Το σχέδιο καθολικής φτωχοποίησης υλοποιείται με θαυμαστή συνέπεια από την κυβέρνηση Μητσοτάκη

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Το σχέδιο καθολικής φτωχοποίησης υλοποιείται με θαυμαστή συνέπεια από την κυβέρνηση Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 02 Ιαν 2023, 18:52

Αρίστος έγραψε:
02 Ιαν 2023, 18:52
klg έγραψε:
02 Ιαν 2023, 18:49
Αρίστος έγραψε:
02 Ιαν 2023, 18:44
Aνοιξε νημα καινουργιο να το συζητησουμε και βαλε πολ να δουμε ποιοι θα ψηφισουν οτι αξιζουν τους μισθους τους.

Ουτε Τελεταρχες του Παλατιου και Υπασπιστες επι βασιλευομενης δεν επαιρναν αυτα τα λεφτα.

.
Εγώ μια χαρά τη βλέπω τη ΔΕΗ, ετοιμάζονται να μπουν μέχρι και σαν integrators σε ICT projects.


Σαν παραγοντας που θα κλεισει τις ελληνικες επιχειρησεις στα πλαισια της Μεγαλης Επανεκκινησης οντως μια χαρα τα παει η ΔΕΗ.

.
Εννοώ πέρα από το schizoposting, πώς ακριβώς θα το κάνει αυτό η ΔΕΗ;
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 39740
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Το σχέδιο καθολικής φτωχοποίησης υλοποιείται με θαυμαστή συνέπεια από την κυβέρνηση Μητσοτάκη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 02 Ιαν 2023, 18:56

klg έγραψε:
02 Ιαν 2023, 18:52
Αρίστος έγραψε:
02 Ιαν 2023, 18:52
klg έγραψε:
02 Ιαν 2023, 18:49


Εγώ μια χαρά τη βλέπω τη ΔΕΗ, ετοιμάζονται να μπουν μέχρι και σαν integrators σε ICT projects.


Σαν παραγοντας που θα κλεισει τις ελληνικες επιχειρησεις στα πλαισια της Μεγαλης Επανεκκινησης οντως μια χαρα τα παει η ΔΕΗ.

.
Εννοώ πέρα από το schizoposting, πώς ακριβώς θα το κάνει αυτό η ΔΕΗ;



Σοκάρουν οι λογαριασμοί ρεύματος – Θα κλείσουν επιχειρήσεις που δεν μπορούν να τους πληρώσουν

Η απόγνωση στις επιχειρήσεις που λειτουργούν με ηλεκτρικό ρεύμα είναι κάτι περισσότερο από έκδηλη. Η αύξηση από τον Ιούνιο μέχρι και τώρα είναι τεράστια και δεν είναι λίγες οι επιχειρήσεις που αδυνατούν να πληρώσουν το ρεύμα και να ανταπεξέλθουν.

Μάλιστα η Κεντρική Ένωση Επιμελητηρίων χτυπά καμπανάκι κινδύνου για τις επιχειρήσεις αυτές και με ανακοίνωσης της κάνει γνωστό το εξής: «Σύμφωνα με στοιχεία που λαμβάνουν το τελευταίο διάστημα τα επιμελητήρια όλης της χώρας, πολλές επιχειρήσεις, που λειτουργούν με μέση τάση ή επαγγελματικούς λογαριασμούς Γ21 και Γ22 κινδυνεύουν με παύση εργασιών αλλά και με διακοπή ρεύματος λόγω αδυναμίας καταβολής των οφειλομένων».

https://www.ot.gr/2021/12/28/energeia/s ... plirosoun/

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών