"Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30737
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 20 Νοέμ 2021, 16:28

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28280
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 20 Νοέμ 2021, 16:31

Καπου εκει περα αναμεσα ειναι και ο lafkiotis
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70217
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Νοέμ 2021, 16:51

Χαοτικός έγραψε:
25 Σεπ 2021, 16:43
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Σεπ 2021, 09:29
Τζιτζιμιτζιχότζιρας έγραψε:
25 Σεπ 2021, 09:12


Σε πρώτη φαση πρέπει να της αφαιρεθεί η επιμέλεια του παιδιού.
Τα άλλα άλλα βρίσκουμε.
Τι έγινε; Σου απάντησε;
.
Υπάρχει και γιαφτό νόμος ;;; :p2:

Παρεπιπτώντος ρώτα καί κανά γνωστό σου Ψυχίατρο..... γ

πώς εντυπώνεται σε μικρό παιδί η σύλληψη γονέα μπροστά στα μάτια του..... :oops:

Μού θύμησες καί μιά ταινία.....δεν θυμάμαι τον τίτλο.....που ενα παιδάκι βλέπει τον πατέρα του να κλέβει ενα ποδήλατο.....

καί μετά να τόν χτυπούν οι περαστικοί.....ενα παιδικό δράμα Αισχύλειου επιπέδου..... :oops:
.
Εγώ πάλι νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε σέρνει* μαζί του μικρά παιδιά σε συλλογικές ή προσωπικές ακτιβιστικές απόπειρες συγκρούσεων με την αστυνομία επιχειρεί ένα συναισθηματικό εκβιασμό που έχει ελάχιστες διαφορές από την επαιτεία με συνοδεία παιδιών.

Υποθέτω ότι και αυτό αφήνει κάποια ψυχολογικά ψιλοθεματάκια στα παιδιά αλλά προέχει ο αγών.


*Το μπολντάρω για να μη θεωρηθεί ότι μου ξέφυγε κατά λάθος, το συγκεκριμένο ρήμα. Ω
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 20 Νοέμ 2021, 18:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Νοέμ 2021, 16:51
Χαοτικός έγραψε:
25 Σεπ 2021, 16:43
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
25 Σεπ 2021, 09:29


Τι έγινε; Σου απάντησε;
.
Υπάρχει και γιαφτό νόμος ;;; :p2:

Παρεπιπτώντος ρώτα καί κανά γνωστό σου Ψυχίατρο..... γ

πώς εντυπώνεται σε μικρό παιδί η σύλληψη γονέα μπροστά στα μάτια του..... :oops:

Μού θύμησες καί μιά ταινία.....δεν θυμάμαι τον τίτλο.....που ενα παιδάκι βλέπει τον πατέρα του να κλέβει ενα ποδήλατο.....

καί μετά να τόν χτυπούν οι περαστικοί.....ενα παιδικό δράμα Αισχύλειου επιπέδου..... :oops:
.
Εγώ πάλι νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε σέρνει* μαζί του μικρά παιδιά σε συλλογικές ή προσωπικές ακτιβιστικές απόπειρες συγκρούσεων με την αστυνομία επιχειρεί ένα συναισθηματικό εκβιασμό που έχει ελάχιστες διαφορές από την επαιτεία με συνοδεία παιδιών.

Υποθέτω ότι και αυτό αφήνει κάποια ψυχολογικά ψιλοθεματάκια στα παιδιά αλλά προέχει ο αγών.


*Το μπολντάρω για να μη θεωρηθεί ότι μου ξέφυγε κατά λάθος, το συγκεκριμένο ρήμα. Ω

Δεν κατάλαβα τίποτα. Κάποιο λάθος στις παραθέσεις θα πρέπει να έχει γίνει. Σε μένα λες κάτι;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70217
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Νοέμ 2021, 20:46

Χαοτικός έγραψε:
20 Νοέμ 2021, 18:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Νοέμ 2021, 16:51
Χαοτικός έγραψε:
25 Σεπ 2021, 16:43
Εγώ πάλι νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε σέρνει* μαζί του μικρά παιδιά σε συλλογικές ή προσωπικές ακτιβιστικές απόπειρες συγκρούσεων με την αστυνομία επιχειρεί ένα συναισθηματικό εκβιασμό που έχει ελάχιστες διαφορές από την επαιτεία με συνοδεία παιδιών.

Υποθέτω ότι και αυτό αφήνει κάποια ψυχολογικά ψιλοθεματάκια στα παιδιά αλλά προέχει ο αγών.


*Το μπολντάρω για να μη θεωρηθεί ότι μου ξέφυγε κατά λάθος, το συγκεκριμένο ρήμα. Ω

Δεν κατάλαβα τίποτα. Κάποιο λάθος στις παραθέσεις θα πρέπει να έχει γίνει. Σε μένα λες κάτι;
Όχι, στον Σκεπτικό. Μια και σε μάζεψα κατά λάθος, μπορείς να πεις και τη δική σου άποψη.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 20 Νοέμ 2021, 21:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Νοέμ 2021, 20:46
Χαοτικός έγραψε:
20 Νοέμ 2021, 18:35
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Νοέμ 2021, 16:51


Εγώ πάλι νομίζω ότι ο οποιοσδήποτε σέρνει* μαζί του μικρά παιδιά σε συλλογικές ή προσωπικές ακτιβιστικές απόπειρες συγκρούσεων με την αστυνομία επιχειρεί ένα συναισθηματικό εκβιασμό που έχει ελάχιστες διαφορές από την επαιτεία με συνοδεία παιδιών.

Υποθέτω ότι και αυτό αφήνει κάποια ψυχολογικά ψιλοθεματάκια στα παιδιά αλλά προέχει ο αγών.


*Το μπολντάρω για να μη θεωρηθεί ότι μου ξέφυγε κατά λάθος, το συγκεκριμένο ρήμα. Ω

Δεν κατάλαβα τίποτα. Κάποιο λάθος στις παραθέσεις θα πρέπει να έχει γίνει. Σε μένα λες κάτι;
Όχι, στον Σκεπτικό. Μια και σε μάζεψα κατά λάθος, μπορείς να πεις και τη δική σου άποψη.
Σε μπορείς για πρωτομαγιά ή κάτι διαμαρτυρικό ή συμβολικό έξω από το δημαρχείο αλλά και τη βουλή, θα πάρω τα παιδιά μου.
Όταν ξέρω ότι θα γίνει της πουτάνας όχι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70217
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 20 Νοέμ 2021, 21:41

Χαοτικός έγραψε:
20 Νοέμ 2021, 21:22
ΓΑΛΗ έγραψε:
20 Νοέμ 2021, 20:46
Χαοτικός έγραψε:
20 Νοέμ 2021, 18:35

Δεν κατάλαβα τίποτα. Κάποιο λάθος στις παραθέσεις θα πρέπει να έχει γίνει. Σε μένα λες κάτι;
Όχι, στον Σκεπτικό. Μια και σε μάζεψα κατά λάθος, μπορείς να πεις και τη δική σου άποψη.
Σε μπορείς για πρωτομαγιά ή κάτι διαμαρτυρικό ή συμβολικό έξω από το δημαρχείο αλλά και τη βουλή, θα πάρω τα παιδιά μου.
Όταν ξέρω ότι θα γίνει της πουτάνας όχι.
Μα αυτό ακριβώς είναι και το λογικό. Και στην περίπτωση που προκύψει κάτι ακόμη και σε μια πορεία ή διαμαρτυρία, το πρώτο πράγμα που κάνεις είναι να απομακρύνεις τα παιδιά από τα πεδία σύγκρουσης και να μην αρχίζεις επιθετικούς διαλόγους με αστυνομικούς. Αν είσαι μόνος σου, κάνεις ό,τι θες.

Εκτός αν είσαι τόσο μαλάκας ή αφελής που

α) κάνεις τη φασαρία με τη συνοδεία του παιδιού όταν βιντεοσκοπείς τη φάση ή είσαι σίγουρος ότι βιντεοσκοπείται από κάποιον άλλο (για ευνόητους λόγους)

β) θεωρείς ότι το μικρό παιδί σου θα σε θεωρήσει ηρωίδα ή ήρωα αν σου περάσουν χειροπέδες με τη βία οι αστυνομικοί ξεχνώντας ότι τα πιτσιρίκια δεν ταυτίζονται με την ευτελισμένη εικόνα του ήρωα τους. Το πολύ πολύ να τον λυπηθούν.

γ) συνδυασμός του α και β.


Το δεύτερο ενικό με τη γενική έννοια, έτσι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
lafkiotis
Δημοσιεύσεις: 4447
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 01:08

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lafkiotis » 21 Νοέμ 2021, 00:58

GoBack έγραψε:
20 Νοέμ 2021, 16:31
Καπου εκει περα αναμεσα ειναι και ο lafkiotis
Τα μουνια μας εχουν γαμησει σε περιορισμους. Μεχρι και το καλαμακι του φραπε πρεπει να ειναι χαρτινο. Ε ποσο να αντεξω ο χριστιανος?

Θα μεταμορφωθω σε Kyle R. καμια μερα μου φαινεται.
"Να πάτε να πνιγείτε. Δεν κάνετε ούτε για χαρτιά υγείας στον Ρέντη."

"Με τη Ντιναμό σαν κότες, με τη Λαμία με έπαρση, πλέον θα μας βρείτε μπροστά σας"

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30737
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 21 Δεκ 2021, 10:40

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9290
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 21 Δεκ 2021, 11:14

!
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24807
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 21 Δεκ 2021, 12:26

dna replication έγραψε:
21 Δεκ 2021, 10:40
να τουφεκιστούν επί τόπου. Αν είναι δυνατόν να βγαίνουν έξω από τα σπίτια τους με την όμικρον να παραμονεύει

υγ πώς και ξύπνησαν οι αυστραλοί;

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30737
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 10 Ιαν 2022, 22:55

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30737
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: "Για την υγεία σας": Πλαστικές σφαίρες σε διαδήλωση "αντιεμβολιαστών" στη Μελβούρνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 29 Μαρ 2022, 12:32

Наше дело правое - победа будет за нами!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών