Ιταλικές εκλογές 2022

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28705
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 28 Σεπ 2022, 12:20

Στρακαστρουκας έγραψε:
28 Σεπ 2022, 12:18
Golden Age έγραψε:
28 Σεπ 2022, 12:16

Υποστηρίζω μια κυβέρνηση που οδήγησε την Ελλάδα στη δόξα. Γι' αυτό δοξάζεται μέχρι σήμερα απο την πλειοψηφία του ελληνικού λαού.

Τον βασανισμό πολιτικών κρατουμένων, ακόμη και τις εκτελέσεις τους, τα υποστηρίζουν άλλοι.
Ας μην ηταν ο Αγγλοφιλος βασιλιας στην εξουσια και θα σου ελεγα με ποιον θα συμμαχουσε ο Μεταξας
Ο ίδιος ο Μεταξάς εξήγησε το σκεπτικό το γεωπολιτικού του προσανατολισμού στους δημοσιογράφους.

Αυτό έχει περισσότερο βάρος απο τα μεταπολιτευτικά τσιτάτα. Άλλοι πάλι τον παρουσιάζουν σαν "τσιράκι των Άγγλων", κάτι που επίσης δεν ισχύει.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24367
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Σεπ 2022, 14:07

Ωραίο γκομενάκι πάντως.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22938
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 28 Σεπ 2022, 14:09

O Τράκης σήμερα τη θεωρεί Δούρειο Ίππο πάντως.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24367
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 28 Σεπ 2022, 14:15

Ερμής έγραψε:
28 Σεπ 2022, 14:09
O Τράκης σήμερα τη θεωρεί Δούρειο Ίππο πάντως.

[+] αντι-ΛΓΒΤΚ
[+] υπέρ Ουκρανίας
[+] Βυζάρες
[+] Ο Τράκης είναι κατά

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 28 Σεπ 2022, 16:40

Στρακαστρουκας έγραψε:
28 Σεπ 2022, 01:39
Lord Brum έγραψε:
28 Σεπ 2022, 01:35
Στρακαστρουκας έγραψε:
28 Σεπ 2022, 01:34


Ο τυπος που εχεις στο προφιλ σου ψοφησε και τον φαγαν τα σκουληκια, ακριβως οπως και η ιδεολογια που εκπροσωπουσε. Για αυτο και οι νοσταλγοι του, μην εχοντας να κανουν τιποτα αλλο, ασχολουνται μερα-νυχτα με το ΚΚΕ
ενώ ο λενιν ψόφησε και τον έκαναν μουμια, ναι έχεις δίκαιο.
Ωραια σκασε και πηγαινε να ακουσεις τι εχει να πει ο συντροφος Κουτσουμπας
τι να μου πει ο αργόσχολος επαγγελματίας άεργος?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 14671
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 28 Σεπ 2022, 16:43

Στρακαστρουκας έγραψε:
28 Σεπ 2022, 12:14
Golden Age έγραψε:
28 Σεπ 2022, 12:10
Στρακαστρουκας έγραψε:
28 Σεπ 2022, 12:07


Ε αν εξαιρεσεις κατι μη κομμουνιστικα κινηματα που γινανε για να ανατραπει το καθεστως, οχι δεν υπηρχε
Δεν ήταν κόμματα.
Ε κοιτα το εχουμε καταλαβει οτι υποστηριζεις φασισμο και βασανισμο πολιτικων κρατουμενων αλλα ευτυχως η ιδεολογια σου ειναι στο χρονοντουλαπο
μιλάνε τα κομούνια για χρονοντούλαπα, τα ύστερα του κόσμου, μα τον άγιο μαρξ
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

zteo
Δημοσιεύσεις: 9861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 28 Σεπ 2022, 19:27

https://m.902.gr/eidisi/kosmos/307811/s ... osionomika
Ώπα η κωλοτουμπα έγινε πριν καν αναλάβει η Μελονι. :smt005:
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 18939
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Σεπ 2022, 19:32

Στρακαστρουκας έγραψε:
28 Σεπ 2022, 12:18
Golden Age έγραψε:
28 Σεπ 2022, 12:16

Υποστηρίζω μια κυβέρνηση που οδήγησε την Ελλάδα στη δόξα. Γι' αυτό δοξάζεται μέχρι σήμερα απο την πλειοψηφία του ελληνικού λαού.

Τον βασανισμό πολιτικών κρατουμένων, ακόμη και τις εκτελέσεις τους, τα υποστηρίζουν άλλοι.
Ας μην ηταν ο Αγγλοφιλος βασιλιας στην εξουσια και θα σου ελεγα με ποιον θα συμμαχουσε ο Μεταξας
Ο πατησιωτης επιβεβαιώθηκε πανηγυρικά :lol:

Αναρωτιέμαι αν έγιναν έτσι από τα μεταπολιτευτικά χάδια ή αν ήταν πάντα τέτοιοι.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28705
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 03 Οκτ 2022, 23:56

Έχουν λυσσάξει
Τζόρτζια Μελόνι: Ο πατέρας της είναι ένας διακινητής ναρκωτικών, καταγγέλλει Ιταλοϊσραηλινή δημοσιογράφος

Για «χτύπημα κάτω από την ζώνη» μιλούν πολλά ιταλικά ΜΜΕ - Τι απάντησε η αρχηγός του Frattelli Italia και η μητέρα της για την σχέση τους με τον «Φράνκο»

Στο παρελθόν του πατέρα της Τζόρτζια Μελόνι αναφέρεται σε ανάρτηση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης η γνωστή Ιταλοϊσραηλινή δημοσιογράφος Ρούλα Ζεμπρεάλ.

«Κατά την προεκλογική εκστρατεία, η Τζόρτζια Μελόνι, η νέα Ιταλίδα πρωθυπουργός, θέλησε να αναπαράξει ένα βίντεο με εικόνες βιασμού, στο οποίο αναφέρεται ότι οι αιτούντες άσυλο είναι εγκληματίες που θέλουν να αντικαταστήσουν τους λευκούς χριστιανούς. Ειρωνεία της τύχης, ο πατέρας της Μελόνι είναι ένας διακινητής ναρκωτικών/εγκληματίας, ο οποίος καταδικάσθηκε και εξέτισε ποινή στην φυλακή», έγραψε στα social media η Ζεμπρεάλ, σύμφωνα με το ΑΠΕ - ΜΠΕ.



«Είναι η ευαισθησία του ιταλικού Τύπου, ο οποίος αναφέρεται στα προβλήματα του πατέρα μου, αλλά στους κραυγαλέους τίτλους του αποκρύπτει ένα βασικό στοιχείο. Όλοι ξέρουν ότι ο πατέρας μου έφυγε όταν ήμουν ενός έτους και κάτι. Όλοι ξέρουν ότι αποφάσισα να μην τον ξαναδώ, ποτέ πια, όταν ήμουν έντεκα ετών. Όλοι ξέρουν ότι δεν είχα ποτέ πια επαφές μαζί του, μέχρι τον θάνατό του. Αλλά, όπως φαίνεται, δεν μετρά, αφού οι “δήθεν ευγενικοί” μπορούν να περάσουν ως οδοστρωτήρας πάνω από την ζωή του “τέρατος”. Προφανώς, κάτι ακόμη που δεν ισχύει για μένα είναι και το οι αμαρτίες των γονέων δεν πρέπει να παιδεύουν τα τέκνα. Υ.Γ. Κυρία Ζεμπρεάλ, ελπίζω να μπορέσετε να εξηγήσετε στον δικαστή, πότε και πού έκανα την δήλωση που αναρτήσατε», υπογράμμισε από την πλευρά της η Μελόνι.

Χτύπημα κάτω από την ζώνη»

Στο όλο αυτό θέμα αναφέρθηκε μεγάλο μέρος των ιταλικών μέσων ενημέρωσης, τονίζοντας, στην μεγάλη πλειοψηφία των περιπτώσεων, ότι η παρέμβαση της Ρούλα Ζεμπρεάλ, αποτέλεσε «χτύπημα κάτω από την ζώνη».

Στην ανάρτηση της δημοσιογράφου, τέλος, απάντησε και η Άννα Παρατόρε, μητέρα της Τζόρτζια Μελόνι, η οποία μέσω διαδικτύου υπογράμμισε:

«Αφού υπέμεινα τους χειρότερους προπηλακισμούς σε βάρος της κόρης μου, ψέματα και κάθε είδους παραποιήσεις της πραγματικότητας, δυσφημίσεις για τις οποίες, αν είσαι δεξιός, στην Ιταλία δεν δικαιώνεσαι ούτε στις δικαστικές αίθουσες, κουράστηκα. Η σχέση μου με τον πατέρα των παιδιών μου δεν αποτελεί αντικείμενο δημόσιας συζήτησης. Και νομίζω ότι δεν είναι αντικείμενο δημόσιας συζήτησης ούτε η ιστορία ενός άνδρα ο οποίος έχει πεθάνει, πλέον, εδώ και πολλά χρόνια. Η τελευταία φορά που τον συναντήσαμε με τις κόρες μου ήταν ένα μακρινό απόγευμα του 1988, στην βίλα Μποργκέζε της Ρώμης, όταν ζήτησε, έπειτα από πέντε χρόνια απουσίας, να ξαναδεί τις κόρες του. Ήταν μια ανώφελη και επιπόλαια συνάντηση, με δυο κοριτσάκια τα οποία μόλις τον θυμόντουσαν και τον ίδιο που τους έλεγε να τον φωνάζουν Φράνκο, διότι θεωρούσε ότι το “μπαμπά” τον γερνούσε».

https://www.protothema.gr/world/article ... 1664803542

Άβαταρ μέλους
Gordian Knot
Δημοσιεύσεις: 3955
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:00
Phorum.gr user: Gordian Knot

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gordian Knot » 04 Οκτ 2022, 09:53

Golden Age έγραψε:
03 Οκτ 2022, 23:56
Έχουν λυσσάξει
Τζόρτζια Μελόνι: Ο πατέρας της είναι ένας διακινητής ναρκωτικών, καταγγέλλει Ιταλοϊσραηλινή δημοσιογράφος

Για «χτύπημα κάτω από την ζώνη» μιλούν πολλά ιταλικά ΜΜΕ - Τι απάντησε η αρχηγός του Frattelli Italia και η μητέρα της για την σχέση τους με τον «Φράνκο»

Στο παρελθόν του πατέρα της Τζόρτζια Μελόνι αναφέρεται σε ανάρτηση στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης η γνωστή Ιταλοϊσραηλινή δημοσιογράφος Ρούλα Ζεμπρεάλ.

«Κατά την προεκλογική εκστρατεία, η Τζόρτζια Μελόνι, η νέα Ιταλίδα πρωθυπουργός, θέλησε να αναπαράξει ένα βίντεο με εικόνες βιασμού, στο οποίο αναφέρεται ότι οι αιτούντες άσυλο είναι εγκληματίες που θέλουν να αντικαταστήσουν τους λευκούς χριστιανούς. Ειρωνεία της τύχης, ο πατέρας της Μελόνι είναι ένας διακινητής ναρκωτικών/εγκληματίας, ο οποίος καταδικάσθηκε και εξέτισε ποινή στην φυλακή», έγραψε στα social media η Ζεμπρεάλ, σύμφωνα με το ΑΠΕ - ΜΠΕ.



«Είναι η ευαισθησία του ιταλικού Τύπου, ο οποίος αναφέρεται στα προβλήματα του πατέρα μου, αλλά στους κραυγαλέους τίτλους του αποκρύπτει ένα βασικό στοιχείο. Όλοι ξέρουν ότι ο πατέρας μου έφυγε όταν ήμουν ενός έτους και κάτι. Όλοι ξέρουν ότι αποφάσισα να μην τον ξαναδώ, ποτέ πια, όταν ήμουν έντεκα ετών. Όλοι ξέρουν ότι δεν είχα ποτέ πια επαφές μαζί του, μέχρι τον θάνατό του. Αλλά, όπως φαίνεται, δεν μετρά, αφού οι “δήθεν ευγενικοί” μπορούν να περάσουν ως οδοστρωτήρας πάνω από την ζωή του “τέρατος”. Προφανώς, κάτι ακόμη που δεν ισχύει για μένα είναι και το οι αμαρτίες των γονέων δεν πρέπει να παιδεύουν τα τέκνα. Υ.Γ. Κυρία Ζεμπρεάλ, ελπίζω να μπορέσετε να εξηγήσετε στον δικαστή, πότε και πού έκανα την δήλωση που αναρτήσατε», υπογράμμισε από την πλευρά της η Μελόνι.

Χτύπημα κάτω από την ζώνη»

Στο όλο αυτό θέμα αναφέρθηκε μεγάλο μέρος των ιταλικών μέσων ενημέρωσης, τονίζοντας, στην μεγάλη πλειοψηφία των περιπτώσεων, ότι η παρέμβαση της Ρούλα Ζεμπρεάλ, αποτέλεσε «χτύπημα κάτω από την ζώνη».

Στην ανάρτηση της δημοσιογράφου, τέλος, απάντησε και η Άννα Παρατόρε, μητέρα της Τζόρτζια Μελόνι, η οποία μέσω διαδικτύου υπογράμμισε:

«Αφού υπέμεινα τους χειρότερους προπηλακισμούς σε βάρος της κόρης μου, ψέματα και κάθε είδους παραποιήσεις της πραγματικότητας, δυσφημίσεις για τις οποίες, αν είσαι δεξιός, στην Ιταλία δεν δικαιώνεσαι ούτε στις δικαστικές αίθουσες, κουράστηκα. Η σχέση μου με τον πατέρα των παιδιών μου δεν αποτελεί αντικείμενο δημόσιας συζήτησης. Και νομίζω ότι δεν είναι αντικείμενο δημόσιας συζήτησης ούτε η ιστορία ενός άνδρα ο οποίος έχει πεθάνει, πλέον, εδώ και πολλά χρόνια. Η τελευταία φορά που τον συναντήσαμε με τις κόρες μου ήταν ένα μακρινό απόγευμα του 1988, στην βίλα Μποργκέζε της Ρώμης, όταν ζήτησε, έπειτα από πέντε χρόνια απουσίας, να ξαναδεί τις κόρες του. Ήταν μια ανώφελη και επιπόλαια συνάντηση, με δυο κοριτσάκια τα οποία μόλις τον θυμόντουσαν και τον ίδιο που τους έλεγε να τον φωνάζουν Φράνκο, διότι θεωρούσε ότι το “μπαμπά” τον γερνούσε».

https://www.protothema.gr/world/article ... 1664803542
Αυτή ακριβώς είναι η ΦΑΣΙΣτερά , αυτή ακριβώς.
Όπου τους συναντάτε, να τους ΦΤΥΝΕΤΕ!

Π.Γ.Σ.Α.
© Αντιτουρκική μούργα, γνωστός και ως «Βλαχάραπας της θαλάσσης» - Ανάθεμά με κι αν καταλαβαίνω τι πάει να πεί αυτό...
Σας μερσώ μαντάμ, ορέν ντουβάρ :lol:

Άβαταρ μέλους
nikos_hellas
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2018, 15:05

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos_hellas » 05 Οκτ 2022, 20:41

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Ενάντια στη νέα τάξη πραγμάτων.
Against the new world order.

zteo
Δημοσιεύσεις: 9861
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 07 Οκτ 2022, 08:51

https://m.902.gr/eidisi/kosmos/308612/k ... -kalorifer
Άρχισε η φιλολαϊκή πολιτική της Μελονι.
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 28705
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 07 Οκτ 2022, 12:36

zteo έγραψε:
07 Οκτ 2022, 08:51
https://m.902.gr/eidisi/kosmos/308612/k ... -kalorifer
Άρχισε η φιλολαϊκή πολιτική της Μελονι.
Δεν έχει αναλάβει ακόμη η Μελόνι.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 13587
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ιταλικές εκλογές 2022

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 08 Οκτ 2022, 18:22


Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών