εξελίξεις στην Ουκρανία Νο2

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία Νο2

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 09 Ιουν 2024, 12:18

:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 09 Ιουν 2024, 12:25

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
09 Ιουν 2024, 12:14
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
09 Ιουν 2024, 11:57
09 Ιουν 2024, 11:52

η απάντηση σου δεν έχει σχεση με την ερώτηση μου. Ξανά. Δεν μας έπρηζες τους όρχεις ότι η Ρωσία χάνει κι εγώ κατά προέκταση είμαι ψεκασμένος πουτινιστής; Ναι ή όχι; Ποιος έλεγε παπαριές και ποιος είναι ψεκ λοιπόν; Είναι η ερώτηση που αποφεύγεις να απαντήσεις όταν ήσουν λάθος σε ό,τι έλεγες από την αρχή μέχρι σήμερα και συνεπής μόνο στις προσβολές σου σε αυτους που προέβλεπαν εξαρχής ό,τι έγινε. αυτό φίλε μου, οι αμερικάνοι το λένε projecting.
1ον) Ειπαμε ποιος ειναι ψεκας. Νομιζα οτι αυτο το ειχαμε λυσει.

2ον) Ποτε ειπα οτι η Ρωσια χανει? Φερε μου ενα ποστ αλλιως γραφεις μαλακιες.

3ον) Ποτε ημουν λαθος? Το μονο λαθος που θυμαμαι ειναι η επιμονη σου να βαλεις στοιχημα για κατι που πηγες κουβα. Διορθωσε με αν κανω λαθος :102:

4ον) Εισαι ψεκασμενος πουτινιστης. Ωρα ειναι να μας το παιξεις και εσυ τωρα "ειρηνιστης και αντικειμενικος"

Γραφω για την Ρωσια-Ουκρανια και ξαφνικα ...

- καποιος ασχετος πεταει κατι για την Ουρσουλα
- καποιο κουνουπιδι συμφωνει
- εγω ρωταω τι σχεση εχει η Ουρσουλα στη συζητηση
- και εσυ μου λες οτι ελεγα οτι η Ρωσια τον πινει.

Καταλαβαινεις τωρα με τι εχω να κανω?
Φυσικά και είμαι αντικειμενικός. Μόνο ένας ψεκασμένος σαν εσένα θα μπορούσε να πιστέψει ότι η ρωσία θα έχανε πόλεμο στα σύνορά της. Ότι πολεμάει με φτυάρια και τσιπ από πλυντήρια. Ο λόγος που δεν ξέρεις πως σχετίζεται μια από τις μεγαλύτερες προπαγανδίστριες του πολέμου με την σύγκρουση είναι απλούστατα επειδή αγνοείς τα πάντα για την σύγκρουση και μπαίνεις κάθε μέρα για να βγάλςεις χολή. Σε όλο αυτό το διάστημα δεν έχεις φέρει ούτε μια αντικειμενική εικόνα για την σύγκρουση αντγίθετα με εμένα που παρακολουθώ τι γίνεται με αμεροληψία εσύ έχεις κολλήσει στο μίσος σου για τον Πούτιν. Αυτό μόνο σε κινεί και καμία ανάγκη για επικοινωνία ή συζήτηση. Πραγματικά, δεν το καταλαβαίνεις;

Εφοσον δε μπορεις να μου φερεις ενα ποστ οπου γραφω οτι η Ρωσια τον πινει, τουλαχιστον φερε μου ενα ποστ στ οποιο γραφω οτι η Ρωσια πολεμαει με φτυαρια και τσιπ απο πλυντηρια.

Αλλιως, ξερεις... γραφεις μαλακιες.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 09 Ιουν 2024, 12:40

ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
09 Ιουν 2024, 12:25
09 Ιουν 2024, 12:14
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
09 Ιουν 2024, 11:57

1ον) Ειπαμε ποιος ειναι ψεκας. Νομιζα οτι αυτο το ειχαμε λυσει.

2ον) Ποτε ειπα οτι η Ρωσια χανει? Φερε μου ενα ποστ αλλιως γραφεις μαλακιες.

3ον) Ποτε ημουν λαθος? Το μονο λαθος που θυμαμαι ειναι η επιμονη σου να βαλεις στοιχημα για κατι που πηγες κουβα. Διορθωσε με αν κανω λαθος :102:

4ον) Εισαι ψεκασμενος πουτινιστης. Ωρα ειναι να μας το παιξεις και εσυ τωρα "ειρηνιστης και αντικειμενικος"

Γραφω για την Ρωσια-Ουκρανια και ξαφνικα ...

- καποιος ασχετος πεταει κατι για την Ουρσουλα
- καποιο κουνουπιδι συμφωνει
- εγω ρωταω τι σχεση εχει η Ουρσουλα στη συζητηση
- και εσυ μου λες οτι ελεγα οτι η Ρωσια τον πινει.

Καταλαβαινεις τωρα με τι εχω να κανω?
Φυσικά και είμαι αντικειμενικός. Μόνο ένας ψεκασμένος σαν εσένα θα μπορούσε να πιστέψει ότι η ρωσία θα έχανε πόλεμο στα σύνορά της. Ότι πολεμάει με φτυάρια και τσιπ από πλυντήρια. Ο λόγος που δεν ξέρεις πως σχετίζεται μια από τις μεγαλύτερες προπαγανδίστριες του πολέμου με την σύγκρουση είναι απλούστατα επειδή αγνοείς τα πάντα για την σύγκρουση και μπαίνεις κάθε μέρα για να βγάλςεις χολή. Σε όλο αυτό το διάστημα δεν έχεις φέρει ούτε μια αντικειμενική εικόνα για την σύγκρουση αντγίθετα με εμένα που παρακολουθώ τι γίνεται με αμεροληψία εσύ έχεις κολλήσει στο μίσος σου για τον Πούτιν. Αυτό μόνο σε κινεί και καμία ανάγκη για επικοινωνία ή συζήτηση. Πραγματικά, δεν το καταλαβαίνεις;

Εφοσον δε μπορεις να μου φερεις ενα ποστ οπου γραφω οτι η Ρωσια τον πινει, τουλαχιστον φερε μου ενα ποστ στ οποιο γραφω οτι η Ρωσια πολεμαει με φτυαρια και τσιπ απο πλυντηρια.

Αλλιως, ξερεις... γραφεις μαλακιες.
Με μια πρόχειρη αναζήτηση βρήκα ήδη ένα.
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
28 Δεκ 2023, 15:24
Echelon έγραψε:
28 Δεκ 2023, 15:18
Οι τύποι πίστεψαν ότι οι Ρώσοι αποσυναρμολογούν φούρνους μικροκυμάτων για να πάρουν τσιπ που θα κατευθύνουν πυραύλους οι οποίοι θα πλήξουν στόχους 100αδες χλμ μακριά. Ότι δηλαδή οι φούρνοι μικροκυμάτων και οι πύραυλοι βασίζονται στην ίδια τεχνολογία. Δεν θα πιστέψουν ότι ο άλλος πήρε πατάτες αντί αποζημίωση; Το μυαλό τους έχει δομηθεί έτσι ώστε να πιστέψει τα πάντα αρκεί να το πει το bbc.
Εχεις ιδεα απο ηλεκτρονικα?
Για πες μας τι εννοείς εδώ. Ότι οι Ρώσοι αποσυναρμολογούν ή όχι πλυντήρια; Θα μπορούσα γρήγορα να βρω άλλες τόσες αναρτήσεις σου αλλά δεν έχει σημασία. Ο ψεκασμένος θα συνεχίσει να πιστεύει τις ψεκασμενιές του ακόμα κι αν δεν το παραδέχεται.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 09 Ιουν 2024, 12:41

Μάλλον ιδίως ότσν δεν το παραδέχεται.

Άβαταρ μέλους
Kauldron

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Ιουν 2024, 12:48

09 Ιουν 2024, 12:41
Σιγά μη παραδεχτεί λάθος του. Και για να είμαστε και δίκαιοι, σχεδόν κανένας απ' το βόθρουμ δε παραδέχεται. Ελληναράδες.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 09 Ιουν 2024, 12:59

.
Πως πάνε τα su-57; Κανένα νέο;

...
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...

nikos p 2020

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos p 2020 » 09 Ιουν 2024, 13:00

Libre arbitre έγραψε:
09 Ιουν 2024, 12:08
nikos p 2020 έγραψε:
09 Ιουν 2024, 11:53
Libre arbitre έγραψε:
09 Ιουν 2024, 11:47

Αυτό το ακούμε εδώ και δυόμισι περίπου χρόνια.
Όλοι πλέον το ομολογούνε. Ακόμα και οι Ουκρανοί. Δεν υπάρχει πλέον ο ενθουσιασμός που υπήρχε τον πρώτο χρόνο. Όλοι προσπαθούν με κάθε τρόπο να το αποφύγουν.
Ναι, το ομολογούν εδώ και δύο χρόνια. Δεν άλλαξε τίποτα. Απλά οι Ρώσοι απειλούν περισσότερο με πυρηνικό όλεθρο.
...
Ορίστε ρεπορτάζ από Βρετανικό κανάλι

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 09 Ιουν 2024, 13:04

nikos p 2020 έγραψε:
09 Ιουν 2024, 13:00
Libre arbitre έγραψε:
09 Ιουν 2024, 12:08
nikos p 2020 έγραψε:
09 Ιουν 2024, 11:53

Όλοι πλέον το ομολογούνε. Ακόμα και οι Ουκρανοί. Δεν υπάρχει πλέον ο ενθουσιασμός που υπήρχε τον πρώτο χρόνο. Όλοι προσπαθούν με κάθε τρόπο να το αποφύγουν.
Ναι, το ομολογούν εδώ και δύο χρόνια. Δεν άλλαξε τίποτα. Απλά οι Ρώσοι απειλούν περισσότερο με πυρηνικό όλεθρο.
...
Ορίστε ρεπορτάζ από Βρετανικό κανάλι
Έχουμε δει χιλιάδες ανάλογα βίντεο. Δεν άλλαξε τίποτα. Απλά οι Ρώσοι απειλούν όλο και περισσότερο με πυρηνικό όλεθρο.

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 09 Ιουν 2024, 13:32

Kauldron έγραψε:
09 Ιουν 2024, 12:48
Σιγά μη παραδεχτεί λάθος του. Και για να είμαστε και δίκαιοι, σχεδόν κανένας απ' το βόθρουμ δε παραδέχεται. Ελληναράδες.
Αυτό είναι σωστό και σαν αυτοκριτική. Δεν ξέρω πως κατάφεραν τόσοι εγωιστές να μαζευτούν(ούμε) σε ένα σημείο.

Άβαταρ μέλους
Niki
Phorum.gr user: Niki

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 09 Ιουν 2024, 13:59

Γερμανός στρατιωτικός.
Δυστυχώς έπρεπε να γίνει αυτό που έγινε.
Έπρεπε να συμμαχήσουμε όλοι για να μπορέσουμε να κρατήσουμε την Ρωσία.
Με τους υπολογισμούς μας η Ρωσία θα ανακάμψει ξανά γύρω στο 2029-2030.
Η φθορά που προκαλέσαμε είναι τεράστια.
Τώρα θα προσπαθήσει με απειλές με διπλωματία να σταματήσει τον πόλεμο.
Αλλά το 2029-2030 θα είναι πάλι έτοιμη για πόλεμο μάλιστα έμαθε πολλά τώρα από το πάθημα της.
Έμαθε το βασικότερο ότι θα μας βρει μπροστά της.
Τότε θα προκαλέσει ξανά πόλεμο , αλλά υποσχόμαστε η Γερμανία και η Ε.Ε θα είναι έτοιμη με στρατό , εξοπλισμό και καταφύγια για τους πολίτες.

Από όλο αυτό καταλαβαίνω ότι πάμε σε κάποια μορφή εκεχειρίας και προετοιμασίας για κάτι μεγαλύτερο.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Pillars
Phorum.gr user: Pillars

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pillars » 09 Ιουν 2024, 14:31

Niki έγραψε:
09 Ιουν 2024, 13:59
Γερμανός στρατιωτικός.
Αλλά το 2029-2030 θα είναι πάλι έτοιμη για πόλεμο μάλιστα έμαθε πολλά τώρα από το πάθημα της.
Τότε θα προκαλέσει ξανά πόλεμο , αλλά υποσχόμαστε η Γερμανία και η Ε.Ε θα είναι έτοιμη με στρατό , εξοπλισμό και καταφύγια για τους πολίτες.

Από όλο αυτό καταλαβαίνω ότι πάμε σε κάποια μορφή εκεχειρίας και προετοιμασίας για κάτι μεγαλύτερο.
Εφόσον σταματήσει έτσι ο πολεμος η Ρωσία θα έχει αποδεχτεί ότι έχει χάσει πρώτη φορά επίσημα και με την βούλα (με πόλεμο) το Κίεβο την Οδησσό και τις λοιπές πρώην αυτοκρατορικές της πόλεις, τις οποίες είχαν παραχωρήσει από θέση ισχύως οι σοβιετικοί στο πολυεθνικό μόρφωμα-πείραμα μην προβλέποντας ότι κάποτε μπορεί να αλλάξουν οι ισορροπίες δυνάμεων. Η οριστική απώλεια των Ρώσικων παρογονικών εδαφών είναι για αυτούς καταστροφή αντίστοιχη της δικής μας μικρασιατικής. Πλέον τα Ρώσικα κτίρια και μνημεία όσα δεν βεβηλωθούν θα ανήκουν επίσημα στους ξένους κατακτητές. :p2:

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 09 Ιουν 2024, 14:48

Niki έγραψε:
Γερμανός στρατιωτικός.

Δεν ξέρω σε τι θα πάμε αλλά καλό είναι να πάμε σε σχηματισμό ευρωπαϊκού στρατού. Σε λίγο όλοι οι Ευρωπαίοι θα πειστούν υπέρ αυτού.

nikos p 2020

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos p 2020 » 09 Ιουν 2024, 15:14

Niki έγραψε:
Γερμανός στρατιωτικός.

Φαντασιοπληξίες. Μην ακούτε τι λέει ο καθένας που εξυπηρετεί σκοπιμότητες. Η αλήθεια είναι, ότι η σημερινή Ρωσία δεν είναι απειλή για καμία χώρα δυτικά της Πολωνίας ή νότια της Ρουμανίας.

Άβαταρ μέλους
Kauldron

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Ιουν 2024, 16:14

09 Ιουν 2024, 13:32
Kauldron έγραψε:
09 Ιουν 2024, 12:48
Αυτό είναι σωστό και σαν αυτοκριτική. Δεν ξέρω πως κατάφεραν τόσοι εγωιστές να μαζευτούν(ούμε) σε ένα σημείο.
Αφού από παιδική ηλικία τρέχουν ξωπίσω τους μαμάδες, γιαγιάδες, θείες, κλπ. Νομίζουν οτι είναι το κέντρο του κόσμου.
Αλιόσα έγραψε:

Άβαταρ μέλους
Kauldron

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Ιουν 2024, 16:15

Niki έγραψε:
Γερμανός στρατιωτικός.

Βλακείες, όλα.
Αλιόσα έγραψε:

Απάντηση

• Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών