3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 28 Οκτ 2020, 22:37

Stalker έγραψε:
28 Οκτ 2020, 22:30
Gewponos90 έγραψε:
28 Οκτ 2020, 18:46
Καμία στροφή δεν έκανα γιατί πολύ απλά δεν είμαι με κανένα από τα 2 κόμματα. Έχω ξαναπεί ότι θεωρώ όλη αυτή την αντιπαράθεση ανούσια γιατί κατά την γνώμη μου δεν έχει να κάνει με τα πρόσωπα. Μια χαρά θυμάμαι να γίνονται επεμβάσεις και εξοργιστικοι πόλεμοι και με Δημοκρατικούς και με Ρεπουμπλικάνους. Κάποιοι διαφωνούν αλλά αυτή είναι η άποψη μου. Οπότε στροφή δεν κάνω. Επιμένω ότι δεν μου καίγεται καρφί ποιος θα βγει. Αν είναι να έρθει ο Γ Παγκόσμιος θα έρθει και θα είναι ανεξαρτήτως προσώπου.

Εγώ απλά είπα ότι στην αρχή γελαγα με τους συντηρητικούς, χρυσαυγιτες που έβλεπαν στην εκλογή Τραμπ ευκαιρίες για την Ελλάδα, τα εθνικά κράτη κτλ κτλ. Ε αυτό δεν θα με εμποδίσει να γελάσω με αυτούς που λένε ότι άμα βγει ο Μπάιντεν θα ζούμε όλοι μονιασμένοι και θα υπάρχει δικαιοσυνη
Περίεργη στάση.

Μπαίνεις και σε νήματα στα αθλητικά να γράψεις σε αυτούς που ξεκατινιάζονται ότι δεν είσαι με καμιά από τις δύο ομάδες;
Όχι. Στο ποδόσφαιρο έχω συμπαθειες και αντιπάθειες. Αυτό δεν σημαίνει ότι αλλάζει την ποιότητα ζωής μου αν κερδίσουν οι αγαπημένες μου η χάσουν.


Χαίρομαι πάντως για το παράδειγμα που έφερες. Πολύ εύστοχο. Νομίζω ότι ναι ο μέσος πχορουμιτης που δεν έχει επενδύσεις στις ΗΠΑ η δεν μένει εκεί και ξεμαλλιαζεται στο πχορουμ για τις αμερικανικές εκλογές θυμίζει λίγο ποδοσφαιρική αντιπαράθεση. Είμαι δεξιός και εθνικιστής και είμαι με τον Τραμπ η δεν είναι και είμαι με τον Μπαιντεν
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34808
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 28 Οκτ 2020, 23:01


Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 28 Οκτ 2020, 23:04

Όσο τον κατηγορούν οι γλοιώδεις γυμνοσάλιαγκες παγκοσμίως, όπως εδώ ο παπαχελάς, τόσο πιο γλυκιά θα είναι η νίκη.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8749
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 28 Οκτ 2020, 23:08

Awesomatic έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:04
Όσο τον κατηγορούν οι γλοιώδεις γυμνοσάλιαγκες παγκοσμίως, όπως εδώ ο παπαχελάς, τόσο πιο γλυκιά θα είναι η νίκη.
Ποια νίκη; :smt005:

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8749
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 28 Οκτ 2020, 23:09

Gewponos90 έγραψε:
28 Οκτ 2020, 22:37
Stalker έγραψε:
28 Οκτ 2020, 22:30
Gewponos90 έγραψε:
28 Οκτ 2020, 18:46
Καμία στροφή δεν έκανα γιατί πολύ απλά δεν είμαι με κανένα από τα 2 κόμματα. Έχω ξαναπεί ότι θεωρώ όλη αυτή την αντιπαράθεση ανούσια γιατί κατά την γνώμη μου δεν έχει να κάνει με τα πρόσωπα. Μια χαρά θυμάμαι να γίνονται επεμβάσεις και εξοργιστικοι πόλεμοι και με Δημοκρατικούς και με Ρεπουμπλικάνους. Κάποιοι διαφωνούν αλλά αυτή είναι η άποψη μου. Οπότε στροφή δεν κάνω. Επιμένω ότι δεν μου καίγεται καρφί ποιος θα βγει. Αν είναι να έρθει ο Γ Παγκόσμιος θα έρθει και θα είναι ανεξαρτήτως προσώπου.

Εγώ απλά είπα ότι στην αρχή γελαγα με τους συντηρητικούς, χρυσαυγιτες που έβλεπαν στην εκλογή Τραμπ ευκαιρίες για την Ελλάδα, τα εθνικά κράτη κτλ κτλ. Ε αυτό δεν θα με εμποδίσει να γελάσω με αυτούς που λένε ότι άμα βγει ο Μπάιντεν θα ζούμε όλοι μονιασμένοι και θα υπάρχει δικαιοσυνη
Περίεργη στάση.

Μπαίνεις και σε νήματα στα αθλητικά να γράψεις σε αυτούς που ξεκατινιάζονται ότι δεν είσαι με καμιά από τις δύο ομάδες;
Όχι. Στο ποδόσφαιρο έχω συμπαθειες και αντιπάθειες. Αυτό δεν σημαίνει ότι αλλάζει την ποιότητα ζωής μου αν κερδίσουν οι αγαπημένες μου η χάσουν.


Χαίρομαι πάντως για το παράδειγμα που έφερες. Πολύ εύστοχο. Νομίζω ότι ναι ο μέσος πχορουμιτης που δεν έχει επενδύσεις στις ΗΠΑ η δεν μένει εκεί και ξεμαλλιαζεται στο πχορουμ για τις αμερικανικές εκλογές θυμίζει λίγο ποδοσφαιρική αντιπαράθεση. Είμαι δεξιός και εθνικιστής και είμαι με τον Τραμπ η δεν είναι και είμαι με τον Μπαιντεν
Η εκλογή προέδρου στις ΗΠΑ προφανώς και έχει αντίκτυπο και εκτός ΗΠΑ

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22554
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 28 Οκτ 2020, 23:11

Λένε μόνοι τους οτι θα γίνουν βέλγιο, θα είναι ένα 4μηνο χωρίς κυβέρνηση μέχρι να μετρηθούν τα αποτελέσματα απο το ταχυδρομείο κλπ, χάος θα γίνει, ό,τι και να γίνει.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 28 Οκτ 2020, 23:11

Gewponos90 έγραψε:
28 Οκτ 2020, 22:37
Όχι. Στο ποδόσφαιρο έχω συμπαθειες και αντιπάθειες. Αυτό δεν σημαίνει ότι αλλάζει την ποιότητα ζωής μου αν κερδίσουν οι αγαπημένες μου η χάσουν.


Χαίρομαι πάντως για το παράδειγμα που έφερες. Πολύ εύστοχο. Νομίζω ότι ναι ο μέσος πχορουμιτης που δεν έχει επενδύσεις στις ΗΠΑ η δεν μένει εκεί και ξεμαλλιαζεται στο πχορουμ για τις αμερικανικές εκλογές θυμίζει λίγο ποδοσφαιρική αντιπαράθεση. Είμαι δεξιός και εθνικιστής και είμαι με τον Τραμπ η δεν είναι και είμαι με τον Μπαιντεν
Αν ο Τραμπ έχει απήχηση σε δεξιούς εθνικιστές αυτό λες να συμβαίνει από εκτίμηση στην ανεμοδαρμένη κόμη και το ψεύτικο μαύρισμα, ή επειδή αυτά που πρεσβεύει είναι συμβατά με αυτά που πρεσβεύουν και οι ίδιοι;

Γιατί αν ισχύει το δεύτερο τότε για τους μη εθνικιστές δεξιούς η αντιπαράθεση με τον τραμπισμό απλά σημαίνει με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια.

Και τούμπαλιν φυσικά.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15041
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 28 Οκτ 2020, 23:14

enaon έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:11
Λένε μόνοι τους οτι θα γίνουν βέλγιο, θα είναι ένα 4μηνο χωρίς κυβέρνηση μέχρι να μετρηθούν τα αποτελέσματα
Το στρατόπεδο του προέδρου προσπαθεί να το αποφύγει αυτό βέβαια. Ζητάνε να μην μετρηθεί καμιά ψήφος που δεν μετρήθηκε μέχρι την 3η Νοεμβρίου. Υπάρχουν και σχετικές δικαστικές αποφάσεις.

χωρίς κυβέρνηση δε θα μείνουν ούτως η άλλως. Το τι γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις είναι χαρτογραφημένο συνταγματικά.
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 28 Οκτ 2020, 23:15

Philip Mortimer έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:09
Gewponos90 έγραψε:
28 Οκτ 2020, 22:37
Stalker έγραψε:
28 Οκτ 2020, 22:30


Περίεργη στάση.

Μπαίνεις και σε νήματα στα αθλητικά να γράψεις σε αυτούς που ξεκατινιάζονται ότι δεν είσαι με καμιά από τις δύο ομάδες;
Όχι. Στο ποδόσφαιρο έχω συμπαθειες και αντιπάθειες. Αυτό δεν σημαίνει ότι αλλάζει την ποιότητα ζωής μου αν κερδίσουν οι αγαπημένες μου η χάσουν.


Χαίρομαι πάντως για το παράδειγμα που έφερες. Πολύ εύστοχο. Νομίζω ότι ναι ο μέσος πχορουμιτης που δεν έχει επενδύσεις στις ΗΠΑ η δεν μένει εκεί και ξεμαλλιαζεται στο πχορουμ για τις αμερικανικές εκλογές θυμίζει λίγο ποδοσφαιρική αντιπαράθεση. Είμαι δεξιός και εθνικιστής και είμαι με τον Τραμπ η δεν είναι και είμαι με τον Μπαιντεν
Η εκλογή προέδρου στις ΗΠΑ προφανώς και έχει αντίκτυπο και εκτός ΗΠΑ
Άσε με να μαντέψω. Για την παγκόσμια ειρήνη ας πούμε. Γιατί όταν είχαν Δημοκρατικό πρόεδρο δεν καιγόταν η περιοχή μας
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Awesomatic
Δημοσιεύσεις: 6511
Εγγραφή: 16 Μάιος 2018, 00:11
Phorum.gr user: Awesomatic

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Awesomatic » 28 Οκτ 2020, 23:18

Philip Mortimer έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:08
Awesomatic έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:04
Όσο τον κατηγορούν οι γλοιώδεις γυμνοσάλιαγκες παγκοσμίως, όπως εδώ ο παπαχελάς, τόσο πιο γλυκιά θα είναι η νίκη.
Ποια νίκη; :smt005:
Ο Πρόεδρος θα βγει άνετα. Ήδη πέφτει κλάμα σε όσους δημοκρατικούς έχουν καταλάβει τι έρχεται βλέποντας τι γίνεται με το early voting στις κρίσιμες πολιτείες. :smt023
Σενέκας έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:14
Το στρατόπεδο του προέδρου προσπαθεί να το αποφύγει αυτό βέβαια. Ζητάνε να μην μετρηθεί καμιά ψήφος που δεν μετρήθηκε μέχρι την 3η Νοεμβρίου. Υπάρχουν και σχετικές δικαστικές αποφάσεις.
Τελείωσε, το ανώτατο δικαστήριο αποφάσισε ότι καμία ψήφος μετά την ημέρα των εκλογών δεν θα μετρήσει.
"Taxation is theft, purely and simply even though it is theft on a grand and colossal scale which no acknowledged criminals could hope to match. It is a compulsory seizure of the property of the State’s inhabitants, or subjects."

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8749
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 28 Οκτ 2020, 23:20

Gewponos90 έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:15
Philip Mortimer έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:09
Gewponos90 έγραψε:
28 Οκτ 2020, 22:37


Όχι. Στο ποδόσφαιρο έχω συμπαθειες και αντιπάθειες. Αυτό δεν σημαίνει ότι αλλάζει την ποιότητα ζωής μου αν κερδίσουν οι αγαπημένες μου η χάσουν.


Χαίρομαι πάντως για το παράδειγμα που έφερες. Πολύ εύστοχο. Νομίζω ότι ναι ο μέσος πχορουμιτης που δεν έχει επενδύσεις στις ΗΠΑ η δεν μένει εκεί και ξεμαλλιαζεται στο πχορουμ για τις αμερικανικές εκλογές θυμίζει λίγο ποδοσφαιρική αντιπαράθεση. Είμαι δεξιός και εθνικιστής και είμαι με τον Τραμπ η δεν είναι και είμαι με τον Μπαιντεν
Η εκλογή προέδρου στις ΗΠΑ προφανώς και έχει αντίκτυπο και εκτός ΗΠΑ
Άσε με να μαντέψω. Για την παγκόσμια ειρήνη ας πούμε. Γιατί όταν είχαν Δημοκρατικό πρόεδρο δεν καιγόταν η περιοχή μας
Για να έχουν οι ΗΠΑ που είναι παγκόσμια δύναμη και επηρεάζουν διεθνώς έναν σοβαρό πρόεδρο που να συμμετέχει στους διεθνείς θεσμούς, να μην είναι απομονωτιστης, να αναγνωρίζει τα διεθνή προβλήματα και την ανάγκη για διεθνή συνεργασία και παρεμβάσεις, να μην είναι ανισόρροπος συνωμοσιολογος και ακροδεξιός ρατσιστής.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22554
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 28 Οκτ 2020, 23:21

Awesomatic έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:18
Σενέκας έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:14
Το στρατόπεδο του προέδρου προσπαθεί να το αποφύγει αυτό βέβαια. Ζητάνε να μην μετρηθεί καμιά ψήφος που δεν μετρήθηκε μέχρι την 3η Νοεμβρίου. Υπάρχουν και σχετικές δικαστικές αποφάσεις.
Τελείωσε, το ανώτατο δικαστήριο αποφάσισε ότι καμία ψήφος μετά την ημέρα των εκλογών δεν θα μετρήσει.
σίγουρα; Κατάλαβα οτι αρκεί να έχουν σφραγίδα πρίν την ημέρα των εκλογών, αρα ένα τετράμηνο.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15041
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 28 Οκτ 2020, 23:22

Awesomatic έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:18
Σενέκας έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:14
Το στρατόπεδο του προέδρου προσπαθεί να το αποφύγει αυτό βέβαια. Ζητάνε να μην μετρηθεί καμιά ψήφος που δεν μετρήθηκε μέχρι την 3η Νοεμβρίου. Υπάρχουν και σχετικές δικαστικές αποφάσεις.
Τελείωσε, το ανώτατο δικαστήριο αποφάσισε ότι καμία ψήφος μετά την ημέρα των εκλογών δεν θα μετρήσει.
Όχι ακριβώς. Η απόφαση είναι για τις επιστολικές που φτάνουν με καθυστέρηση. Αυτό θέλουν να το επεκτείνουν και σε όσες έφτασαν στην ώρα τους και δεν έχουν προλάβει να μετρηθούν
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8749
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 28 Οκτ 2020, 23:22

Awesomatic έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:18
Philip Mortimer έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:08
Awesomatic έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:04


Όσο τον κατηγορούν οι γλοιώδεις γυμνοσάλιαγκες παγκοσμίως, όπως εδώ ο παπαχελάς, τόσο πιο γλυκιά θα είναι η νίκη.
Ποια νίκη; :smt005:
Ο Πρόεδρος θα βγει άνετα. Ήδη πέφτει κλάμα σε όσους δημοκρατικούς έχουν καταλάβει τι έρχεται βλέποντας τι γίνεται με το early voting στις κρίσιμες πολιτείες. :smt023
Σενέκας έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:14
Το στρατόπεδο του προέδρου προσπαθεί να το αποφύγει αυτό βέβαια. Ζητάνε να μην μετρηθεί καμιά ψήφος που δεν μετρήθηκε μέχρι την 3η Νοεμβρίου. Υπάρχουν και σχετικές δικαστικές αποφάσεις.
Τελείωσε, το ανώτατο δικαστήριο αποφάσισε ότι καμία ψήφος μετά την ημέρα των εκλογών δεν θα μετρήσει.
Είναι αστείο που είστε τόσο delusional. Έχει και κοινωνικό ενδιαφερον... Κρατάω αυτά τα ποστ για τις εκλογές...

Ο Τραμπ δηλαδή είναι τόσο αισιόδοξος για την κρίση του από τους πολιτες που προσπαθεί να εμποδίσει την καταμέτρηση επιπλέον ψήφων...

Άβαταρ μέλους
Πάρταλος
Δημοσιεύσεις: 3387
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2018, 06:13

Re: 3 Νοέμβρη- φιλελεύθερο world order ή χάος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρταλος » 28 Οκτ 2020, 23:27

Philip Mortimer έγραψε:
28 Οκτ 2020, 23:20

Για να έχουν οι ΗΠΑ που είναι παγκόσμια δύναμη και επηρεάζουν διεθνώς έναν σοβαρό πρόεδρο που να συμμετέχει στους διεθνείς θεσμούς, να μην είναι απομονωτιστης, να αναγνωρίζει τα διεθνή προβλήματα και την ανάγκη για διεθνή συνεργασία και παρεμβάσεις, να μην είναι ανισόρροπος συνωμοσιολογος και ακροδεξιός ρατσιστής.
Θέλετε πατερούλη πάνω από το κεφάλι σας για να κοιμάστε ήσυχοι.
- Άμμες ποκ΄ ήμες άλκιμοι νεανίαι.
- Άμμες δε γ΄ ειμέν, αι δε λης πείραν λάβε.
- Άμμες δε γ΄ εσσόμεθα πολλώ κάρρονες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών