Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 26961
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 08 Δεκ 2021, 17:10

Space_Passenger έγραψε:
08 Δεκ 2021, 12:02
OANNHSEA έγραψε:
07 Δεκ 2021, 20:40
Α δηλαδή εσύ θέλεις να κάνεις το γιουσουφάκι σε τύπους με πυρηνικό οπλοστάσιο...
Βίτσια είναι αυτά - δεν μπορώ να τα καταλάβω βέβαια, αλλά....
πες ΔΗΜΟΣΙΑ με το προσωπό σου και τα στοιχεια σου π.χ στο youtube αυτα για τον Θεό τους και θα δεις ποιος θα γινει "γιουσουφακι". :wave:
Πολύ ενδιαφέρον για τον παιδεραστή προφήτη και την θρησκεία του βλέπω. Μουσλίμι είσαι;
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 08 Δεκ 2021, 18:41

Gewponos90 έγραψε:
07 Δεκ 2021, 23:52
OANNHSEA έγραψε:
07 Δεκ 2021, 21:35
Gewponos90 έγραψε:
07 Δεκ 2021, 20:45



Αν φοβάσαι, μην πολυστηνεσαι
Είναι λογικό αυτό που έγραψες; Για σκέψου το λίγο...

.


Είναι πολύ λογικο. Το ξανασκέφτηκα
Μμμμ...
Οπότε να σε βγάλω από τη λίστα με τα λογικά άτομα εδώ μέσα....

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12074
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 08 Δεκ 2021, 18:43

OANNHSEA έγραψε:
08 Δεκ 2021, 18:41
Gewponos90 έγραψε:
07 Δεκ 2021, 23:52
OANNHSEA έγραψε:
07 Δεκ 2021, 21:35


Είναι λογικό αυτό που έγραψες; Για σκέψου το λίγο...

.


Είναι πολύ λογικο. Το ξανασκέφτηκα
Μμμμ...
Οπότε να σε βγάλω από τη λίστα με τα λογικά άτομα εδώ μέσα....

.
Καλά σου γράφει.Μην πολυστήνεσαι.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 08 Δεκ 2021, 18:44

3f3k έγραψε:
08 Δεκ 2021, 00:18
OANNHSEA έγραψε:
07 Δεκ 2021, 09:02
Μαδουραίος έγραψε:
06 Δεκ 2021, 22:26
Κάτι για σταυροφορίες έχετε ακούσει;
Έχεις καταλάβει ότι παίζεται να βιάσουν τον δικό σου κώλο τα αλλαχμπαράκια που μαζεύονται στην Ελλάδα και όχι τον κώλο κάποιου σταυροφόρου του 1200 μ.χ.;;;
Αν έχεις το IQ να το καταλάβεις αυτό...

.
Γενικότερα θα θέλαμε όντως να μην υπάρχουν εθνικιστές, ρατσιστές που θέλουν να βιάσουν ξένα κωλαράκια, ούτε θρησκόληπτοι ομοφοβικοί (ακα κρυφοgay) που θέλουν να βιάσουν αλλόθρησκα αντρικά κωλαράκια. Προφανώς φοβόμαστε κάθε ψυχάκια που βάζει την θρησκεία πάνω από όλα.
Δεν είναι ψυχάκηδες - έτσι έχουν μάθει... Να βάζουν τη θρησκεία τους πάνω από όλα.
Και το ότι είναι πολλοί - και δη όχλος - τους κάνει πολύ επικίνδυνους για εμάς.

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Δεκ 2021, 18:47

AlienWay έγραψε:
08 Δεκ 2021, 14:35
Δεν έχει νόημα το να βρίζει κανείς τον Αλλάχ. Αυτό που έχει νόημα είναι να συνειδητοποιήσουμε -ως μεταμεταμοντέρνα προσέγγιση στις αξίες μας- πως δεν μπορείς να ενσωματώσεις εύκολα πληθυσμούς οι οποίοι δεν σέβονται τα ανθρώπινα δικαιώματα (για θρησκευτικούς λόγους).

Το ευρωπαικό ζήτημα ξεκινά από το γεγονός ότι η Γερμανία τους δέχεται γιατί μπορεί να τους απασχολήσει, ενώ η Γαλλία τους δέχεται λόγω των αγκυλώσεων του διαφωτισμού.

Αντίθετα οι υποσαχάριοι πληθυσμοί εμφανίζονται ιδανικοί για ενσωμάτωση, αλλά αυτό δεν οφείλεται μόνο στη θρησκεία τους (που είναι ο Χριστιανισμός). Γιατί καλοί για ενσωμάτωση αποδεικνύονται και οι Βουδιστές. Η θρησκεία τους αποδέχεται τον σεβασμό των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.
Το θέμα της ενσωμάτωσης είναι εκτός από κοινωνιολογικό/θεωρητικό KAI οικονομικό. Βασικό.

Και ειλικρινά, μου κάνει εντύπωση ότι μονίμως γίνεται εστιασμός στο θεωρητικό πλαίσιο, ενώ έχει γίνει ήδη σαφέστατο ότι αυτό που καθορίζει την ανοχή ή ουσιαστική αντίδραση ή υποστήριξη στο οτιδήποτε είναι το αμιγώς οικονομικό σκέλος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 08 Δεκ 2021, 18:54

Space_Passenger έγραψε:
08 Δεκ 2021, 12:02
OANNHSEA έγραψε:
07 Δεκ 2021, 20:40
Α δηλαδή εσύ θέλεις να κάνεις το γιουσουφάκι σε τύπους με πυρηνικό οπλοστάσιο...
Βίτσια είναι αυτά - δεν μπορώ να τα καταλάβω βέβαια, αλλά....
πες ΔΗΜΟΣΙΑ με το προσωπό σου και τα στοιχεια σου π.χ στο youtube αυτα για τον Θεό τους και θα δεις ποιος θα γινει "γιουσουφακι". :wave:
Πριν γίνω γιουσουφάκι θα πέσουν νεκροί από τα χέρια μου τουλάχιστον 5 από αυτά τα ζώα...
Βλέπεις εγώ είμαι από αυτούς που το κοράνι λέει ότι πρέπει να πεθαίνουν - είμαι άθεος...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 22690
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 08 Δεκ 2021, 19:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Δεκ 2021, 18:47
AlienWay έγραψε:
08 Δεκ 2021, 14:35
Δεν έχει νόημα το να βρίζει κανείς τον Αλλάχ. Αυτό που έχει νόημα είναι να συνειδητοποιήσουμε -ως μεταμεταμοντέρνα προσέγγιση στις αξίες μας- πως δεν μπορείς να ενσωματώσεις εύκολα πληθυσμούς οι οποίοι δεν σέβονται τα ανθρώπινα δικαιώματα (για θρησκευτικούς λόγους).

Το ευρωπαικό ζήτημα ξεκινά από το γεγονός ότι η Γερμανία τους δέχεται γιατί μπορεί να τους απασχολήσει, ενώ η Γαλλία τους δέχεται λόγω των αγκυλώσεων του διαφωτισμού.

Αντίθετα οι υποσαχάριοι πληθυσμοί εμφανίζονται ιδανικοί για ενσωμάτωση, αλλά αυτό δεν οφείλεται μόνο στη θρησκεία τους (που είναι ο Χριστιανισμός). Γιατί καλοί για ενσωμάτωση αποδεικνύονται και οι Βουδιστές. Η θρησκεία τους αποδέχεται τον σεβασμό των ανθρωπίνων δικαιωμάτων.
Το θέμα της ενσωμάτωσης είναι εκτός από κοινωνιολογικό/θεωρητικό KAI οικονομικό. Βασικό.

Και ειλικρινά, μου κάνει εντύπωση ότι μονίμως γίνεται εστιασμός στο θεωρητικό πλαίσιο, ενώ έχει γίνει ήδη σαφέστατο ότι αυτό που καθορίζει την ανοχή ή ουσιαστική αντίδραση ή υποστήριξη στο οτιδήποτε είναι το αμιγώς οικονομικό σκέλος.
Αυτοί που εστιάζουν εκεί (και το έχουν μεταδώσει και σε εμάς τους υπόλοιπους) είναι οι ίδιοι που θεωρούν ότι η USA έγινε υπερδύναμη επειδή είναι πολυπολιτισμική.

Γελάνε και οι πέτρες βέβαια, διότι ισχύει το ρητό με το μπουζούκι και τον αστυνομικό.
Ζούμε σε μια οικονομία.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 12074
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 08 Δεκ 2021, 19:33

OANNHSEA έγραψε:
08 Δεκ 2021, 18:54
Space_Passenger έγραψε:
08 Δεκ 2021, 12:02
OANNHSEA έγραψε:
07 Δεκ 2021, 20:40
Α δηλαδή εσύ θέλεις να κάνεις το γιουσουφάκι σε τύπους με πυρηνικό οπλοστάσιο...
Βίτσια είναι αυτά - δεν μπορώ να τα καταλάβω βέβαια, αλλά....
πες ΔΗΜΟΣΙΑ με το προσωπό σου και τα στοιχεια σου π.χ στο youtube αυτα για τον Θεό τους και θα δεις ποιος θα γινει "γιουσουφακι". :wave:
Πριν γίνω γιουσουφάκι θα πέσουν νεκροί από τα χέρια μου τουλάχιστον 5 από αυτά τα ζώα...
Βλέπεις εγώ είμαι από αυτούς που το κοράνι λέει ότι πρέπει να πεθαίνουν - είμαι άθεος...

.

Κοίτα μην σκίσεις το καλσόν.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 8641
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 08 Δεκ 2021, 19:54

Green Dragon έγραψε:
07 Δεκ 2021, 20:43
Καραμελίτσα έγραψε:
06 Δεκ 2021, 22:24
Χμμμ, ελπίζω να μην κάνει ποτέ στάση κανένα αεροπλάνο που περνάς από το Πακιστάν. Τα γραπτά μένουν.
Συμφωνείς δηλαδή με την πράξη του πακιστανικού όχλου;
Προφανώς και όχι. Για το νηματοθέτη ενδιαφέρομαι, έχει πλέον καταγραφεί από την Πακιστανική Υπηρεσία Πληροφοριών.
Z

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 09 Δεκ 2021, 19:25

Καραμελίτσα έγραψε:
08 Δεκ 2021, 19:54
Green Dragon έγραψε:
07 Δεκ 2021, 20:43
Καραμελίτσα έγραψε:
06 Δεκ 2021, 22:24
Χμμμ, ελπίζω να μην κάνει ποτέ στάση κανένα αεροπλάνο που περνάς από το Πακιστάν. Τα γραπτά μένουν.
Συμφωνείς δηλαδή με την πράξη του πακιστανικού όχλου;
Προφανώς και όχι. Για το νηματοθέτη ενδιαφέρομαι, έχει πλέον καταγραφεί από την Πακιστανική Υπηρεσία Πληροφοριών.
Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι...
Όταν θα με έχουν καθαρίσει, θα σε κοιτάω που θα κυκλοφορείς με μπούργκα ή με τα τσαντόρ από εκεί και δεν θα έχεις καν το δικαίωμα να ακούς μουσική ή να γράφεις σε φόρουμ και να ξέρεις θα θλίβομαι...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8313
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Γαμώ τον αλλάχ σας ζώα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 09 Δεκ 2021, 19:26

Μαδουραίος έγραψε:
08 Δεκ 2021, 19:33
OANNHSEA έγραψε:
08 Δεκ 2021, 18:54
Space_Passenger έγραψε:
08 Δεκ 2021, 12:02


πες ΔΗΜΟΣΙΑ με το προσωπό σου και τα στοιχεια σου π.χ στο youtube αυτα για τον Θεό τους και θα δεις ποιος θα γινει "γιουσουφακι". :wave:
Πριν γίνω γιουσουφάκι θα πέσουν νεκροί από τα χέρια μου τουλάχιστον 5 από αυτά τα ζώα...
Βλέπεις εγώ είμαι από αυτούς που το κοράνι λέει ότι πρέπει να πεθαίνουν - είμαι άθεος...

.

Κοίτα μην σκίσεις το καλσόν.
Ε τι να κάνουμε...
Δεν είμαστε όλοι "περάστε κύριοι, εδώ το καλό κωλαράκι" όπως εσύ...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών