Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τους.

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
ΜπλεΜπουμπυς
Δημοσιεύσεις: 20369
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 07:28
Τοποθεσία: Πανταχου παρων

Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τους.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΜπλεΜπουμπυς » 17 Φεβ 2020, 22:01

Υπολόγισαν ότι είναι καλύτερη η δημόσια ασφάλιση.
Στην ΝΔ φυσικά είναι ακόμα 60 χρόνια πίσω και μας πάνε για ιδιωτικό ασφαλιστικό..
https://t.co/IgLVNL4ewJ?amp=1

Studie empfiehlt Abschaffung der Privatkassen: Mit nur einer Krankenversicherung könnten Beiträge...
Die gesetzliche Krankenversicherung würde mit Privatversicherten ein Plus von neun Milliarden Euro jährlich erzielen. Die Beiträge gesetzlich Versicherter könnten laut einer Studie im Schnitt um 145...
Οι ΗΠΑ θα πολεμανε την Ρωσια μεχρι τον ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ Ουκρανο !

Άβαταρ μέλους
A0ANACIVC
Δημοσιεύσεις: 663
Εγγραφή: 03 Ιαν 2020, 18:45

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από A0ANACIVC » 17 Φεβ 2020, 22:10

Οι δεξοί θέλουν ιδιωτική ασφάλιση και θεράποντα ιατρό που ανήκει στην τοπική στοά γιατί δεν κοτάνε να ομολογήσουν τα αμέτρητα βίτσια και πάθη τους σε δημόσιο ιατρό. Είναι τέτοιου βαθμού η σαπίλα τους, που μόλυναν και τα πασόκια που στο "αριστερό" τους μετά-2009 παραλήρημα και θέατρο, δοξάζουν ως... αριστερές αρετές παμπάλαια βίτσια και διαστροφές των αστών, όπως η ομοφυλοφιλία και όλες οι παραφιλίες, η παιδοφιλία, η τοξικομανία και ο αλκοολισμός κοκ.

Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 17 Φεβ 2020, 22:16

Στην Γερμανία ΔΕΝ σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8343
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 18 Φεβ 2020, 10:42

Προσφατα πηγα στο Μητερα χωρις ιδιωτικη ασφαλιση για ενα μικρο θεμα και ειδα ποσοι στην Ελλαδα εχουν συμπληρωματικη ιδιωτικη ασφαλιση: παρα πολλοι. Εγω ημουνα ο μονος που δεν ειχα βασικα.

Αμα καταργηθει ομως η δημοσια ασφαλιση, που λειτουργει ως αντιβαρο στην ιδιωτικη, θα γινουμε οπως στην Αμερικη: δεν εχεις δουλεια; πεθανε. Εχεις προυπαρχουσα νοσο; πεθανε επισης. Πηγες στα επειγοντα; παρε εναν λογαριασμο της ταξης των 10000 ευρω και αμα δεν εχεις να το πληρωσεις, φυλακη.

Ηθελα να ηξερα ποτε θα λογικευθουμε ως ειδος...


Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24527
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Φεβ 2020, 11:14

Αυτό που μου την έσπασε και έκοψα την ιδιωτική ασφάλιση (εκτός από το ότι όσες φορές προσπάθησα να τη χρησιμοποιήσω ή έφαγα πόρτα ή πλήρωσα τον κώλο μου γιατί υπήρχαν 1002 μικρά γραμματάκια που διέφεραν από ό,τι έταζε το φυλλάδιο) ήταν οι πολύπλοκοι και εντελώς αυθαίρετοι κανόνες που έχει οι οποίοι έχουν φτιαχτεί με αποκλειστικό κριτήριο τη στατιστική και στόχο πάντα να βγαίνουν κερδισμένοι στα μικροποσά και να μην πληρώνουν ποτέ προκαταβολικά στα μεγάλα, αλλά αντιθέτως να έχουν το χρόνο να τα αμφισβητήσουν, οπότε πάλι κερδισμένοι γιατί ακόμα και αν τελικά τα πληρώσουν όλοι ξέρουμε ότι λεφτά αργότερα < λεφτά τώρα.

Π.χ. "καλύπτουμε το 100% σε αυτές κι αυτές κι αυτές τις περιπτώσεις αλλά τα πρώτα 1500 ευρώ στη διάρκεια της χρονιάς ή τα πρώτα 500 για κάθε μέλος της οικογένειας τα πληρώνεις εσύ" ή "αποζημιώνουμε μέχρι 200.000 έξοδα νοσηλείας στο εξωτερικό ή το 100% εκτός από τα πρώτα 12.000".

Εγώ θέλω να έχω ένα σαφές συμβόλαιο όχι να τζογάρω. Ιδιαίτερα από τη στιγμή που ξέρω ότι το καζίνο βγαίνει πάντα από πάνω.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 18 Φεβ 2020, 11:30

foscilis έγραψε:
18 Φεβ 2020, 11:14
Αυτό που μου την έσπασε και έκοψα την ιδιωτική ασφάλιση (εκτός από το ότι όσες φορές προσπάθησα να τη χρησιμοποιήσω ή έφαγα πόρτα ή πλήρωσα τον κώλο μου γιατί υπήρχαν 1002 μικρά γραμματάκια που διέφεραν από ό,τι έταζε το φυλλάδιο) ήταν οι πολύπλοκοι και εντελώς αυθαίρετοι κανόνες που έχει οι οποίοι έχουν φτιαχτεί με αποκλειστικό κριτήριο τη στατιστική και στόχο πάντα να βγαίνουν κερδισμένοι στα μικροποσά και να μην πληρώνουν ποτέ προκαταβολικά στα μεγάλα, αλλά αντιθέτως να έχουν το χρόνο να τα αμφισβητήσουν, οπότε πάλι κερδισμένοι γιατί ακόμα και αν τελικά τα πληρώσουν όλοι ξέρουμε ότι λεφτά αργότερα < λεφτά τώρα.

Π.χ. "καλύπτουμε το 100% σε αυτές κι αυτές κι αυτές τις περιπτώσεις αλλά τα πρώτα 1500 ευρώ στη διάρκεια της χρονιάς ή τα πρώτα 500 για κάθε μέλος της οικογένειας τα πληρώνεις εσύ" ή "αποζημιώνουμε μέχρι 200.000 έξοδα νοσηλείας στο εξωτερικό ή το 100% εκτός από τα πρώτα 12.000".

Εγώ θέλω να έχω ένα σαφές συμβόλαιο όχι να τζογάρω. Ιδιαίτερα από τη στιγμή που ξέρω ότι το καζίνο βγαίνει πάντα από πάνω.
Νομίζω ότι η λογική είναι να έχεις μια βοήθεια σε κάτι πραγματικά σοβαρό όπως αντίστοιχα με την ασφάλεια αυτοκινήτου αν προκαλέσεις τροχαίο με τραυματίες. Κατά τα άλλα συμφωνώ. Τα λεφτά όταν τύχει χοντρό πρόβλημα υγείας χρειάζονται εκείνη την ώρα και όχι μετά.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27150
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 18 Φεβ 2020, 12:17

foscilis έγραψε:
18 Φεβ 2020, 11:14
Αυτό που μου την έσπασε και έκοψα την ιδιωτική ασφάλιση (εκτός από το ότι όσες φορές προσπάθησα να τη χρησιμοποιήσω ή έφαγα πόρτα ή πλήρωσα τον κώλο μου γιατί υπήρχαν 1002 μικρά γραμματάκια που διέφεραν από ό,τι έταζε το φυλλάδιο) ήταν οι πολύπλοκοι και εντελώς αυθαίρετοι κανόνες που έχει οι οποίοι έχουν φτιαχτεί με αποκλειστικό κριτήριο τη στατιστική και στόχο πάντα να βγαίνουν κερδισμένοι στα μικροποσά και να μην πληρώνουν ποτέ προκαταβολικά στα μεγάλα, αλλά αντιθέτως να έχουν το χρόνο να τα αμφισβητήσουν, οπότε πάλι κερδισμένοι γιατί ακόμα και αν τελικά τα πληρώσουν όλοι ξέρουμε ότι λεφτά αργότερα < λεφτά τώρα.

Π.χ. "καλύπτουμε το 100% σε αυτές κι αυτές κι αυτές τις περιπτώσεις αλλά τα πρώτα 1500 ευρώ στη διάρκεια της χρονιάς ή τα πρώτα 500 για κάθε μέλος της οικογένειας τα πληρώνεις εσύ" ή "αποζημιώνουμε μέχρι 200.000 έξοδα νοσηλείας στο εξωτερικό ή το 100% εκτός από τα πρώτα 12.000".

Εγώ θέλω να έχω ένα σαφές συμβόλαιο όχι να τζογάρω. Ιδιαίτερα από τη στιγμή που ξέρω ότι το καζίνο βγαίνει πάντα από πάνω.
'Ελα, ρε! Σου βάλανε συμμετοχή; Και αναπνέουν ακόμη; :e040:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 18 Φεβ 2020, 12:28

foscilis έγραψε:
18 Φεβ 2020, 11:14
Αυτό που μου την έσπασε και έκοψα την ιδιωτική ασφάλιση (εκτός από το ότι όσες φορές προσπάθησα να τη χρησιμοποιήσω ή έφαγα πόρτα ή πλήρωσα τον κώλο μου γιατί υπήρχαν 1002 μικρά γραμματάκια που διέφεραν από ό,τι έταζε το φυλλάδιο) ήταν οι πολύπλοκοι και εντελώς αυθαίρετοι κανόνες που έχει οι οποίοι έχουν φτιαχτεί με αποκλειστικό κριτήριο τη στατιστική και στόχο πάντα να βγαίνουν κερδισμένοι στα μικροποσά και να μην πληρώνουν ποτέ προκαταβολικά στα μεγάλα, αλλά αντιθέτως να έχουν το χρόνο να τα αμφισβητήσουν, οπότε πάλι κερδισμένοι γιατί ακόμα και αν τελικά τα πληρώσουν όλοι ξέρουμε ότι λεφτά αργότερα < λεφτά τώρα.

Π.χ. "καλύπτουμε το 100% σε αυτές κι αυτές κι αυτές τις περιπτώσεις αλλά τα πρώτα 1500 ευρώ στη διάρκεια της χρονιάς ή τα πρώτα 500 για κάθε μέλος της οικογένειας τα πληρώνεις εσύ" ή "αποζημιώνουμε μέχρι 200.000 έξοδα νοσηλείας στο εξωτερικό ή το 100% εκτός από τα πρώτα 12.000".

Εγώ θέλω να έχω ένα σαφές συμβόλαιο όχι να τζογάρω. Ιδιαίτερα από τη στιγμή που ξέρω ότι το καζίνο βγαίνει πάντα από πάνω.
Πάντως αν ήθελες έκανες συμβόλαιο χωρίς απαλλαγές αλλά πληρώνεις τα μαλλιοκέφαλα σου . Πάντως υπάρχει πληθώρα συμβολαίων εκεί έξω. Από το 2010 και μετά υπάρχουν πολλά συμβόλαια. Εγώ έχω ένααπό την εταιρεία που εργάζομαι ως παροχή προς εμένα και έχω κάνει τον μικρό και την γυναίκα σε μια εταιρεία.
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 18 Φεβ 2020, 12:34

Έχω συμπληρωματική ιδιωτική ασφάλιση, αλλά δεν τους εμπιστεύομαι καθόλου. Πριν δύο χρόνια η γυναίκα μου βέβαια που μπήκε μέσα με καρκίνο, τα πράγματα λειτούργησαν θετικότατα, είχε πρώτη θέση, κλπ. Αλλά μεσίτες και ασφαλιστές δεν εμπιστεύομαι.
Ordem e Progresso.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19139
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 18 Φεβ 2020, 12:35

Μια απορία
Εάν γίνει υποχρεωτική η ιδιωτική ασφάλιση , κατά πόσο θα ξεσαλωσουν οι ιδιωτικές ασφάλειες ως προς το πόσο ακριβά θα γίνουν τα συμβόλαια ζωής ;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24527
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 18 Φεβ 2020, 12:48

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
18 Φεβ 2020, 12:17
foscilis έγραψε:
18 Φεβ 2020, 11:14
Αυτό που μου την έσπασε και έκοψα την ιδιωτική ασφάλιση (εκτός από το ότι όσες φορές προσπάθησα να τη χρησιμοποιήσω ή έφαγα πόρτα ή πλήρωσα τον κώλο μου γιατί υπήρχαν 1002 μικρά γραμματάκια που διέφεραν από ό,τι έταζε το φυλλάδιο) ήταν οι πολύπλοκοι και εντελώς αυθαίρετοι κανόνες που έχει οι οποίοι έχουν φτιαχτεί με αποκλειστικό κριτήριο τη στατιστική και στόχο πάντα να βγαίνουν κερδισμένοι στα μικροποσά και να μην πληρώνουν ποτέ προκαταβολικά στα μεγάλα, αλλά αντιθέτως να έχουν το χρόνο να τα αμφισβητήσουν, οπότε πάλι κερδισμένοι γιατί ακόμα και αν τελικά τα πληρώσουν όλοι ξέρουμε ότι λεφτά αργότερα < λεφτά τώρα.

Π.χ. "καλύπτουμε το 100% σε αυτές κι αυτές κι αυτές τις περιπτώσεις αλλά τα πρώτα 1500 ευρώ στη διάρκεια της χρονιάς ή τα πρώτα 500 για κάθε μέλος της οικογένειας τα πληρώνεις εσύ" ή "αποζημιώνουμε μέχρι 200.000 έξοδα νοσηλείας στο εξωτερικό ή το 100% εκτός από τα πρώτα 12.000".

Εγώ θέλω να έχω ένα σαφές συμβόλαιο όχι να τζογάρω. Ιδιαίτερα από τη στιγμή που ξέρω ότι το καζίνο βγαίνει πάντα από πάνω.
'Ελα, ρε! Σου βάλανε συμμετοχή; Και αναπνέουν ακόμη; :e040:
Δε νομίζω να υπάρχει πρόγραμμα που απευθύνεται σε ιδιώτες (αντί για εταιρίες) και δεν έχει συμμετοχή, εκτός αν καλύπτει πολύ περιορισμένα πράγματα. Αλλά το πιο εκνευριστικό ήταν πόσο πολύπλοκοι ήταν οι κανόνες. Ο ασφαλιστής δεν ήταν σε θέση να μου δώσει ένα πινακάκι ή έστω μια λίστα που να λέει με σαφήνεια τι συμβαίνει. Όλο παραδείγματα και υποπαραδείγματα. Αυτά είναι δικηγορίλες. Και δε μιλάμε για μικρή ασφαλιστική, μιλάμε για falgship της κατωχώριας ασφαλιστικής βιομηχανίας και τα πιο κυριλέ τους προγράμματα.

Εγώ λοιπόν σκέφτηκα κατά περίπτωση μπορεί να ισχύει το ένα ή το άλλο, πιθανόν κάποιες φορές θα κατάφερνα να "ξεγελάσω" το σύστημα όπως με βεβαίωνε ο ασφαλιστής (άλλο καμπανάκι αυτό, γιατί να λέει αλήθεια ότι θα σε βοηθήσει να παίξεις τους κανόνες ενάντια στην ίδια του την εταιρεία). Αλλά αθροιστικά αυτά τα καθίκια περίπου όπως και το καζίνο βγαίνουν με περίπου 5% καθαρό κέρδος μεσοπρόθεσμα (ας πούμε στην πενταετία), άλλωστε φροντίζουν να αναπροσαρμόζουν τα ασφάλιστρα με βάση τη χρήση που κάνεις ώστε να εξακολουθεί να ισχύει αυτό αν πέσουν έστω και λίγο έξω. Συμπέρασμα αν έχεις όντως δυνατότητα να αποταμιεύσεις, το μόνο που σου προσφέρει η ασφαλιστική είναι -5% διαθέσιμα μετρητά όταν τα χρειαστείς.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69713
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Φεβ 2020, 13:06

foscilis έγραψε:
18 Φεβ 2020, 12:48
Εγώ λοιπόν σκέφτηκα κατά περίπτωση μπορεί να ισχύει το ένα ή το άλλο, πιθανόν κάποιες φορές θα κατάφερνα να "ξεγελάσω" το σύστημα όπως με βεβαίωνε ο ασφαλιστής (άλλο καμπανάκι αυτό, γιατί να λέει αλήθεια ότι θα σε βοηθήσει να παίξεις τους κανόνες ενάντια στην ίδια του την εταιρεία). Αλλά αθροιστικά αυτά τα καθίκια περίπου όπως και το καζίνο βγαίνουν με περίπου 5% καθαρό κέρδος μεσοπρόθεσμα (ας πούμε στην πενταετία), άλλωστε φροντίζουν να αναπροσαρμόζουν τα ασφάλιστρα με βάση τη χρήση που κάνεις ώστε να εξακολουθεί να ισχύει αυτό αν πέσουν έστω και λίγο έξω. Συμπέρασμα αν έχεις όντως δυνατότητα να αποταμιεύσεις, το μόνο που σου προσφέρει η ασφαλιστική είναι -5% διαθέσιμα μετρητά όταν τα χρειαστείς.
Ασφαλιστής που υπόσχεται ελιγμούς, είναι αναξιόπιστος.
Τον ενδιαφέρει να πάρει ένα συμβόλαιο και όχι οι ανάγκες του πελάτη.
Και ασφαλισμένος που θεωρεί ότι με 50 δικαιούται 3000 έχει νοοτροπία δεκοτζή.

Αυτό που πρέπει να επιδιώκεται είναι ο συνδυασμός της κρατικής και ιδιωτικής ασφάλειας και φυσικά η χρήση της ιδιωτικής με σχετική φειδώ στη χρήση για το παραμικρό. Η ασφάλεια γενικώς είναι κάτι πολύ σοβαρό και καλό είναι να διασαφηνίζονται όλα τα κρίσιμα ζητήματα από την αρχή. Κι αυτά υπάρχουν πάντα στα ψιλά γράμματα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
A0ANACIVC
Δημοσιεύσεις: 663
Εγγραφή: 03 Ιαν 2020, 18:45

Re: Για κοίτα φάση..Στην Γερμανία σκέφτονται να καταργήσουν την ιδιωτική ασφάλεια ασθένειας για το καλό της οικονομίας τ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από A0ANACIVC » 18 Φεβ 2020, 13:24

Αλλ' ας ειπώ την αλήθεια, γιατί η κατάκριση των κακώς κειμένων κούρασε την αγάπη στην απέραντη ψυχή μου. Σ' ένα σπιτικό όπου έστω και ένας μονάχα προσεύχεται στον Θεό και τις ασώματες δυνάμεις δυνατά, αρκεί λίγο λαδάκι απ' το καντήλι στο εικονοστάσι για να θεραπευθούν τα πάντα σ' εκείνον τον τόπο, και παραέξω ακόμη, στη γειτονεία και την πολιτεία. Φανταστείτε τώρα τι θαύματα κάνει το λάδι του ιερού ναού όπου εύχεται και λειτουργεί άγιος ιερέας...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών