ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27157
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 05 Νοέμ 2018, 21:15

hellegennes έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 21:10
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 20:57
hellegennes έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 20:51


Δεν θυμάμαι να ζήτησα να ανατιμούνται τα γαριδάκια. Οι ανατιμήσεις τους οφείλονταν στο γεγονός ότι θέλατε να βολευτείτε στο δημόσιο με υψηλούς μισθούς. Ξέρεις... εσείς, οι πασόκοι.
Το τσάμπα πέθανε όσο και να σκούζεις
Εσένα βλέπω να σκούζεις. Εγώ δεν ζήτησα ποτέ τίποτα στην ζωή μου τζάμπα. Σε αντίθεση με εσάς. Ξέρεις...
Αφού κάθε φορά που βγαίνουν οι πομπές σας αρχίζεις τις σκηνές μωρή τσαούσα :lol:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Νοέμ 2018, 21:22

Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 21:02
Προφανώς και δεν ήταν τυχαίο, ο ελλαδικός χώρος ήταν απασχολημένος με το οθωμανικό (όχι το δίκαιο) την περίοδο που θα μπορούσε να εκμεταλλεύεται ή να θέτει τις βάσεις για εκμετάλλευση αργότερα.
hellegennes έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 20:49
Υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που ευαγγελίζεσαι να ηγούνται της ΕΕ άτομα με εξαιρετικά χαμηλή νοημοσύνη;
Τη βρίσκω, είναι το φετιχ μου. Όταν θέλω να βρω κάποια ιδιαίτερα χαζή γκουγκλάρω "διδακτορικό στην κβαντική χημεία", για να πάρω μόνο το στερεοποιημένο κατακάθι της χαμηλής νοημοσύνης.
Ξέρεις τι είναι η κβαντική χημεία; Γιατί καταλαβαίνω ότι στα αφτιά σου ακούγεται ως κάτι εντυπωσιακό. Μέχρι να το ανακαλύψεις, ας εστιάσουμε σ' αυτό:

Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42917
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Νοέμ 2018, 21:25

Α, έχεις και εσύ το ίδιο διδακτορικό;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Νοέμ 2018, 21:31

Όχι, δεν έζησα σε κομμουνιστικό κράτος που μοιράζει διδακτορικά σε άτομα που θα αποτύγχαναν σε τεστ γεωγραφίας Γ΄ δημοτικού.

Εν τούτοις έχω μεταπτυχιακό σε κάτι μακράν δυσκολότερο και με πολύ μεγαλύτερη αξία, αλλά το τι έχω εγώ δεν έχει σημασία. Δεν εξαρτάται από τις δικές μου περγαμηνές αν ένα άλλο πτυχίο είναι σημαντικό ή όχι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42917
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Νοέμ 2018, 21:36

Αααα, έτσι εξηγείται. :lol:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Νοέμ 2018, 21:42

Μαλάκα, θα πνιγείς από την πολλή γαργάρα και θα πάθεις καμμιά δηλητηρίαση από τις λογικές πλάνες.

Θέλεις για ηγέτη κάποια που όχι απλά δεν ξέρει πού είναι η πρωτεύουσα της χώρας που διοικεί, αλλά την δείχνει και 3 χιλιάδες χιλιόμετρα μακριά. Ούτε καν μόνο αυτό. Δεν ξέρει τι στον πούτσο είναι αυτό που δείχνει και στο τέλος αναρωτιέται και «τόσο κοντά»; Αυτό καταδεικνύει πλήρη έλλειψη αντίληψης αποστάσεων. Ούτε λοβοτομημένος Αμερικάνος δεν θα έδειχνε την Ουάσιγκτον στην θέση της Οττάβας, σε στημένο βιντεάκι απ' αυτά που τους δείχνουν για να γελάμε. Κι εδώ έχεις αρχηγό του κράτους να μην ξέρει πού βρίσκεται στον χάρτη.

Αλλά εσένα σού λάμπει ο τίτλος που κατέχει στην φυσικοχημεία ή μάλλον σε έναν περιορισμένος τομέα της, που της δόθηκε από ένα κομμουνιστικό καθεστώς.

Σύνελθε.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Νοέμ 2018, 21:47

Ας φανταστούμε όλοι Έλληνα πρωθυπουργό να δείχνει την Αθήνα στην θέση του Βουκουρεστίου στον Χάρτη. Πόσες γενιές Ελλήνων θα γελούσαν και πόσοι θα τον θεωρούσαν ικανό ηγέτη;

Έχουμε βγάλει ζώα και ζώα για πρωθυπουργούς, αλλά τόσο ζώο ποτέ. Ποτέ όμως. Ακόμη και ο Τσίπρας δεν είναι τόσο μα τόσο ηλίθιος. Α, ναι. Ο Τσίπρας σπούδασε μηχανικός. Να ξέρω να το χρησιμοποιήσω σε επόμενη συζήτησή μας, μιας και για σένα παίζει βλέπω κύριο ρόλο (διότι μόνο αυτό έφερες σαν αντεπιχείρημα για το επίπεδο ευφυΐας της βλακεντίας).
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42917
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Νοέμ 2018, 21:49

Η αλήθεια είναι ντρέπομαι λίγο γιατί σε αντίστοιχη συζήτηση για το Ντάισελμπλουμ δεν είχες επικαλεστεί τις περγαμηνές ενώ κάλλιστα θα μπορούσες.
...oh wait
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40702
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Νοέμ 2018, 21:57

Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 21:49
Η αλήθεια είναι ντρέπομαι λίγο γιατί σε αντίστοιχη συζήτηση για το Ντάισελμπλουμ δεν είχες επικαλεστεί τις περγαμηνές ενώ κάλλιστα θα μπορούσες.
...oh wait
Λάθος θυμάσαι, γιατί σε αντίστοιχη συζήτηση για τον Ντάιζελμπλουμ, έδωσα έμφαση στο ότι έκανε απάτη που στην Ελλάδα θα σήμαινε αυτόματη παραίτηση, αλλά στην ΕΕ δεν έτρεξε μία. Είπε ψέματα στο βιογραφικό του ότι έχει μεταπτυχιακό από το Κορκ, που όχι μόνο δεν είχε, αλλά δεν υπήρχε καν αυτό το μεταπτυχιακό στο Κορκ. Και μετά είπε ότι ήταν ένα λαθάκι στο βιογραφικό του, λες και ήταν typo.

Επίσης έδωσα έμφαση στο ότι ηγείτο ενός οικονομικού γκρουπ, έχοντας μηδενικές περγαμηνές στην οικονομία, το οποίο είναι ελαφρώς διαφορετικό από το: «είναι ηλίθιος» «όχι, έχει διδακτορικό στο πάτημα πλήκτρων υπολογιστή». Δεν έφερα την ύπαρξη ή μη περγαμηνών σαν επιχείρημα για το αν είναι ηλίθιος ή όχι -δεν είναι- αλλά για το αν είναι κατάλληλος για την συγκεκριμένη θέση. Εσύ, αντιθέτως, φέρνεις την ύπαρξη της περγαμηνής της Μέρκελ ως απόδειξη ότι δεν είναι ηλίθια -που είναι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 05 Νοέμ 2018, 22:05

Και το ερώτημα είναι...Πόσο αποτυχημένος πρέπει να είσαι για να μην μπορείς να πάρεις ούτε μεταπτυχιακό στο Κορκ, και να χρειάζεται να το πλαστογραφήσεις; :p2:

Well done, EU
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42917
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 05 Νοέμ 2018, 22:12

elchav έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 22:05
Και το ερώτημα είναι...Πόσο αποτυχημένος πρέπει να είσαι για να μην μπορείς να πάρεις ούτε μεταπτυχιακό στο Κορκ, και να χρειάζεται να το πλαστογραφήσεις; :p2:

Well done, EU
Άνθρωποι όπως ο Γερούν ή ο Ζουκερμπεργκ έχουν πιο σημαντικά πράγματα να κάνουν από το να τρώνε τις ώρες τους στα έδρανα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Nero

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 05 Νοέμ 2018, 22:18

elchav έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 22:05
Και το ερώτημα είναι...Πόσο αποτυχημένος πρέπει να είσαι για να μην μπορείς να πάρεις ούτε μεταπτυχιακό στο Κορκ, και να χρειάζεται να το πλαστογραφήσεις; :p2:

Well done, EU
Ασε τις τρολιές του Ελληγενή και πέρνα απο τη θρησκειολογία. Χλευάζουν τον Άγιο :smt013

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8050
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 05 Νοέμ 2018, 22:19

Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 22:12
elchav έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 22:05
Και το ερώτημα είναι...Πόσο αποτυχημένος πρέπει να είσαι για να μην μπορείς να πάρεις ούτε μεταπτυχιακό στο Κορκ, και να χρειάζεται να το πλαστογραφήσεις; :p2:

Well done, EU
Άνθρωποι όπως ο Γερούν ή ο Ζουκερμπεργκ έχουν πιο σημαντικά πράγματα να κάνουν από το να τρώνε τις ώρες τους στα έδρανα.
:p3::p3:
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 05 Νοέμ 2018, 22:23

ήταν άτυχος ο Κλοπενμπεργκ, τόσο μπροστά από την εποχή του :(
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ΕΥΡΩΦΕΝΤΕΡΑΛΙΣΤΙΚΟ SHITPOSTING

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 05 Νοέμ 2018, 22:43

Nero έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 22:18
elchav έγραψε:
05 Νοέμ 2018, 22:05
Και το ερώτημα είναι...Πόσο αποτυχημένος πρέπει να είσαι για να μην μπορείς να πάρεις ούτε μεταπτυχιακό στο Κορκ, και να χρειάζεται να το πλαστογραφήσεις; :p2:

Well done, EU
Ασε τις τρολιές του Ελληγενή και πέρνα απο τη θρησκειολογία. Χλευάζουν τον Άγιο :smt013
Διαβάζω το νήμα αλλά κρατιεμαι να μην ποσταρω γιατί θα φτάσω στα όρια του μπαν. :xena: Προς το παρόν, χαιδευω το φυλακτό με κομμάτι παππουτσιου για να μου δώσει δύναμη ο Άγιος

Σε ευχαριστώ, όμως, για τις τοποθετήσεις σου insider της τοπικής πανίδας :blm:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elchav την 05 Νοέμ 2018, 22:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών