Πως αντιστέκεστε στη νεοταξική κορονοδικτατορία;

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Δημοκρατικός
Δημοσιεύσεις: 9194
Εγγραφή: 20 Μάιος 2020, 20:49

Re: Πως αντιστέκεστε στη νεοταξική κορονοδικτατορία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκρατικός » 27 Νοέμ 2020, 22:46

Green Dragon έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 22:44
Δημοκρατικός έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 22:41
Green Dragon έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 22:36
Υπάρχει η πραγματική νέα τάξη - παγκοσμιοποίηση, ανοιχτά σύνορα, ασύδοτο εμπόριο, επίθεση στις παραδόσεις, ομοφυλοφιλοπροπαγάνδα, κατάργηση εθνών, μείξη φυλών, δικαιωματισμός.

Υπάρχει και η φανταστική - τσιπάκι Μπιλ Γκέϊτς, επιθέσεις του Σόρος σε διάφορες οικονομίες με άπειρα κεφάλαια, Εβραίοι, 5G, φθορίωση νερού, ομάδα Έψιλον ( :smt005: ), κακόβουλα εμβόλια, δεν υπάρχει κορωνοϊός, κλπ.
Ένα και το αυτό.
Τι ένα και το αυτό βρε τρολάρχη, η παγκοσμιοποίηση είναι ομολογημένη από ένα σωρό πολιτικούς πρώτης γραμμής, μέχρι και ο Μπους την μελετούσε κάθε λίγο. Όπως και όλα τα υπόλοιπα που έβαλα στην πρώτη κατηγορία.
Δεν σας επιτρέπω.
Ο χρήστης που κονιορτοποίησε τον τραμπισμό, προασπίζει την υγειονομική ευμάρεια της Ελλάδος, αποκαθιστά την ιστορική αλήθεια και διώκει τις πολεοδομικές αυθαιρεσίες.

https://twitter.com/JoeBiden
https://twitter.com/KamalaHarris

opsimasmenos
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 19 Αύγ 2018, 23:48

Re: Πως αντιστέκεστε στη νεοταξική κορονοδικτατορία;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από opsimasmenos » 27 Νοέμ 2020, 23:46

πατησιωτης έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 22:31
Papa John έγραψε:
27 Νοέμ 2020, 22:18
Για τον λόγο αυτό επίσης έχω αποδεχτεί ότι η μόνη Αλήθεια είναι ο Ιησούς Χριστός,οπότε η "αντίστασή" μου έχει και πνευματικό χαρακτήρα.Όχι ότι είμαι κανένας ενεργός Χριστιανός,κάθε άλλο,όμως,γνωρίζω πως εκεί είναι η Λύση και δεν υπάρχει λόγος να ασπαστώ ο,τιδήποτε άλλο μου πασσάρουν σαν νέα αλήθεια.Αν φτάσει η στιγμή να πρέπει να "ομολογήσω" κιόλας,τότε εκεί θα φανεί αν τα πιστεύω πραγματικά αυτά ή όχι.
Εάν βγει η Ιερά Σύνοδος και σου πεί ότι είναι αμαρτία να μην κάνεις το εμβόλιο διότι ο χριστιανός έχει καθήκον να φροντίζει τη ζωή του - η αυτοκτονία είναι αμάρτημα - τι θα κάνεις;
Γενικώς η στάση κάποιων πιστών σήμερα μοιάζει ιεχωβάδικη και έξω από τις παραδόσεις της εκκλησίας που πάντα αποδεχόταν τα πορίσματα της ιατρικής.Ούτε με τις μεταγγίσεις είχε ποτέ πρόβλημα ούτε με τις μεταμοσχεύσεις.Κάποτε μάλιστα όλη η σύνοδος συμβολικά έγινε δωρητές σώματος για να πείσει τους χριστιανούς να το κάνουν.
Με βάση λοιπόν το παρελθόν σου λέω ότι είναι πολύ πιθανόν να ακούσεις από τον εξομολόγο σου πήγαινε να εμβολιασθείς για να κοινωνήσεις. :D
Ο χρόνος είναι άπειρος. Η βιασύνη είναι του εξαποδιτη. Βούτα μια ντουζίνα εθελοντές μαζί με τον εξομολογο και εμβολίασε τους και ριχτους σε μεθ και περίμενε πέντε ημέρες για τα αποτελέσματα. Τόσο απλό, αλλά δεν το κάνουν.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών