Supreme leader Trump

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 02 Νοέμ 2019, 10:48

Ποιος ειναι μεγαλυτερος κρετινος, αυτος που λεει τις μλκιες η αυτοι που τον χειροκροτουνε οταν τις λεει;
As the crowd booed, he added: “The only time I saw Barack Obama work hard is when he was trying to beat me”.
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 81931.html
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 02 Νοέμ 2019, 18:06

ΠΑρανομες συμμοριες ανοιγουνε τρυπες στον τοιχο του Τραμπ στα συνορα και περνανε ευκολα μεσα...

Γελανε και τα τσιμεντα με τον Τραμπικο σανο οτι ο τοιχος θα σταματουσε τους μεταναστες..



https://www.washingtonpost.com/national ... story.html


SAN DIEGO — Smuggling gangs in Mexico have repeatedly sawed through new sections of President Trump’s border wall in recent months by using commercially available power tools, opening gaps large enough for people and drug loads to pass through, according to U.S. agents and officials with knowledge of the damage.

The breaches have been made using a popular cordless household tool known as a reciprocating saw that retails at hardware stores for as little as $100. When fitted with specialized blades, the saws can slice through one of the barrier’s steel-and-concrete bollards in a matter of minutes, according to the agents, who spoke on the condition of anonymity because they were not authorized to speak publicly about the barrier-defeating techniques.

After cutting through the base of a single bollard, smugglers can push the steel out of the way, allowing an adult to fit through the gap. Because the bollards are so tall — and are attached only to a panel at the very top — their length makes them easier to push aside once they have been cut and are left dangling, according to engineers consulted by The Washington Post.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30872
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 03 Νοέμ 2019, 01:45

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 05 Νοέμ 2019, 01:38

Northern Spirit έγραψε:
02 Νοέμ 2019, 18:06
ΠΑρανομες συμμοριες ανοιγουνε τρυπες στον τοιχο του Τραμπ στα συνορα και περνανε ευκολα μεσα...
Γελανε και τα τσιμεντα με τον Τραμπικο σανο οτι ο τοιχος θα σταματουσε τους μεταναστες..
https://www.washingtonpost.com/national ... story.html

Nοστρόμο μήπως θες να το ψάξεις λίγο αυτό για φεηκνιους :102:
δε λέω ότι η Γουουάσςινγκττον Πόουσστ δεν είναι έγκυρη και έγκριτη εφημερίδα, χωρίς κοινό βέβαια αλλά αξιόπιστη :102:
λέω μήπως βιάζεσαι να βγάλεις συμπέρασμα από το άρθρο :102:

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 05 Νοέμ 2019, 13:19

Χουργιατς έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 01:38
Northern Spirit έγραψε:
02 Νοέμ 2019, 18:06
ΠΑρανομες συμμοριες ανοιγουνε τρυπες στον τοιχο του Τραμπ στα συνορα και περνανε ευκολα μεσα...
Γελανε και τα τσιμεντα με τον Τραμπικο σανο οτι ο τοιχος θα σταματουσε τους μεταναστες..
https://www.washingtonpost.com/national ... story.html

Nοστρόμο μήπως θες να το ψάξεις λίγο αυτό για φεηκνιους :102:
δε λέω ότι η Γουουάσςινγκττον Πόουσστ δεν είναι έγκυρη και έγκριτη εφημερίδα, χωρίς κοινό βέβαια αλλά αξιόπιστη :102:
λέω μήπως βιάζεσαι να βγάλεις συμπέρασμα από το άρθρο :102:
χουργιατας σοβαρεψου λιγο..
Ειμαι 9 χρονια στο φορουμ χωρις ποτε να αλλαξω νικ η να φτιαξω διπλο προφιλ και πιστευεις οτι θα το κανω τωρα;

Σταματα να παιζεις το πουλι σου γιατι σε χαλαει..

Για το υπολοιπο δεν βιαζομαι για τιποτε...Η πηγες ειναι αναφορες της συνοριοφυλακης οχι της washington post.
Παμε παρακατω..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 05 Νοέμ 2019, 13:31

Northern Spirit έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 13:19

Ειμαι 9 χρονια στο φορουμ

το ίδιο μου είπε και ο αλεξιλμαρ, 'εγώ είμαι παλιός' :102:

ξες πόσο με έπεισες τώρα :102:

---->όσο και το άρθρο :102:

Nero

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 05 Νοέμ 2019, 14:30

Χουργιατς έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 13:31
Northern Spirit έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 13:19

Ειμαι 9 χρονια στο φορουμ

το ίδιο μου είπε και ο αλεξιλμαρ, 'εγώ είμαι παλιός' :102:

ξες πόσο με έπεισες τώρα :102:

---->όσο και το άρθρο :102:

σοβαρέψου ρε μαλάκα. Είσαι μεγάλο παιδί. Ντροπή

the comet the course the tail αλήθεια τώρα, αυτός είναι ο θρυλικός ρεμπεσκες, που άκουγα συνέχεια στο παλιό αλλά δεν έβλεπα? Είσαι σίγουρος? Αυτό είναι για τα πανηγύρια ρε συ :102::-?

Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 05 Νοέμ 2019, 15:13

Nero έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 14:30
:102:
Εικόνα

the comet the course the tail

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 05 Νοέμ 2019, 18:40

Nero έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 14:30
the comet the course the tail αλήθεια τώρα, αυτός είναι ο θρυλικός ρεμπεσκες, που άκουγα συνέχεια στο παλιό αλλά δεν έβλεπα? Είσαι σίγουρος? Αυτό είναι για τα πανηγύρια ρε συ :102::-?
:102:

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 05 Νοέμ 2019, 20:16

Χουργιατς έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 13:31
Northern Spirit έγραψε:
05 Νοέμ 2019, 13:19

Ειμαι 9 χρονια στο φορουμ

το ίδιο μου είπε και ο αλεξιλμαρ, 'εγώ είμαι παλιός' :102:

ξες πόσο με έπεισες τώρα :102:

---->όσο και το άρθρο :102:
ασε τον εναν και τον αλλον...Εγω δεν εχω αλλαξει προφιλ απο τοτε που ηρθα και φυσικα δεν εχω κανενα λογο να τρεχω και δευτερο προφιλ παραλληλα και να κανω και διαλογο μαζι του.
Υποθετω οτι για να τα σκεφτεσαι ολα αυτα εσυ σημαινει οτι το εχεις κανει εσυ..σορυ αλλα τα 6000 ποστς που εχω ειναι αρκετα, δεν χρειζεται να προσθεσω περισσοτερα ποστς με δευτερο η τριτο προφιλ..
Αυτα και το κλεινω το θεμα με το νοστρομο.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Nero

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 05 Νοέμ 2019, 22:28

Ο Σοντλαντ, ο τύπος που κυριολεκτικά αγόρασε θέση πρέσβη μετά απο δωρεά στην καμπάνια του προέδρου, σήμερα, μετά τις καταθέσεις των υπολοίπων θυμήθηκε..κυριολεκτικά θυμήθηκε, έτσι γράφει: ότι υπήρχε quid pro quo προς τον Ουκρανό και μάλιστα το μετέφερε ο ίδιος. Γάμησέ τα :)

για κάποιο λόγο σήμερα μόλις τον φώτησε το άγιο πνεύμα και κατάλαβε ότι κινδυνεύει να μπει μέσα για ψευδορκία

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 06 Νοέμ 2019, 14:44

Tι εγινε χτεις στις τοπικες εκλογες στο Κεντακι που ο Τραμπ ειχε κερδισει με 30 μοναδες το 2016; Τον ηπιανε οι ρηταρντικανς;

Επισης στην Βιρτζινια δεν πανε καλα τα πραγματα.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 06 Νοέμ 2019, 16:57

Northern Spirit έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 14:44
«Αν πεις όχι στον Τραμπ λες όχι στο Θεό»

Εικόνα

Πόλα Γουάιτ, η στενή συνεργάτιδα του Τραμπ και πλέον μέλος της κυβέρνησης του, δηλώνει ότι λαμβάνει απευθείας εντολές από τα Ουράνια και θέλει να τον κρατήσει στον προεδρικό θώκο έως το 2024


"Αν πεις όχι στον πρόεδρο Τραμπ, είναι σαν να λες όχι στο Θεό, και δεν το κάνω αυτό. Όποιο στόμα μιλήσει εναντίον του θα καταδικαστεί γιατί θα μιλήσει κατά του λόγου του Θεού". Η δήλωση ανήκει στην Πόλα Γουάιτ η οποία, πριν λίγες μέρες, πήρε επίσημη κυβερνητική θέση από τον Ντόναλντ Τραμπ. Η 53χρονη ήταν ήδη μέλος του κύκλου των Ευαγγελιστών συμβούλων του Αμερικάνου πρόεδρου αλλά πλέον απέκτησε κυβερνητικό ρόλο. Όπως ανακοινώθηκε θα "προσφέρει τις γνώσεις και τις συμβουλές της στην επιτροπή Πίστης και Ευκαιρίας που δημιουργήθηκε πρόσφατα από τον Τραμπ".
Το γεγονός ότι η Γουάιτ είναι επίσημα μέλος της κυβέρνησης των ΗΠΑ προκάλεσε τεράστιες αντιδράσεις αλλά αυτό δεν ενδιαφέρει καθόλου τον πρόεδρο. Το 2016 έπαιξε σημαντικό ρόλο στην εκλογή του και ελπίζει πως θα κάνει το ίδιο και στις εκλογές του 2020. Η Γουάιτ είναι μια από τις πιο δημοφιλείς θρησκευτικές τηλεπερσόνες στις ΗΠΑ με την εκπομπή της να μεταδίδεται από κορυφαία τηλεοπτικά δίκτυα. Έχει τεράστια απήχηση στον συντηρητικό κόσμο της χώρας αλλά και στην κοινότητα των θρησκευόμενων αφροαμερικάνων.
Έδωσε μεγάλο αγώνα για την εκλογή του Τραμπ του 2016 τον οποίο χαρακτήριζε "χέρι και εκλεκτό του Θεού". Ήταν τόσο μεγάλη η συνεισφορά της που τιμήθηκε από τον Αμερικάνου πρόεδρο με το να προσφωνήσει τον εναρκτήριο λόγο στην ορκωμοσία του. Πλέον έχει μια ακόμα αποστολή, να διατηρήσει στον Λευκό Οίκο τον Τραμπ μέχρι το 2024.
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 06 Νοέμ 2019, 17:42

Drexler έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 16:57
Northern Spirit έγραψε:
06 Νοέμ 2019, 14:44
«Αν πεις όχι στον Τραμπ λες όχι στο Θεό»

Εικόνα

Πόλα Γουάιτ, η στενή συνεργάτιδα του Τραμπ και πλέον μέλος της κυβέρνησης του, δηλώνει ότι λαμβάνει απευθείας εντολές από τα Ουράνια και θέλει να τον κρατήσει στον προεδρικό θώκο έως το 2024


τι βαθμο ηλιθιοτητας λες παιρνει αυτη;
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Supreme leader Trump

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 06 Νοέμ 2019, 18:00

εμπαινε Σκαραμουτσο!

Trump impeachment: President ‘absolutely 100%’ going to be ousted, says ex-spokesman
‘He’s not going to be the Republican nominee… by March they’re going to have to jettison him so they have a viable fight come November,’ Anthony Scaramucci says
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 87286.html
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών