Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
nemo
Δημοσιεύσεις: 6901
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 27 Σεπ 2022, 10:31

Ασέβαστος έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:25
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 15:36

Ξερεις ποσες δυτικες θα αλλαξοπιστουσαν αν μαθαιναν πως ο γαμπρος θα τους εδινε προικα, δεν θα τις αφηνε να δουλευουν και θα υποχρεωνοταν να τις εξασφαλισει απο πριν σε περιπτωση θανατου του; :lol:

.
θα μαθαιναν και οτι ο γαμπρος θα ηταν 40 χρονια μεγαλυτερος,120 κιλα, θα ειχε αλλες 3 γυναικες, θα τις γαμουσε οποτε γουσταρε απο οποια τρυπα γουσταρε χωρις να μπορουν να πουν οχι;
αυτο γινεται παντα σε φτωχα στρωματα του πληθυσμου - αν εξαρτάτε η επιβιωση της κοπελας και της οικογενειας

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 12829
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 27 Σεπ 2022, 10:31

nemo έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:23
Ναύτης έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:19
Gherschaagk έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:13
(...)
Συμφωνούμε πως αυτός ήταν ο σκοπός μέχρι που έγινε μέθοδος προσηλυτισμού.
Να σημειωθεί ότι, σε ό,τι έχει να κάνει με τον χριστιανισμό, ο Τζέζας βαπτίσθηκε στα 30 του (επομένως συνειδητά), ενώ σε ό,τι αφορά την αρχαία Ελλάδα όλες οι τελετές εμβαπτισμού είχαν μυσταγωγικό χαρακτήρα, οι δε Βάπται, μάλιστα, τις συνόδευαν με παρτουζίτσες μεταξύ ανδρών :vp5:
για να το λες με τοση σιγουρια σιγουρα ελαβες και μερος !!!!
ασε μας ρε χλατσα :smt005:
Άνοιξε κάνα βιβλίο να ξεστραβωθείς ρε κι άσε τις εξυπνάδες.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 27 Σεπ 2022, 10:33

Σκαρταδος 4 έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:05
Leporello έγραψε: Τα πολλά παιδιά συνδέονται με την φτώχεια, όχι με την θρησκεία.
Του τα είπα και εγώ αυτά,αλλά δεν χαμπαριαζει
Η μάνα μου και ο πατέρας μου γεννήθηκαν σε χωριό από πάμφτωχους γονείς και είχαν 7 αδέλφια η μάνα μου και οχτώ ο πατέρας μου
Συν κάποια που πέθαναν μικρά από αστείες αιτίες
Ο ένας παππούς μου είχε κάνει 10 παιδιά, τα 5 με την πρώτη γυναίκα και τα άλλα 5 με την άλλη. Το πρώτο γεννήθηκε το 1898 και το τελευταίο το 1933. Δύο πέθαναν από την γρίπη του 1918 (μάλιστα, την ίδια μέρα!) και άλλα δύο την κατοχή. Λεφτά δεν είχε καθόλου και λειτουργούσε μόνο με ανταλλακτική οικονομία. Ο άλλος παππούς ήταν αστικοποιημένος από το 1922 και έκανε μόνο ένα παιδί, την μητέρα μου.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Σεπ 2022, 10:34

Ασέβαστος έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:25
Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 15:36

Ξερεις ποσες δυτικες θα αλλαξοπιστουσαν αν μαθαιναν πως ο γαμπρος θα τους εδινε προικα, δεν θα τις αφηνε να δουλευουν και θα υποχρεωνοταν να τις εξασφαλισει απο πριν σε περιπτωση θανατου του; :lol:

.
θα μαθαιναν και οτι ο γαμπρος θα ηταν 40 χρονια μεγαλυτερος,120 κιλα, θα ειχε αλλες 3 γυναικες, θα τις γαμουσε οποτε γουσταρε απο οποια τρυπα γουσταρε χωρις να μπορουν να πουν οχι;
Ο σκεμπές εκεί κάτω πάει με τα φράγκα. Όσο περισσότερα έχουν, τόσο πιο καλά τρώνε, τρου.

Όσο για την σεξουαλική ζωή, δεν είναι τόσο δραματικά τα πράγματα γιατί ο σκοπός είναι η τεκνοποίηση. Νομίζω πως αν έχουν περισσότερες από μία γυναίκες, μπορεί την κάθε μία να την έχουν σε διαφορετικά σπίτια. Πού σημαίνει πως όταν η άλλη έχει περίοδο, ο σύζυγος θα πάει να κοιμηθεί σ' αυτήν που δεν έχει περίοδο. Γενικά σημαίνει πως τα παιδιά τα φορτώνεται εξ ολοκλήρου η μάνα και πως ο πατέρας είναι για την μία ώρα το πολύ μέσα στο 24ωρο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14549
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 27 Σεπ 2022, 10:35

EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:25
Να με κάνει πλούσιο ή ελευθερο; Γιατί προτιμώ το πρώτο, εκεί θέλω να καταλήξω: καλυτερα δουλος με γεματο στομαχι παρα ελευθερος και πεινασμενος. Ναι all things equal οι μουσουλμάνοι είναι σε χειρότερη μοίρα λόγω της backwards θρησκευτικής κουλτούρας, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι η κάθε μουσουλμάνα είναι σε χειρότερη μοίρα από την κάθε δυτική γυναίκα εξορισμου, γιατί δεν είναι πάντα equal τα υπόλοιπα :102:
με ποια λογική ο πλούτος μπορεί να κοντράρει την ελευθερία αν δεν μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις όπως θέλεις?

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24363
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 27 Σεπ 2022, 10:39

nemo έγραψε:
27 Σεπ 2022, 09:55
foscilis έγραψε:
27 Σεπ 2022, 09:43
Ναύτης έγραψε:
27 Σεπ 2022, 08:46

Ονοματοδοσία στο ληξιαρχείο γέννησης του παιδιού.
Η βάφτιση δεν γίνεται για ονοματοδοσία, απλώς έτσι πιστεύει ο λαός και οι παπάδες δεν τον απαλάσσουν από την πλάνη του.

Η βάφτιση γίνεται καθαρά για σκοπούς προσηλυτισμού.
βρε ζαβα -για ολους το λεω που δυσανασχετουν απο την χριστιανικη βαπτιση - απο παντα υπηρχε απο τα πρωτα χρονια μιας
κοινωνιας ανθρωπων υπηρχε το εθιμο της βαπτισης
Δηλαδή είναι σαν τις ανθρωποθυσίες, πιστεύεις.

Σκαρταδος 4
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 23 Αύγ 2022, 15:52

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σκαρταδος 4 » 27 Σεπ 2022, 10:42

Leporello έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:33
Σκαρταδος 4 έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:05
Leporello έγραψε: Τα πολλά παιδιά συνδέονται με την φτώχεια, όχι με την θρησκεία.
Του τα είπα και εγώ αυτά,αλλά δεν χαμπαριαζει
Η μάνα μου και ο πατέρας μου γεννήθηκαν σε χωριό από πάμφτωχους γονείς και είχαν 7 αδέλφια η μάνα μου και οχτώ ο πατέρας μου
Συν κάποια που πέθαναν μικρά από αστείες αιτίες
Ο ένας παππούς μου είχε κάνει 10 παιδιά, τα 5 με την πρώτη γυναίκα και τα άλλα 5 με την άλλη. Το πρώτο γεννήθηκε το 1898 και το τελευταίο το 1933. Δύο πέθαναν από την γρίπη του 1918 (μάλιστα, την ίδια μέρα!) και άλλα δύο την κατοχή. Λεφτά δεν είχε καθόλου και λειτουργούσε μόνο με ανταλλακτική οικονομία. Ο άλλος παππούς ήταν αστικοποιημένος από το 1922 και έκανε μόνο ένα παιδί, την μητέρα μου.
Γαμησετα
Έχω ξαδέλφια που περνούν τους θείους -ες τους δέκα χρονια

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29637
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 27 Σεπ 2022, 10:45

EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:30
Gherschaagk έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:22

Το ντρες κοουντ στο Κατάρ είναι αυτό. Το μακρύ μανίκι, οκ προστατεύει από τον ήλιο, το μαύρο από τι προστατεύει; Γιατί η Μουσλιμά είναι υποχρεωμένη να ντυθεί σαν καλόγρια.
Δε συμπαθώ καν τους μουσουλμάνους κ γενικά καμία θρησκεία αλλά αυτό είναι άλλο. Το θέμα είναι ότι οι τύποι κολυμπανε στο χρήμα. Τι να κάνεις την ελευθερία αν είσαι άστεγος; :102:
Την ίδια ώρα η μέση Καταριανη έχει γυρίσει τον κόσμο και ξοδεύει σε τσαντες όσα βγάζεις εσύ το χρόνο :102:
Πάντως εγώ θυμάμαι τους γονείς μου να λένε για μια Μουσλιμά στην Φρανκφούρτη, περίμεναν νύχτα στο αεροδρόμιο για να πάρουν την επόμενη πτήση για Ελλάδα. Σε κάποια φάση έβγαλε τα σεντόνια και τα τραπεζομάντιλα από πάνω της. Τους είπε πως τσέκαρε πριν το κάνει και πως αν υπήρχαν άλλοι μουσουλμάνοι τριγύρω δεν θα το έκανε. Αέρα ήθελα κι αυτή όπως όλοι.

Και Λιβανέζους έχω γνωρίσει. Αλλά ο σύζυγος ήταν πιλότος της βασιλικής οικογένειας. Δεν ήταν ο μπάρμπα Μαχμούτ που έχει 500 πρόβατα στο όρος Σινά. Αυτοί είχαν να ξοδεύουν. Καλοί άνθρωποι, το μεγαλύτερο έξοδό τους ήταν το ιδιωτικό σχολείο των παιδιών τους. Μαγκιά τους. Και κάθε 2 χρόνια πήγαιναν νέα Υόρκη και φόρτωναν "επώνυμα" ρούχα από outlet. Για αυτούς ήταν μια χαρά. Επίσης οι περισσότερες τσάντες πλέον είναι χερμέσσας και σανέλας. Έχουν γίνει τόσο καλές που σιγά μην τα στάξει η άλλη για αυθεντική.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Σεπ 2022, 10:55

Αρίστος έγραψε:
26 Σεπ 2022, 19:29



ΓΙα πες γιατι εινα αναληθης.

Ας παρουμε αρχικα το πρωτο του σκελος για την περιοδο πριν το Β Παγκσμιο.

Στη Δυση ζητιεται προικα απο τη γυναικα με αποτελεσμα πολλες φτωχες κοπελες να μενουν στο ραφι και το ολο θεμα να ειναι πληγη για πολλες οικογενειες...

στο Ισλαμ αντιθετα την προικα δινει ο αντρας και κατα συνεπεια ολες οι γυναικες παντρευονται.

.
επειδη ομως ολοι οι αντρες δεν εχουν γκαφρα για προικα, οσοι εχουν παιρνουν 5 γυναικες, και οσοι δεν εχουν μενουν μπακουρια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

nemo
Δημοσιεύσεις: 6901
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 27 Σεπ 2022, 11:00

foscilis έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:39
nemo έγραψε:
27 Σεπ 2022, 09:55
foscilis έγραψε:
27 Σεπ 2022, 09:43


Η βάφτιση δεν γίνεται για ονοματοδοσία, απλώς έτσι πιστεύει ο λαός και οι παπάδες δεν τον απαλάσσουν από την πλάνη του.

Η βάφτιση γίνεται καθαρά για σκοπούς προσηλυτισμού.
βρε ζαβα -για ολους το λεω που δυσανασχετουν απο την χριστιανικη βαπτιση - απο παντα υπηρχε απο τα πρωτα χρονια μιας
κοινωνιας ανθρωπων υπηρχε το εθιμο της βαπτισης
Δηλαδή είναι σαν τις ανθρωποθυσίες, πιστεύεις.
τι να σου πω τωρα; για τις αιγυπτιακες φακες; ή για οτι η ελλαδα θα γινει οικονομικη τιγρη των βαλκανιων;
υσ..οταν πεις κατι σωστο θα σε χειροκροτησω -δεν εχω κανενα προβλημα

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6237
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 27 Σεπ 2022, 11:39

Ασέβαστος έγραψε:
27 Σεπ 2022, 09:52
Jimmy81 έγραψε:
26 Σεπ 2022, 05:14
foscilis έγραψε:
25 Σεπ 2022, 22:53


Αν επέλεγαν οικειοθελώς να φορέσουν στολή ΚΚΚ θα έλεγες το ίδιο;
Δεν θα μπω στη "λογική" σύγκρισης των συμβόλων μιας διαδεδομένης θρησκείας με αυτά μιας ρατσιστικής τρομοκρατικής οργάνωσης φονιάδων.
μα αφου η συγκεκριμμενη διαδεδομενη θρησκεια, ειναι ρατσιστικη τρομοκρατικη οργανωση φονιαδων. :102: και μαλιστα με πολυ περισσοτερα φονικα απο την κκκ.
Μάλλον έχεις μπερδέψει τις πολεμικές συγκρούσεις του παρελθόντος και τα τρομοκρατικά χτυπήματα συγκεκριμένων ομάδων με την θρησκευτική πίστη 2 δισεκατομμυρίων ανθρώπων που δεν έχουν καμία σχέση με όλα αυτά.
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 27 Σεπ 2022, 11:40

Σκαρταδος 4 έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:42
Leporello έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:33
Σκαρταδος 4 έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:05
Του τα είπα και εγώ αυτά,αλλά δεν χαμπαριαζει
Η μάνα μου και ο πατέρας μου γεννήθηκαν σε χωριό από πάμφτωχους γονείς και είχαν 7 αδέλφια η μάνα μου και οχτώ ο πατέρας μου
Συν κάποια που πέθαναν μικρά από αστείες αιτίες
Ο ένας παππούς μου είχε κάνει 10 παιδιά, τα 5 με την πρώτη γυναίκα και τα άλλα 5 με την άλλη. Το πρώτο γεννήθηκε το 1898 και το τελευταίο το 1933. Δύο πέθαναν από την γρίπη του 1918 (μάλιστα, την ίδια μέρα!) και άλλα δύο την κατοχή. Λεφτά δεν είχε καθόλου και λειτουργούσε μόνο με ανταλλακτική οικονομία. Ο άλλος παππούς ήταν αστικοποιημένος από το 1922 και έκανε μόνο ένα παιδί, την μητέρα μου.
Γαμησετα
Έχω ξαδέλφια που περνούν τους θείους -ες τους δέκα χρονια
Εκανα ένα λάθος. Ο δεύτερος παππούς μου έκανε άλλο ένα παιδί που πέθανε από τυφοειδή πυρετό σε ηλικία 2,5 ετών το 1924.

Το μεγαλύτερο από τα πρώτα ξαδέλφια μου (έχουν πεθάνει μερικά, αλλά μικρότερα) είναι ηλικίας 93 ετών. Το μικρότερο 51. Από τα ανήψια, το μεγαλύτερο είναι 64 ετών (όσο εγώ) και το μικρότερο 13. Αυτό το μεγαλύερο έχει ήδη ένα εγγόνι, άρα εγώ έχω δισέγγονο/ανήψι. Εχουν και τα παιδιά μου ανήψια (εκ δεύτερων ξαδέλφων όμως). Το μεγαλύτερο από αυτά είναι 30, ενώ τα παιδιά μου 19.

Αυτά γίνονταν τω καιρώ εκείνω, που τα ζηλεύει ο Αρίστος. Κι'εμένα τώρα, δεν με εμπόδισε κανείς να πάω στο χωριό, να ζώ από τα χωράφια και να εμπορεύομαι με αυγά αντί γιά χρήματα. Αν πίστευα ότι θα ήμουν πιό ευτυχισμένος έτσι, θα το έκανα.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14049
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 27 Σεπ 2022, 12:39

nemo έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:29
Leporello έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:26
nemo έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:05
Leporello και με την φτωχεια και με την παραδοση μιας θρησκειας -τωρα τι μου λες εσυ με τους πινακες μου ειναι αδιαφορο
Προφανώς. Είναι πολύ ευκολότερο να μιλάει κανείς με βάση αυτό που του είναι βιδωμένο στο μυαλό, παρά με στοιχεία.
για να αξιολογηθει κατι σε εναν πινακα θα χρειαστουν και αλλοι δεκα για να συμπληρωθει το αποτελασμα
ασε μας ρε!!που μου γινατε ολοι επιστημονες κοιταζοντας απλως ενα πινακα
Δεν χρειάζεσαι 10 πίνακες. Στο διάγραμμα που ανέβασα, η συσχέτιση κατά κεφαλήν ΑΕΠ με τον αριθμό παιδιών είναι 65,99%. Κάνεις ανάλογο διάγραμμα με το ποσοστό μουσουλμάνων σε κάθε χώρα vs παιδιά ανά γυναίκα και αν το R2 είναι μεγαλύτερο από 65,99 τότε θα πιστέψω ότι η θρησκεία παίζει τον κύριο ρόλο γιά το πόσα παιδιά κάνει μιά γυναίκα (hint: αρκετά κάτω από το μισό το βλέπω να είναι). Δεν θέλει κόπο, αρκεί να ξέρεις 1-2 πράγματα.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68626
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Σεπ 2022, 12:50

EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:30
Δε συμπαθώ καν τους μουσουλμάνους κ γενικά καμία θρησκεία αλλά αυτό είναι άλλο. Το θέμα είναι ότι οι τύποι κολυμπανε στο χρήμα. Τι να κάνεις την ελευθερία αν είσαι άστεγος; :102:
Την ίδια ώρα η μέση Καταριανη έχει γυρίσει τον κόσμο και ξοδεύει σε τσαντες όσα βγάζεις εσύ το χρόνο :102:
Ε ναι, αλλά το κυρίως θέμα δεν αφορά στη σύγκριση με τις Καταριανές, έτσι;

Το ότι υπάρχει συνωστισμός για λίστα προτεραιότητας στα χαρέμια των Σαουδάραβων και Καταριανών στον δυτικό γυναικείο πληθυσμό, είναι γνωστό.

Αλλά στο θέμα συζητάμε πόσο μεγάλη τύχη είναι για μια γυναίκα να εξασφαλίσει δια βίου "καθησιό" σε κάθε άλλο παρά πολυτελείς συνθήκες.

Και το κωμικό στη φάση είναι ότι την αξιολόγηση για το πότε μια γυναίκα πρέπει να είναι ευτυχής, την κάνουν πχορουμίτες.

Στην καρακοζμάρα τους λέμε. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 10991
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Στο Ιράν αρχισαν να ξυπνάνε από τον μεσαίωνα που τους έριξε το παπαδαριό

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 27 Σεπ 2022, 12:57

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Σεπ 2022, 12:50
EKPLIKTIKOS έγραψε:
27 Σεπ 2022, 10:30
Δε συμπαθώ καν τους μουσουλμάνους κ γενικά καμία θρησκεία αλλά αυτό είναι άλλο. Το θέμα είναι ότι οι τύποι κολυμπανε στο χρήμα. Τι να κάνεις την ελευθερία αν είσαι άστεγος; :102:
Την ίδια ώρα η μέση Καταριανη έχει γυρίσει τον κόσμο και ξοδεύει σε τσαντες όσα βγάζεις εσύ το χρόνο :102:
Ε ναι, αλλά το κυρίως θέμα δεν αφορά στη σύγκριση με τις Καταριανές, έτσι;

Το ότι υπάρχει συνωστισμός για λίστα προτεραιότητας στα χαρέμια των Σαουδάραβων και Καταριανών στον δυτικό γυναικείο πληθυσμό, είναι γνωστό.

Αλλά στο θέμα συζητάμε πόσο μεγάλη τύχη είναι για μια γυναίκα να εξασφαλίσει δια βίου "καθησιό" σε κάθε άλλο παρά πολυτελείς συνθήκες.

Και το κωμικό στη φάση είναι ότι την αξιολόγηση για το πότε μια γυναίκα πρέπει να είναι ευτυχής, την κάνουν πχορουμίτες.

Στην καρακοζμάρα τους λέμε. :lol:
Αρα οι Ελληνιδες το 1900 ηταν ολες δυστυχισμενες μας λες
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών