ο άνθρωπος :102:


υγ.
ΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυροςΥδράργυρος

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Οκτ 2019, 09:33

Kauldron έγραψε:
22 Οκτ 2019, 03:15
Δήλωση-βόμβα από τον Πομπέο: Ο Τραμπ είναι έτοιμος ακόμη και για επίθεση στην Τουρκία
https://www.real.gr/kosmos/arthro/dilos ... ia-581363/

Άντε με το καλό. :003: Αλλά δε λέει σε ποιά περίπτωση θα το πράξει.
Νομίζω οτι πρέπει να είναι η πρώτη φορά που ακούγεται κάτι τέτοιο από αμερικανό υπουργό.
Ίσως ο πατησιωτης να θυμάται κάτι περισσότερο.
Κώλντρον ο καλύτερος πελάτης
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 22 Οκτ 2019, 09:50

Kiki mat έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:27

Εγώ δεν είμαι καλά ,βλεπω τον έρντογαν και μου έρχεται να τον πηδηξώ. Στην φήμη τότε που κυκλοφόρησε για τον θάνατο του . Σκέφτηκα τον καημένο . Μα γιατί να ναι ψέμα; Ψωφο σκατογερε ,μπες βγες στα μέσα μας να πούμε .
Συμφωνώ οτι ο Ερντογάν είναι αηδιαστικός κωλόγερος, αλλά γιατι να έχεις πρόβλημα μαζί του; Επί Ερντογάν η Τουρκία έγινε ο τρίτος εμπορικός εταίρος της Ελλάδας μετά την Γεμανία και την Ιταλία. Οι ελληνοτουρκικές σχέσεις πέρασαν στο καλύτερο σημείο τους από το 1950.
Μήπως νοσταλγείς τις όχι και τόσο μακρινές εποχές που οι γκρίζοι λύκοι έδερναν τους καντηλανάφτες στην Πόλη, έριχναν χειροβομβίδες στο πατριαρχείο, και έβαζαν φωτιά στα λεωφορεία με τουρίστες από την Ελλάδα; Σου έλειψαν οι εποχές με Ισαάκ-Σολωμού, με κάτι τυπάκια Ετζεβιτ, Τσιλέρ κλπ; Για κάνε μια αναδρομή

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 22 Οκτ 2019, 09:52

Υδράργυρος έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:50
Συμφωνώ οτι ο Ερντογάν είναι αηδιαστικός κωλόγερος, αλλά γιατι να έχεις πρόβλημα μαζί του; Επί Ερντογάν η Τουρκία έγινε ο τρίτος εμπορικός εταίρος της Ελλάδας μετά την Γεμανία και την Ιταλία. Οι ελληνοτουρκικές σχέσεις πέρασαν στο καλύτερο σημείο τους από το 1950.
Μήπως νοσταλγείς τις όχι και τόσο μακρινές εποχές που οι γκρίζοι λύκοι έδερναν τους καντηλανάφτες στην Πόλη, έριχναν χειροβομβίδες στο πατριαρχείο, και έβαζαν φωτιά στα λεωφορεία με τουρίστες από την Ελλάδα; Σου έλειψαν οι εποχές με Ισαάκ-Σολωμού, με κάτι τυπάκια Ετζεβιτ, Τσιλέρ κλπ; Για κάνε μια αναδρομή
τύπε τι σχέση έχεις με τον

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣΑΧΑΡΙΣΤΟΣ

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14417
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 22 Οκτ 2019, 10:05

Kauldron έγραψε:
22 Οκτ 2019, 03:15
Δήλωση-βόμβα από τον Πομπέο: Ο Τραμπ είναι έτοιμος ακόμη και για επίθεση στην Τουρκία
https://www.real.gr/kosmos/arthro/dilos ... ia-581363/

Άντε με το καλό. :003: Αλλά δε λέει σε ποιά περίπτωση θα το πράξει.
Νομίζω οτι πρέπει να είναι η πρώτη φορά που ακούγεται κάτι τέτοιο από αμερικανό υπουργό.
Ίσως ο πατησιωτης να θυμάται κάτι περισσότερο.
Τραμπομαλακιές.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 22 Οκτ 2019, 10:10

Υδράργυρος έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:50
Kiki mat έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:27

Εγώ δεν είμαι καλά ,βλεπω τον έρντογαν και μου έρχεται να τον πηδηξώ. Στην φήμη τότε που κυκλοφόρησε για τον θάνατο του . Σκέφτηκα τον καημένο . Μα γιατί να ναι ψέμα; Ψωφο σκατογερε ,μπες βγες στα μέσα μας να πούμε .
Συμφωνώ οτι ο Ερντογάν είναι αηδιαστικός κωλόγερος, αλλά γιατι να έχεις πρόβλημα μαζί του; Επί Ερντογάν η Τουρκία έγινε ο τρίτος εμπορικός εταίρος της Ελλάδας μετά την Γεμανία και την Ιταλία. Οι ελληνοτουρκικές σχέσεις πέρασαν στο καλύτερο σημείο τους από το 1950.
Μήπως νοσταλγείς τις όχι και τόσο μακρινές εποχές που οι γκρίζοι λύκοι έδερναν τους καντηλανάφτες στην Πόλη, έριχναν χειροβομβίδες στο πατριαρχείο, και έβαζαν φωτιά στα λεωφορεία με τουρίστες από την Ελλάδα; Σου έλειψαν οι εποχές με Ισαάκ-Σολωμού, με κάτι τυπάκια Ετζεβιτ, Τσιλέρ κλπ; Για κάνε μια αναδρομή
Οχι γιάννης γιαννάκης. Ποια η διάφορα; Εδω φατσα φορά βγαίνει με τους γκρίζους λύκους. Χειραψιες και αγκάλες ,εδώ χαιρετά σαν γκρίζος λύκος . Το θέμα ότι βρισκόμαστε σαν χώρα σε δυσκολίες και παίρνουμε τουρκικά βαμβακερά ρούχα πάει να πει άλλαξε τίποτα. Οι τούρκικες βιοτεχνίες ανθίζουν και οι δικές μας έχουν κλείσει. Τακτοποιήσε τους γκρίζους λύκους ο ερντογάν; Πως τους ηρέμησε ; Τους έδωσε κάνα άλλο παιχνίδι; Και με ρωτάει ο άνθρωπος εάν μου έλειψε Ετζεβιτ και Τσιλερ; Τους έχω όλους στην καρδιά μου ξέρεις ,υπηρετούν τα συμφέροντα μου . Όχι εμένα μαρεσουν τα ελληνικά βρακιά ,βρίσκω πουθενά; Τι αναδρομή να κάνω ; Ποιος είναι ποιο χυδαίος από ποιον . Πετουν τα σκουπίδια τους στην αυλή μου,δεν ήταν ποτέ καλοί γείτονές.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 22 Οκτ 2019, 10:20

Υδράργυρος έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:19
Ζενίθεδρος έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:14
Υδράργυρος έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:01
Δεν έχει βγει ποτέ κανένας ζωντανός από την Τουρκία τα τελευτάια 800 χρόνια. Βλέπε εκστρατεία της Καλλίπολης, ελληνικός στρατός στη Μ. Ασία κλπ
https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%A4% ... E%BF%CF%82
Ο τελευταίος που βγήκε ζωντανός από την Τουρκία ήταν το Ταμερλάνος το 1400. Εντάξει 600 χρόνια και όχι 800. Τυπογραφικό λάθος. Από τότε όποιος επιχείρησε να μπει... :vp20:
Γράφεις πίπες.

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%99%CE ... E%AC%CF%82
Το 1831 στράφηκε εναντίον της Οθωμανικής Αυτοκρατορίας. Κατέλαβε πόλεις της Συρίας και τον επόμενο χρόνο κατατρόπωσε τον οθωμανικό στρατό στο Ικόνιο. Ύστερα από παρέμβαση όμως της Ρωσίας, σταμάτησε την προέλασή του στην Κωνσταντινούπολη. Το 1839 έγιναν ξανά εχθροπραξίες μεταξύ των δύο χωρών, που είχαν σαν αποτέλεσμα την ήττα των Οθωμανών στο Νεζίπ.
Στην δε περίπτωση που οι ΗΠΑ αποφασίσουν (aka οι Οβριοι) να γειώσουν τους Τούρκους με στρατιωτικά μέσα, δεν πρόκειται να μπουν καν μέσα. Θα στήσουν τα πλοία σε μια απόσταση ασφαλείας (όπως έκαναν οι Εγγλέζοι στο Χονγκ Κονγκ) και θα φανε οι Τούρκοι πυραύλους που θα βάλουν και στα μπατζάκια.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 22 Οκτ 2019, 10:27

Kiki mat έγραψε:
22 Οκτ 2019, 10:10
Υδράργυρος έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:50
Kiki mat έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:27

Εγώ δεν είμαι καλά ,βλεπω τον έρντογαν και μου έρχεται να τον πηδηξώ. Στην φήμη τότε που κυκλοφόρησε για τον θάνατο του . Σκέφτηκα τον καημένο . Μα γιατί να ναι ψέμα; Ψωφο σκατογερε ,μπες βγες στα μέσα μας να πούμε .
Συμφωνώ οτι ο Ερντογάν είναι αηδιαστικός κωλόγερος, αλλά γιατι να έχεις πρόβλημα μαζί του; Επί Ερντογάν η Τουρκία έγινε ο τρίτος εμπορικός εταίρος της Ελλάδας μετά την Γεμανία και την Ιταλία. Οι ελληνοτουρκικές σχέσεις πέρασαν στο καλύτερο σημείο τους από το 1950.
Μήπως νοσταλγείς τις όχι και τόσο μακρινές εποχές που οι γκρίζοι λύκοι έδερναν τους καντηλανάφτες στην Πόλη, έριχναν χειροβομβίδες στο πατριαρχείο, και έβαζαν φωτιά στα λεωφορεία με τουρίστες από την Ελλάδα; Σου έλειψαν οι εποχές με Ισαάκ-Σολωμού, με κάτι τυπάκια Ετζεβιτ, Τσιλέρ κλπ; Για κάνε μια αναδρομή
Οχι γιάννης γιαννάκης. Ποια η διάφορα; Εδω φατσα φορά βγαίνει με τους γκρίζους λύκους. Χειραψιες και αγκάλες ,εδώ χαιρετά σαν γκρίζος λύκος . Το θέμα ότι βρισκόμαστε σαν χώρα σε δυσκολίες και παίρνουμε τουρκικά βαμβακερά ρούχα πάει να πει άλλαξε τίποτα. Οι τούρκικες βιοτεχνίες ανθίζουν και οι δικές μας έχουν κλείσει. Τακτοποιήσε τους γκρίζους λύκους ο ερντογάν; Πως τους ηρέμησε ; Τους έδωσε κάνα άλλο παιχνίδι; Και με ρωτάει ο άνθρωπος εάν μου έλειψε Ετζεβιτ και Τσιλερ; Τους έχω όλους στην καρδιά μου ξέρεις ,υπηρετούν τα συμφέροντα μου . Όχι εμένα μαρεσουν τα ελληνικά βρακιά ,βρίσκω πουθενά; Τι αναδρομή να κάνω ; Ποιος είναι ποιο χυδαίος από ποιον . Πετουν τα σκουπίδια τους στην αυλή μου,δεν ήταν ποτέ καλοί γείτονές.


με τον εαυτό σου μιλάς; :102:

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 22 Οκτ 2019, 10:30

Υδράργυρος έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:01

Δεν έχει βγει ποτέ κανένας ζωντανός από την Τουρκία τα τελευτάια 800 χρόνια. Βλέπε εκστρατεία της Καλλίπολης, ελληνικός στρατός στη Μ. Ασία κλπ
Δεν είσαι τυχαία Συριζαίος. :smt005:

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 22 Οκτ 2019, 11:01

plouf έγραψε:
22 Οκτ 2019, 05:55


Den ξερω γλυκιε μου γκρεκοτσαβ αλλα ο Τραμπακουλας για μενα ειναι ο καλυτερος προεδρος του εικοστου αιωνα.
Εσυ κι εγω και ο καθε ενας πρεπει να αναβει λαμπαδα στο μποϊ του καθως δεν ειναι τοσο μεγαλη απειλη για την παγκοσμια
ειρηνη οσο οι προκατοχοι του.
Εχεις στρεβλη εικονα για την εννοια της ειρηνης. Νομιζεις πχ οτι πολεμοι οπως στην συρια, την Λιβυη η το Ιρακ που κανανε οι προηγουμενοι ειναι μεγαλυτερη απειλη απο τον οικον οιμικο πολεμο με την Κινα που ξεκινησε ο Τραμπ η τις κινησεις του στη Μεση Ανατολη οπου πχ η αποχωρηση Αμερικανων μετα απο εντολη του Τραμπ προκαλεσε Τουρκικη εισβολη..

Καμια εστια διεθνους εντασης δεν εχει αντιμετωπιστει με Τραμπ..Αντιθετα νεες εστιες γεννηθηκαν οταν πχ αποχωρησε απο την συμφωνια της δυσης με το Ιραν.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 22 Οκτ 2019, 11:08

Χουργιατς έγραψε:
22 Οκτ 2019, 10:27
Kiki mat έγραψε:
22 Οκτ 2019, 10:10
Υδράργυρος έγραψε:
22 Οκτ 2019, 09:50






με τον εαυτό σου μιλάς; :102:
Τι εννοείς; Σου υποβαθμίζω την συζήτηση;

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 22 Οκτ 2019, 11:14

Oτι ειπωθηκε εγινε μπας και πιεστουν οι Τουρκοι και οχι γιατι πραγματικα υπαρχουν και πολλες πιθανοτητες να γινει κατι τετοιο.
Εγραψα πριν λιγες μερες οτι δεν αποκλειεται ο Τραμπ πανω στον πανικο του απο το πρεσαρισμα που τρωει απο παντου,να κανει κατι παλαβο.
Αυτο θα μπορουσε να ειναι και ενα χτυπημα στις δυναμεις της Τουρκιας στη Συρια.
Αλλα ειναι εξαιρετικα δυσκολο.Οχι ομως εντελως απιθανο.
Αν τα λουρια σφιξουν ακομη περισσοτερο για τον Τραμπ τιποτα δεν αποκλειεται.
Και οσο οι Τουρκοι σηκωνουν μεγαλυτερο μπαϊρακι κανουν ακομη πιο ευκολο στις ΗΠΑ να αποδεχτουν οτι η Τουρκια την κανει σιγα σιγα απο την Δυση.
Ιδωμεν.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25473
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 22 Οκτ 2019, 11:27

Εδω δε μπορεσε να ξεφορτωθει τον μαδουρο που ειναι και στη γειτονια του, θα ξεφορτωθει τον ερντογαν;
Εκτος και αν τον βοηθησει η φιλη και συμμαχος ελλαδα. Το τελευταιο θα ειχε πλακα

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 22 Οκτ 2019, 11:37

Υδράργυρος έγραψε:
22 Οκτ 2019, 11:27
Εδω δε μπορεσε να ξεφορτωθει τον μαδουρο που ειναι και στη γειτονια του, θα ξεφορτωθει τον ερντογαν;
Εκτος και αν τον βοηθησει η φιλη και συμμαχος ελλαδα. Το τελευταιο θα ειχε πλακα
Η καραμελιτσα οτι αλλο ειναι ο Τραμπ και αλλο οι ΗΠΑ πρεπει να σταματησει καποτε.
Ο Τραμπ ειναι δημοκρατικοτατα εκλεγμενος προεδρος των ΗΠΑ και εκπροσωπει τις ΗΠΑ.Αρα καθε αποφαση του ειναι αποφαση των ΗΠΑ.
Σας αρεσει ή οχι,αυτη ειναι η πραγματικοτητα.
Και ναι,αν θελησει πραγματικα να ξεφορτωθει τον σουλτανο εχει τροπους να το κανει χωρις να χρειαστει κανενος ειδους οπλο.
Η οικονομια της Τουρκιας εξαρταται απολυτα απο την Δυση.Οποτε στο χαλαρο μπορει να διαλυσει τον Ταγιπ.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Πομπέο: Ο Τράμπ είναι έτοιμος ακόμα και για στρατιωτική δράση κατά της Τουρκίας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 22 Οκτ 2019, 11:50

Υδράργυρος έγραψε:
22 Οκτ 2019, 11:27
Εδω δε μπορεσε να ξεφορτωθει τον μαδουρο που ειναι και στη γειτονια του, θα ξεφορτωθει τον ερντογαν;
Εκτος και αν τον βοηθησει η φιλη και συμμαχος ελλαδα. Το τελευταιο θα ειχε πλακα
Πολυ πλάκα θα είχε,δεν λέγεται ποσό θα γελουσαμε . Έχουμε μάθει να συμβιβαζόμαστε με τα ελάχιστα. Φίλη και σύμμαχος η Ελλαδα . Το ξέρεις το να σαι γυναίκα και να θέλουν να λειτούργησεις με δίπλωματία πάνω σε πολιτικά θέματα ,δεν θα σε πουν φούστα μπλουζα. Δεν είμαι πολιτικός ούτε σε καμία πρεσβεία δουλευώ . Το θέμα είναι ότι είμαστε φιλειρηνικός λαός . Τα επαγγέλματα πχ στρατιωτικών οι περισσότεροι που φεύγουν σε εμπόλεμη ζώνη το κάνουν για οικονομικούς λόγους ,για να επιβιώσει η οικογένεια τους .. Φίλοι και σύμμαχοι είμαστε. Θα γεμίσουμε ειρηνευτική δύναμη . Εγώ έτσι το έχω το Νατο στο κεφάλι μου από παιδί. Ήταν και ο πατέρας μου τρία χρόνια ελδυκαριος. Μου είπε μία σοφή κουβέντα: Στον πόλεμο δεν σκοτώνει ο στρατιώτης.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών