Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας

Ισραηλ? Η Παλαιστινη?

Στηριζω Ισραηλ
89
51%
Στηριζω Αραβες
38
22%
Κανέναν απο τους 2
41
23%
Ειμαι αναποφάσιστος
5
3%
Δεν ξέρω/Δεν απαντω
2
1%
 
Σύνολο ψήφων: 175

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 13 Μάιος 2021, 14:15

Ισραήλ, γιατί οι Άραβες είναι ψυχάκηδες επιθετικοί, αλλά καλοί παρτενέρ στις μπίζνες και μας δίνουν καλά φράγκα. Αν δεν υπήρχε ο αραβικός κόσμος θα χάναμε γερά φράγκα. Μας τάισαν παντεσπάνι, και για αυτό τους ευχαριστούμε. Αλλά το Ισραήλ χρειάζεται, είναι μια όαση αστικής δημοκρατίας και φιλελευθερισμού κοινωνικού μέσα στην κόλαση της Μέσης Ανατολήης. Αν και για να τα λέμε όλα, η Μέση Ανατολή δεν ήταν πάντα κόλαση. Π.χ. το Λίβανο είναι παράδεισος, και κάποτε ακόμα περισσότερο. Η Αίγυπτος τα χρόνια που ζούσε κι έκανε δουλειές ο γέρος μου ήτανε καλύτερα από Παρίσια και λοιπά. Η ριζοσπαστικοποίηση του ισλάμ, οι πόλεμοι, η αμορφωσά, έκαναν τους Άραβες ζώα. Θέλουμε εβραϊκό Κράτος, θέλουμε Ισραήλ εκεί μέσα, και προσωπικά θέλω το Ισραήλ αυτούς τους ψυχοπαθείς δολοφόνους της Χαμάς να τους πιάσει και να τους κλείσει σε λευκά κελιά 300 μέτρα κάτω από την επιφάνεια της Γης.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12925
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 13 Μάιος 2021, 14:17

Golden Age έγραψε:
13 Μάιος 2021, 13:30
Στρακαστρουκας έγραψε:
13 Μάιος 2021, 13:27
Η κοντρα μεταξυ Ισραηλ-Τουρκιας ειναι πολυδιαφημισμενη εδω στην Ελλαδα. Η Χαμας δεν οπλιζεται απο τους Τουρκους αλλα απο τους Αιγυπτιους
Για κάποιο λόγο το Ισραήλ έχει καλές σχέσεις με την Αίγυπτο σήμερα, ενώ έχει θέματα με την Τουρκία.

Μήπως κάτι δεν κολλά στο σκεπτικό σου;
Στη σημερινή εποχή μπορεί να δεις δύο χώρες σε στρατιωτική εμπλοκή και παράλληλα σε εμπορικές σχέσεις. Δε μου λέει κάτι με ποιόν είναι και καλά στα μαχαίρια. Περιμένεις αδίκως το Ισραήλ ή την Αίγυπτο να μας σώσει από την Τουρκία την στιγμή που η κυβέρνηση έχει κουμπαριές με τον Ερντογάν και διαχρονικά κάνει ότι λέει η πρεσβεία αλλά ο σκάι παράλληλα προπαγανδίζει για απομονωμένη τουρκία και επιτυχίες του μασωνοδένδια.
Το σανό να ρέει να πληρώνουν οι φορολογούμενοι

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9470
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 13 Μάιος 2021, 14:20

Cavaliere έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:15
Ισραήλ, γιατί οι Άραβες είναι ψυχάκηδες επιθετικοί, αλλά καλοί παρτενέρ στις μπίζνες και μας δίνουν καλά φράγκα. Αν δεν υπήρχε ο αραβικός κόσμος θα χάναμε γερά φράγκα. Μας τάισαν παντεσπάνι, και για αυτό τους ευχαριστούμε. Αλλά το Ισραήλ χρειάζεται, είναι μια όαση αστικής δημοκρατίας και φιλελευθερισμού κοινωνικού μέσα στην κόλαση της Μέσης Ανατολήης. Αν και για να τα λέμε όλα, η Μέση Ανατολή δεν ήταν πάντα κόλαση. Π.χ. το Λίβανο είναι παράδεισος, και κάποτε ακόμα περισσότερο. Η Αίγυπτος τα χρόνια που ζούσε κι έκανε δουλειές ο γέρος μου ήτανε καλύτερα από Παρίσια και λοιπά. Η ριζοσπαστικοποίηση του ισλάμ, οι πόλεμοι, η αμορφωσά, έκαναν τους Άραβες ζώα. Θέλουμε εβραϊκό Κράτος, θέλουμε Ισραήλ εκεί μέσα, και προσωπικά θέλω το Ισραήλ αυτούς τους ψυχοπαθείς δολοφόνους της Χαμάς να τους πιάσει και να τους κλείσει σε λευκά κελιά 300 μέτρα κάτω από την επιφάνεια της Γης.
εσύ είτε είσαι μεγάλο τρολ,( οπότε ...τα σέβη μου) είτε Εβραίος Σιωνιστής. Δεν παίζει ένας ουδέτερος παρατηρητής να νομίζει πως η ριζοσπαστικοποίηση και οι πόλεμοι ξεκίνησαν για μια Ωραία Ελενη.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 13 Μάιος 2021, 14:20

nyxtovios έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:17
Το σανό να ρέει να πληρώνουν οι φορολογούμενοι
Αυτό, και τελείωσε, α, γεια σου.
Ordem e Progresso.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11327
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 13 Μάιος 2021, 14:22

Εγω να ρωτησω τους ΦιλοΙσραηλινους κατι. Εστω οτι οι Παλαιστινιοι αποδεχονται το χασιμο της Ιερουσαλημ. Γινεται ειρηνη με τους Αραβες κτλπ κτλπ. Θα αποδεχοντουσαν οι Εβραιοι μαζικες αφιξεις Αραβων επισκεπτων στην χωρα? Θα αποδεχοντουσαν χιλιαδες Αιγυπτιους να πηγαινουν στο Αλαξα για να προσκινησουν? Θα αποδεχοντουσαν την αναποφευκτη παρουσια χιλιαδων Αραβων απο αλλου που θα ηταν εκει περα σαν επισκεπτες, τουριστες, επιχειρηματιες, μεταναστες?
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17576
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 13 Μάιος 2021, 14:27

Golden Age έγραψε:
13 Μάιος 2021, 13:29


Αν η "κοινή γνώμη" επιρρεάζεται απο τη Μουσουλμανική Αδελφότητα και το ISIS, δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό, όσο και να το θέλεις.

Εδώ η Χαμάς εστράφη εναντίον του Άσαντ... Τί παράπονο είχε απο τον Άσαντ; Ο μόνος που τους στήριζε εμπράκτως ήταν. Και περιμένεις εσύ να δεις καλό με βάση του τί στάση έχει ο καθένας;

Και γιατί νομίζεις ότι κοινή γνώμη είναι μόνο όσοι επιρρεάζονται απο τους ισλαμιστές; Ή ότι όλοι βλέπουν το Παλαιστινιακό μονόπλευρα; Δεν θυμάσαι τί έγινε με το Λίβανο και την Ιορδανία;
Η κοινή γνώμη επηρεάζονται, επηρεάζεται και θα επηρεάζεται από πολλούς παράγοντες. Και βέβαια το να νομίζω ότι κοινή γνώμη είναι μόνο όσοι επηρεάζονται από τους λεγόμενους ισλαμιστες, είμαι κάτι που συμβαίνει μόνο στη φαντασία σου.
Εγώ λέω ότι η αραβική κοινή γνώμη δεν πρέπει να αφεθεί να επηρεαστει αρνητικά από πράξεις του ελληνικού κράτους ή από δράσεις ηλιθιων σκουροφοβικών (γιατί τέτοιοι είναι κάτω από τον φερετζέ της αντίθεσης στον ισλαμισμό)

Άβαταρ μέλους
MelidonisM
Δημοσιεύσεις: 535
Εγγραφή: 25 Δεκ 2020, 23:56
Phorum.gr user: MelidonisM

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από MelidonisM » 13 Μάιος 2021, 14:28

Στρακαστρουκας έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:22
Εγω να ρωτησω τους ΦιλοΙσραηλινους κατι. Εστω οτι οι Παλαιστινιοι αποδεχονται το χασιμο της Ιερουσαλημ. Γινεται ειρηνη με τους Αραβες κτλπ κτλπ. Θα αποδεχοντουσαν οι Εβραιοι μαζικες αφιξεις Αραβων επισκεπτων στην χωρα? Θα αποδεχοντουσαν χιλιαδες Αιγυπτιους να πηγαινουν στο Αλαξα για να προσκινησουν? Θα αποδεχοντουσαν την αναποφευκτη παρουσια χιλιαδων Αραβων απο αλλου που θα ηταν εκει περα σαν επισκεπτες, τουριστες, επιχειρηματιες, μεταναστες?
20.95% of Israeli population
https://en.wikipedia.org/wiki/Arab_citizens_of_Israel
Liquids enter better than solids

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 13 Μάιος 2021, 14:29

Bazoomba έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:20
εσύ είτε είσαι μεγάλο τρολ,( οπότε ...τα σέβη μου) είτε Εβραίος Σιωνιστής. Δεν παίζει ένας ουδέτερος παρατηρητής να νομίζει πως η ριζοσπαστικοποίηση και οι πόλεμοι ξεκίνησαν για μια Ωραία Ελενη.[/quote]Troll είμαι πάντα. Για τον Σιωνισμό, είναι γνωστό πως είμαι οπαδός του. Είπα, δεν είμαι ουδέτερος. Είμαι με το Ισραήλ.
Ordem e Progresso.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11327
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 13 Μάιος 2021, 14:30

MelidonisM έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:28
Στρακαστρουκας έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:22
Εγω να ρωτησω τους ΦιλοΙσραηλινους κατι. Εστω οτι οι Παλαιστινιοι αποδεχονται το χασιμο της Ιερουσαλημ. Γινεται ειρηνη με τους Αραβες κτλπ κτλπ. Θα αποδεχοντουσαν οι Εβραιοι μαζικες αφιξεις Αραβων επισκεπτων στην χωρα? Θα αποδεχοντουσαν χιλιαδες Αιγυπτιους να πηγαινουν στο Αλαξα για να προσκινησουν? Θα αποδεχοντουσαν την αναποφευκτη παρουσια χιλιαδων Αραβων απο αλλου που θα ηταν εκει περα σαν επισκεπτες, τουριστες, επιχειρηματιες, μεταναστες?
20.95% of Israeli population
https://en.wikipedia.org/wiki/Arab_citizens_of_Israel
Ακριβως. Θα δεχοσουνα το 20% να γινει 30% με φυσικο τροπο?
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35079
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 13 Μάιος 2021, 14:31

Maspoli έγραψε:
13 Μάιος 2021, 13:13
πατησιωτης έγραψε:
13 Μάιος 2021, 11:11


Δεν τίθενται διότι συμπορεύονται με τις αντίστοιχες στάσεις των αραβικών κρατών.Η προσέγγιση Ελλάδος - Ισραήλ γίνεται μαζί με την αντίστοιχη προσέγγιση Αιγύπτου,Εμιράτων και ακόμη και Σ.Αραβίας.
Ούσιαστικά δεν υπάρχουν "Άραβες" στην παρούσα σύγκρουση αλλά μια μερίδα Αράβων που θέλει ανακατωσούρες.Ούτε "Ισραηλινοί" ίσως να μην υπάρχουν μια και είναι ο Νετανιάχου που επιδιώκει τη ρήξη για να παραμείνει στην κυβέρνηση και όχι οι αντιπολιτευόμενοι.
Αυτό που αναφέρεις αφορά στο ένα σκέλος αυτού που έγραψα. Αφορά κάποια επίσημα κράτη (τα περισσότερα πιθανότατα), δεν τα αφορά όλα. Δεν υπάρχει για παράδειγμα κανένας λόγος να τα σπάσουμε επισήμως πχ με το Κατάρ, αν οι κυβερνήτες του Κατάρ έχουν μια διαφορετική πολιτική από τη Σαουδική Αραβία.
Υπαρχει όμως και το άλλο σκέλος σε ότι έγραψα. Η κοινή γνώμη της περιοχής. Ένας παράγοντας που δεν είναι ασήμαντος. Ειδικά όταν είναι εξαιρετικά αμφίβολο (για να το πω κομψά) αν η πολιτική των κορυφών σε εκείνες τις χώρες έχουν την κατανόηση της βάσης. Η Ελλάδα δεν πρέπει να καταστρέψει κάθε ίχνος συμπάθειας προς αυτήν από την αραβική κοινή γνώμη.
Κατ αρχήν δεν τα έχουμε σπάσει καθόλου με το Κατάρ και ο εμίρης του και πέρυσι ήλθε με τη θαλαμηγό του για διακοπές στα ελληνικά νησιά και από εδώ πήγε στην Κωνσταντινούπολη για να παρευρεθεί στα εγκαίνια του τζαμιού της Αγίας Σοφίας.
Όσον αφορά την κοινή γνώμη το κομμάτι που είναι με τους ισλαμιστές δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει ποτέ φιλικό με την Ελλάδα ακόμη και εάν δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα καθώς η ιδεολογία του δεν είναι συμβατή με τίποτε το ελληνικό.Το άλλο κομμάτι μια χαρά συνεχίζει να συμπαθεί την Ελλάδα και ιδίως αυτοί που είναι αντιτούρκοι π.χ. πέρυσι που γινόταν η φασαρία γύρω από το Καστελόριζο είχα δει blog κάποιου που έλεγε ότι είναι από τις παλιότερες μουσουλμανικές οικογένειες της Ιερουσαλήμ και ποτέ δεν περίμενε να γίνει τόσο φιλέλληνας λόγω αυτών που κάνει ο Ερντογάν.
Όταν πήγε ο Δένδιας στα Εμιράτα του έγινε θριαμβευτική υποδοχή.Μη νομίζεις ότι όλη η αραβική κοινή γνώμη κοιμάται και ξυπνάει με το θέμα Ισραήλ.Αυτή η εποχή έχει περάσει.Υπάρχουν πολλών ειδών καθεστώτα και τάσεις και αυτή τη στιγμή το Ιράν και η Τουρκία φωνάζουν πιο πολύ από τους Άραβες για το Ισραήλ αλλά η αραβική κοινή γνώμη διακρίνει ότι προσπαθούν να εκμεταλλευθούν την κατάσταση.
Δεν είναι εύκολο Ιρανοί και Τούρκοι να διαπεράσουν το εθνικό φράγμα μόνο με την επίκληση της θρησκείας,θα ήσαν διαφορετικά τα πράγματα εάν ήταν μια σημαντική αραβική χώρα μαζί τους που όμως δεν υπάρχει επειδή θεωρούν και οι ίδιοι κίνδυνο αυτές τις χώρες.
Βασικά όλες οι κινήσεις που έκανε πέρυσι η κυβέρνηση πέρυσι δεν χρειάσθηκε μεγάλη προσπάθεια,δεν είναι ο Δένδιας Ταλλευράνδος :lol: ,οι Άραβες είναι που ζήτησαν συνεργασία με την Ελλάδα και ήλθαν για κοινές ασκήσεις και ζήτησαν Patriot οι Σαουδάραβες λες και δεν έχει κανένας άλλος Patriot από την Ελλάδα να τους προμηθεύσει.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 13 Μάιος 2021, 14:32

Να ρωτήσω κάτι και γω;

Που αποδίδεται το γεγονός ότι οι Εβραίοι Ισραηλίτες αν και προερχόμενοι από την Αίγυπτο δεν έχουν καμία σχέση με τους Αιγύπτιους, Άραβες κλπ αλλά έχουν Καυκάσια χαρακτηριστικά;
the end

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 13 Μάιος 2021, 14:34

Πάνας έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:32
Να ρωτήσω κάτι και γω;

Που αποδίδεται το γεγονός ότι οι Εβραίοι Ισραηλίτες αν και προερχόμενοι από την Αίγυπτο δεν έχουν καμία σχέση με τους Αιγύπτιους, Άραβες κλπ αλλά έχουν Καυκάσια χαρακτηριστικά;
:lol:
Ordem e Progresso.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35079
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 13 Μάιος 2021, 14:34

Στρακαστρουκας έγραψε:
13 Μάιος 2021, 14:22
Εγω να ρωτησω τους ΦιλοΙσραηλινους κατι. Εστω οτι οι Παλαιστινιοι αποδεχονται το χασιμο της Ιερουσαλημ. Γινεται ειρηνη με τους Αραβες κτλπ κτλπ. Θα αποδεχοντουσαν οι Εβραιοι μαζικες αφιξεις Αραβων επισκεπτων στην χωρα? Θα αποδεχοντουσαν χιλιαδες Αιγυπτιους να πηγαινουν στο Αλαξα για να προσκινησουν? Θα αποδεχοντουσαν την αναποφευκτη παρουσια χιλιαδων Αραβων απο αλλου που θα ηταν εκει περα σαν επισκεπτες, τουριστες, επιχειρηματιες, μεταναστες?
Όλα εκτός από μετανάστες που μετά θα έπαιρναν ιθαγένεια. :D Αυτά τα κόλπα δεν νομίζω να περνούσαν εκεί.
Τα άλλα,τα "αθώα" φυσικά.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11619
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 13 Μάιος 2021, 14:38

Έχω εκφράσει αντι-ισραηλινές θέσεις στο παρελθόν (και στο φόρουμ) λόγω του τρόπου με τον οποίο φέρονται εδώ και δεκαετίες στους Παλαιστίνιους. Το ότι τώρα τους διώχνουν και από τα σπίτια τους ετσιθελικά, είναι άλλο ένα βέλος στην φαρέτρα όσων μιλούν για κράτος-απαρτχάϊντ.

Από την άλλη, οι Παλαιστίνιοι βομβαρδίζουν αθώους χωρίς ντροπή, είναι ξεκάθαρα φιλότουρκοι, εξοπλίζονται από την Τουρκία, και είναι ο δάκτυλος του Ερντογάν στην περιοχή.

Είναι ξεκάθαρο ότι και οι δύο πλευρές βλέπουν ως λύση αυτού του ζητήματος μόνο τον ολοκληρωτικό αφανισμό της άλλης πλευράς, και δεν ενδιαφέρονται να συνυπάρξουν σε συγκεκριμένες περιοχές χωρίς να ενοχλούν η μία την άλλη.

Υπό αυτό το πρίσμα λοιπόν θα αινειανίσω, και θα πω ότι προσωπικά στηρίζω αναφανδόν μόνο τα εθνικά μας συμφέροντα. Τη δεδομένη στιγμή το Ισραήλ είναι σύμμαχος.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21511
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ποιον στηρίζετε στη διαμάχη Ισραηλ-Αραβων?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 13 Μάιος 2021, 14:39

Ισραήλ
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών