Supreme leader Trump

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Nero

Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 04 Ιουν 2018, 16:50

πριν την εκλογή μου φαινόταν εντελώς υστερικές οι φωνές ότι ο τύπος έχει κάποια πραγματική ελπίδα να υπονομεύσει τους ρεπουμπλικάνικους θεσμούς της Αμερικής με άμεσο τρόπο,εκτός από τα πλαίσια του πολιτικού διαλόγου και της παράδοσης. Τις τελευταίες μέρες έχουν στήσει ολόκληρη καμπάνια υποστηρίζοντας πρακτικά οτι ο πρόεδρος όσο είναι στην εξουσία έχει πλήρη νομική ασυλία


δεν υπάρχει λέει δυνατότητα να κατηγορηθεί ακόμα και για φόνο
....και ακόμα και αν συμβεί έχει το δικαίωμα να δώσει χάρη στον εαυτό του για οποιοδήποτε έγκλημα καταδικαστεί
απίστευτα πράγματα. Ανήκουστα :o

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 04 Ιουν 2018, 17:00

Η Χίλλαρυ είναι τρελή και θα ξανακατέβει.
Όποιος dem κάνει ότι θέτει υποψηφιότητα θα δει τη σκόνη της Χίλλαρυ.
Τώρα το 2020 τι μπορεί να γίνει ;
Βασικά στα μεταπολεμικά χρόνια μόνο ένας πρόεδρος απέτυχε να επανεκλεγεί, ο peanut.
Ο Νίξον που δεν έβγαλε τη δεύτερη θητεία παραιτήθηκε λόγω Watergate - δεν πιάνεται για αποτυχία.
Ο Κέννεντυ που δολοφονήθηκε επίσης δεν πιάνεται για αποτυχία.
Ο Τραμπ παρά την τρέλα του θα το πολεμήσει - θα εξαρτηθεί από τις βόρειες πολιτείες. Για τις πολιτείες αυτές οι νότιοι τραμπακουλιέρ έλεγαν "να πάνε να γίνουν πολιτείες του Καναδά να ησυχάσουμε" - επειδή ψήφιζαν dem. Όμως το 2016 ο Τραμπ τις πήρε όλες.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Nero

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 04 Ιουν 2018, 17:03

Nαι μόνο που το νήμα δεν αφορά τις εκλογές,αφορά τους ισχυρισμούς ότι ο πρόεδρος είναι κυριολεκτικά υπεράνω νόμου και έχει το δικαίωμα να
σβήσει όποια ποινική καταδίκη του αποδοθεί γιατί έτσι,γιατί είναι ο πρόεδρος. Εν τω μεταξύ η απόδοση χάριτος σημαίνει αυτόματα αποδοχή ενοχής βάση νόμου αλλά δεν φαίνεται να έχει σημασία. Δεν ξέρω αν αντιλαμβάνεστε τις προεκτάσεις...

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 04 Ιουν 2018, 17:15

Nero έγραψε:
04 Ιουν 2018, 16:50
πριν την εκλογή μου φαινόταν εντελώς υστερικές οι φωνές ότι ο τύπος έχει κάποια πραγματική ελπίδα να υπονομεύσει τους ρεπουμπλικάνικους θεσμούς της Αμερικής με άμεσο τρόπο,εκτός από τα πλαίσια του πολιτικού διαλόγου και της παράδοσης. Τις τελευταίες μέρες έχουν στήσει ολόκληρη καμπάνια υποστηρίζοντας πρακτικά οτι ο πρόεδρος όσο είναι στην εξουσία έχει πλήρη νομική ασυλία


δεν υπάρχει λέει δυνατότητα να κατηγορηθεί ακόμα και για φόνο
....και ακόμα και αν συμβεί έχει το δικαίωμα να δώσει χάρη στον εαυτό του για οποιοδήποτε έγκλημα καταδικαστεί
απίστευτα πράγματα. Ανήκουστα :o



Βέβαια όταν ήταν πρόεδρος ο Ομπάμα, κανείς δεν είχε πρόβλημα με αυτά. Ούτε καν όταν ήταν πρόεδρος ο Τζιντάμπγια.

Nero

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 04 Ιουν 2018, 17:16

Χουργιατς έγραψε:
04 Ιουν 2018, 17:15
Nero έγραψε:
04 Ιουν 2018, 16:50
πριν την εκλογή μου φαινόταν εντελώς υστερικές οι φωνές ότι ο τύπος έχει κάποια πραγματική ελπίδα να υπονομεύσει τους ρεπουμπλικάνικους θεσμούς της Αμερικής με άμεσο τρόπο,εκτός από τα πλαίσια του πολιτικού διαλόγου και της παράδοσης. Τις τελευταίες μέρες έχουν στήσει ολόκληρη καμπάνια υποστηρίζοντας πρακτικά οτι ο πρόεδρος όσο είναι στην εξουσία έχει πλήρη νομική ασυλία


δεν υπάρχει λέει δυνατότητα να κατηγορηθεί ακόμα και για φόνο
....και ακόμα και αν συμβεί έχει το δικαίωμα να δώσει χάρη στον εαυτό του για οποιοδήποτε έγκλημα καταδικαστεί
απίστευτα πράγματα. Ανήκουστα :o



Βέβαια όταν ήταν πρόεδρος ο Ομπάμα, κανείς δεν είχε πρόβλημα με αυτά. Ούτε καν όταν ήταν πρόεδρος ο Τζιντάμπγια.
Με τι να έχουν πρόβλημα ακριβώς? Βρήκε ποτέ ο Ομπάμα να δηλώσει "μπορώ να πυροβολήσω όποιον γουστάρω και θα μου κλασετε γιατί είμαι πρόεδρος"?

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 04 Ιουν 2018, 17:17

Αθλιότερο συνονθύλευμα ασπόνδυλων από τους ρεπουμπλικανούς του τρέχοντος κογκρέσου πολύ αμφίβολο αν έχει ποτέ υπάρξει.

Ελπίζω να γίνει μακελειό το Νοέμβριο που ψηφίζουν για κονγκρέσο, ίδωμεν. Μεταφορικά εννοώ :/

Κατά τα άλλα στερεοτυπική εξέλιξη του νήματος, ναι αλλά ο Ομπάμα, ναι αλλά η Χιλαρυ...
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 04 Ιουν 2018, 17:21

Τϊ ακριβώς σου κάνει εντύπωση; Δεν το βλέπεις κι εδώ ότι τα τραμπάκια ανήκουν σε κατηγορία anita pania audition rejects? Και αυτό στην καλύτερη περίπτωση, διατί στην χειρότερη, αρπάζουν το όπλο και κατευθύνονται προς το πλησιέστερο σχολείο - παιδικό σταθμό - γυναικωνίτη
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Nero

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 04 Ιουν 2018, 17:27

Stalker έγραψε:
04 Ιουν 2018, 17:17
Αθλιότερο συνονθύλευμα ασπόνδυλων από τους ρεπουμπλικανούς του τρέχοντος κογκρέσου πολύ αμφίβολο αν έχει ποτέ υπάρξει.

Ελπίζω να γίνει μακελειό το Νοέμβριο που ψηφίζουν για κονγκρέσο, ίδωμεν. Μεταφορικά εννοώ :/

Κατά τα άλλα στερεοτυπική εξέλιξη του νήματος, ναι αλλά ο Ομπάμα, ναι αλλά η Χιλαρυ...

πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους μικροπολιτικό συμφέρον πρέπει να υπάρχει στη μέση για να επιτρέπουν σε μια μαϊμού με άνοια να πετάει σκατά στους θεσμούς και να ανοίγει τον δρόμο για επίδοξους δικτάτορες. Δεν μπορώ

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 04 Ιουν 2018, 17:28

Nero έγραψε:
04 Ιουν 2018, 17:16

Με τι να έχουν πρόβλημα ακριβώς? Βρήκε ποτέ ο Ομπάμα να δηλώσει "μπορώ να πυροβολήσω όποιον γουστάρω και θα μου κλασετε γιατί είμαι πρόεδρος"?
Oχί γιατί δεν χρειάστηκε. Δεν είχε ο Ομπάμα το (αγαπημένο σε όλους μας) CNN, το MSNBC, το ABC, το CBS, τους NYT, τη WP, τη ΗP και άλλα πολλά ακρωνύμια να προσφέρουν χρήματα σε οποιονδήποτε μπορεί να τους φέρει έναν λόγο να κάνουν ιμπιτς τον ντραμπφ.

Nero

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 04 Ιουν 2018, 17:29

Χουργιατς έγραψε:
04 Ιουν 2018, 17:28
Nero έγραψε:
04 Ιουν 2018, 17:16

Με τι να έχουν πρόβλημα ακριβώς? Βρήκε ποτέ ο Ομπάμα να δηλώσει "μπορώ να πυροβολήσω όποιον γουστάρω και θα μου κλασετε γιατί είμαι πρόεδρος"?
Oχί γιατί δεν χρειάστηκε.
Ωραία τότε,συμφωνούμε

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 04 Ιουν 2018, 17:30

Nero έγραψε:
04 Ιουν 2018, 17:27
σε μια μαϊμού με άνοια να πετάει σκατά στους θεσμούς

Η χίλλαρυ δεν εξελέγη :p2:

Nero

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 04 Ιουν 2018, 17:37

Χουργιατς έγραψε:
04 Ιουν 2018, 17:30
Nero έγραψε:
04 Ιουν 2018, 17:27
σε μια μαϊμού με άνοια να πετάει σκατά στους θεσμούς

Η χίλλαρυ δεν εξελέγη :p2:
έχεις κάτι άλλο να προσθέσεις εκτός αο αυτό το εξαιρετικά πρωτότυπο whataboutism?

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 04 Ιουν 2018, 17:41

Τι να προσθέσω παραπάνω τσολιά μου, μου φτάνει που η Αριστερά νοιάζεται να μην πάθουν κάτι οι θεσμοί.

Nero

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 04 Ιουν 2018, 17:43

Το φαντάστηκα(αριστερό να σε πει το πρώτο παιδί και να ναι και κορίτσι)

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 04 Ιουν 2018, 17:44

Nero έγραψε:
04 Ιουν 2018, 17:43
Το φαντάστηκα(αριστερό να σε πει το πρώτο παιδί και να ναι και κορίτσι)

είσαι θηλυφοβικός

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών