Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 12 Δεκ 2019, 19:53

hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2019, 19:46
Northern Spirit έγραψε:
12 Δεκ 2019, 19:40
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2019, 17:29


Προφανώς χρειάζεται να είσαι νευρώδης και ευκίνητος κι όχι μποντιμπίλντερ. Μπορείς να το δεις στα σώματα των φυσιολογικών τενιστών. Το ότι έχει μπράτσα Βαν Νταμ η Ουίλιαμς είναι γιατί έχει γαμηθεί στην ντόπα και η ντόπα έχει παρενέργειες. Ο λόγος της ντόπας της δεν είναι να κάνει μπράτσο επειδή χρειάζεται μπράτσο το τένις.
H "φυσιλογικη' Σαραποβα πιαστηκε τιγκα στην ντοπα παντως.
Σκέψου τι ντόπα παίρνει η άλλη που είναι 10πλάσια σε μέγεθος.
α μαλιστα , η ντοπα παει με τα κιλα τωρα.. :smt005:
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40652
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Δεκ 2019, 19:54

Σίγουρα την παίρνει με τα κιλά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Bokolis
Δημοσιεύσεις: 714
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2019, 18:29

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bokolis » 12 Δεκ 2019, 19:56

Δεν τομπάρονται οι νέγροι.Χαρακτηριστικό παράδειγμα καθαρής αθλήτριας.


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42768
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Δεκ 2019, 20:01

hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2019, 18:14
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Δεκ 2019, 18:07
Μα η τεστοστερόνη είναι 100% ανιχνεύσιμη, δεν παίζει αυτό.
Πριν πεις μαλακία, ψάξε το λίγο. Αν δεν είχες ιδεολογικό κόλλημα θα έλεγχες αν είναι έγκυρος ο ισχυρισμός σου:

Clearance of orally administered testosterone esters is rapid, and hence drug testing analysis of the urinary concentration can only be performed in the first hours after administration.


Testosterone and doping control
Δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις.
Εδώ λέει για τα επίπεδα των αναβολικών, όχι της ίδιας της τεστοστερόνης. Άμα έφευγε τόσο γρήγορα πως θα φτιάχνονταν οι μυες;

Άλλα έτσι κι αλλιώς είναι χαζά αυτά που λέτε, αν οι μύες αποτελούσαν απόδειξη χρήσης ντόπας, θα υπήρχε ένα μαξιμουμ επιτρεπτό όριο μυών και θα τελείωνε η υπόθεση.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 12 Δεκ 2019, 20:02

τετοιον βλακα δεν εχω ξαναδει ποτε στην ζωη μου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40652
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Δεκ 2019, 20:08

Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Δεκ 2019, 20:01
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2019, 18:14
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Δεκ 2019, 18:07
Μα η τεστοστερόνη είναι 100% ανιχνεύσιμη, δεν παίζει αυτό.
Πριν πεις μαλακία, ψάξε το λίγο. Αν δεν είχες ιδεολογικό κόλλημα θα έλεγχες αν είναι έγκυρος ο ισχυρισμός σου:

Clearance of orally administered testosterone esters is rapid, and hence drug testing analysis of the urinary concentration can only be performed in the first hours after administration.


Testosterone and doping control
Δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις.
Εδώ λέει για τα επίπεδα των αναβολικών, όχι της ίδιας της τεστοστερόνης. Άμα έφευγε τόσο γρήγορα πως θα φτιάχνονταν οι μυες;

Άλλα έτσι κι αλλιώς είναι χαζά αυτά που λέτε, αν οι μύες αποτελούσαν απόδειξη χρήσης ντόπας, θα υπήρχε ένα μαξιμουμ επιτρεπτό όριο μυών και θα τελείωνε η υπόθεση.
Καλά, είσαι τελείως χαζός; Σου παραθέτω ένα επιστημονικό άρθρο που λέει ότι είναι εντελώς μη ανιχνεύσιμη η πρόσληψη ντόπας τεστοστερόνης με στοματική χορήγηση αν δεν γίνει αμέσως το τεστ, κόντρα σε αυτό που έλεγες ότι είναι 100% ανιχνεύσιμη. Δηλαδή είναι αδύνατον να πιστοποιηθεί ότι έχει καραντοπαριστεί κάποιος με αυτήν την μέθοδο αν δεν γίνει αμέσως το τεστ. Νιώσε.

Βγάλε τις παρωπίδες σου και σταμάτα να αυτογελοιοποιείσαι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40652
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Δεκ 2019, 20:10

Αφρικανικές σωματοδομές, σαν αυτές από τις οποίες κατάγεται η Ουίλιαμς, επειδή είναι μαύρη:


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42768
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Δεκ 2019, 20:12

hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2019, 20:08
Dwarven Blacksmith έγραψε:
12 Δεκ 2019, 20:01
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2019, 18:14


Πριν πεις μαλακία, ψάξε το λίγο. Αν δεν είχες ιδεολογικό κόλλημα θα έλεγχες αν είναι έγκυρος ο ισχυρισμός σου:

Clearance of orally administered testosterone esters is rapid, and hence drug testing analysis of the urinary concentration can only be performed in the first hours after administration.


Testosterone and doping control
Δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις.
Εδώ λέει για τα επίπεδα των αναβολικών, όχι της ίδιας της τεστοστερόνης. Άμα έφευγε τόσο γρήγορα πως θα φτιάχνονταν οι μυες;

Άλλα έτσι κι αλλιώς είναι χαζά αυτά που λέτε, αν οι μύες αποτελούσαν απόδειξη χρήσης ντόπας, θα υπήρχε ένα μαξιμουμ επιτρεπτό όριο μυών και θα τελείωνε η υπόθεση.
Καλά, είσαι τελείως χαζός; Σου παραθέτω ένα επιστημονικό άρθρο που λέει ότι είναι εντελώς μη ανιχνεύσιμη η πρόσληψη ντόπας τεστοστερόνης με στοματική χορήγηση αν δεν γίνει αμέσως το τεστ, κόντρα σε αυτό που έλεγες ότι είναι 100% ανιχνεύσιμη. Δηλαδή είναι αδύνατον να πιστοποιηθεί ότι έχει καραντοπαριστεί κάποιος με αυτήν την μέθοδο αν δεν γίνει αμέσως το τεστ. Νιώσε.

Βγάλε τις παρωπίδες σου και σταμάτα να αυτογελοιοποιείσαι.
Εγώ έγραψα ότι η τεστεστερόνη είναι 100% ανιχνεύσιμη. Το επίπεδο της μπορεί να ελεχθεί ανα πάσα στιγμή.
Δεν έγραψα τίποτα για ανίχνευση "πρόσληψη ντόπας τεστοστερόνης με στοματική χορήγηση". Από τη στιγμή που τα επίπεδα είναι άνω των ορίων δεν χρειάζεται να ανιχνεύσεις ότι έγινε πρόσληψη, είναι αυτονόητο.

Χαίρομαι πάρα πολύ που αρχίζεις τις προσβολές. :D Καλή χώνεψη.

Επίσης για να σε προλάβω πουθενά δεν έχω γράψει αν ντοπάρεται η Γουίλιαμς ή όχι, μια και είναι αδιάφορο. Τις αστήρικτες κατηγορίες βρίσκω γελοίες. Σας έχει ταπώσει γερά Νορθερν και NewModelArmy (του οποίου τα ποστ κάνετε ότι δε βλέπετε)
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40652
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Δεκ 2019, 20:52

Συνεχίζεις να γελοιοποιείς τον εαυτό σου δίχως αύριο. Η ίδια η παρουσία τεστοστερόνης δεν σημαίνει τίποτα και δεν επιφέρει καμμιά κύρωση. Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις το επιστημονικό άρθρο που παράθεσα, αντί να προσπαθείς με νύχια και με δόντια να υπερασπιστείς την θέση σου λόγω ιδεολογίας, θα το σταματούσες εκεί.

Κι επειδή δεν τον κόβω να έχεις διαβάσει ποτέ στην ζωή σου κείμενο μεγαλύτερο από 10 σειρές, θα σε βοηθήσω μπας και αντιληφθείς τι μαλακίες λες και τουλάχιστον αποσυρθείς διακριτικά (γιατί να παραδεχτείς ότι είπες ένα μάτσο παπαριές αποκλείεται). Από το ίδιο άρθρο:

Detection of exogenous substances means identifying the parent compound or at least one metabolite. Nevertheless, with substances that are produced endogenously, such as testosterone, the presence of the substance alone cannot be considered to be an offence by itself. Moreover, a cut‐off value for testosterone concentration cannot be used because of large observed interindividual and intraindividual urinary concentrations of the steroid.

Πέρα απ' αυτά, οι μύες δεν εξαφανίζονται ως διά μαγείας μόλις αρχίζουν να πέφτουν τα επίπεδα τεστοστερόνης. Διατηρούνται με άσκηση και η άσκηση η ίδια αυξάνει (προσωρινά) τα επίπεδα τεστοστερόνης τόσο στους άντρες όσο και στις γυναίκες. Αυτά για την φυσική τεστοστερόνη. Η χορήγηση στεροειδών ακόμη και για σύντομο διάστημα μπορεί να έχει επίδραση στην μυϊκή μάζα για πολλά χρόνια. Μια ολόκληρη δεκαετία, για την ακρίβεια:

A cellular memory mechanism aids overload hypertrophy in muscle long after an episodic exposure to anabolic steroids
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42768
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Δεκ 2019, 20:56

Η πλάκα είναι ότι με επιβεβαιώνεις. Με άλλα λόγια δεν μπορεί να κριθεί κάτι από τα επίπεδα τεστοστερόνης αλλά από φωτογραφίες μπράτσων μπορεί.
Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να γραφτεί κάτι άλλο.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40652
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Δεκ 2019, 21:09

Δεν μπορούν να της επιβληθούν κυρώσεις, όχι δεν μπορεί να κριθεί. Μια χαρά μπορεί να κριθεί ότι έχει καταπιεί έναν πακτωλό στεροειδή.

Βλέπω δεν υπάρχει πάτος στο βαρέλι σου. Συνεχίζεις να ξεφτιλίζεσαι αφού συνεχόμενα έχω καταρρίψει όλες τις παπαριές που έχεις πει για την τεστοστερόνη, την ανίχνευσή της, την επίδρασή της στην μυϊκή μάζα και το αν μπορεί κάποιος να ντοπάρεται με τεστοστερόνη χωρίς να γίνεται τεχνικά αντιληπτό από την διαδικασία ελέγχου, επειδή τα τεστ αδυνατούν να ελέγξουν την ύπαρξη αναβολικών.

Έχεις ισχυριστεί 10 αποδεδειγμένα λανθασμένα πράγματα αλλά δεν έχεις την αξιοπρέπεια τουλάχιστον να σωπάσεις (είπαμε, δεν περιμένει κανείς να πεις ότι έκανες λάθος και δεν θα έπρεπε να εκφέρεις αφοριστική άποψη για ένα θέμα για το οποίο εμφανώς δεν γνωρίζεις Χριστό).

Το ίδιο κάνεις κι αλλού. Όπως τότε που έβγαλες την απόσταση Άμστερνταμ-Νέα Υόρκη 11.000 χιλιόμετρα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42768
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Δεκ 2019, 21:15

Για λύπηση απλά.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40652
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 12 Δεκ 2019, 21:19

Ναι, δυστυχώς.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42768
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Δεκ 2019, 21:22

Γάμα το, θα σου δώσω μια τελευταία ευκαιρία.
hellegennes έγραψε:
12 Δεκ 2019, 21:09
Δεν μπορούν να της επιβληθούν κυρώσεις, όχι δεν μπορεί να κριθεί. Μια χαρά μπορεί να κριθεί ότι έχει καταπιεί έναν πακτωλό στεροειδή.
Αν παραδεχτείς ότι δεν μπορεί με στοιχεία να κριθεί και ότι εκφράζεις καθαρά προσωπική άποψη θα δώσουμε τα χέρια και τέλος. Αν επιμένεις ότι μπορεί να κριθεί και ότι "το απέδειξες" τότε θα πρέπει να θεμελιώσεις γιατί δεν μπορούν να επιβληθούν κυρώσεις για κάτι τόσο εύκολα αποδείξιμο.
Και μη μου πεις "έτσι λένε οι κανονισμοί". Να το θεμελιώσεις είπαμε, όχι να κάνεις το χιλιοστό ελιγμό.

Αν δεν καταφέρεις να κάνεις τίποτα από αυτά όμως, απλά θα έχεις αποδείξει ότι είσαι ένα χιμπατζής που ξέρει μόνο να βρίζει.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Αποκλεισμος της Ρωσιας απο ολες τις διεθνεις αθλητικες οργανωσεις μεχρι το 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 12 Δεκ 2019, 21:31

εδώ

ο Μακενρό που εξακολουθεί να παίζει, λέει ότι θα μπορούσε να κερδίσει τη Σερένα.
Μετά κάνει ένα λογοπαίγνιο ότι στο ρινγκ δεν θα μπορούσε να την κερδίσει με τίποτα
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών