"Πάρε πρώτα πτυχίο."

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14891
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 23 Ιαν 2020, 23:46

hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:34
Οργισμένος έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:13
Ας είναι, αν ετσι ο λαικισμος ωθείται στο να πιέσει για μετρα υπερ περιβάλλοντος , ειναι κατι καλό.
Ναι, αλλά δεν συμβαίνει αυτό. Και γιατί να συνέβαινε, άλλωστε;
Μα οι πασοκικες μαζες της υφηλιου συγκινουνται απο αυτο το κοριτσακι και ετσι πιεζονται οσο πιεζονται οι κυβερνησεις να καμουν κατι.
Αντιθετως τα χιλιαδες πεηπερς επιστημονων περι της επικειμενης ανθρωπιστικης καταστροφης λογω επιβαρυνσης περιβαλλοντος ειναι αγνωστα ή αηδιαστικα για το πασοκ της υφηλιου.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14891
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 23 Ιαν 2020, 23:47

Athos έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:45
Cavaliere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 16:01
https://www.news247.gr/kosmos/ypoyrgos- ... _term=Pos1
Το επιχείρημα του Μνούτσιν στην μικρή Γκρέτα. Συμφωνάτε; Σωστό ή λάθος;
Δεν έχουν πτυχίο :
Ιησούς
Μπιλ Γκέιτς
Φίλης
Τζήμερος

Μαλακία επιχείρημα ο Μούτσιν
Α μετρανε και οι μυθολογικες περσονες;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 23 Ιαν 2020, 23:51

Cavaliere έγραψε:
23 Ιαν 2020, 16:01
https://www.news247.gr/kosmos/ypoyrgos- ... _term=Pos1
Το επιχείρημα του Μνούτσιν στην μικρή Γκρέτα. Συμφωνάτε; Σωστό ή λάθος;
Ok boomer

Η απάντηση που του αρμόζει
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 23 Ιαν 2020, 23:59

Οργισμένος έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:46
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:34
Οργισμένος έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:13
Ας είναι, αν ετσι ο λαικισμος ωθείται στο να πιέσει για μετρα υπερ περιβάλλοντος , ειναι κατι καλό.
Ναι, αλλά δεν συμβαίνει αυτό. Και γιατί να συνέβαινε, άλλωστε;
Μα οι πασοκικες μαζες της υφηλιου συγκινουνται απο αυτο το κοριτσακι και ετσι πιεζονται οσο πιεζονται οι κυβερνησεις να καμουν κατι.
Αντιθετως τα χιλιαδες πεηπερς επιστημονων περι της επικειμενης ανθρωπιστικης καταστροφης λογω επιβαρυνσης περιβαλλοντος ειναι αγνωστα ή αηδιαστικα για το πασοκ της υφηλιου.
Οι κυβερνήσεις δεν κάνουν κάτι επειδή συγκινούνται οι μάζες από το κοριτσάκι. Πού ούτε κι αυτό ισχύει, δηλαδή, γιατί συντάσσονται μαζί της μόνο όσοι είναι ήδη της ίδιας άποψης και μάλιστα υποσύνολό τους. Οι περισσότεροι που ενδιαφερόμαστε για το περιβάλλον βρίσκουμε επιζήμιο το όλο ζήτημα γύρω από το όνομά της και αυτοί που είναι "on the fence", που λένε και στο χωριό μου, οδηγούνται στους αντικλιματιστές.

Αλλά το σημαντικό είναι ότι οι κυβερνήσεις δεν κάνουν κάτι επειδή συγκινούνται κάποιες μάζες αλλά επειδή έτσι λένε οι επιστήμονες. Το αν είναι άγνωστα στο πασοκικό κοινό δεν έχει καμμιά σημασία. Οι κυβερνήσεις λαμβάνουν μέτρα εδώ και δεκαετίες. Δεν καταλαβαίνω γιατί παριστάνουμε ότι ξαφνικά προέκυψε το ζήτημα της κλιματικής αλλαγής, σαν να το ανακίνησε η Γκρέτα. Δεν αρχίσαμε να λαμβάνουμε μέτρα από την δεκαετία του '80; Αμνησία πάθατε όλοι;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14891
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 24 Ιαν 2020, 00:06

hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:59
Οργισμένος έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:46
hellegennes έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:34


Ναι, αλλά δεν συμβαίνει αυτό. Και γιατί να συνέβαινε, άλλωστε;
Μα οι πασοκικες μαζες της υφηλιου συγκινουνται απο αυτο το κοριτσακι και ετσι πιεζονται οσο πιεζονται οι κυβερνησεις να καμουν κατι.
Αντιθετως τα χιλιαδες πεηπερς επιστημονων περι της επικειμενης ανθρωπιστικης καταστροφης λογω επιβαρυνσης περιβαλλοντος ειναι αγνωστα ή αηδιαστικα για το πασοκ της υφηλιου.
Οι κυβερνήσεις δεν κάνουν κάτι επειδή συγκινούνται οι μάζες από το κοριτσάκι. Πού ούτε κι αυτό ισχύει, δηλαδή, γιατί συντάσσονται μαζί της μόνο όσοι είναι ήδη της ίδιας άποψης και μάλιστα υποσύνολό τους. Οι περισσότεροι που ενδιαφερόμαστε για το περιβάλλον βρίσκουμε επιζήμιο το όλο ζήτημα γύρω από το όνομά της και αυτοί που είναι "on the fence", που λένε και στο χωριό μου, οδηγούνται στους αντικλιματιστές.

Αλλά το σημαντικό είναι ότι οι κυβερνήσεις δεν κάνουν κάτι επειδή συγκινούνται κάποιες μάζες αλλά επειδή έτσι λένε οι επιστήμονες. Το αν είναι άγνωστα στο πασοκικό κοινό δεν έχει καμμιά σημασία. Οι κυβερνήσεις λαμβάνουν μέτρα εδώ και δεκαετίες. Δεν καταλαβαίνω γιατί παριστάνουμε ότι ξαφνικά προέκυψε το ζήτημα της κλιματικής αλλαγής, σαν να το ανακίνησε η Γκρέτα. Δεν αρχίσαμε να λαμβάνουμε μέτρα από την δεκαετία του '80; Αμνησία πάθατε όλοι;
Συμφωνα με ολη τη σχετικη βιβλιογραφια τα μετρα αυτα που παιρνουν οι κυβερνησεις ειναι μηδαμινα (μιλαμε παντα για τα ghg's) σε αντιθεση με την περιπτωση των cfc's οπου καιυπηρξε επιτυχημενη αν και καθυστερημενη αντιδραση, αλλα ηταν μια πολυ πιο ευκολη αντιμετωπιση ενος περιβαλλοντικου προβληματος.

Η κλιματικη αλλαγη ηδη προκαλει ζημιες υψους πολλων δισεκατομμυριων παγκοσμιως και απειλει κυριως τις θερμες χωρες (αρχικα) . Αντιθετως καποιες βορειες χωρες αρχικα θαωφεληθουν πχ Καναδας συμφωνα με την βιβλιογραφια.

ΤΟ προβλημα ειναι τεραστιο και ειδικα με Τραμπ εχει εκτροχιασθει καθε προηγουμενη περιβαλλοντολογικη συγκλιση.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιαν 2020, 00:12

Κόκκορας έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:44
δεν βλεπω κατι κακο σε οτι κανει η γκρετα ρε σεις
Βλέπω εγώ. Και όχι μόνο εγώ. Πολύς κόσμος ανησυχεί ότι αποπροσανατολίζεται η κοινή γνώμη, η επιστημονική κοινότητα και οι κυβερνήσεις και οργανισμοί από το πραγματικό ζήτημα και επικεντρωνόμαστε σε μεσίες και τις κόντρες τους με άλλα δημόσια πρόσωπα.

Το πιο πιθανό αποτέλεσμα, δε, είναι ο διχασμός (εξάλλου η ρητορική της Γκρέτας και των υποστηρικτών της ΕΙΝΑΙ διχαστική) που δεν είναι τυχαίο φαινόμενο, αλλά σημείο της εποχής μας, και φυσικά η αποξένωση των ατόμων με ουδέτερη γνώμη, γιατί η προσωπολατρεία της Γκρέτας και ο τρόπος που προωθείται στον Τύπο γεμίζει υποψίες τον κόσμο που δεν έχει πάρει ακόμη θέση.

Πέρα απ' αυτό, η Γκρέτα είναι ένα πολύ κακό πρότυπο. Προτρέπει σε κοπάνες από το σχολείο, διδάσκει ότι δεν έχει νόημα να σπουδάσει κανείς για να πολεμήσει την κλιματική αλλαγή, που το μόνο όπλο που έχουμε απέναντί της είναι η τεχνολογία και η επιστήμη και όχι άδεια λόγια σε συνέδρια, ευχολόγια και νομοθετήματα χωρίς αντίκρυσμα. Και φυσικά ο τρόπος ζωής της είναι τελείως ανακόλουθος με αυτά που διδάσκει. Αν ζούσε λίγο πιο ταπεινά και αντί να βολόδερνε στον κόσμο καθόταν στο σπίτι της, θα απελευθέρωνε δεκάδες τόνους CO2 λιγότερο.

Northern Spirit έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:45
δηλαδη οταν του λενε του Μνουτσιν οι επιστημονες με πτυχια για το προβλημα με την κλιματικη αλλαγη το δεχεται; Ελεος με τους παπαρες μπουμερς..
Αν δεν τα δέχεται από τους επιστήμονες, τι πιθανότητες δίνεις να τα δεχτεί από ένα αμόρφωτο πιτσιρίκι;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14541
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 24 Ιαν 2020, 00:17

Χωρίς επαναστατικες εφευρέσεις όμως δεν μπορεί να υπάρξει λύση. Σε αυτό έχει δίκιο ο Μνουτσιν. Θέλεις να τρως μπανάνες κοπέλα μου, παρότι δεν φυτρώνουν σε ακτίνα δέκα χιλιάδων χιλιομέτρων από την χώρα σου; Βρες τρόπο να μεταφέρονται σε λίγες ημέρες από την άλλη άκρη της γης, χωρίς ρύπους και χωρίς να κοστίζουν 100πλασια τιμή. Το να σταματησουμε την μόλυνση του περιβάλλοντος, έτσι απλά, είναι αδύνατον. Δεν μπορεί να επιβιώσει ένας πληθυσμός με κοντά στα δέκα δις χωρίς ρύπους, φυτοφάρμακα και λιπάσματα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιαν 2020, 00:18

Οργισμένος έγραψε:
24 Ιαν 2020, 00:06
Συμφωνα με ολη τη σχετικη βιβλιογραφια τα μετρα αυτα που παιρνουν οι κυβερνησεις ειναι μηδαμινα (μιλαμε παντα για τα ghg's) σε αντιθεση με την περιπτωση των cfc's οπου καιυπηρξε επιτυχημενη αν και καθυστερημενη αντιδραση, αλλα ηταν μια πολυ πιο ευκολη αντιμετωπιση ενος περιβαλλοντικου προβληματος.

Η κλιματικη αλλαγη ηδη προκαλει ζημιες υψους πολλων δισεκατομμυριων παγκοσμιως και απειλει κυριως τις θερμες χωρες (αρχικα) . Αντιθετως καποιες βορειες χωρες αρχικα θαωφεληθουν πχ Καναδας συμφωνα με την βιβλιογραφια.

ΤΟ προβλημα ειναι τεραστιο και ειδικα με Τραμπ εχει εκτροχιασθει καθε προηγουμενη περιβαλλοντολογικη συγκλιση.
Τι μηδαμινά, ρε; Ό,τι θέλεις, λες; Σύμφωνα με τις προβλέψεις του 1980, αν δεν παίρναμε καθόλου μέτρα, σήμερα η κατά κεφαλή εκπομπή CO2 στην Ευρώπη θα ήταν τριπλάσια από ό,τι το 1980. Αντ' αυτού, είναι η μισή.

Αυτά είναι μηδαμινά μέτρα; Φυσικά το πρόβλημα εντείνεται γιατί από το 1980 ως σήμερα ο παγκόσμιος πληθυσμός έχει εκτοξευτεί από τα 4,4 δις στα 7,8.

Φυσικά θα μπορούσαμε να λάβουμε πιο δραστικά μέτρα. Να σχηματίσουμε μετά βίας παγκόσμια κυβέρνηση και να απαγορεύσουμε γεννήσεις δεύτερων τέκνων. Good luck with that.

Το πρόβλημα είναι τεράστιο και πολύπλευρο και δεν λύνεται με ευχές, κατάρες, απειλές και πορείες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14891
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 24 Ιαν 2020, 00:24

hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 00:18
Οργισμένος έγραψε:
24 Ιαν 2020, 00:06
Συμφωνα με ολη τη σχετικη βιβλιογραφια τα μετρα αυτα που παιρνουν οι κυβερνησεις ειναι μηδαμινα (μιλαμε παντα για τα ghg's) σε αντιθεση με την περιπτωση των cfc's οπου καιυπηρξε επιτυχημενη αν και καθυστερημενη αντιδραση, αλλα ηταν μια πολυ πιο ευκολη αντιμετωπιση ενος περιβαλλοντικου προβληματος.

Η κλιματικη αλλαγη ηδη προκαλει ζημιες υψους πολλων δισεκατομμυριων παγκοσμιως και απειλει κυριως τις θερμες χωρες (αρχικα) . Αντιθετως καποιες βορειες χωρες αρχικα θαωφεληθουν πχ Καναδας συμφωνα με την βιβλιογραφια.

ΤΟ προβλημα ειναι τεραστιο και ειδικα με Τραμπ εχει εκτροχιασθει καθε προηγουμενη περιβαλλοντολογικη συγκλιση.
Τι μηδαμινά, ρε; Ό,τι θέλεις, λες; Σύμφωνα με τις προβλέψεις του 1980, αν δεν παίρναμε καθόλου μέτρα, σήμερα η κατά κεφαλή εκπομπή CO2 στην Ευρώπη θα ήταν τριπλάσια από ό,τι το 1980. Αντ' αυτού, είναι η μισή.

Αυτά είναι μηδαμινά μέτρα; Φυσικά το πρόβλημα εντείνεται γιατί από το 1980 ως σήμερα ο παγκόσμιος πληθυσμός έχει εκτοξευτεί από τα 4,4 δις στα 7,8.

Φυσικά θα μπορούσαμε να λάβουμε πιο δραστικά μέτρα. Να σχηματίσουμε μετά βίας παγκόσμια κυβέρνηση και να απαγορεύσουμε γεννήσεις δεύτερων τέκνων. Good luck with that.

Το πρόβλημα είναι τεράστιο και πολύπλευρο και δεν λύνεται με ευχές, κατάρες, απειλές και πορείες.
Giati γραφεις μονο για τις εκπομπες τις ΕΕ. Για δες παγκοσμιως την κατασταση.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 24 Ιαν 2020, 00:25

hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 00:12


Northern Spirit έγραψε:
23 Ιαν 2020, 23:45
δηλαδη οταν του λενε του Μνουτσιν οι επιστημονες με πτυχια για το προβλημα με την κλιματικη αλλαγη το δεχεται; Ελεος με τους παπαρες μπουμερς..
Αν δεν τα δέχεται από τους επιστήμονες, τι πιθανότητες δίνεις να τα δεχτεί από ένα αμόρφωτο πιτσιρίκι;
Καμια απλα το σχολιο του ειναι αντιστοιχο με ανηλικο νοητικα ή καποιους πχορουμιτες.

"Παρε πρωτα πτυχιο και μετα ελα να μου μιλησεις" τα λεγαμε εμεις οταν ειμασταν 20 χρονων..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14891
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 24 Ιαν 2020, 00:26

Διπλασιαστηκαν.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14891
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 24 Ιαν 2020, 00:29

H Kina εχει σπασει ολα τα ρεκορ στο CO2
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40677
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 24 Ιαν 2020, 00:39

Οργισμένος έγραψε:
24 Ιαν 2020, 00:24
Giati γραφεις μονο για τις εκπομπες τις ΕΕ. Για δες παγκοσμιως την κατασταση.
Ότι δηλαδή θεωρείς πως η Γκρέτα μπορεί να επηρεάσει την Κίνα, ας πούμε; Όχι ότι υπάρχουν διακρατικές συμφωνίες γι' αυτά; Οι ΗΠΑ επίσης βρίσκονται σε πτώση εκπομπών από το 1980.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 24 Ιαν 2020, 00:39

Έτσι είναι τα πράγματα παιδιά. Όταν πολλαπλασιάζεται κάτι θέλει όλο και περισσότερους πόρους κάποια στιγμή ο ξενιστής φτάνει στα όρια του. Σε 100 χρόνια πενταπλασιάστηκε ο πληθυσμός του πλανήτη. Όσο και να τον βοηθήσεις αυτό δεν είναι διατηρήσιμο για πολύ.

Σήμερα είναι η κλιματική αλλαγή αύριο, αν τη σκαπουλάρουμε, θα είναι ένας ιός, μια ηλιακή καταιγίδα ή κάτι άλλο. Δεν μπορείς να συντηρείς δέκα και είκοσι και τριάντα δισεκατομμύρια ανθρώπους στην κόψη του ξυραφιού για πολύ.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14891
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: "Πάρε πρώτα πτυχίο."

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 24 Ιαν 2020, 00:41

hellegennes έγραψε:
24 Ιαν 2020, 00:39
Οργισμένος έγραψε:
24 Ιαν 2020, 00:24
Giati γραφεις μονο για τις εκπομπες τις ΕΕ. Για δες παγκοσμιως την κατασταση.
Ότι δηλαδή θεωρείς πως η Γκρέτα μπορεί να επηρεάσει την Κίνα, ας πούμε; Όχι ότι υπάρχουν διακρατικές συμφωνίες γι' αυτά; Οι ΗΠΑ επίσης βρίσκονται σε πτώση εκπομπών από το 1980.
Δεν αναφερομαι στην Γκρετα αλλα στο οτι δεν γινεται αντιπηπτη η καταστροφη και οι ζημιες που θα λαβουν χωρα τα επομενα 50 χρονια.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών