Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15051
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 20 Αύγ 2020, 09:45

Ο αντιπολιτευόμενος στο Κρεμλίνο Αλεξέι Ναβάλνι βρίσκεται στην εντατική αφού, όπως φαίνεται, δηλητηριάστηκε, δηλώνει σήμερα εκπρόσωπός του.

Ο Αλεξέι Ναβάλνι βρισκόταν σε πτήση από τη Σιβηρία για τη Μόσχα όταν το αεροπλάνο έκανε αναγκαστική προσγείωση λόγω της αιφνίδιας επιδείνωσης της κατάστασης της υγείας του, σύμφωνα με την εκπρόσωπό του Κίρα Γιάρμις.

"Ο Αλεξέι δηλητηριάστηκε" και "βρίσκεται εφεξής στην εντατική", σημείωσε στο μήνυμά της. "Πιστεύουμε ότι ο Αλεξέι δηλητηριάστηκε με κάτι που ανακατεύτηκε με το τσάι του. Δεν ήπιε τίποτε άλλο σήμερα το πρωί", διευκρίνισε η εκπρόσωπός του.

"Οι γιατροί δήλωσαν ότι το δηλητήριο απορροφήθηκε γρήγορα μέσω του ζεστού ροφήματος", πρόσθεσε. Το κρατικό πρακτορείο ειδήσεων Tass επιβεβαίωσε ότι ο Ναβάλνι εισήχθη στην εντατική της τοξικολογικής μονάδας των επειγόντων περιστατικών του νοσοκομείου του Ομσκ, στην Σιβηρία.

Σύμφωνα με το Αθηναϊκό Πρακτορείο, ο 44χρονος δικηγόρος, που είναι ο κύριος αντιπολιτευόμενος στον Ρώσο πρόεδρο Βλαντίμιρ Πούτιν και τα δημοσιεύματά του κατά της διαφθοράς κυκλοφορούν ευρέως μεταξύ των χρηστών των μέσων κοινωνικής δικτύωσης, έχει υποστεί κι άλλες επιθέσεις κατά της σωματικής του ακεραιότητας στο παρελθόν.

Το 2017 τον είχαν ψεκάσει με αντισηπτικό στα μάτια την ώρα που έβγαινε από το γραφείο του. Ο Ναβάλνι, οι υποστηρικτές του και οι οικογένειές τους κάθε τόσο συλλαμβάνονται, υφίστανται διώξεις και αστυνομικές πιέσεις σε όλη τη Ρωσία.

https://www.news247.gr/kosmos/rosia-sti ... 99186.html
Καιρό είχε να βράσει τσαγάκι ο καγκεμπίτης, υπήρχε ένας εφησυχασμός όσο να πεις, αλλά δεν ξέρω πως είναι δυνατόν να μην το έχει γυρίσει ακόμα μόνιμα στον καφέ για να μη γίνει καμιά στραβή :lol:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
MiGiSukhoI
Δημοσιεύσεις: 1694
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 22:19
Τοποθεσία: Chaos CiTy

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MiGiSukhoI » 20 Αύγ 2020, 09:47

Αμερικανοκινούμενος...

Ορθώς έπαθε ότι έπαθε..
ΑΡΧΙΣΕ Η ΚΑΘΑΡΣΗ...

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 20 Αύγ 2020, 09:54

Πρόκειται για κάποιον που συναγωνίζεται σε σοβαρότητα και συνέπεια τον Ζιρινόφσκι και ο Nero τρέμει για να μην πάθει τίποτε η υγεία του...
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15051
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 20 Αύγ 2020, 10:17

Maspoli έγραψε:
20 Αύγ 2020, 09:54
Πρόκειται για κάποιον που συναγωνίζεται σε σοβαρότητα και συνέπεια τον Ζιρινόφσκι και ο Nero τρέμει για να μην πάθει τίποτε η υγεία του...
:smt005:
Τσαγάκι σε όλους τους ασοβαρους λοιπόν. Δεν ξέρω αν στηρίζω, αλλά είναι ομολογουμένως πρόταση με ενδιαφέρουσες προεκτάσεις
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 20 Αύγ 2020, 10:23

Σενέκας έγραψε:
20 Αύγ 2020, 10:17
Maspoli έγραψε:
20 Αύγ 2020, 09:54
Πρόκειται για κάποιον που συναγωνίζεται σε σοβαρότητα και συνέπεια τον Ζιρινόφσκι και ο Nero τρέμει για να μην πάθει τίποτε η υγεία του...
:smt005:
Τσαγάκι σε όλους τους ασοβαρους λοιπόν. Δεν ξέρω αν στηρίζω, αλλά είναι ομολογουμένως πρόταση με ενδιαφέρουσες προεκτάσεις
To σχόλιο αφορούσε τη σοβαρότητα του ανδρός για του οποίου την υγεία τόσο ανησυχείς και όχι το τσαγάκι για το οποίο φαντάζομαι δεν έχεις ούτε αποδείξεις αλλά ούτε και σε κόβω έτοιμο να υιοθετείς όποια καταγγελία μπορεί να κάνει κάποιος ανάλογης σοβαρότητος με το Ζιρινόφσκι.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15051
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 20 Αύγ 2020, 10:29

Maspoli έγραψε:
20 Αύγ 2020, 10:23
Σενέκας έγραψε:
20 Αύγ 2020, 10:17
Maspoli έγραψε:
20 Αύγ 2020, 09:54
Πρόκειται για κάποιον που συναγωνίζεται σε σοβαρότητα και συνέπεια τον Ζιρινόφσκι και ο Nero τρέμει για να μην πάθει τίποτε η υγεία του...
:smt005:
Τσαγάκι σε όλους τους ασοβαρους λοιπόν. Δεν ξέρω αν στηρίζω, αλλά είναι ομολογουμένως πρόταση με ενδιαφέρουσες προεκτάσεις
To σχόλιο αφορούσε τη σοβαρότητα του ανδρός για του οποίου την υγεία τόσο ανησυχείς και όχι το τσαγάκι για το οποίο φαντάζομαι δεν έχεις ούτε αποδείξεις αλλά ούτε και σε κόβω έτοιμο να υιοθετείς όποια καταγγελία μπορεί να κάνει κάποιος ανάλογης σοβαρότητος με το Ζιρινόφσκι.
Κοίταξε, όταν το θέμα είναι αν οι αρκούδες χέζουν στο δάσος, θα συμφωνήσω ότι δεν είναι και 100% σίγουρο ότι ο Γουίνι το αρκουδάκι έχεσε συγκεκριμένα στο δάσος την προηγούμενη Τρίτη, αλλά αν μου έλεγες ότι το έκανε, θα ήμουν διατεθειμένος να πιστέψω, ακόμα και αν δεν είχες φωτογραφίες...ξέρεις, με το δεδομένο και μόνο ότι αρκούδες κατα κοινή ομολογία συνήθως χέζουν στο δάσος, και ο Γουίνι τυχαίνει να είναι αρκούδα...καταλαβαίνεις νομίζω
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16327
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 20 Αύγ 2020, 10:41

Σενέκας έγραψε:
20 Αύγ 2020, 10:29
Maspoli έγραψε:
20 Αύγ 2020, 10:23
Σενέκας έγραψε:
20 Αύγ 2020, 10:17


Τσαγάκι σε όλους τους ασοβαρους λοιπόν. Δεν ξέρω αν στηρίζω, αλλά είναι ομολογουμένως πρόταση με ενδιαφέρουσες προεκτάσεις
To σχόλιο αφορούσε τη σοβαρότητα του ανδρός για του οποίου την υγεία τόσο ανησυχείς και όχι το τσαγάκι για το οποίο φαντάζομαι δεν έχεις ούτε αποδείξεις αλλά ούτε και σε κόβω έτοιμο να υιοθετείς όποια καταγγελία μπορεί να κάνει κάποιος ανάλογης σοβαρότητος με το Ζιρινόφσκι.
Κοίταξε, όταν το θέμα είναι αν οι αρκούδες χέζουν στο δάσος, θα συμφωνήσω ότι δεν είναι και 100% σίγουρο ότι ο Γουίνι το αρκουδάκι έχεσε συγκεκριμένα στο δάσος την προηγούμενη Τρίτη, αλλά αν μου έλεγες ότι το έκανε, θα ήμουν διατεθειμένος να πιστέψω, ακόμα και αν δεν είχες φωτογραφίες...ξέρεις, με το δεδομένο και μόνο ότι αρκούδες κατα κοινή ομολογία συνήθως χέζουν στο δάσος, και ο Γουίνι τυχαίνει να είναι αρκούδα...καταλαβαίνεις νομίζω
:smt005::smt005::smt005:

υγ: εγώ παντως τον καταλαβαίνω τον κακομοιρη, μετα το σουσι δε παει να πιεις καφε. ενα green matcha tea είναι ό,τι πρέπει
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15125
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 20 Αύγ 2020, 10:46

ενα τσαγάκι για τον σουλτάνο?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34879
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 20 Αύγ 2020, 10:48


Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 20 Αύγ 2020, 10:53

Yochanan έγραψε:
20 Αύγ 2020, 10:41
Σενέκας έγραψε:
20 Αύγ 2020, 10:29
Maspoli έγραψε:
20 Αύγ 2020, 10:23

To σχόλιο αφορούσε τη σοβαρότητα του ανδρός για του οποίου την υγεία τόσο ανησυχείς και όχι το τσαγάκι για το οποίο φαντάζομαι δεν έχεις ούτε αποδείξεις αλλά ούτε και σε κόβω έτοιμο να υιοθετείς όποια καταγγελία μπορεί να κάνει κάποιος ανάλογης σοβαρότητος με το Ζιρινόφσκι.
Κοίταξε, όταν το θέμα είναι αν οι αρκούδες χέζουν στο δάσος, θα συμφωνήσω ότι δεν είναι και 100% σίγουρο ότι ο Γουίνι το αρκουδάκι έχεσε συγκεκριμένα στο δάσος την προηγούμενη Τρίτη, αλλά αν μου έλεγες ότι το έκανε, θα ήμουν διατεθειμένος να πιστέψω, ακόμα και αν δεν είχες φωτογραφίες...ξέρεις, με το δεδομένο και μόνο ότι αρκούδες κατα κοινή ομολογία συνήθως χέζουν στο δάσος, και ο Γουίνι τυχαίνει να είναι αρκούδα...καταλαβαίνεις νομίζω
:smt005::smt005::smt005:

υγ: εγώ παντως τον καταλαβαίνω τον κακομοιρη, μετα το σουσι δε παει να πιεις καφε. ενα green matcha tea είναι ό,τι πρέπει
Εγώ καταλαβαίνω ότι ο Αλεξέι το παθαίνει κάθε χρόνο, κάθε καλοκαίρι συγκεκριμένα



Κάτι για αρκούδες, δάση και χεσίματα λέγαμε ε;

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 20 Αύγ 2020, 10:59

29 July 2019
https://abcnews.go.com/International/do ... d=64630471
A personal doctor for Russia’s most prominent opposition activist, Alexey Navalny, insists he was deliberately poisoned with a “chemical agent” after he was hospitalized with a sudden skin illness he contracted while in a Moscow jail.
https://abcnews.go.com/International/do ... d=64630471
Μαζεύτηκαν κάτι κουράδες σε εκείνο το δάσος. Ας πάει ο Yochanan να τις μαζέψει

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 20 Αύγ 2020, 11:31

Ξαφνικά έπεσε το ενδιαφέρον για το νήμα. Κρίμα. Ας προσευχηθούμε να γλυτώσει ο Αλεξέι. Ξανά...

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 20 Αύγ 2020, 11:36

Ο καγκεμπίτης έχει μακριά προϊστορία. Τον άλλο τον είχε στείλει δηλητηριασμένο από πολώνιο ,μπρρρ :-?

Jolly Roger
Δημοσιεύσεις: 8524
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2018, 00:21
Phorum.gr user: Jolly Roger

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jolly Roger » 20 Αύγ 2020, 11:42

γιατί το όλο σκηνικό αλλά και ο ίδιος ο τύπος μου φέρνουν κάτι από τον πολυαγαπημένο μας κύριο Στέφανο;

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17567
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Είσαι ρώσος; Πίνεις ακόμα τσάι; ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 20 Αύγ 2020, 11:45

Jolly Roger έγραψε:
20 Αύγ 2020, 11:42
γιατί το όλο σκηνικό αλλά και ο ίδιος ο τύπος μου φέρνουν κάτι από τον πολυαγαπημένο μας κύριο Στέφανο;
Συγγνώμη αλλά ο κύριος Στέφανος είναι σαφώς πιο συνεπής από τον κύριο Αλεξέι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών