ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16589
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 30 Μαρ 2022, 00:22

BigChiefWahoo έγραψε:
30 Μαρ 2022, 00:16
taxalata xalasa έγραψε:
30 Μαρ 2022, 00:10

οποιος εχει μιλησει εναντια στα γερακια, γινεται προωρο λιπασμα...

δεν χρειαζεται να τον απειλουν.... απειλειται και μονο που μιλαει....
Αλλά εδώ,μαλακίες γράφεις.
Ο Γουώτερς μιλάει έτσι από το το 1980 ακόμα.
Όχι νεκρό δεν τον βρήκαν,αλλά αντίθετα είναι ένας ακόμη multimillionaire,όπως αρμόζει σε κάθε αντιδραστικό :roll: ροκ σταρ.
γι αυτο γαμιεται.....


διοτι τα λεει αφου πρωτα εχει ρουφηξει ολη την αχνη που υπηρχε διαθεσιμη και χει πιει το παλιοκρασο τρωωντας υπερμεγεθη κοκκινη κατσαριδα θαλασσιου βυθού που ταν αστακωμένη με φυσική πανοπλιά....

αλλα και που γαμιεται, τουλαχιστον τα λεει απο πρωτο χερι που τα ξερει καλα...
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4210
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 30 Μαρ 2022, 20:58

BigChiefWahoo έγραψε:
29 Μαρ 2022, 22:44
Δεν τον γνώρισε καν δηλαδή.
Ευχαριστώ για το update :smt023
:smt023:wave:
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις


Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24704
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Αύγ 2022, 19:21

Κάνει εισβολή η Ρωσία και για τ ακολουθία φταίνε οι ΗΠΑ που βοηθούν την Ουκρανία και αντέχει ακόμα λοοοολ

Δεν έχει πατώ η ξεφτίλα σας

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Αύγ 2022, 19:29

Δημοκράτης έγραψε:
08 Αύγ 2022, 19:21
Κάνει εισβολή η Ρωσία και για τ ακολουθία φταίνε οι ΗΠΑ που βοηθούν την Ουκρανία και αντέχει ακόμα λοοοολ

Δεν έχει πατώ η ξεφτίλα σας
🤣🤣🤣
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42774
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 08 Αύγ 2022, 19:38

Επειδή είναι κάπως μεγάλη η συνέντευξη, timestamps

Στο 11:03 είναι η βασισμένη τοποθέτηση για το Ουκρανικό.

Στο 24:27 είναι η βασισμένη τοποθέτηση για την Ταϊβάν:
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻


Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29108
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 09 Αύγ 2022, 20:44

08-08-2022
Χείμαρρος ο Ρότζερ Γουότερς των Pink Floyd για την Ουκρανία: «Ο Μπάιντεν και οι ΗΠΑ ρίχνουν καυσόξυλα στην φωτιά του πολέμου»

Εικόνα

Δεν… μάσησε τα λόγια του σε συνέντευξη που παραχώρησε στο CNN ο Ρότζερ Γουότερς, στην οποία κλήθηκε να σχολιάσει και τη στάση των ΗΠΑ στον πόλεμο της Ρωσίας με την Ουκρανία.

Ο τραγουδιστής και κιθαρίστας των Pink Floyd δεν διστάζει να εκφέρει ανοιχτά και δημόσια τις πολιτικές του απόψεις και να σχολιάζει το παγκόσμιο κοινωνικοπολιτικό γίγνεσθαι, ενώ όπως είπε χαρακτηριστικά, θεωρεί τον Τζο Μπάιντεν εγκληματία πολέμου, αφού «ρίχνει καυσόξυλα στηn φωτιά του πολέμου στην Ουκρανία και αυτό είναι ένα τεράστιο έγκλημα».

Ο παγκοσμίου φήμης ροκ σταρ, ανέφερε ότι ο πόλεμος αυτός είναι η δράση και η αντίδραση του ΝΑΤΟ που έφτασε μέχρι τα ρωσικά σύνορα, κάτι που όπως είχαν υποσχθεί παλαιότερα δεν θα συνέβαινε.

Σε άλλο σημείο της συνέντευξης, μάλιστα, Ρότζερ Γουότερς ανέφερε ότι δεν πρέπει να ξεχνάμε πως «23 εκατομμύρια Ρώσοι πέθαναν προστατεύοντας εσένα και εμένα από τους Ναζί», με τον δημοσιογράφο να απαντά ότι «θα ήταν καλύτερα οι Ρώσοι να πάρουν ένα μάθημα από αυτόν τον πόλεμο και να μην επιτεθούν στην Ουκρανία».

«Μάλλον πρέπει να διαβάσεις περισσότερα. Πες μου, τι θα έκαναν οι ΗΠΑ αν, ας πούμε, οι Κινέζοι τοποθετούσαν πυρηνικά όπλα στο Μεξικό και στον Καναδά;» απάντησε ο καλλιτέχνης με τον δημοσιογράφο να του λέει πως «οι Κινέζοι είναι πολύ απασχολημένοι περικυκλώνοντας την Ταϊβάν».

Για ακόμα μια φορά τότε ο frontman ήταν… χείμαρρος κατά των ΗΠΑ αναφέροντας ότι «δεν περικυκλώνουν καθόλου την Ταϊβάν, η Ταϊβάν είναι μέρος της Κίνας. Αυτό έχει αναγνωριστεί από ολόκληρη τη διεθνή κοινότητα από το 1948. Και αν δεν το ξέρεις, πρέπει να διαβάσεις περισσότερα. Πάμε στη βιβλιοθήκη!».

«Πιστεύεις στην προπαγάνδα!» του απάντησε ο δημοσιογράφος του CNN, με τον Γουότερς να ανταπαντά: «Αυτό λες… Δεν μπορείτε να αρχίσετε να μιλάτε για τα ανθρώπινα δικαιώματα και την Ταϊβάν χωρίς να γνωρίζετε τα βασικά».

Ο δημοσιογράφος τότε του είπε ότι «αν αρχίσεις να μιλάς για ανθρώπινα δικαιώματα, Ρότζερ, είναι η Κίνα που τα καταπατά περισσότερο στον κόσμο! Γιατί κατηγορείς πάντα τη Δύση;» και ο καλλιτέχνης τόνισε: «Ήταν οι Κινέζοι που εισέβαλαν στο Ιράκ και σκότωσαν ένα εκατομμύριο ανθρώπους εκεί το 2003; Περίμενε, να θυμηθώ… Είναι η Κίνα αυτή ή κάτι τέτοιο, που σκότωνε και σφαγίαζε;».
https://www.el.gr/diethni/cheimarros-o- ... floyd-gia/

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29108
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 23 Αύγ 2022, 19:42

23.08.2022
Roger Waters: « Το ΝΑΤΟ δεν θέλει να τελειώσει ο πόλεμος στην Ουκρανία – Πρέπει να φτιαχτούν τεράστιες περιουσίες»
Τι είπε ο θρύλος των Pink Floyd.

Εικόνα

Ο Roger Waters είναι ο πασίγνωστος θρύλος των Pink Floyd και ιδρυτικό στέλεχός τους καθώς τους δημιούργησε μαζί με τον Syd Barret και τον Νick Mason.


H γνώμη του για την ουκρανική σύγκρουση είναι πως το ΝΑΤΟ και συνεπώς η Δύση δεν θέλουν να τελειώσει ο πόλεμος διότι «υπάρχουν τεράστιες περιουσίες που πρέπει να δημιουργηθούν συνεπώς θα πολεμήσουν μέχρι τον τελευταίο Ουκρανό».


https://www.pronews.gr/lifestyle/roger- ... eriousies/

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 23 Αύγ 2022, 19:44

Dwarven Blacksmith έγραψε:
08 Αύγ 2022, 19:38
Επειδή είναι κάπως μεγάλη η συνέντευξη, timestamps

Στο 11:03 είναι η βασισμένη τοποθέτηση για το Ουκρανικό.

Στο 24:27 είναι η βασισμένη τοποθέτηση για την Ταϊβάν:
Πάει κι ο αγαπημένος μας μουσικοσυνθέτης.
Δύσκολα τα γηρατειά...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Αύγ 2022, 21:48

Πάει κι ο γυαλός, στράβωσε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
nyxtovios
Δημοσιεύσεις: 12742
Εγγραφή: 15 Ιουν 2018, 19:14

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nyxtovios » 23 Αύγ 2022, 21:59

sys3x έγραψε:
23 Αύγ 2022, 21:48
Πάει κι ο γυαλός, στράβωσε.
Μαζέψου ζαίε

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37762
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 23 Αύγ 2022, 22:02

🤗
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11903
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 23 Αύγ 2022, 22:42

Ελεος με τον αταλαντο χιπη που δεν εβγαλε ουτε καν ενα τραγουδι της προκοπης
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: ΡΟΤΖΕΡ ΓΟΥΟΤΕΡΣ απαντα σε Ουκρανεζα φαν των Pink Floyd:«Είμαι εναντίον όλων των πολιτικών γκάνγκστερ...»

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 23 Αύγ 2022, 22:46

Sid Vicious έγραψε:
23 Αύγ 2022, 22:42
Ελεος με τον αταλαντο χιπη που δεν εβγαλε ουτε καν ενα τραγουδι της προκοπης
Σχόλιο μέσου άεργου αντιεμβολιαστή χρυσαυγήτη. Κανένα έλεος στα ορφανά του Κασιδιάρη ,που τον παράτησαν να τρώει σπανακόριζο κάθε Δευτέρα σε κελί του Δομοκού.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών