Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Αύγ 2022, 17:48

Green Dragon έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:39
Χαοτικός έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:36
Green Dragon έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:27
Λέει 'αποτοξίνωση' άρα ήταν πρεζού οπότε τα λεγόμενά της έχουν μειωμένη αξιοπιστία.
Ψάξε στο ίντερνετ για τις λογικές πλάνες. Χαρακτηρίζουν τη δημοσίευσή σου.
Καμία πλάνη, τα λεγόμενα ενός πρεζάκια έχουν μειωμένη αξιοπιστία. Δεν είπα ότι δεν έχουν καμία αλλά κάποιος με αλλοιωμένη συνείδηση αντιλαμβάνεται στρεβλά πολλά και διάφορα.
που ξέρεις ότι έχουμε θέμα πρέζας εδώ πέρα;

Μου αρέσει κιόλας που λες καμία λογική πλάνη.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
έργο_μακέτο
Δημοσιεύσεις: 4378
Εγγραφή: 22 Σεπ 2021, 23:19
Phorum.gr user: έργο μακέτο

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από έργο_μακέτο » 28 Αύγ 2022, 17:48

Χαοτικός έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:46
έργο_μακέτο έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:38
Χαοτικός έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:31


Ναι πριν δυο σελίδες στο επισήμανα αλλά όχι ξεκάθαρα.

Μάθετε να αναλύεται λέξη λέξη αυτό που λέτε. Καλό θα σας κάνει και θα είστε πιο δημιουργικοί. και μάθε να μην έχει υφάκι ότι είσαι χάι γνώστης. Είσαι μικρός για κάτι τέτοιο ακόμα. Δηλαδή ξαναδιάβασε μόνος σου το ποστ που λες "Τα παιδιά έχουν σεξουαλικότητα .... κλπ". Από το ένα λογικό άλμα στο άλλο. ασύνδετα κι εντελώς αυθαίρετα. Τα σαρκαστικά που σου απαντούσα σε κάθε ποστ είναι για να ε διεγείρουν και να δεις λέξη λέξη τι έγραψες.
Ακόμα και σαν διαφωτιστής αποτυχημένος είσαι. Τα σαρκαστικά λέει. Πιο πολύ για σανσκριτικά έμοιαζαν αυτά τα ακαταλαβίστικα.
Είδες που το λες και μόνο σου για ακαταλαβίστικα; Ξέρω από αυτιστικούλια μην ανησυχείς. Είσαι σε τι είσαι αποτυχημένος μπορείς να το δεις στον εαυτό σου;
Έχεις όρεξη για παιχνίδια ρε θείο;
- Have you been to Samos ?
- Yes, I was one of the first.
- No, you have not been to Samos!
- Yes I have!
- Look, you are not here today to insult me.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20229
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Αύγ 2022, 17:49

Χαοτικός έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:48
που ξέρεις ότι έχουμε θέμα πρέζας εδώ πέρα;

Μου αρέσει κιόλας που λες καμία λογική πλάνη.
Για τους άλλους εθισμούς χρησιμοποιείται ο όρος 'απεξάρτηση'. Αποτοξίνωση λέμε για τα ναρκωτικά.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Αύγ 2022, 17:50

Echelon έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:41
Dwarven Blacksmith έγραψε:
28 Αύγ 2022, 13:20
Αυθεντικό είναι αλλά δεν λέει κάτι εναντίον του Τζο Μπάιντεν. Το γυμνό ντους δεν είναι τόσο ασυνήθιστο. Τα υπόλοιπα είναι προβληματισμοί, προσωπικές της σκέψεις.
Κοίτα για τον Γιαννόπουλα μπορεί να φαίνεται φυσιολογικό να κάνουν ντους πατέρας και κόρη γυμνοί. Έχει εμπειρία φαίνεται. Εγώ πάντως στον κύκλο μου δεν έχω κανέναν με παρόμοιες <<εμπειρίες>>
Ο κύκλος σου είναι ο πρότυπος κύκλος εν τω μεταξύ. Α ρε τυχερέ! :D
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 28 Αύγ 2022, 17:51

Στα πολύ γρήγορα που διάβασα τί γράφεται, μια χαρά τα λέει ο έργο_μακέτο
Βαριέμαι να βρίσκω τώρα να κάνω παραθέσεις δυο-τρία υποδειγματικά του ποστ

Πώς καταφέρνετε να τα γυρνάτε κωλοτούμπα όλα ανάλογα με τις ιδεοληψίες σας ή το τί "μούρη" θέλετε να πουλάτε κάθε τρεις και λίγο, σεις και η ψυχή σας

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 28 Αύγ 2022, 17:53

Echelon έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:41
Dwarven Blacksmith έγραψε:
28 Αύγ 2022, 13:20
Αυθεντικό είναι αλλά δεν λέει κάτι εναντίον του Τζο Μπάιντεν. Το γυμνό ντους δεν είναι τόσο ασυνήθιστο. Τα υπόλοιπα είναι προβληματισμοί, προσωπικές της σκέψεις.
Κοίτα για τον Γιαννόπουλα μπορεί να φαίνεται φυσιολογικό να κάνουν ντους πατέρας και κόρη γυμνοί. Έχει εμπειρία φαίνεται. Εγώ πάντως στον κύκλο μου δεν έχω κανέναν με παρόμοιες <<εμπειρίες>>
Επιβεβαιωνω.Ο αξιοτιμος χρηστης δεν εχει γνωρισει ακομα την εμπειρια του ντους.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Αύγ 2022, 17:53

Green Dragon έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:49
Χαοτικός έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:48
που ξέρεις ότι έχουμε θέμα πρέζας εδώ πέρα;

Μου αρέσει κιόλας που λες καμία λογική πλάνη.
Για τους άλλους εθισμούς χρησιμοποιείται ο όρος 'απεξάρτηση'. Αποτοξίνωση λέμε για τα ναρκωτικά.
Καλά εντάξει :003:

Το ότι τα ναρκωτικά μπορεί να "αλλοιώνουν" τη συνείδηση δεν συνεπάγεται ότι οποιαδήποτε αναφορά στο παρελθόν είναι ψέμα ή αλλοιωμένη. Η αξιοπιστία είναι υποκειμενικό φαινόμενο και δεν σταθμίζεται ώστε να αποτελεί κοινό μέτρο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3195
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 28 Αύγ 2022, 18:05

Που αναφέρει ότι έκαναν ντους πατέρας-κόρη γυμνοί; Και για τι ηλικίες μιλάμε; Τα μικρά παιδιά ως 9-10 ανάλογα με το παιδί χρειάζονται βοήθεια στο ντους-μπάνιο.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40505
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 28 Αύγ 2022, 18:22

Καραμελίτσα έγραψε:
28 Αύγ 2022, 16:50
Αρίστος έγραψε:
28 Αύγ 2022, 16:44
Καραμελίτσα έγραψε:
28 Αύγ 2022, 16:42


Όχι, δεν το λες απαραίτητα καταγγελτικό. Αν δε δεις και τις προηγούμενες σελίδες δεν ξέρεις με τι λογική το αναφέρει.


«Υπερ-σ@ξουαλικοποιημένη σε μικρή ηλικία, που οφείλεται αυτό; Κακοποιήθηκα; Έτσι νομίζω, δεν θυμάμαι συγκεκριμένα (περιστατικά) αλλά θυμάμαι τραύμα, θυμάμαι να μη μου αρέσει το σπίτι τον Γούλζακς, θυμάμαι να σ@ξουαλικοποιούμαι κάπως με την Καρολάιν, θυμάμαι να κάνω σ@ξ με φίλους σε νεαρή ηλικία, μπάνια με τον πατέρα μου (πιθανότατα απρεπή)».


Τα μπανια με τον πατερα της δεν θα μπαιναν στην ιδια παραγραφο με σεξουαλικη κακοποιηση αν ηταν αθωα μπανια.

.
Καταλαβαίνεις ότι δεν είναι καταγγελία αυτό, αλλά απόπειρα να θυμηθεί και να βρει αίτια για το παρόν της; Η ίδια είναι μπερδεμένη, και βάζει ένα σωρό νομίζω, μπορεί, πιθανότατα. Η καταγγελία είναι εμφατικό πράγμα.


Οτι ομως θυμαται εχει τελικα σχεση με σεξουαλικη κακοποιηση και τραυμα στην παιδικη της ηλικια και σε σχεση με τους γονεις και το σοι της.

Προσεξε κιολας οτι εδω δεν κανει πολιτικη ουτε υποκρινεται, μιλαμε για σελιδα του ημερολογιου της.

Αρα ειναι ειλικρινης.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40505
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 28 Αύγ 2022, 18:25

Green Dragon έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:39
Χαοτικός έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:36
Green Dragon έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:27
Λέει 'αποτοξίνωση' άρα ήταν πρεζού οπότε τα λεγόμενά της έχουν μειωμένη αξιοπιστία.
Ψάξε στο ίντερνετ για τις λογικές πλάνες. Χαρακτηρίζουν τη δημοσίευσή σου.
Καμία πλάνη, τα λεγόμενα ενός πρεζάκια έχουν μειωμένη αξιοπιστία. Δεν είπα ότι δεν έχουν καμία αλλά κάποιος με αλλοιωμένη συνείδηση αντιλαμβάνεται στρεβλά πολλά και διάφορα.


Σ' αυτη την οικογενεια ομως ολοι πρεζακιες ειναι, και ο Χαντερ ο γιος πρεζακιας ειναι.

Ομως δεν ειναι λιγο περιεργο δυο απο τα παιδια του Μπαιντεν να πετανε σποντες για παιδοφιλια στην οικογενεια τους;

Εστω κι αν ειναι πρεζακια;

Στην τελικη δεν τα λενε σε δικαστηριο για να προστατευσουν τον εαυτο τους, ειναι καθαρα προσωπικα τους αρχεια.

.


Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20229
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 28 Αύγ 2022, 18:36

Χαοτικός έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:53
Green Dragon έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:49
Χαοτικός έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:48
που ξέρεις ότι έχουμε θέμα πρέζας εδώ πέρα;

Μου αρέσει κιόλας που λες καμία λογική πλάνη.
Για τους άλλους εθισμούς χρησιμοποιείται ο όρος 'απεξάρτηση'. Αποτοξίνωση λέμε για τα ναρκωτικά.
Καλά εντάξει :003:

Το ότι τα ναρκωτικά μπορεί να "αλλοιώνουν" τη συνείδηση δεν συνεπάγεται ότι οποιαδήποτε αναφορά στο παρελθόν είναι ψέμα ή αλλοιωμένη. Η αξιοπιστία είναι υποκειμενικό φαινόμενο και δεν σταθμίζεται ώστε να αποτελεί κοινό μέτρο.
Δηλαδή αν σου μιλήσει ο Χίτλερ για ανθρωπισμό και σου μιλήσει και ο Γκάντι για το ίδιο θέμα είναι το ίδιο γιατί 'η αξιοπιστία δεν ποσοτικοποιείται'. Καλό το σόφισμα αλλά δεν έπιασε :wink

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9067
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 28 Αύγ 2022, 18:40

Αρίστος έγραψε:
28 Αύγ 2022, 18:22
Καραμελίτσα έγραψε:
28 Αύγ 2022, 16:50
Αρίστος έγραψε:
28 Αύγ 2022, 16:44




«Υπερ-σ@ξουαλικοποιημένη σε μικρή ηλικία, που οφείλεται αυτό; Κακοποιήθηκα; Έτσι νομίζω, δεν θυμάμαι συγκεκριμένα (περιστατικά) αλλά θυμάμαι τραύμα, θυμάμαι να μη μου αρέσει το σπίτι τον Γούλζακς, θυμάμαι να σ@ξουαλικοποιούμαι κάπως με την Καρολάιν, θυμάμαι να κάνω σ@ξ με φίλους σε νεαρή ηλικία, μπάνια με τον πατέρα μου (πιθανότατα απρεπή)».


Τα μπανια με τον πατερα της δεν θα μπαιναν στην ιδια παραγραφο με σεξουαλικη κακοποιηση αν ηταν αθωα μπανια.

.
Καταλαβαίνεις ότι δεν είναι καταγγελία αυτό, αλλά απόπειρα να θυμηθεί και να βρει αίτια για το παρόν της; Η ίδια είναι μπερδεμένη, και βάζει ένα σωρό νομίζω, μπορεί, πιθανότατα. Η καταγγελία είναι εμφατικό πράγμα.


Οτι ομως θυμαται εχει τελικα σχεση με σεξουαλικη κακοποιηση και τραυμα στην παιδικη της ηλικια και σε σχεση με τους γονεις και το σοι της.

Προσεξε κιολας οτι εδω δεν κανει πολιτικη ουτε υποκρινεται, μιλαμε για σελιδα του ημερολογιου της.

Αρα ειναι ειλικρινης.

.
Προσπαθεί να θυμηθεί, αγωνίζεται να θυμηθεί, έχει διαφορά. Υπάρχουν εκατοντάδες περιστατικά ψευδών μνημών κακοποίησης, τα οποία είναι εκ των υστέρων προβολές.

Και δεν το λέω για να υπερασπιστώ τον γερο Τζο, για τον οποίον δεν έχω ακριβώς την καλύτερη γνώμη. Αλλά αυτό δεν είναι επαρκές αποδεικτικο στοιχείο ότι έκανε πιτσαγκέιτ στο σπίτι του.
Z

Άβαταρ μέλους
SUV
Δημοσιεύσεις: 3198
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2021, 19:26

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SUV » 28 Αύγ 2022, 18:42

Και της Καραμελίτσας, βάση έχουν
Είχα διαβάσει παλιά για περιστατικό που κόρη-παρασυρμένη από τις φαντασιώσεις/επιμονές της ψυχολόγου της-είχε δημιουργήσει ψευδείς φαντασιώσεις και είχε κατηγορήσει τον πατέρα της για βιασμό

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Ημερολόγιο κόρης Τζο Μπάιντεν: «Είχα απρεπή μπάνια με τον πατέρα μου ως παιδί» – Άφωνες οι ΗΠΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 28 Αύγ 2022, 18:48

Green Dragon έγραψε:
28 Αύγ 2022, 18:36
Χαοτικός έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:53
Green Dragon έγραψε:
28 Αύγ 2022, 17:49


Για τους άλλους εθισμούς χρησιμοποιείται ο όρος 'απεξάρτηση'. Αποτοξίνωση λέμε για τα ναρκωτικά.
Καλά εντάξει :003:

Το ότι τα ναρκωτικά μπορεί να "αλλοιώνουν" τη συνείδηση δεν συνεπάγεται ότι οποιαδήποτε αναφορά στο παρελθόν είναι ψέμα ή αλλοιωμένη. Η αξιοπιστία είναι υποκειμενικό φαινόμενο και δεν σταθμίζεται ώστε να αποτελεί κοινό μέτρο.
Δηλαδή αν σου μιλήσει ο Χίτλερ για ανθρωπισμό και σου μιλήσει και ο Γκάντι για το ίδιο θέμα είναι το ίδιο γιατί 'η αξιοπιστία δεν ποσοτικοποιείται'. Καλό το σόφισμα αλλά δεν έπιασε :wink
Μια χαρά μπορεί να μιλήσει ο Χίτλερ για ανθρωπισμό και μια χαρά θα έχω επιχειρήματα ή αντεπιχειρήματα σε αυτό το φανταστικό παράδειγμα. Δεν βλέπω εδώ κάτι σε αξιοπιστία που να αφορά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών