fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17019
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 17 Ιαν 2021, 18:34

Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:27
Juno έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:24
Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:22
Είπα, οι πολιτικοί σου πρόγονοι, όχι οι βιολογικοί. Ο παππούς σου είναι άξιος συγχαρητηρίων, εσύ είσαι φασίστας. Επίσης την εποχή του Γράμμου δεν ήμουν παρών στα γεγονότα, γεννήθηκα το 1971. Οπότε, ψάξε να βρεις κανέναν αιωνόβιο να του πεις ότι τον ήπιε, μπάρμπα.
Τον ήπιαν οι πολιτικοί σου πρόγονοι, ενδεχομένως και βιολογικοί δεν γνωρίζω λεπτομέρειες. :102:
Οι δικοί μου (πολιτικοί και βιολογικοί) νίκησαν και το '45 και το '49. :c020:
Πάντως οι ιδέες σου είναι ναζιστικές, θείο. Οι δικοί μου πολιτικοί πρόγονοι μπήκαν στο Βερολίνο το 1945, ενώ οι βιολογικοί όντως τον ήπιανε, αλλά είναι δικό τους πρόβλημα, ας πρόσεχαν. :lol:
Τι θείο βρε χαμένε;
Και τι με νοιάζει τι έκαναν τα κουμούνια στο Βερολίνο, εμένα η Ελλάδα με μοιάζει.
Εντωμεταξύ, πιο πρόσφατα οι εγγονές των πολιτικών προγόνων σου χόρευαν στην μπάρα για τους απογόνους των ηττημένων του '45 (που ορθώς ήταν ηττημένοι), αναρωτιέμαι πως θα αισθάνονταν οι παππούδες τους.
Αυτό ήταν αιχμή για το αγαπημένο σου πολίτευμα και όχι για τον Β'ΠΠ. Παντού ο κομμουνισμός έληξε με αυτές που τα κάνουν όλα για λίγα ψίχουλα.

Και τι σε έπιασε πάλι, τελείωσαν τα χάπια σου; Όπως τότε που με έβρισες χυδαία, την είπες σε διαχείριση/συντονισμό προφανώς γνωρίζοντας πως θα σου τη χάριζαν και μετά έπαθες αμνησία και δεν παραδεχόσουν πως τα είπες;
Δυόμισι χρόνια μετά από εκείνον το καυγά σε έχω χε***νο, δεν σχολιάζω τις δημοσιεύσεις σου, κάνω σαν να μην υπάρχεις και ξαναρχίζεις;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Ιαν 2021, 18:35

Πρόκειται για καρτούνς, ξεροσπογγηδες από το Γκρην Μάιλ.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 17 Ιαν 2021, 18:38

Έχω την εντύπωση ότι ο Cavaliere δεν τα πιάνει και πολύ εύκολα : είναι Η Juno,όχι Ο !
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Papa John την 17 Ιαν 2021, 18:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19720
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 17 Ιαν 2021, 18:38

Η θανατική ποινή είναι λάθος και πρέπει να καταργηθεί.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Ιαν 2021, 18:41

Papa John έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:38
Έχω την εντύπωση ότι ο Cavaliere δεν τα πιάνει και πολύ εύκολα : είναι Η Juno,όχι Ο !
Κι εγώ είμαι ο Πάπας της Ρώμης.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15045
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 17 Ιαν 2021, 18:44

Inside Trump and Barr’s Last-Minute Killing Spree

Private executioners paid in cash. Middle-of-the-night killings. False or incomplete justifications. ProPublica obtained court records showing how the outgoing administration is using its final days to execute the most federal prisoners since World War II.


In its hurry to use its final days in power to execute federal prisoners, the administration of President Donald Trump has trampled over an array of barriers, both legal and practical, according to court records that have not been previously reported.
...
Officials gave public explanations for their choice of which prisoners should die that misstated key facts from the cases. They moved ahead with executions in the middle of the night. They left one prisoner strapped to the gurney while lawyers worked to remove a court order. They executed a second prisoner while an appeal was still pending, leaving the court to then dismiss the appeal as “moot” because the man was already dead. They bought drugs from a secret pharmacy that failed a quality test. They hired private executioners and paid them in cash.
....
https://www.propublica.org/article/insi ... ling-spree
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Papa John
Δημοσιεύσεις: 7868
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 23:08

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Papa John » 17 Ιαν 2021, 18:51

Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:41
Papa John έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:38
Έχω την εντύπωση ότι ο Cavaliere δεν τα πιάνει και πολύ εύκολα : είναι Η Juno,όχι Ο !
Κι εγώ είμαι ο Πάπας της Ρώμης.
Δεν ξέρω ποιος είσαι,αλλά επισημαίνω για μία ακόμη φορά ότι η Juno είναι γυναίκα,όχι μπάρμπας.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24548
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 17 Ιαν 2021, 18:58

Σενέκας έγραψε:
17 Ιαν 2021, 17:56
"Ο Κόρεϊ δεν είχε την ικανότητα να λειτουργήσει ως βαρώνος ναρκωτικών, όπως λανθασμένα η κυβέρνηση τον παρουσίαζε επί σχεδόν 30 χρόνια", τόνισαν οι δικηγόροι του σημειώνοντας ότι ο Τζόνσον δικαιούνταν να εμφανιστεί ενώπιον δικαστηρίου για να αξιολογηθεί η πνευματική του αναπηρία.
Από την καταχώρησή του στη murderpedia, μου έκανε εντύπωση αυτό:

In late January, 1992, after being threatened by Cory Johnson for not paying for a supply of crack cocaine, Dorothy Armstrong went to live with her brother, Bobby Long.

On February 1, Cory Johnson learned from Jerry Gaiters the location of Long's house. Thereafter, Tipton and an unidentified "young fellow" picked up Gaiters and Cory Johnson who were then driven by Tipton to a house where the group obtained a bag of guns.

After dropping off the unidentified third party, the group proceeded to Long's house. Upon arriving at Long's house, Cory Johnson and Gaiters got out of the car and approached the house. While Tipton waited in the car, Cory Johnson and Gaiters went to the front door. When Long opened the door, Cory Johnson opened fire, killing both Dorothy Armstrong and Anthony Carter, Bobby Long fled out the front door, but was fatally shot by Cory Johnson in the front yard.


Σκότωσε σε συνεργασία με άλλους της συμμορίας του 7 άτομα, 4 από τα οποία με τα ίδια του τα χέρια και δικιά του καθοδήγηση, επειδή είτε του χρωστάγανε λεφτά από ναρκωτικά, είτε προσπαθούσαν να σπρώξουν ναρκωτικά στην περιοχή του, είτε υποψιαζόταν ότι θα τον καρφώσουν, είτε -όπως στο απόσπασμα που παραθέτω- έτυχε απλά να βρίσκονται κάτω από την ίδια πόρτα με τον κυρίως στόχο.

Εντάξει δεν ήταν και Εσκομπάρ σαν μέγεθος. Αλλά αν ήταν όντως καθυστερημένος σίγουρα θα το είχαν χρησιμοποιήσει οι δικηγόροι του κάποια στιγμή νωρίτερα στα τελευταία 29 χρόνια.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17019
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 17 Ιαν 2021, 18:58

Papa John έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:51
Cavaliere έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:41
Papa John έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:38
Έχω την εντύπωση ότι ο Cavaliere δεν τα πιάνει και πολύ εύκολα : είναι Η Juno,όχι Ο !
Κι εγώ είμαι ο Πάπας της Ρώμης.
Δεν ξέρω ποιος είσαι,αλλά επισημαίνω για μία ακόμη φορά ότι η Juno είναι γυναίκα,όχι μπάρμπας.
Πρώτα με έβρισε χυδαία και εύχομαι να κληθεί να αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο στην πραγματική ζωή.
Μετά μας είπαν τα αφεντικά εδώ να μην το συνεχίζουμε, αλλά μάλλον μόνο σε εμένα το είπαν ή αυτός έχει θέματα κατανόησης κειμένου και συνέχισε να με ενοχλεί.
Αναγκαζόμουν να θυμίσω τι έκανε και δεν το παραδεχόταν, αλλά τον καίνε τα σχόλια που είχε κάνει σε εκείνο το νήμα όπου ουσιαστικά το παραδέχεται.
Και επειδή τον πληγώνει να θυμίζω τι είχε πει, τώρα πέρασε στο αφήγημα ότι και καλά είμαι άντρας για να μην ακούγεται τόσο άσχημο το (ατιμώρητο) βρισίδι που είχε ρίξει τότε.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17019
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 17 Ιαν 2021, 19:02

Cavaliere ισχύει πως δεν με ξέρεις, δεν σε ξέρω.
Βλέπεις πως εγώ δεν ασχολούμαι με αυτά που γράφεις. Κάνε το ίδιο, αλλιώς κάθε φορά θα σου θυμίζω τι έχεις κάνει. Ας τα σβήσουν, τα έχω σώσει σε print screen.
Αν δεν θέλεις να βλέπεις τα σχόλια όπου παραδέχεσαι την γουρουνιά σου, βάλε με στο ignor να τελειώνουμε.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17019
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 17 Ιαν 2021, 19:02

Cavaliere ισχύει πως δεν με ξέρεις, δεν σε ξέρω.
Βλέπεις πως εγώ δεν ασχολούμαι με αυτά που γράφεις. Κάνε το ίδιο, αλλιώς κάθε φορά θα σου θυμίζω τι έχεις κάνει. Ας τα σβήσουν, τα έχω σώσει σε print screen.
Αν δεν θέλεις να βλέπεις τα σχόλια όπου παραδέχεσαι την γουρουνιά σου, βάλε με στο ignor να τελειώνουμε.
Υπάρχουν τόσοι άλλοι εδώ μέσα να βρίσεις και να εκτονωθείς αφού το έχεις τόση ανάγκη, με εμένα έκαψες τις ευκαιρίες σου με τη μία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 17 Ιαν 2021, 19:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15045
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 17 Ιαν 2021, 19:02

foscilis έγραψε:
17 Ιαν 2021, 18:58
Σενέκας έγραψε:
17 Ιαν 2021, 17:56
"Ο Κόρεϊ δεν είχε την ικανότητα να λειτουργήσει ως βαρώνος ναρκωτικών, όπως λανθασμένα η κυβέρνηση τον παρουσίαζε επί σχεδόν 30 χρόνια", τόνισαν οι δικηγόροι του σημειώνοντας ότι ο Τζόνσον δικαιούνταν να εμφανιστεί ενώπιον δικαστηρίου για να αξιολογηθεί η πνευματική του αναπηρία.
Από την καταχώρησή του στη murderpedia, μου έκανε εντύπωση αυτό:

In late January, 1992, after being threatened by Cory Johnson for not paying for a supply of crack cocaine, Dorothy Armstrong went to live with her brother, Bobby Long.

On February 1, Cory Johnson learned from Jerry Gaiters the location of Long's house. Thereafter, Tipton and an unidentified "young fellow" picked up Gaiters and Cory Johnson who were then driven by Tipton to a house where the group obtained a bag of guns.

After dropping off the unidentified third party, the group proceeded to Long's house. Upon arriving at Long's house, Cory Johnson and Gaiters got out of the car and approached the house. While Tipton waited in the car, Cory Johnson and Gaiters went to the front door. When Long opened the door, Cory Johnson opened fire, killing both Dorothy Armstrong and Anthony Carter, Bobby Long fled out the front door, but was fatally shot by Cory Johnson in the front yard.


Σκότωσε σε συνεργασία με άλλους της συμμορίας του 7 άτομα, 4 από τα οποία με τα ίδια του τα χέρια και δικιά του καθοδήγηση, επειδή είτε του χρωστάγανε λεφτά από ναρκωτικά, είτε προσπαθούσαν να σπρώξουν ναρκωτικά στην περιοχή του, είτε υποψιαζόταν ότι θα τον καρφώσουν, είτε -όπως στο απόσπασμα που παραθέτω- έτυχε απλά να βρίσκονται κάτω από την ίδια πόρτα με τον κυρίως στόχο.

Εντάξει δεν ήταν και Εσκομπάρ σαν μέγεθος. Αλλά αν ήταν όντως καθυστερημένος σίγουρα θα το είχαν χρησιμοποιήσει οι δικηγόροι του κάποια στιγμή νωρίτερα στα τελευταία 29 χρόνια. Την άλλη σου λέει ότι την έστειλαν στις 12 τη νύχτα για να μην το πάρει κανένας χαμπάρι και τους σταματήσει
απότι καταλαβαίνω, το είχαν χρησιμοποιήσει, απλά αυτές οι περιπτώσεις πάνε απο έφεση σε έφεση. Εγώ να δεχτώ ότι δεν ισχυρισμός των δικηγόρων. Δες τη μεγάλη εικόνα: την ανεξήγητη πρεμούρα να προχωρήσουν οι εκτελέσεις με κάθε τρόπο, νόμιμο ή μη
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σενέκας την 17 Ιαν 2021, 19:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 17 Ιαν 2021, 19:04

Juno έγραψε:
17 Ιαν 2021, 19:02
Cavaliere ισχύει πως δεν με ξέρεις, δεν σε ξέρω.
Βλέπεις πως εγώ δεν ασχολούμαι με αυτά που γράφεις. Κάνε το ίδιο, αλλιώς κάθε φορά θα σου θυμίζω τι έχεις κάνει. Ας τα σβήσουν, τα έχω σώσει σε print screen.
Αν δεν θέλεις να βλέπεις τα σχόλια όπου παραδέχεσαι την γουρουνιά σου, βάλε με στο ignor να τελειώνουμε.
Υπάρχουν τόσοι άλλοι εδώ μέσα να βρίσεις και να εκτονωθείς αφού το έχεις τόση ανάγκη, με εμένα έκαψες τις ευκαιρίες σου με τη μία.
Τι θα σχολιάζω και ποιόν να αγνοήσω είναι δική μου απόφαση.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11688
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 17 Ιαν 2021, 19:05

Ήταν όλοι τους ένας και ένας. Η έτσι που εκτελέστηκε και με την οποία συμπάσχει σύσσωμο το εγχώριο λελετζιδιστάν είχε δολοφονήσει μια έγκυο γυναίκα 8 μηνών και είχε ξεριζώσει το βρέφος από την κοιλιά της. Κερδισμένος ο αμερικανός φορολογούμενος, που δεν χρειάζεται πλέον να πληρώνει για τη διαβίωση σκουπιδιών. Στους εκτελεσθέντες να ευχηθούμε Καλή Κόλαση, αν και βέβαια θα ήταν ευχής έργον κάποιοι από αυτούς να μετανόησαν, όσο καιρό περίμεναν στη φυλακή.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16326
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: fast track εκτελέσεις στις ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 17 Ιαν 2021, 19:06

πάλι τζουνοδράματα??? πάλι??
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών