Ο Τραμπ τα διαλύει όλα.

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18916
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ο Τραμπ τα διαλύει όλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 18 Νοέμ 2020, 20:36

Niki έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 18:52
enaon έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 18:46
Papa John έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 18:45
Είαμι πεπεισμένος ότι η Niki είναι ο σεξο-Λένιν .
εγώ νομιζω ειναι ο γουντεντ με τον νέρο, μισές προτάσεις ο ένας μισές ο άλλος.
Τον σεξο-λένιν μου το έχετε πει και παλαιότερα αλλά το είχα καταλάβει λάθος σεξο-ελένη.

Μου είχατε πει και ότι είμαι μια dont-speak και ακόμα ένα ψευδώνυμο σήμερα μου δίνεται ακόμα άλλα δύο.
Το ενδεχόμενο να είμαι η Νίκη μία και μοναδική δεν σας περνάει καθόλου από το μυαλό;
:D

Μα είναι αγαπημένο σπορ του phorum η ψευδωνυμοδοσία, δεν το έχεις παρατηρήσει;

Εγώ πάντως δεν αναγνωρίζω καμία άλλη περσόνα πίσω από τα γραφόμενά σου και ειδικά αυτό με τον σεξο-λένιν είναι πιο αστείο και από το Πίθηκας = Δημοκρατικός.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Ο Τραμπ τα διαλύει όλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 18 Νοέμ 2020, 22:19

Niki έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 17:31
Ο Τραμπ έδωσε εντολή να αποσυρθούν όλα τα στρατεύματα του νατο από το αφγανιστάν και το Ιρακ.
Ο Γραμματέας του νάτο έχει αντίθετη γνώμη αλλά ο Τραμπ τον γράφει το πεντάγωνο έχει αντίθετη άποψη αλλά τους γράφει και αυτούς.
...
Ναι, τι δουλειά έχουν εκεί τα αμερικάνικα στρατεύματα;
Ο Μπιν Λάντεν και ο Σαντάμ Χουσείν πέθαναν, γιατί να παραμείνουν;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16757
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Ο Τραμπ τα διαλύει όλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 18 Νοέμ 2020, 22:20

Πάρταλος έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 17:39
Μη φοβάσαι Νίκη, τεχνικό είναι το θέμα. Τελείωσαν οι παπαρούνες και θα κάνουν την απαραίτητη αγρανάπαυση. Θα τους ξαναγυρίσει ο Τζο για επανασπορά.
:goodpost:


Niki έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 17:40
ο Στολτενμπεργκ λέει ότι αυτό θα προκαλέσει αναβίωση του ισλαμικού κράτους με τους χιλιάδες ταλιμπάν να εξαπλώνονται στην Ευρώπη
Να τους διώξουμε και εμείς από εδώ λοιπόν. Τώρα δεν θα έχουν δικαιολογία, οι πόλεμοι τελείωσαν και επίσημα.


Niki έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 18:24
Η Αμερική έκανε μία συγκεκριμένη πολιτική με εμάς όλους συμμάχους.
Αυτή η πολιτική οδήγησε κόσμο σε προσφυγιά κόσμο σε αντάρτικο.
Η Αμερική τώρα κλείνετε στα σύνορα της και μαζεύει τους στρατιώτες της.
Όλοι η δυσαρέσκεια θα εκτονωθεί στους συμμάχους της.

Με ότι σημαίνει αυτό.
Φυσικά οι σύμμαχοι της Αμερικής πιάστηκαν απροετοίμαστοι δεν έχουν ένα ενιαίο στρατό γιατί το απαγόρευσε η Αμερική.
Άρα για ένα μεταβατικό στάδιο θα πληρώσουμε με αίμα τις επιλογές Τραμπ ή με χρήμα.
Και οι σύμμαχοί της τι είναι, γίδια; Να κάνουν ό,τι κάνει η Αμερική: να κλείσουν και αυτοί τα σύνορά τους.
Νομίζω πως την έχεις ακούσει λίγο.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21305
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ο Τραμπ τα διαλύει όλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 18 Νοέμ 2020, 22:30

Αρίστος έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 17:37
Με Τραμπ δεν θα πληρωνουν οι Αμερικανοι φορολογουμενοι με το μισθο τους και οι Αμερικανοι στρατιωτες με το αιμα τους, τα κερδη των πολεμικων βιομηχανιων απο πολεμους σε μακρινες ηπειρους.

.
γι'αυτό το σύστημα πολέμησε τόσο λυσσαλέα τον Τραμπ
επειδή πήγε ενάντια στα μεγάλα συμφέροντα που διαφεντεύουν όχι μόνο τις ΗΠΑ αλλά ολόκληρο το πλανήτη
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο Τραμπ τα διαλύει όλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 19 Νοέμ 2020, 03:22

Niki έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 17:40
ο Στολτενμπεργκ λέει ότι αυτό θα προκαλέσει αναβίωση του ισλαμικού κράτους με τους χιλιάδες ταλιμπάν να εξαπλώνονται στην Ευρώπη ο Τραμπ λέει τα παιδιά μας να γυρίσουν σπίτι να κάνουν Χριστούγεννα με τους δικούς τους.
Αρκετά δώσαμε στους συμμάχους.
Από την μια δεν ήθελε να έχουμε ευρωστρατό από την άλλη δεν σέβεται την συμμαχία για κοινή απόφαση ,αυτός αποφασίζει και αυτός διατάζει από την άλλη αφήνει ακόμα μια φορά την Ευρώπη ξεκρέμαστη.
Αισχρός λαϊκιστής.
Αυτός έχει απαγορεύσει την είσοδο στους μουσουλμάνους από αυτές τις χώρες δεν έχουν τρόπο να πάνε εκεί οι ισλαμιστές έτσι δεν τον νοιάζει.
Εκδικείται την Ευρώπη.
Οι Ταλιμπάν του Αφγανιστάν έχουν σύγκρουση με το Ισλαμικό Κράτος (το οποίο στην περιοχή του Αφγανιστάν στεελχώνεται κυρίως απο Πακιστανούς που δεν έχουν σχέση με το Αφγανιστάν, αλλά ήταν εβτεράνοι εθελοντές των Ταλιμπάν). Κάνουν συνομιλίες με κυβέρνηση και Αμερικάνους για ειρηνευτική συμφωνία. Ο Τραμπ την προώθησε αρκετά. Ένας απο τους όρους για ειρήνη που έθεσαν στο Αφγανιστάν, είναι η αποχώρηση των Αμερικάνων.

Η αποχώρησή του ΝΑΤΟ απο το Αφγανιστάν, όχι μόνο δεν θα προκαλέσει αυτό που λέει ο Στόλντεμπεργκ, αλλά θα επιτύχει το αντίθετο. Το ανάποδο όμως, μπορεί να προκαλέσει πράγματι αυτό.

Καμμιά Ευρώπη δεν εκδικείται. Η Ευρώπη αυτοκαταστρέφεται απο μόνη της. Και μόνο η στήριξη στο Μπάιντεν, αυτό δείχνει.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28683
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ο Τραμπ τα διαλύει όλα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 19 Νοέμ 2020, 03:23

Juno έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 22:19
Niki έγραψε:
18 Νοέμ 2020, 17:31
Ο Τραμπ έδωσε εντολή να αποσυρθούν όλα τα στρατεύματα του νατο από το αφγανιστάν και το Ιρακ.
Ο Γραμματέας του νάτο έχει αντίθετη γνώμη αλλά ο Τραμπ τον γράφει το πεντάγωνο έχει αντίθετη άποψη αλλά τους γράφει και αυτούς.
...
Ναι, τι δουλειά έχουν εκεί τα αμερικάνικα στρατεύματα;
Ο Μπιν Λάντεν και ο Σαντάμ Χουσείν πέθαναν, γιατί να παραμείνουν;
Γιατί ο Κούλης στηρίζει Μπάιντεν. :)

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών