ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 08 Δεκ 2019, 11:55

Manos87 έγραψε:
08 Δεκ 2019, 07:21
Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Σεπ 2018, 18:58
Όπως διαπίστωσε ο ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ δεν υπήρχε χωριστό νήμα για την Κίνα.
Κινεζόφιλοι, Σινοφοβικοί, νηφάλιοι βετεράνοι της θεωρίας παιγνίων, AI της Μεγάλης Σκακιέρας καταθέτουν τις σκέψεις, τους προβληματισμούς και τις ειδήσεις σχετικά με την ανερχόμενη υπερδύναμη.
Λοιπόν δεν ξέρω αν το 'χω αναφέρει. Μ' αρέσει κάπως ο τρόπος που λειτουργεί το κινέζικο κεντρικό κόμμα. Είναι μάλλον sufficiently δημοκρατικό χωρίς να επιτρέπει στη πλέμπα να ισχωρεί. Για αυτό το τελευταίο έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Με πιο δικαίωμα κλείνεις τη φωνή του βλάκα, του κακούργου, του ζώου;
Αυτη θεση προυποθετει οτι στο κομμα μαποινουνε μονο οι Αριστοι..Θα εκπλαγεις με το τι λαμογια εχει μαζεψει το ΚΚΚ.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Manos87
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 25 Οκτ 2019, 07:04
Phorum.gr user: Manos87

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Manos87 » 08 Δεκ 2019, 12:15

Northern Spirit έγραψε:
08 Δεκ 2019, 11:55
Manos87 έγραψε:
08 Δεκ 2019, 07:21
Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Σεπ 2018, 18:58
Όπως διαπίστωσε ο ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ δεν υπήρχε χωριστό νήμα για την Κίνα.
Κινεζόφιλοι, Σινοφοβικοί, νηφάλιοι βετεράνοι της θεωρίας παιγνίων, AI της Μεγάλης Σκακιέρας καταθέτουν τις σκέψεις, τους προβληματισμούς και τις ειδήσεις σχετικά με την ανερχόμενη υπερδύναμη.
Λοιπόν δεν ξέρω αν το 'χω αναφέρει. Μ' αρέσει κάπως ο τρόπος που λειτουργεί το κινέζικο κεντρικό κόμμα. Είναι μάλλον sufficiently δημοκρατικό χωρίς να επιτρέπει στη πλέμπα να ισχωρεί. Για αυτό το τελευταίο έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Με πιο δικαίωμα κλείνεις τη φωνή του βλάκα, του κακούργου, του ζώου;
Αυτη θεση προυποθετει οτι στο κομμα μαποινουνε μονο οι Αριστοι..Θα εκπλαγεις με το τι λαμογια εχει μαζεψει το ΚΚΚ.
Αυτά υπάρχουν παντού. Ισως έχουμε κάτι να μάθουμε και από τον βλάκα και από τις πράξεις του κακού. Ισως για να αποφύγουμε δικά μας λάθη. Ισως για να αυτοβελτιωθούμε. Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι μέσα στην ισοπολιτεία ή την δικαιοσύνη δεν χωράει η ηθική. Εξ' άλλου δεν ξέρουμε πως να χωρίσουμε δύο γάιδαρων άχυρα. Όχι να τα μπλέκουμε αυτά. Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.
We said if she 'd stop hooking I' d stop killing people. I guess we were aiming high.

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 08 Δεκ 2019, 14:00

Manos87 έγραψε:
08 Δεκ 2019, 12:15
Northern Spirit έγραψε:
08 Δεκ 2019, 11:55
Manos87 έγραψε:
08 Δεκ 2019, 07:21


Λοιπόν δεν ξέρω αν το 'χω αναφέρει. Μ' αρέσει κάπως ο τρόπος που λειτουργεί το κινέζικο κεντρικό κόμμα. Είναι μάλλον sufficiently δημοκρατικό χωρίς να επιτρέπει στη πλέμπα να ισχωρεί. Για αυτό το τελευταίο έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Με πιο δικαίωμα κλείνεις τη φωνή του βλάκα, του κακούργου, του ζώου;
Αυτη θεση προυποθετει οτι στο κομμα μαποινουνε μονο οι Αριστοι..Θα εκπλαγεις με το τι λαμογια εχει μαζεψει το ΚΚΚ.
Αυτά υπάρχουν παντού. Ισως έχουμε κάτι να μάθουμε και από τον βλάκα και από τις πράξεις του κακού. Ισως για να αποφύγουμε δικά μας λάθη. Ισως για να αυτοβελτιωθούμε. Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι μέσα στην ισοπολιτεία ή την δικαιοσύνη δεν χωράει η ηθική. Εξ' άλλου δεν ξέρουμε πως να χωρίσουμε δύο γάιδαρων άχυρα. Όχι να τα μπλέκουμε αυτά. Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.
δεν μιλαμε για ηθικη, μιλαμε για χωρα χαοτικη με τρελλες αντιθεσεις και εσωτερικες συγκρουσεις και επιπλεον διαφθορα...Η επιχειρηση ολικης παρακολουθησης του πληθυσμου και λογοκρισιας στο ιντερνετ δειχνει και το προβλημα. Οταν δεν εμπιστευεσαι τους πολιτες σου δεν εχεις μελλον.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 09 Δεκ 2019, 12:19

Ευτυχως τα συντροφια του Πεκινου ειναι εναντιον του..προστατευτισμου, αλλιως με τον προστατευτισμο του Τραμπ θα ειχαμε προβλημα.. :roll:

Beijing orders state offices to replace foreign PCs and software

New directive aims to boost domestic tech supply chain
https://www.ft.com/content/b55fc6ee-178 ... 03645ac406
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30304
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 10 Δεκ 2019, 00:48

οι κινεζικές αρχές αποκαλύπτουν σειρά τρομοκρατικών επιθέσεων που απέκρυπταν για χρόνια

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30304
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 12 Δεκ 2019, 22:11

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30304
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 12 Δεκ 2019, 23:32

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14486
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 12 Δεκ 2019, 23:47

Manos87 έγραψε:
08 Δεκ 2019, 12:15
Northern Spirit έγραψε:
08 Δεκ 2019, 11:55
Manos87 έγραψε:
08 Δεκ 2019, 07:21


Λοιπόν δεν ξέρω αν το 'χω αναφέρει. Μ' αρέσει κάπως ο τρόπος που λειτουργεί το κινέζικο κεντρικό κόμμα. Είναι μάλλον sufficiently δημοκρατικό χωρίς να επιτρέπει στη πλέμπα να ισχωρεί. Για αυτό το τελευταίο έχω ανάμεικτα συναισθήματα. Με πιο δικαίωμα κλείνεις τη φωνή του βλάκα, του κακούργου, του ζώου;
Αυτη θεση προυποθετει οτι στο κομμα μαποινουνε μονο οι Αριστοι..Θα εκπλαγεις με το τι λαμογια εχει μαζεψει το ΚΚΚ.
Αυτά υπάρχουν παντού. Ισως έχουμε κάτι να μάθουμε και από τον βλάκα και από τις πράξεις του κακού. Ισως για να αποφύγουμε δικά μας λάθη. Ισως για να αυτοβελτιωθούμε. Παρ' όλα αυτά νομίζω ότι μέσα στην ισοπολιτεία ή την δικαιοσύνη δεν χωράει η ηθική. Εξ' άλλου δεν ξέρουμε πως να χωρίσουμε δύο γάιδαρων άχυρα. Όχι να τα μπλέκουμε αυτά. Εν οίδα ότι ουδέν οίδα.
Μπορείς να μου εξηγήσεις εσύ ο αριστοκρατικος, γιατί ένας λαός με μέγεθος 1,5 δις και τέτοιο γαμαουα σύστημα που προωθεί μόνο φωστήρες, έχει όσους νομπελίστες έχει και η Τσεχία, και γιατί μόνο ένας από αυτούς πήρε το βραβείο στις θετικές επιστήμες και μάλιστα ως πολίτης της ΛΔΚ, να μην πήγε δλδ σαν τους άλλους 2 στις ΗΠΑ και να μεγαλουργησε εκεί;

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of ... by_country

Είναι το σύστημα στραβό ή οφείλεται στην ιδιοτροπια του σχήματος του κρανίου των έγχρωμων, οπως έλεγε και Calvin Candie στο Django; Δώσε τα φώτα σου στην ανθρωπότητα.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30304
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 14 Δεκ 2019, 12:42

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30304
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 15 Δεκ 2019, 12:06

η Κινα απειλεί τη Γερμανία με κυρώσεις αν απαγορεύσει το 5G της Huawei

https://finance.yahoo.com/news/china-th ... 24698.html
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30304
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 15 Δεκ 2019, 16:23

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30304
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 15 Δεκ 2019, 16:45

η Κινα έγινε η πρώτη στρατιωτική προτεραιότητα του Πενταγώνου εκτοπίζοντας τη Ρωσία
https://www.scmp.com/news/china/militar ... y-priority

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30304
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 16 Δεκ 2019, 13:54

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30304
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 16 Δεκ 2019, 13:56


Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30304
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: ΣΚΟΠΙΑ ΣΤΟ ΣΙΝΙΚΟ ΤΕΙΧΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 17 Δεκ 2019, 19:34

οι αμερικανικές αρχές θέλουν να φέρουν αμερικάνικο ίντερνετ στην Κινα, γι'αυτό επενδύουν στα σχέδια της SPACE-X

“We could bring secure, trusted data to every human being on planet Earth, underpinned by American values and the American Constitution.”

Наше дело правое - победа будет за нами!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών