ηλιθιοι μπρεξιταδες

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Σεπ 2018, 16:09

Δεν Είμαι Φασίστας έγραψε:
16 Σεπ 2018, 15:59
talaipwros έγραψε:
16 Σεπ 2018, 15:58
Δεν Είμαι Φασίστας έγραψε:
16 Σεπ 2018, 15:54
Δεν κατάλαβα ταλαίπωρε το πρόβλημα σου.

Χώρα τους είναι, ό,τι γουστάρουν κάνουν. Στηρίζουμε πατριωτισμό. Οι βρετανοί πατριώτες υπερασπίζονται την πατρίδα τους.

Μετανάστες και migrants π.χ. όπως εσύ καιρός να μαζέψουν τα μπογαλάκια τους και να γυρίσουν σπίτι τους - όπου και θα λαμβάνουν τους ανάλογους μισθούς.

Πατριωτισμός φίλε. Η βρετανία στους βρετανούς. Αριστεροί είμαστε για να υποστηρίζουμε τους μετανάστες και τους λαθρομετανάστες;
α δε ξερω, εγω βρετανος ειμαι και σχολιαζω το πως οι πολιτικοι που πληρωνω ξεγελασαν τον κοσμο

Ουτως ή αλλως θα εχουμε και People's vote κατα πασαν πιθανοτητα σε λιγους μηνες οποτε μαλλον αυτη η παρωδια θα παρει τελος
Το χαρτί δε σε κάνει βρετανό φίλε. Βρετανός γενιέσαι, δεν γίνεσαι.

Είπαμε: Πατριωτισμός. Δε θα έχουμε δύο μέτρα και σταθμά για τους βρετανούς και έλληνες.
Αυτό καταρχάς δεν είναι πατριωτισμός, είναι μια μορφή ακραίου εθνικισμού.

Βέβαια με εθνικιστική λογική, είναι αστείο να χρησιμοποιείς τη λέξη "Βρετανός", που είναι ομπρέλα για πολλές εθνοτικές ομάδες.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48639
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 16 Σεπ 2018, 16:10

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:09
Δεν Είμαι Φασίστας έγραψε:
16 Σεπ 2018, 15:59
talaipwros έγραψε:
16 Σεπ 2018, 15:58
α δε ξερω, εγω βρετανος ειμαι και σχολιαζω το πως οι πολιτικοι που πληρωνω ξεγελασαν τον κοσμο

Ουτως ή αλλως θα εχουμε και People's vote κατα πασαν πιθανοτητα σε λιγους μηνες οποτε μαλλον αυτη η παρωδια θα παρει τελος
Το χαρτί δε σε κάνει βρετανό φίλε. Βρετανός γενιέσαι, δεν γίνεσαι.

Είπαμε: Πατριωτισμός. Δε θα έχουμε δύο μέτρα και σταθμά για τους βρετανούς και έλληνες.
Αυτό καταρχάς δεν είναι πατριωτισμός, είναι μια μορφή ακραίου εθνικισμού.

Βέβαια με εθνικιστική λογική, είναι αστείο να χρησιμοποιείς τη λέξη "Βρετανός", που είναι ομπρέλα για πολλές εθνοτικές ομάδες.
Aν δεν το κατάλαβες, ο "Δεν Είμαι Φασίστας" είναι κάποιου ο τρολολογαριασμός.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Δεν Είμαι Φασίστας

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δεν Είμαι Φασίστας » 16 Σεπ 2018, 16:31

talaipwros έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:09
κουλη, και ο Corbyn μπρειξιτας ειναι. δεν εχει να κανει με δεξια και αριστερα, αρα με εξυπναδα και βλακεια.
Εμεις οι πατριωτες βρετανοι αγωνιζομαστε εναντια στην δικτατορια της βλακειας.
Εμπεριστατωμένη άποψη. Αλλά ας δούμε τι λένε τα δεδομένα.
#1 Sovereignty
#2 Immigration
Αυτές είναι, ως γνωστών, αριστερές θέσεις. Δεν είναι οι γνωστές μαλακίες για τις οποίες οι δεξιοί τσίριζουν από το 1975, όχι!

Δεν είναι ότι βλέπουμε το λογικό αποτέλεσμα δεκαετιών δεξιού πιθηκισμού, ο οποίος έχει ωριμάσει και εδραιωθεί μετά από άλλη μια δεκαετία αυτισμού στα social media.

Εγώ λέω: Καλοφάγωτα. Πάμε για Brexit με τα αρχίδια έξω. Εύχομαι οι γενναίοι και πατριώτες βρετανοί να μην αλλάξουν γνώμη και να μην υποχωρήσουν σε καμμία διαπραγμάτευση. Να μην ξαναγίνει το δημοψήφισμα ούτε με σφαίρες. Brexit και μόνο brexit.

Nameless Ghoul

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nameless Ghoul » 16 Σεπ 2018, 16:32

Δεν Είμαι Φασίστας έγραψε:
16 Σεπ 2018, 15:59
Το χαρτί δε σε κάνει βρετανό φίλε. Βρετανός γενιέσαι, δεν γίνεσαι.

Προφανώς δεν έχεις περάσει από Βρετανία ούτε καν ως τουρίστας. Κρίμα που έχει κλείσει το νήμα με τις απίστευτες παπαριές και δεν μπορούμε να μεταφέρουμε εκεί το αριστούργημά σου.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42947
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Σεπ 2018, 16:34

Kauldron έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:10
Aν δεν το κατάλαβες, ο "Δεν Είμαι Φασίστας" είναι κάποιου ο τρολολογαριασμός.
Μικρή σημασία έχει, λες και τα μη τρολλς επεξεργαζονται αυτά που τους λες και αλλάζουν άποψη.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 16 Σεπ 2018, 16:38

Ρε παιδιά, είναι όντως μαλακία η απόφαση αλλά τι bullying στην λαϊκή ψήφο των γηγενών είναι αυτό;
Πανευρωπαϊκά αλλά και από μετανάστες πρώτης γενιάς.

Δεν καταλαβαίνετε ότι θα σας τριγκαρε να έγραφε ένας αλβανός μετανάστης "ηλίθιοι οχιτζήδες"; (ακόμα κι αν έχει δίκιο)
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Δεν Είμαι Φασίστας

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δεν Είμαι Φασίστας » 16 Σεπ 2018, 16:40

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:09
Αυτό καταρχάς δεν είναι πατριωτισμός, είναι μια μορφή ακραίου εθνικισμού.
Φυσικά. Και η ΕΣΣΔ δεν ήταν πραγματικός κομμουνισμός. Και η κρίση του 2008 δεν ήταν πραγματικός καπιταλισμός κ.ο.κ.
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:09
Βέβαια με εθνικιστική λογική, είναι αστείο να χρησιμοποιείς τη λέξη "Βρετανός", που είναι ομπρέλα για πολλές εθνοτικές ομάδες.
Σωστά, έπρεπε να πω "οι Άγγλοι" διότι αυτοί κάνουν κουμάντο και ο δικός τους πατριωτισμός υπερισχύει.

Το να λες στους Σκωτσέζους "ψήφίστε να μείνετε μαζί μας για να έχετε πρόσβαση στην ΕΕ" και δυο χρόνια μετά να τους τραβάς με το ζόρι έξω είναι παρ φορ δε κουρς της πολιτικής του κωλονησιού.

Στηρίζουμε Brexit 100%

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25244
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Σεπ 2018, 16:42

elchav έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:38
Ρε παιδιά, είναι όντως μαλακία η απόφαση αλλά τι bullying στην λαϊκή ψήφο των γηγενών είναι αυτό;
Πανευρωπαϊκά αλλά και από μετανάστες πρώτης γενιάς.

Δεν καταλαβαίνετε ότι θα σας τριγκαρε να έγραφε ένας αλβανός μετανάστης "ηλίθιοι οχιτζήδες"; (ακόμα κι αν έχει δίκιο)
η αληθεια ειναι πως θα επικροτουσα οποιονδηποτε, αλβανο μεταναστη ή αλλο- θα ελεγε τους οχιτζηδες, ηλιθιους

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 16 Σεπ 2018, 16:42

Τα μπρεξιτοαβγά οπωσδήποτε υποστήριζαν junta papadopouliana με χίλια με το παλιό σύστημα.
Με το νέο ηύχοντο την επικράτηση του κομμουνισμού στις χώρες της Ευρώπης για να ... τους αδειάζουν τη γωνιά.
Οπωσδήποτε αισθάνονται υποχρεωμένοι να λένε και κανένα καλό λόγο για Λεπέν - Ορμπάν, ενώ για Κάσι-Ουρανία διστάζουν.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 16 Σεπ 2018, 16:44

elchav έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:38
Ρε παιδιά, είναι όντως μαλακία η απόφαση αλλά τι bullying στην λαϊκή ψήφο των γηγενών είναι αυτό;
Πανευρωπαϊκά αλλά και από μετανάστες πρώτης γενιάς.

Δεν καταλαβαίνετε ότι θα σας τριγκαρε να έγραφε ένας αλβανός μετανάστης "ηλίθιοι οχιτζήδες"; (ακόμα κι αν έχει δίκιο)
Γράφουν και Άγγλοι και Γάλλοι-Πορτογάλοι το "ηλίθιοι οχιτζήδες".
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 16 Σεπ 2018, 16:46

talaipwros έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:42
elchav έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:38
Ρε παιδιά, είναι όντως μαλακία η απόφαση αλλά τι bullying στην λαϊκή ψήφο των γηγενών είναι αυτό;
Πανευρωπαϊκά αλλά και από μετανάστες πρώτης γενιάς.

Δεν καταλαβαίνετε ότι θα σας τριγκαρε να έγραφε ένας αλβανός μετανάστης "ηλίθιοι οχιτζήδες"; (ακόμα κι αν έχει δίκιο)
η αληθεια ειναι πως θα επικροτουσα οποιονδηποτε, αλβανο μεταναστη ή αλλο- θα ελεγε τους οχιτζηδες, ηλιθιους
Προσωπικά, μου φαινόταν πολύ αγενές όταν άλλες εθνικότητες(Βρετανοί πολίτες) έκραζαν (ακόμα και ήπια) Άγγλους για το Brexit.*

* Αυτό τριγκαρε ακόμα και Remainers
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 16 Σεπ 2018, 16:49

wooded glade έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:44
elchav έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:38
Ρε παιδιά, είναι όντως μαλακία η απόφαση αλλά τι bullying στην λαϊκή ψήφο των γηγενών είναι αυτό;
Πανευρωπαϊκά αλλά και από μετανάστες πρώτης γενιάς.

Δεν καταλαβαίνετε ότι θα σας τριγκαρε να έγραφε ένας αλβανός μετανάστης "ηλίθιοι οχιτζήδες"; (ακόμα κι αν έχει δίκιο)
Γράφουν και Άγγλοι και Γάλλοι-Πορτογάλοι το "ηλίθιοι οχιτζήδες".
Μα δεν χρησιμοποίησα την αλβανική εθνικότητα ως κατι υποτιμητικό, αλλα ως απτό παράδειγμα της πλειοψηφικής εθνικής ομάδας μεταναστών στην Ελλάδα.

Στα παπάρια μου η εθνικότητα που κράζει τους οχιτζήδες/leavers, δεν κρίνω αυτό. Λέω ότι είναι άσχημο να κράζεις την απόφαση ενός λαού στη χώρα του, όπου φιλοξενείσαι. Ξύπνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος elchav την 16 Σεπ 2018, 16:52, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25244
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Σεπ 2018, 16:49

elchav έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:46
talaipwros έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:42
elchav έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:38
Ρε παιδιά, είναι όντως μαλακία η απόφαση αλλά τι bullying στην λαϊκή ψήφο των γηγενών είναι αυτό;
Πανευρωπαϊκά αλλά και από μετανάστες πρώτης γενιάς.

Δεν καταλαβαίνετε ότι θα σας τριγκαρε να έγραφε ένας αλβανός μετανάστης "ηλίθιοι οχιτζήδες"; (ακόμα κι αν έχει δίκιο)
η αληθεια ειναι πως θα επικροτουσα οποιονδηποτε, αλβανο μεταναστη ή αλλο- θα ελεγε τους οχιτζηδες, ηλιθιους
Προσωπικά, μου φαινόταν πολύ αγενές όταν άλλες εθνικότητες(Βρετανοί πολίτες) έκραζαν (ακόμα και ήπια) Άγγλους για το Brexit.*

* Αυτό τριγκαρε ακόμα και Remainers
καλα, στο phorum τα γραφω οταν μιλαω μαζι τους, τα λεω πιο ευγενικα ( ο λαος ψηφισε απλως να ξερουμε τι σημαινει η ψηφος για τα οικονομικα μας κλπ)

Άβαταρ μέλους
elchav
Δημοσιεύσεις: 8659
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 16:27

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από elchav » 16 Σεπ 2018, 16:53

Οκέι, δεν ήταν προσωπικό ούτως ή άλλως, με αφορμή το ποστ σου, το είπα γιατί ενοχλεί ακόμα κι εμένα που δεν είμαι Βρετανός.
Πάντως ωραίος, είναι ο καλύτερος τρόπος έτσι όπως το θέτεις irl
Άγνωστος Πατέρας Χελώνων

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: ηλιθιοι μπρεξιταδες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 16 Σεπ 2018, 16:54

elchav έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:49
wooded glade έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:44
elchav έγραψε:
16 Σεπ 2018, 16:38
Ρε παιδιά, είναι όντως μαλακία η απόφαση αλλά τι bullying στην λαϊκή ψήφο των γηγενών είναι αυτό;
Πανευρωπαϊκά αλλά και από μετανάστες πρώτης γενιάς.

Δεν καταλαβαίνετε ότι θα σας τριγκαρε να έγραφε ένας αλβανός μετανάστης "ηλίθιοι οχιτζήδες"; (ακόμα κι αν έχει δίκιο)
Γράφουν και Άγγλοι και Γάλλοι-Πορτογάλοι το "ηλίθιοι οχιτζήδες".
Μα δεν χρησιμοποίησα την αλβανική εθνικότητα ως κατι υποτιμητικό, αλλα ως απτό παράδειγμα της πλειοψηφικής εθνικής ομάδας μεταναστών στην Ελλάδα.

Στα παπάρια μου η εθνικότητα που κράζει τους οχιτζήδες/leavers, δεν κρίνω αυτό. Λέω ότι είναι άσχημο να κράζεις την απόφαση ενός λαού στη χώρα του, όπου φιλοξενείσαι. Ξύπνα
Εσύ φιλοξενείσαι στα ΚΑΠΗ Ηλιουπόλεως.
Είπαμε όλοι γράφουν "ηλίθιοι οχιτζήδες", πλην αβγών, Ουρανίας.
Τα κουμούνια στηρίζουν κι αυτά μπρέξι για ευνόητους λόγους.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών