Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνες]

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43079
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 11 Δεκ 2019, 12:07

Εγώ εστιάζω στο ότι είναι μιλλενιαλ. Κάρεν χορτάσαμε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 11 Δεκ 2019, 12:10

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Δεκ 2019, 12:00

εμένα μου τη σπάει που όλα τα mass media προβάλλουν την είδηση ως κάτι εξ'ορισμού καλό απλά και μόνο επειδή είναι γυναίκες, λες και αν ήταν άντρες θα ήταν κακό επειδή πατριαρχία, βιασμοί, γουρούνια κτλ
μου τη σπάει αυτή η αντζέντα και μου τη σπάει το γυναικοκεντρικό hype
Α δεν ειναι μονο αυτο, σίγουρα. Τα mass media εχουν όντως γυναικοκεντρικο hype, αρκει να ειναι της κεντροαριστεράς οι γυναίκες. Αν πχ οι ΗΠΑ είχαν εκλέξει προεδρο τη Σαρα Πειλιν θα πανηγύριζαν; Η Γαλλια τη Λεπεν;;
Αν η Ελλαδα ειχε εκλέξει οχι την Ουρανια, εστω τη Μπακογιαννη ή τη Γιαννακου;; αντιθέτως, αν ειχαμε τη Δουρου ή ακομα και τη Φωφη ολα τα ΜΜΕ θα έλεγαν ποσο θετικό ειναι που μια γυναίκα εγινε πρωθυπουργός

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 11 Δεκ 2019, 12:12

EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Δεκ 2019, 12:10
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Δεκ 2019, 12:00

εμένα μου τη σπάει που όλα τα mass media προβάλλουν την είδηση ως κάτι εξ'ορισμού καλό απλά και μόνο επειδή είναι γυναίκες, λες και αν ήταν άντρες θα ήταν κακό επειδή πατριαρχία, βιασμοί, γουρούνια κτλ
μου τη σπάει αυτή η αντζέντα και μου τη σπάει το γυναικοκεντρικό hype
Α δεν ειναι μονο αυτο, σίγουρα. Τα mass media εχουν όντως γυναικοκεντρικο hype, αρκει να ειναι της κεντροαριστεράς οι γυναίκες. Αν πχ οι ΗΠΑ είχαν εκλέξει προεδρο τη Σαρα Πειλιν θα πανηγύριζαν; Η Γαλλια τη Λεπεν;;
Αν η Ελλαδα ειχε εκλέξει οχι την Ουρανια, εστω τη Μπακογιαννη ή τη Γιαννακου;; αντιθέτως, αν ειχαμε τη Δουρου ή ακομα και τη Φωφη ολα τα ΜΜΕ θα έλεγαν ποσο θετικό ειναι που μια γυναίκα εγινε πρωθυπουργός
Φιλ@ η καβλα ειναι μερος της πολιτικης
Δες χιτλερ που καβλωνε τα ναζα
Και μετα δες αυτες τις υπέροχες γυναίκες
Οι πολιτικοί πρέπει να εμπνέουν
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 11 Δεκ 2019, 12:12

Επειδή η κεντροαριστερά βολεύει τα σχέδια των εξουσιαστών, προωθείται από τους υπαλλήλους τους.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24821
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Δεκ 2019, 12:24

σύντροφος διαβάτης έγραψε:
11 Δεκ 2019, 11:11
Δημοκράτης έγραψε:
11 Δεκ 2019, 02:57
δεν χρειάζεται καλή επιτυχία, αφού ανέλβανα γυναίκες η επιτυχία είναι σίγουρη. Ειδικά από την στιγμή που η πρωθυπουργός έχει μάνα λεσβία πάμε για τζακ πότ στην επιτυχία

Έλα ντάξει η Ευρώπη έχει ακόμα δρόμο μέχρι να πιάσει πάτω. Θα δούμε ακόμα πολλά
ενώ οι δικοί μας οι παιδεραστές ε;
Τρομερό επιχείρημα, υπάρχουν και χειροτερα

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21490
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 11 Δεκ 2019, 12:25

EKPLIKTIKOS έγραψε:
11 Δεκ 2019, 12:10
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Δεκ 2019, 12:00

εμένα μου τη σπάει που όλα τα mass media προβάλλουν την είδηση ως κάτι εξ'ορισμού καλό απλά και μόνο επειδή είναι γυναίκες, λες και αν ήταν άντρες θα ήταν κακό επειδή πατριαρχία, βιασμοί, γουρούνια κτλ
μου τη σπάει αυτή η αντζέντα και μου τη σπάει το γυναικοκεντρικό hype
Α δεν ειναι μονο αυτο, σίγουρα. Τα mass media εχουν όντως γυναικοκεντρικο hype, αρκει να ειναι της κεντροαριστεράς οι γυναίκες. Αν πχ οι ΗΠΑ είχαν εκλέξει προεδρο τη Σαρα Πειλιν θα πανηγύριζαν; Η Γαλλια τη Λεπεν;;
Αν η Ελλαδα ειχε εκλέξει οχι την Ουρανια, εστω τη Μπακογιαννη ή τη Γιαννακου;; αντιθέτως, αν ειχαμε τη Δουρου ή ακομα και τη Φωφη ολα τα ΜΜΕ θα έλεγαν ποσο θετικό ειναι που μια γυναίκα εγινε πρωθυπουργός
έχεις δίκιο
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 11 Δεκ 2019, 12:27

Dwarven Blacksmith έγραψε:
11 Δεκ 2019, 12:07
Εγώ εστιάζω στο ότι είναι μιλλενιαλ. Κάρεν χορτάσαμε.
οταν εισαι φεμινιστρια ακυρωνονται ολα :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24821
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Δεκ 2019, 12:27

Nero έγραψε:
11 Δεκ 2019, 11:01
Δημοκράτης έγραψε:
11 Δεκ 2019, 02:59
Πληροφοριακά το κόμμα που κέρδισε έναι μια πιο πασόκ έκδοση του σύριζα με 5 βασικές συνιστώσες/κόμματα. Αυτές οι 5 γυναίκες είναι οι αρχηγοί αυτών τον 5 κομμάτων. Επίσης περιμένω τους sjw να τις κράξουν που δεν έχουν 50-50 άντρες και γυναίκες για υπουργούς
δεν είναι συνιστώσες ανόητε, είναι διαφορετικά κόμματα. Στον υπόλοιπο κόσμο το πολιτικό σύστημα προωθεί κυβερνήσεις μέσω συναίνεσης μεταξύ διαφορετικών συνδυασμών γιατί αυτό είναι η ουσία της κοινοβουλευτικής δημοκρατίας. Απλά επειδή εμείς είμαστε αγροίκοι είναι υποχρεωτικό να δημιουργούμε τεχνητές αυτοδυναμίες, αλλιώς δεν πρόκειται να δουλέψει τίποτα και θα είμαστε μονίμως σε εκλογές
Έγραψα συνιστώσες κόμματα ακριβώς γιατί είναι κόμματα. Και όταν λες στις υπολληπες χώρες λες μπούρδες γιατί στις περισσότερες χώρες δεν έχεις κυβερνητικούς σχηματισμούς.. Στις περισσότερες χώρες της Β. Ευρώπης το έχεις αυτό το φαινόμενο

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40755
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Δεκ 2019, 12:28

Dwarven Blacksmith έγραψε:
11 Δεκ 2019, 10:33
Δημοκράτης έγραψε:
11 Δεκ 2019, 02:57
δεν χρειάζεται καλή επιτυχία, αφού ανέλβανα γυναίκες η επιτυχία είναι σίγουρη. Ειδικά από την στιγμή που η πρωθυπουργός έχει μάνα λεσβία πάμε για τζακ πότ στην επιτυχία

Έλα ντάξει η Ευρώπη έχει ακόμα δρόμο μέχρι να πιάσει πάτω. Θα δούμε ακόμα πολλά
Θα ενσωματωθείς κι εσύ φίλε. Τι γενιάς μετανάστης από μουσουλμανικη χώρα είσαι;
Ρατσισμός detected. Το να θέλεις να είσαι προοδευτικός και ανοιχτόμυαλος δεν σε κάνει και δεν αποβάλλει αυτόματα την μισαλλοδοξία, τα κλισέ και τις προκαταλήψεις.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24821
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Δεκ 2019, 12:29

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Δεκ 2019, 10:59
30 χρονών θα διοικήσουν ολόκληρο κράτος
φαντάζομαι έχουν μεγάλη πείρα στο αντικείμενο
Ρε συ είναι σαν την Ελλάδα με τους ζαιοης
Τα. Ασία προσοντα του Αλέξη ότι είναι νέος, αριστερός, άθεος και δεν παντρεύτηκε τη γυναίκα του. Το ότι είναι μαλακας δεν το είπε κανένας

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40755
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 11 Δεκ 2019, 12:30

Nero έγραψε:
11 Δεκ 2019, 11:18
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Δεκ 2019, 11:07
Nero έγραψε:
11 Δεκ 2019, 11:03


έχουν απο πίσω τους έναν ολόκληρο μηχανισμό απο συμβούλους/ ΔΥ υπαλλήλους καριέρας που έχουν και εμπειρία και το απαραίτητο know how

επισης, ας συνενωθεί με το νήμα της πρωθυπουργού

Η νέα πρωθυπουργός της Φινλανδίας
εντάξει, τότε μπορούσαν να ψηφίσουν και 12χρονα αφού άλλοι θα διοικήσουν
φυσικά, γιατί 30 και 12 είναι το ίδιο. Ο 30αρης άλλωστε είναι ακόμα παιδάκι
Η αλήθεια είναι ότι το όλο θέμα περισσότερο gimmick είναι παρά σοβαρό. Δηλαδή 100% δεν εξελέγησαν σ' αυτές τις θέσεις γιατί απέδειξαν τις ικανότητές τους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24821
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Δεκ 2019, 12:32

Μη ξέχναμε και τον ομπαμα που έφερνε την ελπίδα γιατί είναι μαύρος. 3 χώρες κατέστρεψε το μαύρο κατακάθι

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43079
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 11 Δεκ 2019, 12:43

hellegennes έγραψε:
11 Δεκ 2019, 12:28
Dwarven Blacksmith έγραψε:
11 Δεκ 2019, 10:33
Δημοκράτης έγραψε:
11 Δεκ 2019, 02:57
δεν χρειάζεται καλή επιτυχία, αφού ανέλβανα γυναίκες η επιτυχία είναι σίγουρη. Ειδικά από την στιγμή που η πρωθυπουργός έχει μάνα λεσβία πάμε για τζακ πότ στην επιτυχία

Έλα ντάξει η Ευρώπη έχει ακόμα δρόμο μέχρι να πιάσει πάτω. Θα δούμε ακόμα πολλά
Θα ενσωματωθείς κι εσύ φίλε. Τι γενιάς μετανάστης από μουσουλμανικη χώρα είσαι;
Ρατσισμός detected. Το να θέλεις να είσαι προοδευτικός και ανοιχτόμυαλος δεν σε κάνει και δεν αποβάλλει αυτόματα την μισαλλοδοξία, τα κλισέ και τις προκαταλήψεις.
Λες να είναι βουδιστής;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24821
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 11 Δεκ 2019, 12:55

Να θυμηθούμε και το μεγάλο κατόρθωμα του ότι τον Λονδίνο έβγαλε μουσουλμάνοι δήμαρχο. Αυτά είναι προσόντα

Nero

Re: Αυτές είναι οι γυναίκες που πήραν στα χέρια τους την εξουσία της Φινλανδίας: Τέσσερις 30άρες και μια 55χρονη [εικόνε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 11 Δεκ 2019, 13:09

hellegennes έγραψε:
11 Δεκ 2019, 12:30
Nero έγραψε:
11 Δεκ 2019, 11:18
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
11 Δεκ 2019, 11:07


εντάξει, τότε μπορούσαν να ψηφίσουν και 12χρονα αφού άλλοι θα διοικήσουν
φυσικά, γιατί 30 και 12 είναι το ίδιο. Ο 30αρης άλλωστε είναι ακόμα παιδάκι
Η αλήθεια είναι ότι το όλο θέμα περισσότερο gimmick είναι παρά σοβαρό. Δηλαδή 100% δεν εξελέγησαν σ' αυτές τις θέσεις γιατί απέδειξαν τις ικανότητές τους.
Γιατί είσαι τόσο σίγουρος? και 100% κιόλας. Να πάω πάσο αν τα ξέρεις τόσο καλά τα εσωτερικά τους, που θα ήταν περίεργο. Εγώ πάντως δεν τα γνωρίζω αλλά βλέπω ότι η πρωθυπουργός είναι σε εκλόγιμες θέσεις εδώ και μια δεκαετία, απο τότε που ήταν φοιτήτρια. Δεν το λες και μικρό χρονικό διάστημα για να αποδείξει κανείς πράγματα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών