ηλιθιοι μπρεξιταδες

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 4835
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 31 Αύγ 2022, 11:29

talaipwros έγραψε:
29 Αύγ 2022, 14:01
Εικόνα


εστειλε η κορη φωτο απο τα τεσκο as we speak, αυτο ειναι ολο το κρεας που εχουν ( ειναι αργια σημερα αλλα και παλι, μπρεξιτ θελανε τα ζωντοβολα)
Όταν κάνεις online παραγγελία και πας να την παραλάβεις από το κατάστημα, τα ψώνια σου σε περιμένουν σε αυτά τα καλάθια/τελάρα. Αυτό είναι όλο το κρέας που παρήγγειλε η κόρη σου, όχι όλο το κρέας που έχει το Tesco. :102:
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 31 Αύγ 2022, 11:30

mao mao έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:09
Stalker έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:53
shelby έγραψε:
31 Αύγ 2022, 01:07
Δικιά τους η χώρα ότι γουστάρουν την κάνουν. Εσύ γιατί ζοριζεσαι δεν μπορώ να καταλάβω....
Ο ταλαιπ επειδή είναι μόνιμος κάτοικος βρετανίας, οι υπόλοιποι επειδή κάνουμε extrapolate τι θα περνούσαμε τώρα αν μας είχαν γκρεξιτάρει οι ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ και το κακό κασιδιαροσυναπάντημα στο πρόσφατο παρελθόν.
Για να βάλουμε τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση καμία σοβαρή επίπτωση δεν υπάρχει ακόμη λόγω Brexit. Το να υπάρχουν κάποιες ελλείψεις στα ράφια δεν το θεωρώ σημαντικό. Προσωπικά δεν έτυχε να ψάχνω κάτι και να μην το βρω.

Από εκεί και πέρα η θέση των εργαζομένων έχει ισχυροποιηθεί με το Brexit . Λόγω του ότι δεν προσλαμβανουν από ΕΕ, έχουν ανεβάσει τους μισθούς για να κρατήσουν τους υπάρχοντες υπαλλήλους. Γνωστός μου άλλαξε δύο δουλειές μετά το Brexit και αύξησε τις μικτές αποδοχές του 80%. .

Τι θα γίνει μετά δεν ξέρω, ούτε είμαι brexitas. Αλλά καταστροφή μέχρι στιγμής δεν υπάρχει.
Υποθέτω ότι όπως συνήθως συμβαίνει, κάποια επαγγέλματα ωφελήθηκαν και κάποια άλλα ζημιώθηκαν. Ο γνωστός σου ανήκει στους πρώτους.

Άβαταρ μέλους
shelby
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: 15 Αύγ 2022, 19:44
Phorum.gr user: shelby

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shelby » 31 Αύγ 2022, 11:32

Και οι Ινδοί με τους Πακιστανούς έχουν υπηκοότητα και πληρώνουν φόρους από όσο ξέρω αλλά δεν νομίζω να φωνάζουν για το Brexit

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 4835
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 31 Αύγ 2022, 11:35

shelby έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:32
Και οι Ινδοί με τους Πακιστανούς έχουν υπηκοότητα και πληρώνουν φόρους από όσο ξέρω αλλά δεν νομίζω να φωνάζουν για το Brexit
Βασικα αυτοί θέλανε το Brexit, με το σκεπτικό ότι οι γνωστοί/συγγενείς τους μέσω των commonwealth συμφωνιών θα έρχονται πιο εύκολα για δουλειά από τον Ευρωπαίο.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7317
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 31 Αύγ 2022, 11:36

sharp έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:30
mao mao έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:09
Stalker έγραψε:
31 Αύγ 2022, 10:53


Ο ταλαιπ επειδή είναι μόνιμος κάτοικος βρετανίας, οι υπόλοιποι επειδή κάνουμε extrapolate τι θα περνούσαμε τώρα αν μας είχαν γκρεξιτάρει οι ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ και το κακό κασιδιαροσυναπάντημα στο πρόσφατο παρελθόν.
Για να βάλουμε τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση καμία σοβαρή επίπτωση δεν υπάρχει ακόμη λόγω Brexit. Το να υπάρχουν κάποιες ελλείψεις στα ράφια δεν το θεωρώ σημαντικό. Προσωπικά δεν έτυχε να ψάχνω κάτι και να μην το βρω.

Από εκεί και πέρα η θέση των εργαζομένων έχει ισχυροποιηθεί με το Brexit . Λόγω του ότι δεν προσλαμβανουν από ΕΕ, έχουν ανεβάσει τους μισθούς για να κρατήσουν τους υπάρχοντες υπαλλήλους. Γνωστός μου άλλαξε δύο δουλειές μετά το Brexit και αύξησε τις μικτές αποδοχές του 80%. .

Τι θα γίνει μετά δεν ξέρω, ούτε είμαι brexitas. Αλλά καταστροφή μέχρι στιγμής δεν υπάρχει.
Υποθέτω ότι όπως συνήθως συμβαίνει, κάποια επαγγέλματα ωφελήθηκαν και κάποια άλλα ζημιώθηκαν. Ο γνωστός σου ανήκει στους πρώτους.
Οι υπάλληλοι όλων των κλάδων ευνοήθηκαν μια που η ανεργία είναι σε ιστορικά χαμηλά και υπάρχουν ελλείψεις παντού. Χαμένοι σίγουρα οι εργοδότες που αναγκάζονται να πληρώνουν πολύ περισσότερα. Επαναλαμβάνω ότι δεν είμαι μπρεξιτας. Αυτή η κατάσταση μπορεί να προκαλέσει κλείσιμο εταιριών και ύφεση στο μέλλον, μιλάω για το τι συμβαίνει σήμερα.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 31 Αύγ 2022, 11:37

shelby έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:32
Και οι Ινδοί με τους Πακιστανούς έχουν υπηκοότητα και πληρώνουν φόρους από όσο ξέρω αλλά δεν νομίζω να φωνάζουν για το Brexit
Εναλλακτικά επειδή πλέον βλέπουν και οι τυφλοί ότι το μπρέξιτ είναι μια αποτυχία και μισή που αποδυνάμωσε την βρετανία το μόνο που έμεινε στους υπερασπιστές του είναι ρατσιστικές γραφικότητες τύπου οι μη-ιθαγενείς να κοιτάτε τη δουλειά σας.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
shelby
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: 15 Αύγ 2022, 19:44
Phorum.gr user: shelby

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shelby » 31 Αύγ 2022, 11:41

Βρετανική αυτοκρατορία μπορεί να μην υφίσταται αλλά το πνεύμα υπάρχει ακόμα....

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 31 Αύγ 2022, 11:45

mao mao έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:36
sharp έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:30
mao mao έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:09


Για να βάλουμε τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση καμία σοβαρή επίπτωση δεν υπάρχει ακόμη λόγω Brexit. Το να υπάρχουν κάποιες ελλείψεις στα ράφια δεν το θεωρώ σημαντικό. Προσωπικά δεν έτυχε να ψάχνω κάτι και να μην το βρω.

Από εκεί και πέρα η θέση των εργαζομένων έχει ισχυροποιηθεί με το Brexit . Λόγω του ότι δεν προσλαμβανουν από ΕΕ, έχουν ανεβάσει τους μισθούς για να κρατήσουν τους υπάρχοντες υπαλλήλους. Γνωστός μου άλλαξε δύο δουλειές μετά το Brexit και αύξησε τις μικτές αποδοχές του 80%. .

Τι θα γίνει μετά δεν ξέρω, ούτε είμαι brexitas. Αλλά καταστροφή μέχρι στιγμής δεν υπάρχει.
Υποθέτω ότι όπως συνήθως συμβαίνει, κάποια επαγγέλματα ωφελήθηκαν και κάποια άλλα ζημιώθηκαν. Ο γνωστός σου ανήκει στους πρώτους.
Οι υπάλληλοι όλων των κλάδων ευνοήθηκαν μια που η ανεργία είναι σε ιστορικά χαμηλά και υπάρχουν ελλείψεις παντού. Χαμένοι σίγουρα οι εργοδότες που αναγκάζονται να πληρώνουν πολύ περισσότερα. Επαναλαμβάνω ότι δεν είμαι μπρεξιτας. Αυτή η κατάσταση μπορεί να προκαλέσει κλείσιμο εταιριών και ύφεση στο μέλλον, μιλάω για το τι συμβαίνει σήμερα.
Όπως το γράφεις είναι. Κάτω από ένα όριο οι εταιρίες ζημιώνονται τόσο πολύ που κλείνουν και έτσι δεν ωφελούνται πλέον οι εργαζόμενοι, αφού βγαίνουν στην ανεργία.

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 31 Αύγ 2022, 11:46

shelby έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:32
Και οι Ινδοί με τους Πακιστανούς έχουν υπηκοότητα και πληρώνουν φόρους από όσο ξέρω αλλά δεν νομίζω να φωνάζουν για το Brexit
Προφανώς σε αυτό που έγραψα απαντάς κι ας μην έκανες παράθεση. Δεν ξέρω τι κάνουν οι συγκεκριμένοι λαοί, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είναι ρατσιστικό το ζήτημα.

Άβαταρ μέλους
shelby
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: 15 Αύγ 2022, 19:44
Phorum.gr user: shelby

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shelby » 31 Αύγ 2022, 11:49

sharp έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:46
Προφανώς σε αυτό που έγραψα απαντάς κι ας μην έκανες παράθεση. Δεν ξέρω τι κάνουν οι συγκεκριμένοι λαοί, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είναι ρατσιστικό το ζήτημα.
Σαφώς και δεν είναι ρατσιστικό το ζήτημα απλά απάντησα πριν γιατί οι συγκεκριμένοι είναι υπέρ του Brexit

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 31 Αύγ 2022, 12:02

GoBzi έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:29
talaipwros έγραψε:
29 Αύγ 2022, 14:01
Εικόνα


εστειλε η κορη φωτο απο τα τεσκο as we speak, αυτο ειναι ολο το κρεας που εχουν ( ειναι αργια σημερα αλλα και παλι, μπρεξιτ θελανε τα ζωντοβολα)
Όταν κάνεις online παραγγελία και πας να την παραλάβεις από το κατάστημα, τα ψώνια σου σε περιμένουν σε αυτά τα καλάθια/τελάρα. Αυτό είναι όλο το κρέας που παρήγγειλε η κόρη σου, όχι όλο το κρέας που έχει το Tesco. :102:
Και τα αφήνουν εκτός ψυγείου μέχρι να πας να τα πάρεις;

sharp
Δημοσιεύσεις: 20941
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 31 Αύγ 2022, 12:04

shelby έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:49
sharp έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:46
Προφανώς σε αυτό που έγραψα απαντάς κι ας μην έκανες παράθεση. Δεν ξέρω τι κάνουν οι συγκεκριμένοι λαοί, αλλά έτσι κι αλλιώς δεν είναι ρατσιστικό το ζήτημα.
Σαφώς και δεν είναι ρατσιστικό το ζήτημα απλά απάντησα πριν γιατί οι συγκεκριμένοι είναι υπέρ του Brexit
Τώρα λες είναι υπέρ, πριν έγραψες δεν τους πέφτει λόγος (επειδή δεν είναι ντόπιοι).
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sharp την 31 Αύγ 2022, 12:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24951
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 31 Αύγ 2022, 12:04

sharp έγραψε:
31 Αύγ 2022, 12:02
GoBzi έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:29
talaipwros έγραψε:
29 Αύγ 2022, 14:01
Εικόνα


εστειλε η κορη φωτο απο τα τεσκο as we speak, αυτο ειναι ολο το κρεας που εχουν ( ειναι αργια σημερα αλλα και παλι, μπρεξιτ θελανε τα ζωντοβολα)
Όταν κάνεις online παραγγελία και πας να την παραλάβεις από το κατάστημα, τα ψώνια σου σε περιμένουν σε αυτά τα καλάθια/τελάρα. Αυτό είναι όλο το κρέας που παρήγγειλε η κόρη σου, όχι όλο το κρέας που έχει το Tesco. :102:
Και τα αφήνουν εκτός ψυγείου μέχρι να πας να τα πάρεις;
Τελικως ειχε χαλασει το ψυγείο και τα μοιραζαν δωρεαν

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 4835
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 31 Αύγ 2022, 12:30

sharp έγραψε:
31 Αύγ 2022, 12:02
GoBzi έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:29
talaipwros έγραψε:
29 Αύγ 2022, 14:01
Εικόνα


εστειλε η κορη φωτο απο τα τεσκο as we speak, αυτο ειναι ολο το κρεας που εχουν ( ειναι αργια σημερα αλλα και παλι, μπρεξιτ θελανε τα ζωντοβολα)
Όταν κάνεις online παραγγελία και πας να την παραλάβεις από το κατάστημα, τα ψώνια σου σε περιμένουν σε αυτά τα καλάθια/τελάρα. Αυτό είναι όλο το κρέας που παρήγγειλε η κόρη σου, όχι όλο το κρέας που έχει το Tesco. :102:
Και τα αφήνουν εκτός ψυγείου μέχρι να πας να τα πάρεις;
Τα τρόφιμα παραμένουν σε ψυγείο. Όταν δίνεις την παραγγελία διαλέγεις ένα timeslot όπου είτε πας τα παίρνεις εσύ ή στα φέρνουν σπίτι (με κάποιο έξτρα κόστος). Όταν φτάνεις στο κατάστημα τους δείχνεις τον αριθμό παραγγελίας και στα φέρνουν τα απο ψυγεία έτσι ακριβώς όπως είναι στην φώτο. Εσύ τα βάζεις σε σακούλες/καρότσι/ότι έχεις και φεύγεις με την μια.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/dRqr9EMs

Άβαταρ μέλους
shelby
Δημοσιεύσεις: 671
Εγγραφή: 15 Αύγ 2022, 19:44
Phorum.gr user: shelby

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shelby » 31 Αύγ 2022, 12:47

sharp έγραψε:
31 Αύγ 2022, 12:04
Τώρα λες είναι υπέρ, πριν έγραψες δεν τους πέφτει λόγος (επειδή δεν είναι ντόπιοι).
δεν έγραψα ότι δεν τους πέφτει λόγος έγραψα δεν νομίζω ότι είναι εναντίον. Και έπειτα δεν είναι οι Άγγλοι που κάνουν κουμάντο στην Αγγλία πλέον και αυτό εξαιτίας της αυτοκρατορίας. Για περισσότερες λεπτομέρειες στο παρακάτω βιβλίο
https://blackwells.co.uk/bookshop/produ ... 0141018447
shelby έγραψε:
31 Αύγ 2022, 11:41
Βρετανική αυτοκρατορία μπορεί να μην υφίσταται αλλά το πνεύμα υπάρχει ακόμα....

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών