Πλυντήριο μαύρου χρήματος του Ζελένσκι και χορηγός του Μπάιντεν η εταιρεία FTX που χρεωκόπησε

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39730
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πλυντήριο μαύρου χρήματος του Ζελένσκι και χορηγός του Μπάιντεν η εταιρεία FTX που χρεωκόπησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 21 Νοέμ 2022, 09:10

Leporello έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 09:02
Αρίστος έγραψε:
14 Νοέμ 2022, 03:23
Toυ Κωνσταντινου Βεργου, Καθηγητή Χρηματοοικονομικών στο Πανεπιστήμιο του Πόρτσμουθ, η αναρτηση.
Αρίστο, σε ευχαριστώ γιά την βοήθεια. Ο ένας μου γυιός σπουδάζει οικονομικά και σιγά - σιγά θέλουμε να διαλέξουμε ένα Πανεπιστήμιο στο ΗΒ γιά να κάνει ένα Μάστερ. Τώρα ξέρουμε ότι πρέπει να διαγράψουμε ένα από την λίστα.


Στειλε τον στο London School of Economics που ειναι Σοροσχολειο.

.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30680
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Πλυντήριο μαύρου χρήματος του Ζελένσκι και χορηγός του Μπάιντεν η εταιρεία FTX που χρεωκόπησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 22 Νοέμ 2022, 23:14

πάντως δε φοβούνται την άνοδο της στάθμης της θάλασσας


https://www.zerohedge.com/markets/sam-b ... x-property "The parents of Sam Bankman-Fried were also part of a group that 'has purchased at least 19 properties worth almost $121 million in the Bahamas over the past two years,' Reuters reported on Tuesday morning, citing official real estate documents.

Most of those real estate purchases were "luxurious beachfront homes, including seven condos in an expensive resort community called Albany that cost nearly $72 million," the report said. The properties were officially acquired by a unit of FTX."

Εικόνα
Наше дело правое - победа будет за нами!

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25252
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Πλυντήριο μαύρου χρήματος του Ζελένσκι και χορηγός του Μπάιντεν η εταιρεία FTX που χρεωκόπησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 22 Νοέμ 2022, 23:27

Leporello έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 09:02
Αρίστος έγραψε:
14 Νοέμ 2022, 03:23
Toυ Κωνσταντινου Βεργου, Καθηγητή Χρηματοοικονομικών στο Πανεπιστήμιο του Πόρτσμουθ, η αναρτηση.
Αρίστο, σε ευχαριστώ γιά την βοήθεια. Ο ένας μου γυιός σπουδάζει οικονομικά και σιγά - σιγά θέλουμε να διαλέξουμε ένα Πανεπιστήμιο στο ΗΒ γιά να κάνει ένα Μάστερ. Τώρα ξέρουμε ότι πρέπει να διαγράψουμε ένα από την λίστα.
Τι μαστερ θελει;
εχω MBA απο το University of Manchester, Alliance Business School, αν θες πληροφοριες πες μου ( αν και θα προτεινα καλυτερα ΗΠΑ )

Γενικα μακρυα απο οτι δεν ειναι Russell Group

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Πλυντήριο μαύρου χρήματος του Ζελένσκι και χορηγός του Μπάιντεν η εταιρεία FTX που χρεωκόπησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 22 Νοέμ 2022, 23:43

talaipwros έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 23:27
Leporello έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 09:02
Αρίστος έγραψε:
14 Νοέμ 2022, 03:23
Toυ Κωνσταντινου Βεργου, Καθηγητή Χρηματοοικονομικών στο Πανεπιστήμιο του Πόρτσμουθ, η αναρτηση.
Αρίστο, σε ευχαριστώ γιά την βοήθεια. Ο ένας μου γυιός σπουδάζει οικονομικά και σιγά - σιγά θέλουμε να διαλέξουμε ένα Πανεπιστήμιο στο ΗΒ γιά να κάνει ένα Μάστερ. Τώρα ξέρουμε ότι πρέπει να διαγράψουμε ένα από την λίστα.
Τι μαστερ θελει;
εχω MBA απο το University of Manchester, Alliance Business School, αν θες πληροφοριες πες μου ( αν και θα προτεινα καλυτερα ΗΠΑ )

Γενικα μακρυα απο οτι δεν ειναι Russell Group
Ευχαριστώ. Εϊναι μικρός ακόμη, στο 2ο έτος. Ελπίζω να είμαστε καλά σε δύο χρόνια να σε συμβουλευθώ.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25252
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Πλυντήριο μαύρου χρήματος του Ζελένσκι και χορηγός του Μπάιντεν η εταιρεία FTX που χρεωκόπησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 22 Νοέμ 2022, 23:49

Leporello έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 23:43
talaipwros έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 23:27
Leporello έγραψε:
21 Νοέμ 2022, 09:02
Αρίστο, σε ευχαριστώ γιά την βοήθεια. Ο ένας μου γυιός σπουδάζει οικονομικά και σιγά - σιγά θέλουμε να διαλέξουμε ένα Πανεπιστήμιο στο ΗΒ γιά να κάνει ένα Μάστερ. Τώρα ξέρουμε ότι πρέπει να διαγράψουμε ένα από την λίστα.
Τι μαστερ θελει;
εχω MBA απο το University of Manchester, Alliance Business School, αν θες πληροφοριες πες μου ( αν και θα προτεινα καλυτερα ΗΠΑ )

Γενικα μακρυα απο οτι δεν ειναι Russell Group
Ευχαριστώ. Εϊναι μικρός ακόμη, στο 2ο έτος. Ελπίζω να είμαστε καλά σε δύο χρόνια να σε συμβουλευθώ.
η πρωτη συμβουλη που μπορω να δωσω ειναι αυτη. Αν δεν καιγεται να γυρισει Ελλαδα, μεταπτυχιακο σε ΗΠΑ χωρις δευτερη σκεψη. Θα εχει πρωτη μισθο 6ψηφιο πριν καν τελειωσει το μεταπτυχιακο ( αν μιλαμε για ΜΒΑ )
Μαζευτε συστατικες, προυπηρεσια σε καποιο επαγγελματικο αντικειμενο ( ας κανει κατι τα καλοκαιρια ξερω γω, ή ας δωσει καποιος γνωστος κανα χαρτι) και να χτυπησει ΗΠΑ. Δεν ειναι αναγκη να ειναι ivy league. Chicago, Michigan ειναι σουπερ και εχεις καλες προοπτικες να μπεις

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14103
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Πλυντήριο μαύρου χρήματος του Ζελένσκι και χορηγός του Μπάιντεν η εταιρεία FTX που χρεωκόπησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 23 Νοέμ 2022, 00:10

talaipwros έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 23:49
Leporello έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 23:43
talaipwros έγραψε:
22 Νοέμ 2022, 23:27
Τι μαστερ θελει;
εχω MBA απο το University of Manchester, Alliance Business School, αν θες πληροφοριες πες μου ( αν και θα προτεινα καλυτερα ΗΠΑ )

Γενικα μακρυα απο οτι δεν ειναι Russell Group
Ευχαριστώ. Εϊναι μικρός ακόμη, στο 2ο έτος. Ελπίζω να είμαστε καλά σε δύο χρόνια να σε συμβουλευθώ.
η πρωτη συμβουλη που μπορω να δωσω ειναι αυτη. Αν δεν καιγεται να γυρισει Ελλαδα, μεταπτυχιακο σε ΗΠΑ χωρις δευτερη σκεψη. Θα εχει πρωτη μισθο 6ψηφιο πριν καν τελειωσει το μεταπτυχιακο ( αν μιλαμε για ΜΒΑ )
Μαζευτε συστατικες, προυπηρεσια σε καποιο επαγγελματικο αντικειμενο ( ας κανει κατι τα καλοκαιρια ξερω γω, ή ας δωσει καποιος γνωστος κανα χαρτι) και να χτυπησει ΗΠΑ. Δεν ειναι αναγκη να ειναι ivy league. Chicago, Michigan ειναι σουπερ και εχεις καλες προοπτικες να μπεις
Από ΗΠΑ ξέρουμε. Εγώ ήμουν στο Virginia Tech και η γυναίκα μου στο Ann Arbor Michigan. Θέλουμε όμως να γυρίσει. Θα δούμε σε 1-2 χρόνια.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.


Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30680
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Πλυντήριο μαύρου χρήματος του Ζελένσκι και χορηγός του Μπάιντεν η εταιρεία FTX που χρεωκόπησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 24 Νοέμ 2022, 13:21

σε αυτήν την career day, να προσθέσουμε και πως λειτουργούν οι ρυθμιστικές αρχές στις ΗΠΑ

How did this dude steal billions of dollars and is now speaking at a summit as a free man?"
https://www.zerohedge.com/markets/howls ... n-dealbook

Εικόνα
Наше дело правое - победа будет за нами!

hjshiaqwws

Re: Πλυντήριο μαύρου χρήματος του Ζελένσκι και χορηγός του Μπάιντεν η εταιρεία FTX που χρεωκόπησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hjshiaqwws » 25 Νοέμ 2022, 15:53

Αφιερωμένο στα ρωσοψέκια:
https://mashable.com/article/ftx-ukrain ... -explained
& το podcast για το κειμένο:
https://podcasts.google.com/feed/aHR0cH ... QAAAAAQsQc
One major problem with this conspiracy theory is that those behind it seem unaware of how crypto works. Every transaction on the blockchain is recorded and viewable by the public. This means that any sketchy crypto transactions, of course, would be discoverable on the blockchain. Yet, there has been no proof or evidence offered up by the individuals sharing these conspiracies to back up their claims.

Billions of dollars in crypto being moved around would have caught at least a few eyeballs. There are websites and social media accounts dedicated to tracking crypto transfers from "whales" or those hoarding large amounts of cryptocurrency.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39730
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Πλυντήριο μαύρου χρήματος του Ζελένσκι και χορηγός του Μπάιντεν η εταιρεία FTX που χρεωκόπησε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 25 Νοέμ 2022, 15:55

Δεν προκειται για θεωρια συνωμοσιας, υπαρχουν ξεκαθαρα στοιχεια για το ξεπλυμα χρηματος και το πως μερος των χρηματων επεστρεφαν πισω στις τσεπες των Δημοκρατικων.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών