Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας

Ισραηλ? Η Παλαιστινη?

Στηριζω Ισραηλ
88
51%
Στηριζω Αραβες
38
22%
Κανέναν απο τους 2
41
24%
Ειμαι αναποφάσιστος
5
3%
Δεν ξέρω/Δεν απαντω
2
1%
 
Σύνολο ψήφων: 174

Άβαταρ μέλους
Λάζαρος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 24 Απρ 2021, 15:19

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λάζαρος » 15 Μάιος 2021, 21:50

Golden Age έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:47
Bazoomba έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:42
Golden Age έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:37


Κατατοπιστική και καθόλου ιδεοληπτοφετιχιστική απάντηση. :102:

Κι άμα οι Μουσουλμάνοι παίζουν παιχνίδι με τους Εβραίους γιατί στηρίζετε τον "ένα πόλο" του παιχνιδιού; :)
ένας είμαι γιατί μιλάς στον πληθυντικό; Δεν στηρίζω τους Μουσουλμάνους, στηρίζω τους Παλαιστίνιους. Όποιος βοηθάει να τελειώσει η αυθαιρεσία των Ισραηλινών καλώς το κάνει.
Ε τότε μη λες για δήθεν στημένα παιχνίδια άνθρωπέ μου. Και τα επεκτατικά οθωμανικά σχέδια δεν αποτελούν αντίσταση σε καμμία αυθαιρεσία.

Ούτε φυσικά και οργανώσεις - εργαλεία τρίτων συμφερόντων που προκαλούν συγκρούσεις προβοκατόρικα για λογαριασμό τρίτων, εξωπαλαιστινιακών δυνάμεων.
Δεν μου λες τώρα; Δεν έκανε καλά ο Χίτλερ δηλαδή που τους τους ξεπάστρευε; :smt017
Μηδένα προ του τέλους, στο πηλίκο.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11707
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 15 Μάιος 2021, 21:50

πατησιωτης έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:26
Scouser έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:17
Ανακοίνωση ΗΑΕ:
Sheikh Abdullah bin Zayed Al Nahyan offered condolences to all victims of the fighting, citing the promise of September accords that made the UAE and Bahrain the first Arab states in a quarter century to establish formal ties with Israel.

"The UAE is alarmed by the escalating spiral of violence in Israel and Palestine. We express our condolences to all victims of the recent fighting, and join others in calling for an immediate cessation of violence and hostilities," he said.

"The UAE calls on all parties to take immediate steps to commit to a ceasefire, initiate a political dialogue, and exercise maximum restraint," the minister added.

"We reflect on the promise that the Abraham Accords hold for current and future generations, to live with their neighbours in peace, dignity and prosperity," he said, offering his country's support to all efforts to de-escalate tensions.
https://www.reuters.com/world/middle-ea ... 021-05-14/

Τους έχουν βαρεθεί όλοι τους Παλαιστίνιους πλην φυσικά του Ερντογάν και των άλλων αρπακτικών της περιοχής, των Ιρανών. Τουλάχιστον η Ελλάδα στέκεται και πάλι στη σωστή πλευρά της Ιστορίας.

Aυτή την ανακοίνωση θα μπορουσε να την βγάλει η Ελλάδα,όχι αραβική χώρα.Μάλιστα νομίζω ότι κάτι παρόμοιο έβγαλε το ΥΠΕΞ.
Το ΥΠΕΞ έκανε ρητή αναφορά στο δικαίωμα του Ισραήλ στην άμυνα και καταδίκασε ειδικά την εκτόξευση ρουκετών από τη Χαμάς. Των ΗΑΕ ήταν ουδέτερη, αλλά για τα δεδομένα της περιοχής και αυτό πρωτοφανές είναι.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30737
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 15 Μάιος 2021, 21:53

Наше дело правое - победа будет за нами!

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11280
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 15 Μάιος 2021, 21:54

Αυτα περι εγκαταλειψης των Παλαιστινιων απο τους Αραβες ειναι ονειροφαντασιες ορισμενων
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29283
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 15 Μάιος 2021, 21:54

Λάζαρος έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:50
Golden Age έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:47
Bazoomba έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:42
ένας είμαι γιατί μιλάς στον πληθυντικό; Δεν στηρίζω τους Μουσουλμάνους, στηρίζω τους Παλαιστίνιους. Όποιος βοηθάει να τελειώσει η αυθαιρεσία των Ισραηλινών καλώς το κάνει.
Ε τότε μη λες για δήθεν στημένα παιχνίδια άνθρωπέ μου. Και τα επεκτατικά οθωμανικά σχέδια δεν αποτελούν αντίσταση σε καμμία αυθαιρεσία.

Ούτε φυσικά και οργανώσεις - εργαλεία τρίτων συμφερόντων που προκαλούν συγκρούσεις προβοκατόρικα για λογαριασμό τρίτων, εξωπαλαιστινιακών δυνάμεων.
Δεν μου λες τώρα; Δεν έκανε καλά ο Χίτλερ δηλαδή που τους τους ξεπάστρευε; :smt017
Υποστήριξα ποτέ κάτι τέτοιο (είτε τώρα, είτε στο παρλεθόν) κύριε τρολλ;

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30737
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 15 Μάιος 2021, 21:55

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dna replication την 15 Μάιος 2021, 21:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30737
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 15 Μάιος 2021, 21:56

αν συνεχισουν τα ισαποστάδικα τα καθεστώτα του Κολπου θα έχουν π΄ροβλημα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dna replication την 15 Μάιος 2021, 21:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9290
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 15 Μάιος 2021, 21:56

Golden Age έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:47
Bazoomba έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:42
Golden Age έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:37


Κατατοπιστική και καθόλου ιδεοληπτοφετιχιστική απάντηση. :102:

Κι άμα οι Μουσουλμάνοι παίζουν παιχνίδι με τους Εβραίους γιατί στηρίζετε τον "ένα πόλο" του παιχνιδιού; :)
ένας είμαι γιατί μιλάς στον πληθυντικό; Δεν στηρίζω τους Μουσουλμάνους, στηρίζω τους Παλαιστίνιους. Όποιος βοηθάει να τελειώσει η αυθαιρεσία των Ισραηλινών καλώς το κάνει.
Ε τότε μη λες για δήθεν στημένα παιχνίδια άνθρωπέ μου. Και τα επεκτατικά οθωμανικά σχέδια δεν αποτελούν αντίσταση σε καμμία αυθαιρεσία.

Ούτε φυσικά και οργανώσεις - εργαλεία τρίτων συμφερόντων που προκαλούν συγκρούσεις προβοκατόρικα για λογαριασμό τρίτων, εξωπαλαιστινιακών δυνάμεων.
Τι μου λες φίλος; Δεν καταλαβαίνω που κολλάει το ότι η υποστήριξη μου δεν οφείλεται σε κάποια μεταφυσική θεώρηση περί σύγκρουσης Μουσουλμανισμού και Εβραϊσμού, με το οτι Τουρκία και Ισραήλ ήταν και θα είναι κωλος και βρακί από την δημιουργία του Σιωνιστικού κράτους. Μου ποσταρετε Τουιτς του Βελόπουλου του Ισραήλ και τα ποιήματα του Ερντογάν και δεν μπαινετε στον κόπο να δείτε τα πραγματικά στοιχεία. Τόσο για τις οικονομικές και πολιτικές όσο και τις στρατιωτικές συνεργασίες μεταξύ των δύο χωρών. Η Χαμάς ήταν ανέκαθεν ένα εργαλείο για το Ισραήλ για να μπορεί να παρουσιάζει κάποιον υπαρκτικο κίνδυνο για αυτό. Αυτό δεν σημαίνει όμως πως έχουν οι Παλαιστίνιοι επιλογές από το Σιωνιστικό κρατος.

Λίγη σοβαρότητα..
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Bazoomba την 15 Μάιος 2021, 21:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29283
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 15 Μάιος 2021, 21:57

Λάζαρος έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:48
Στηρίζουμε πάντα λαούς καταπιεσμένους και κατατρεγμένους. όπως στηρίζαμε εβραίους στον Β' παγκόσμιο, έτσι στηρίζουμε τους Παλαιστίνιους που δολοφονούνται.
Σημειωτέο ότι όλοι αυτοί που λένε σήμερα ότι στηρίζουν το Ισραήλ και αναφέρονται και στον κατατρεγμένο λαό του και μιλούν με συμπάθεια,
στον δεύτερο παγκόσμιο απλά θα ρουφιάνευαν το γείτονα που κρύβει εβραίους στο σπίτι του. Μιλάμε για δεξιούς απλά.
Πιστεύεις ότι ορθώς δημιουργήθηκε το κράτος του Ισραήλ ή όχι;


Όσο για τους Δεξιούς:

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Λάζαρος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: 24 Απρ 2021, 15:19

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λάζαρος » 15 Μάιος 2021, 21:58

Golden Age έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:54
Λάζαρος έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:50
Golden Age έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:47


Ε τότε μη λες για δήθεν στημένα παιχνίδια άνθρωπέ μου. Και τα επεκτατικά οθωμανικά σχέδια δεν αποτελούν αντίσταση σε καμμία αυθαιρεσία.

Ούτε φυσικά και οργανώσεις - εργαλεία τρίτων συμφερόντων που προκαλούν συγκρούσεις προβοκατόρικα για λογαριασμό τρίτων, εξωπαλαιστινιακών δυνάμεων.
Δεν μου λες τώρα; Δεν έκανε καλά ο Χίτλερ δηλαδή που τους τους ξεπάστρευε; :smt017
Υποστήριξα ποτέ κάτι τέτοιο (είτε τώρα, είτε στο παρλεθόν) κύριε τρολλ;
Ναι υποστήριζες και υποστηριζεις ότι έκαναν οι ναζί. Απλά δεν είσαι αρσενικός να το παραδεχτείς. Αλλά να μας πουλάς και ιδεολογήματα υπέρ της δράσης του κράτους του Ισραήλ πάει πολύ.
Μηδένα προ του τέλους, στο πηλίκο.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29283
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 15 Μάιος 2021, 22:00

Bazoomba έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:56
Golden Age έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:47
Bazoomba έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:42
ένας είμαι γιατί μιλάς στον πληθυντικό; Δεν στηρίζω τους Μουσουλμάνους, στηρίζω τους Παλαιστίνιους. Όποιος βοηθάει να τελειώσει η αυθαιρεσία των Ισραηλινών καλώς το κάνει.
Ε τότε μη λες για δήθεν στημένα παιχνίδια άνθρωπέ μου. Και τα επεκτατικά οθωμανικά σχέδια δεν αποτελούν αντίσταση σε καμμία αυθαιρεσία.

Ούτε φυσικά και οργανώσεις - εργαλεία τρίτων συμφερόντων που προκαλούν συγκρούσεις προβοκατόρικα για λογαριασμό τρίτων, εξωπαλαιστινιακών δυνάμεων.
Τι μου λες φίλος; Δεν καταλαβαίνω που κολλάει το ότι η υποστήριξη μου δεν οφείλεται σε κάποια μεταφυσική θεώρηση περί σύγκρουσης Μουσουλμανισμού και Εβραϊσμού, με το οτι Τουρκία και Ισραήλ ήταν και θα είναι κωλος και βρακί από την δημιουργία του Σιωνιστικού κράτους. Μου ποσταρες Τουιτς του Βελόπουλου του Ισραήλ και τα ποιήματα του Ερντογάν και δεν μπαινετε στον κόπο να δείτε τα πραγματικά στοιχεία. Τόσο για τις οικονομικές και πολιτικές όσο και τις στρατιωτικές συνεργασίες μεταξύ των δύο χωρών. Η Χαμάς ήταν ανέκαθεν ένα εργαλείο για το Ισραήλ για να μπορεί να παρουσιάζει κάποιον υπαρκτικο κίνδυνο για αυτό. Αυτό δεν σημαίνει όμως πως έχουν οι Παλαιστίνιοι επιλογές από το Σιωνιστικό κρατος.

Λίγη σοβαρότητα..
Δεν πιστεύω σε καμμία μεταφυσική θεώρηση περί σύγκρουσης Μουσουλμανισμού και Εβραϊσμού. Μιλώ για την Τουρκία και το Ισραήλ στην παρούσα συγκυρία.

Εσύ είσαι αυτό που πιστεύεις σε μεταφυσικές θεωρίες δήθεν "υπόγειας φιλίας Τουρκίας - Ισραήλ με στημένη αντιπαράθεση" στο σήμερα.


Επίσης, δεν πόσταρα κανένα τουίτ.

Το Ισραήλ μόλις τις προάλλες βομβάρδισε το διοικητήριο της ΜΙΤ στη Γάζα. Εαν εσύ πιστεύεις ότι όλο αυτό είναι "στημμένο παιχνίδι", δεν μπορώ να κάνω κάτι.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29347
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 15 Μάιος 2021, 22:01






Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23532
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 15 Μάιος 2021, 22:01

dna replication έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:56
αν συνεχισουν τα ισαποστάδικα τα καθεστώτα του Κολπου θα έχουν π΄ροβλημα
το Καταρ που εβαλες τι προβλημα να εχει ...? αυτο στηριζει τη Χαμας
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43042
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 15 Μάιος 2021, 22:02

Στρακαστρουκας έγραψε:
15 Μάιος 2021, 21:54
Αυτα περι εγκαταλειψης των Παλαιστινιων απο τους Αραβες ειναι ονειροφαντασιες ορισμενων
Μπα, υπαρκτή είναι. Αλλά και τι σημασία έχει; Και πριν που τους στήριζαν σιγά τα κατορθώματα τους .
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Shahab-3
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: 15 Μάιος 2021, 19:41

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Shahab-3 » 15 Μάιος 2021, 22:05

Ταξιαρχίες ΑΛ ΑΚΣΑ ανακοίνωσις > Απόψε από τις 11 ώρα Ελλάδος μέχρι τις 2 ώρα Ελλάδος της αυριανής θα χτυπήσουμε το σιωνισμό στην καρδιά του
Ο Αλλάχ μαζί τους.Καλές επιτυχίες.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών