Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 18 Ιουν 2018, 02:39

Το ζήτημα των Σκοπιανών και της Μακεδονίας -μας-άνοιξε μετά από τόσα χρόνια εντελώς ξαφνικά και με μεγάλη βία και βιασύνη να κλείσει, με συγκεκριμένο τρόπο, με αναγνώριση στα σύνορά μας μακεδονικού έθνους.
Επειδή σαφώς και δεν ξύπνησε μια μέρα ο Ζάεφ επειδή έβλεπε όνειρο και σαφώς δεν έβλεπε το ίδιο όνειρο μαζί και το ξεπουλητάρι ο πρωθυπουργός μας για να ξυπνήσει και δεδομένου οτι παγκοσμίως παίζονται τρελά παιχνίδια και γίνεται ο κακός χαμός,
τί μπορει να προμηνύει όλο αυτό για το μέλλον και το δικό μας και των Βαλκανίων αλλά και γενικότερα?
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14784
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 18 Ιουν 2018, 03:07

Οτι σε καμια 20αρια χρονια η Ελλαδα θα φτανει μεχρι τον καμπο και θα συνορευει με το «ενιαιο Μακεδονικο» κρατος?
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 18 Ιουν 2018, 10:45

Στην ερώτηση εστιάζω στο "γιατί τώρα"

Τί παίζεται?
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 18 Ιουν 2018, 10:52

Κάτι είχε πει ο Νίμιτς προ καιρού για ιδανικές συνθήκες και ιδανική στιγμή να λυθει το Σκοπιανό τώρα, μετά θα είναι αργά.
Περκε παρακαλώ?
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Nero

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 18 Ιουν 2018, 10:52

Οι εβραίοι προσπαθούν να μας αποδυναμώσουν ενόψει ελληνο τουρκικού πολέμου. Τώρα που χασαμε τη Μακεδονία επιστρέφουμε στο καθεστώς του 1897,όταν τα σύνορα ήταν μέχρι το Σαραντάπορο και οι Τούρκοι μας πήγαιναν φαλάγγι. Επόμενος στόχος τα επτάνησα που θα τα χάσουμε απο τους Αλβανούς,το είπε και ο Κοτζιάς ότι θα το λύσει το θέμα πριν πάει διακοπές....

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 18 Ιουν 2018, 10:54

μια επισήμανση, δεν την χάσαμε ακόμη, δεν έχει τρέξει αίμα... :003:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Nero

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 18 Ιουν 2018, 11:06

Σουβλίτσα έγραψε:
18 Ιουν 2018, 10:54
μια επισήμανση, δεν την χάσαμε ακόμη, δεν έχει τρέξει αίμα... :003:
τι εννοείς? Αφού ακιύω ότι την παρέδωσαν,πάει. γράφτηκε και στο πχορουμ ότι τα σύνορα είναι πλέον στον κάμπο κλπ αρκετές φορές

Άβαταρ μέλους
Chainis
Δημοσιεύσεις: 21282
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:39
Phorum.gr user: Chainis

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chainis » 18 Ιουν 2018, 11:12

Nero έγραψε:
18 Ιουν 2018, 10:52
επιστρέφουμε στο καθεστώς του 1897,όταν τα σύνορα ήταν μέχρι το Σαραντάπορο
Καμιά 50ριά χιλιόμετρα πιο νότια, στην Μελούνα.
Όπου δεν κατάφερε να επικρατήσει ο ΕΛΑΣ εξοντωνοντας τις άλλες αντιστασιακες οργανώσεις δεν υπήρξαν και τάγματα ασφαλείας

Μάργκαρετ Θάτσερ:
Ο σοσιαλισμός είναι πολύ καλός μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά των αλλων

Nero

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 18 Ιουν 2018, 11:14

Chainis έγραψε:
18 Ιουν 2018, 11:12
Nero έγραψε:
18 Ιουν 2018, 10:52
επιστρέφουμε στο καθεστώς του 1897,όταν τα σύνορα ήταν μέχρι το Σαραντάπορο
Καμιά 50ριά χιλιόμετρα πιο νότια, στην Μελούνα.
έχω και χρόνια να πάω στην Ελασσόνα πλέον,τα ξέχασα :oops:

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 18 Ιουν 2018, 11:15

Nero έγραψε:
18 Ιουν 2018, 11:06
Σουβλίτσα έγραψε:
18 Ιουν 2018, 10:54
μια επισήμανση, δεν την χάσαμε ακόμη, δεν έχει τρέξει αίμα... :003:
τι εννοείς? Αφού ακιύω ότι την παρέδωσαν,πάει. γράφτηκε και στο πχορουμ ότι τα σύνορα είναι πλέον στον κάμπο κλπ αρκετές φορές
είσαι έξυπνο παιδί

επίσης, ξέρω οτι είσαι άπιστος αλλά πληροφοριακά, υπάρχουν και πνευματικοί νόμοι
δεν ξες ποτέ πότε θα λειτουργήσουν :lol:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Nero

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 18 Ιουν 2018, 11:20

Σουβλίτσα έγραψε:
18 Ιουν 2018, 11:15
Nero έγραψε:
18 Ιουν 2018, 11:06
Σουβλίτσα έγραψε:
18 Ιουν 2018, 10:54
μια επισήμανση, δεν την χάσαμε ακόμη, δεν έχει τρέξει αίμα... :003:
τι εννοείς? Αφού ακιύω ότι την παρέδωσαν,πάει. γράφτηκε και στο πχορουμ ότι τα σύνορα είναι πλέον στον κάμπο κλπ αρκετές φορές
είσαι έξυπνο παιδί

επίσης, ξέρω οτι είσαι άπιστος αλλά πληροφοριακά, υπάρχουν και πνευματικοί νόμοι
δεν ξες ποτέ πότε θα λειτουργήσουν :lol:
Πνευνατικοί νόμοιΕ? Κάτσε τώρα,υπονοείς ότι θα λειτουργήσουν υποχρεωτικά υπερ μας? Γιατί θυμ'ασαι,την προ τελευταία φορά που λειτούργησαν ο θεός μας έστειλε ως τιμωρία τον σουλτάνο να μας επιβλέπει για 1000 χρόνια μέχρι να κρίνει ότι εξιλεωθήκαμε και να στείλει το ξανθό γένος. Αν αυτοκράτορες τότε ήταν αμαρτωλοί,παρότι θεοσεβούμενοι-και εξαιρώντας την προσέγγιση με τους αιρετικούς-σήμερα που είναι άπιστοι και φαύλοι και εμείς τους διαλέγουμε κιόλας τι θα μπορούσε να μας περιμένει?

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 18 Ιουν 2018, 11:29

Nero έγραψε:
18 Ιουν 2018, 11:20
Σουβλίτσα έγραψε:
18 Ιουν 2018, 11:15
Nero έγραψε:
18 Ιουν 2018, 11:06


τι εννοείς? Αφού ακιύω ότι την παρέδωσαν,πάει. γράφτηκε και στο πχορουμ ότι τα σύνορα είναι πλέον στον κάμπο κλπ αρκετές φορές
είσαι έξυπνο παιδί

επίσης, ξέρω οτι είσαι άπιστος αλλά πληροφοριακά, υπάρχουν και πνευματικοί νόμοι
δεν ξες ποτέ πότε θα λειτουργήσουν :lol:
Πνευνατικοί νόμοιΕ? Κάτσε τώρα,υπονοείς ότι θα λειτουργήσουν υποχρεωτικά υπερ μας? Γιατί θυμ'ασαι,την προ τελευταία φορά που λειτούργησαν ο θεός μας έστειλε ως τιμωρία τον σουλτάνο να μας επιβλέπει για 1000 χρόνια μέχρι να κρίνει ότι εξιλεωθήκαμε και να στείλει το ξανθό γένος. Αν αυτοκράτορες τότε ήταν αμαρτωλοί,παρότι θεοσεβούμενοι-και εξαιρώντας την προσέγγιση με τους αιρετικούς-σήμερα που είναι άπιστοι και φαύλοι και εμείς τους διαλέγουμε κιόλας τι θα μπορούσε να μας περιμένει?
Αχ, δεν μπορείς να υπολογίσεις τους μηχανισμούς της Θείας Δικαιοσύνης και της Θείας Παρέμβασης.
Μια χαρά μπορούμε να τιμωρηθούμε παράλληλα γλυτωνοντας το πουλητηλίκι
*εγώ πάντως δεν έκανα λόγο για ξανθό γένος, τουλαχιστον σε προφητεία που να αφορά κάποιο ξανθό γένος

Αυτό βέβαια, είναι μία εκδοχή, προφανώς υπάρχουν και άλλες
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Nero

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 18 Ιουν 2018, 11:36

Σουβλίτσα έγραψε:
18 Ιουν 2018, 11:29
Nero έγραψε:
18 Ιουν 2018, 11:20
Σουβλίτσα έγραψε:
18 Ιουν 2018, 11:15


είσαι έξυπνο παιδί

επίσης, ξέρω οτι είσαι άπιστος αλλά πληροφοριακά, υπάρχουν και πνευματικοί νόμοι
δεν ξες ποτέ πότε θα λειτουργήσουν :lol:
Πνευνατικοί νόμοιΕ? Κάτσε τώρα,υπονοείς ότι θα λειτουργήσουν υποχρεωτικά υπερ μας? Γιατί θυμ'ασαι,την προ τελευταία φορά που λειτούργησαν ο θεός μας έστειλε ως τιμωρία τον σουλτάνο να μας επιβλέπει για 1000 χρόνια μέχρι να κρίνει ότι εξιλεωθήκαμε και να στείλει το ξανθό γένος. Αν αυτοκράτορες τότε ήταν αμαρτωλοί,παρότι θεοσεβούμενοι-και εξαιρώντας την προσέγγιση με τους αιρετικούς-σήμερα που είναι άπιστοι και φαύλοι και εμείς τους διαλέγουμε κιόλας τι θα μπορούσε να μας περιμένει?
Αχ, δεν μπορείς να υπολογίσεις τους μηχανισμούς της Θείας Δικαιοσύνης και της Θείας Παρέμβασης.
Μια χαρά μπορούμε να τιμωρηθούμε παράλληλα γλυτωνοντας το πουλητηλίκι
*εγώ πάντως δεν έκανα λόγο για ξανθό γένος, τουλαχιστον σε προφητεία που να αφορά κάποιο ξανθό γένος

Αυτό βέβαια, είναι μία εκδοχή, προφανώς υπάρχουν και άλλες
Μα αυτό κι εγώ,ότι είναι απρόβλεπτη.Δεν ξέρω τι έχεις στο μυαλό σου όταν λες ότι μπορούμε να τιμωρηθούμε και παράλληλα να τη βγάλουμε καθαρή,γώ απλά μιλάω για μια συγκεκριμένη περίπτωση που η θεία πρόνοια δεν ήταν και πολύ ευνοϊκή γιατί στο αρχικό ποστ απ'ότι κατάλαβα ότι επέμβει θα επέμβει για να μας σώσει από τους προδότες...θέλω να δείξω ότι η σωτηρία δηλαδή δεν έρχεται πάντα μέσα απο "θετική" παρέμβαση. Για καλό μας μεν αλλά μας έστειλε τον τύραννο! Δεν πιστεύω να διαφωνείς με κάτι,οι πατέρες της εκκλησίας της έλεγαν-ο Πατριάρχης Γρηγόριος,ο Άνθιμος Ιεροσολύμων,ο Πατροκοσμάς,ο Μάξιμος ο Πελοποννήσιος(απο αυτούς που ξέρω)-όχι εγω. Ελπίζω ότι δε διαφωνείς κάπου

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 18 Ιουν 2018, 11:38

Αν κατάλαβα καλά τι λες, λες το ίδιο που σου λέω κι εγώ
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: Σκοπιανό και Διεθνείς εξελίξεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 18 Ιουν 2018, 11:39

Τεσπα, το θέμα εδώ δεν είναι οι πνευματικοί νόμοι, το θέμα είναι τί τρέχει τριγύρω και τώρα είναι η στιγμή που επιβάλλεται να έχουμε "λύση" στο Σκοπιανό
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών