Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλουν»

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας


Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 01 Δεκ 2022, 12:29

Υπενθύμιση να κρατάτε μικρό καλάθι όταν ανακοινώνει νέο προϊόν σε τρία τέρμινα ο έλον, η αυτόματη οδήγηση, το high speed rail και τα φτηνά Tesla αναμένονται από στιγμή σε στιγμή εδώ και πολυ πολυ καιρό.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 24941
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 01 Δεκ 2022, 12:30

Stalker έγραψε:
01 Δεκ 2022, 12:29
Υπενθύμιση να κρατάτε μικρό καλάθι όταν ανακοινώνει νέο προϊόν σε τρία τέρμινα ο έλον, η αυτόματη οδήγηση, το high speed rail και τα φτηνά Tesla αναμένονται από στιγμή σε στιγμή εδώ και πολυ πολυ καιρό.
Μη οχι, θα ηθελα να δω τα funboiz να χωνουν το προιον του ηλον στο κεφαλι τους

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5655
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 01 Δεκ 2022, 12:34

talaipwros έγραψε:
01 Δεκ 2022, 12:30
Stalker έγραψε:
01 Δεκ 2022, 12:29
Υπενθύμιση να κρατάτε μικρό καλάθι όταν ανακοινώνει νέο προϊόν σε τρία τέρμινα ο έλον, η αυτόματη οδήγηση, το high speed rail και τα φτηνά Tesla αναμένονται από στιγμή σε στιγμή εδώ και πολυ πολυ καιρό.
Μη οχι, θα ηθελα να δω τα funboiz να χωνουν το προιον του ηλον στο κεφαλι τους
Εδώ δεν αξιώθηκαν να πληρώσουν το οχταδόλλαρο, σιγά μην τα σκάσουν για τσιπάρισμα :smt005:
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24344
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 01 Δεκ 2022, 14:22

Συμφωνώ απόλυτα με Dwarven ότι ο Έλον είναι αρχιμαλάκας σαν άνθρωπος και το έχω εκφράσει σε ανύποπτο χρόνο εισπράττοντας χλευασμό από ελονίτσες ότι δήθεν ζηλεύω που έχει για γκόμενα τη Grimes.

Διαφωνώ όμως ότι καταστρέφει το Τουίτερ.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Δεκ 2022, 14:35

Λεγεών έγραψε:
01 Δεκ 2022, 09:40
Daily reminder that Elon Musk is a sad loser.

Carry on.
Whatever helps you get through your day.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Δεκ 2022, 14:41

foscilis έγραψε:
01 Δεκ 2022, 14:22
Συμφωνώ απόλυτα με Dwarven ότι ο Έλον είναι αρχιμαλάκας σαν άνθρωπος και το έχω εκφράσει σε ανύποπτο χρόνο εισπράττοντας χλευασμό από ελονίτσες ότι δήθεν ζηλεύω που έχει για γκόμενα τη Grimes.
Κατά πάσα πιθανότητα αυτός που σε χλεύασε θα πρέπει να ήταν ο Νάνος, γιατί αυτός ήταν η μεγαλύτερη ελονίτσα εδώ μέσα. Δεν θυμάμαι τώρα αν ήταν στο nuke Mars ή στο hyperloop που του έλεγα ότι ο Ίλον πετάει ηλιθιότητες σε ανύποπτο χρόνο γιατί έχει τεράστιο εγώ και πέρα απ' το πεδίο του δεν ξέρει τι του γίνεται. Χαίρομαι που επιτέλους πλησίασε στην άποψή μου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 4923
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 01 Δεκ 2022, 14:46

Αναλυση Γ. Βαρουφακη για Ηλονα, και ειναι πολυ καλη:

Το Twitter ως το εισιτήριο του Elon Musk στο Πάνθεον της Τεχνοφεουδαρχίας - The Techno-Feudal Method to Musk’s Twitter Madness

https://www.news247.gr/gnomes/gianhs-va ... KI.twitter

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24344
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 01 Δεκ 2022, 14:47

Α και δεν ήθελα να πω ονόματα, κατόπιν της αφόρητης πίεσης που προηγήθηκε αναγκάζομαι να ξεράσω απρόθυμα ότι χλευαστής ήτο ο μουρλιάρης γκεο-sys3x.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Δεκ 2022, 15:13

foscilis έγραψε:
01 Δεκ 2022, 14:47
Α και δεν ήθελα να πω ονόματα, κατόπιν της αφόρητης πίεσης που προηγήθηκε αναγκάζομαι να ξεράσω απρόθυμα ότι χλευαστής ήτο ο μουρλιάρης γκεο-sys3x.
:smt005:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40321
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 01 Δεκ 2022, 15:14

omg kai 3 lol έγραψε:
01 Δεκ 2022, 14:46
Αναλυση Γ. Βαρουφακη για Ηλονα, και ειναι πολυ καλη.
Δεν χρειάζεται link, η ατάκα του αστείου είναι στην 2-3 λέξη.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο Έλον Μασκ απέλυσε τους υπεύθυνους που «φίμωσαν» τον Ν.Τραμπ – «Στο νέο Twitter όλοι θα λένε ελεύθερα αυτό που θέλο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 01 Δεκ 2022, 15:32

omg kai 3 lol έγραψε:
01 Δεκ 2022, 14:46
Αναλυση Γ. Βαρουφακη για Ηλονα, και ειναι πολυ καλη:

Το Twitter ως το εισιτήριο του Elon Musk στο Πάνθεον της Τεχνοφεουδαρχίας - The Techno-Feudal Method to Musk’s Twitter Madness

https://www.news247.gr/gnomes/gianhs-va ... KI.twitter
Ε, εδώ που τα λέμε, δεν ανακάλυψε την Αμερική των σοσιαλμήντια στο πεδίο της πλύσης εγκεφάλου/παραπληροφόρησης/δογματικής επιβολής των ...σωστών απόψεων, της συλλογής προσωπικών δεδομένων και φυσικά του διαφημιστικού χρήματος, ο Ήλονας. :)
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.



Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών