Ο πατέρας του Μπόρις ζητάει Γαλλική υπηκοότητα

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 13981
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: Ο πατέρας του Μπόρις ζητάει Γαλλική υπηκοότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 22 Μαρ 2020, 22:56

Nero έγραψε:
22 Μαρ 2020, 22:51
Dwarven Blacksmith έγραψε:
22 Μαρ 2020, 22:21
Στα 79 τον έπιασε ο πόνος να γίνει Γάλλος, τι σύμπτωση.
όχι μόνο θα γίνει Γάλλος, αλλά σκοπεύει να κάνει και chain migration(τυπικά). Το καταχάρηκε η κόρη του :) Λογικά θα συνεχίσουν να ζουν στο uk με δικαιώματα πολίτη της ΕΕ, τα οποία μόλις αφαίρεσαν απο τους υπόλοιπους πολίτες της χώρας. Το λες και σατανικό....
Δεν τα αφαίρεσε ο Μπορις, μόνοι τους αποφάσισαν να φύγουν και μάλιστα δημοκρατικότατα.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 14639
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Ο πατέρας του Μπόρις ζητάει Γαλλική υπηκοότητα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 02 Ιούλ 2020, 17:20

Μπορεί η Ελλάδα να μην δέχεται επισκέπτες από το Ηνωμένο Βασίλειο μέχρι τουλάχιστον τις 15 Ιουνίου, αυτό όμως δεν εμπόδισε τον πατέρα του πρωθυπουργού της Βρετανίας, Μπόρις Τζόνσον να ταξιδέψει στην χώρα μας.

Παρακάμπτοντας τους κανόνες, ο Στάνλεϊ Τζόνσον προσγειώθηκε στην Αθήνα, μέσω Βουλγαρίας, χώρα για την οποία έχουν αρθεί οι περιορισμοί. Παρά την απαγόρευση της ελληνικής κυβέρνησης και την οδηγία του Foreign Office να αποφέυγονται τα ταξίδια πλην των απολύτως απαραίτητων.

Ο Βρετανός πρώην βουλευτής ανήρτησε στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης φωτογραφίες κατά το ταξίδι του αλλά και μετά την άφιξή του και ανέφερε πως πρόκειται για αναγκαίο ταξίδι, προκειμένου να "καταστήσει την περιουσία του covid-proof".

"Οι Έλληνες προσπαθούν να σταματήσουν τις πτήσεις από το ΗΒ αλλά χάρηκαν που με είδαν", έγραψε. "Το μόνο που ήθελαν να ξέρω ήταν από πού ήρθα και πώς είμαι. Μετά μου μέτρησαν την θερμοκρασία και μου πήραν σάλιο για έλεγχο", ανέφερε.

Σύμφωνα με τον Σ. Τζόνσον θα πρέπει αερογέφυρες να στηθούν το συντομότερο δυνατό καθώς, κατά την προσωπική του άποψη, οι Βρετανοί δεν αποτελούν κίνδυνο για τους Έλληνες που είναι "πολύ προσεκτικοί", αναφέρει η βρετανική ιστοσελίδα Τhe New European.

Ο Στάνλει Τζόνσον έχει ιστορικό παραβίασης των κανόνων περιορισμού, καθώς νωρίτερα φέτος αρνήθηκε να παραμείνει στο σπίτι του, παρά το γεγονός ότι ανήκει σε ευπαθή ομάδα, δηλώνοντας πως δεν θα σταματήσει να επισκέπτεται τις παμπ.

https://www.news247.gr/kosmos/stin-ella ... 72946.html
του πήραν και τη θερμοκρασία του μαλάκα, αντί να κάνουν μια χάρη στην κόσμο και να βρουν μια τυπική δικαιολογία να τον κλείσουν μέσα :-?

προφανώς πάει για διακοπούλες και τσίπουρα στο Πήλιο που έχουν σπίτι
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών