ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 9953
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 16 Ιούλ 2023, 10:16

Το πρόβλημα είναι ότι κάποιες δουλειές ή κομμάτια από δουλειές θα αντικατασταθούν από υπολογιστές σχετικά απότομα. Ωραία. Για να δουλέψει αυτό προς όφελος και όχι εις βάρος της ανθρωπότητας αντικειμενικά υπάρχουν 3 επιλογές:

Α) Αυτοί οι οποίοι αντικαθιστούνται οι δουλειές τους να κρατήσουν τη θέση τους και το μισθό τους αλλά να αναλάβουν άλλα καθήκοντα, πιό σύνθετα. Να βάλουν δηλαδή τη νέα τεχνολογία να δουλεύει για αυτούς και αυτοί να κάνουν πιό ανεβασμένα πράγματα.

Β) Να απαγορευτεί στη νέα τεχνολογία να κάνει δουλειές που κάνουν άνθρωποι και να κάνει μόνο δουλειές που δεν μπορούν ή δε θέλουν να κάνουν ανθρωποι. Πχ ρομπότ που βρίσκει και ξεθάβει νάρκες είναι οκ, αλλά ΑΙ που αντικαθιστά σεναριογράφο δεν είναι οκ.

Γ) Αυτοί που αντικαθιστούνται οι δουλειές τους να συνεχίσουν να πληρώνονται χωρίς να δουλεύουν, να επιδοτηθεί και η μετεκπαίδευσή τους, μέχρι να εξειδικευτούν και να βρουν άλλα καθήκοντα. Και αν δε βρούνε δεν πειράζει, να συνεχίσουν να πληρώνονται επ'άπειρο μέχρι να βρούνε.

Η πρόβλεψη μου είναι ότι τίποτα απ'τα 3 δε θα γίνει, και αν βρεθείς σε αυτή τη φάση απλά τον ήπιες στερεοφωνικά. Κάποιοι θα κάνουν το Α αλλά από μόνοι τους, χωρίς οργάνωση και χωρίς καμμία βοήθεια, οι υπόλοιποι τον πούλο.

Η ανθρωπότητα συνολικά δεν έχει αλληλεγγύη, ούτε αρκετή οργάνωση και συλλογικά κοινή λογική και καθαρότητα δεδομένων ώστε να κατανοήσει το πρόβλημα και να υιοθετήσει λύσεις κατηγορηματικά και χωρίς ενστάσεις. Αυτές οι εξελίξεις μπορούν να θεωρηθούν εν δυνάμει καλές, αλλά έρχονται πολύ πιό γρήγορα απ'όσο μπορούμε να χωνέψουμε.

Αυτή είναι η άποψή μου.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

sharp
Δημοσιεύσεις: 21210
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 16 Ιούλ 2023, 11:06

Στο Α εκείνο που θα συμβεί είναι ότι θα χρειάζεται 1 + μηχανή εκεί που είχες 3 ή 5 ή 10. Ό,τι συνέβη και στη βιομηχανική επανάσταση.

Το Β δεν μπορεί να σταθεί για λόγους περιπλοκότητας κυρίως. Ας πούμε, να καταργηθούν τα αυτόματα ταμεία στα σούπερ μάρκετ; Πρόκειται για την ακριβώς ίδια περίπτωση.

Το Γ είναι πιο πιθανό να συμβεί και ήδη συμβαίνει σε ένα βαθμό.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 16 Ιούλ 2023, 11:46

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
14 Ιούλ 2023, 10:30
και τι να γίνει ρε παιδιά; να σταματήσουμε την πρόοδο της τεχνολογίας;;;;
Είναι το γνωστο ερώτημα. Να γίνει η γέφυρα η να μη γίνει για να περνάνε τα αμάξια οι λεμβουχοι;
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 16 Ιούλ 2023, 11:50

Ένα ωραίο ελληνικό τραγούδι λέει "λιώνουν τα νιάτα μας στη βιοπάλη, με τα κομμάτια μας δένει το ατσάλι". Δηλαδή το ατσάλι δεν δένει επειδή κάποιος έφτιαξε μια επιχείρηση και πήρε κάποιους και τους έδωσε δουλειά. Τώρα αντί για αυτούς που δίνουν τα κομμάτια τους πήρε κομπιούτερ και τους απάλλαξε από τη σφαγή.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Ιούλ 2023, 11:56

Σέλευκας έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 11:50
Ένα ωραίο ελληνικό τραγούδι λέει "λιώνουν τα νιάτα μας στη βιοπάλη, με τα κομμάτια μας δένει το ατσάλι". Δηλαδή το ατσάλι δεν δένει επειδή κάποιος έφτιαξε μια επιχείρηση και πήρε κάποιους και τους έδωσε δουλειά. Τώρα αντί για αυτούς που δίνουν τα κομμάτια τους πήρε κομπιούτερ και τους απάλλαξε από τη σφαγή.
Πάλι δεν παράγει τίποτα αυτός όμως, παράγουν αυτοί που έφτιαξαν τα "κομπιούτερ". Αυτός ακόμα παράσιτο είναι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8370
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 17 Ιούλ 2023, 11:32

Green Dragon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:21
Οι πολύ πολύ ισχυροί δεν ενδιαφέρονται για τα λεφτά γιατί απλώς αποφασίζουν πόσα λεφτά θα έχουν αύριο, μεθαύριο κλπ. Αρέσκονται στο να παίζουν σκάκι πάνω στον πλανήτη
Μα για να παιξουν αυτο το σκακι χρειαζονται τα λεφτα.
Green Dragon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:21
πράγμα που δεν θα μπορούν να κάνουν αν μείνουν μόνοι τους και λίγοι.
Α, δεν το εχεις πιασει σωστα. Δεν ειναι οτι θελουν να μεινουν μονο αυτοι. Θελουν να υπαρχουν και οι υπο, να τους εξουσιαζουν. Απλα δεν θελουν οι υπο να ειναι μιλιουνια, γιατι μετα κινδυνευουν οι ιδιοι.
Green Dragon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:21
Επίσης, δεν γίνεται να είναι τόσο κακοί ούτε τόσο τρελοί.
Ναι, κουφο ειναι, αλλα εχουμε πολλα δειγματα τρελας του ανθρωπου στην ανθρωπινη ιστορια.

Ολες οι ενεργειες παντως των δυνατων και πλουσιων παραπεμπουν σε αυτο που σου ειπα.
Green Dragon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:21
Οι πιο αποτυχημένες θεωρίες συνομωσίας είναι εκείνες που ισχυρίζονται ότι κάποια παγκόσμια ελίτ θέλει μείωση πληθυσμού. Βλέπεις εσύ κανένα τέτοιο δείγμα; Αντιθέτως, ο υπερπληθυσμός αγνοείται επιδεικτικά.
Εγω βλεπω πολλα δειγματα.

Απο τα ηλεκτρονικα χρηματα που ερχονται, και θα εχουν οι ελιτ τον αμεσο ελεγχο, μεχρι τον ελεγχο διατροφης του πληθυσμου (να τρωμε ακριδες/ζουζουνια αντι για κρεας), την πανδημια που ειχε μεγαλη πιθανοτητα να ηταν τεχνητη, κλπ κλπ.

Παρακολουθεις καθολου WEF;

Οτι βγαζει το WEF προσπαθουν οι κυβερνησεις να το επιβαλλουν.

Δεν λεω οτι εχουμε ατρανταχτες αποδειξεις, αλλα σιγουρα υπαρχουν πολλα δειγματα με βαση αυτα που βγαινουν.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 17 Ιούλ 2023, 11:39

Chilloutbuddy έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 10:16
Το πρόβλημα είναι ότι κάποιες δουλειές ή κομμάτια από δουλειές θα αντικατασταθούν από υπολογιστές σχετικά απότομα. Ωραία. Για να δουλέψει αυτό προς όφελος και όχι εις βάρος της ανθρωπότητας αντικειμενικά υπάρχουν 3 επιλογές:

Α) Αυτοί οι οποίοι αντικαθιστούνται οι δουλειές τους να κρατήσουν τη θέση τους και το μισθό τους αλλά να αναλάβουν άλλα καθήκοντα, πιό σύνθετα. Να βάλουν δηλαδή τη νέα τεχνολογία να δουλεύει για αυτούς και αυτοί να κάνουν πιό ανεβασμένα πράγματα.

Β) Να απαγορευτεί στη νέα τεχνολογία να κάνει δουλειές που κάνουν άνθρωποι και να κάνει μόνο δουλειές που δεν μπορούν ή δε θέλουν να κάνουν ανθρωποι. Πχ ρομπότ που βρίσκει και ξεθάβει νάρκες είναι οκ, αλλά ΑΙ που αντικαθιστά σεναριογράφο δεν είναι οκ.

Γ) Αυτοί που αντικαθιστούνται οι δουλειές τους να συνεχίσουν να πληρώνονται χωρίς να δουλεύουν, να επιδοτηθεί και η μετεκπαίδευσή τους, μέχρι να εξειδικευτούν και να βρουν άλλα καθήκοντα. Και αν δε βρούνε δεν πειράζει, να συνεχίσουν να πληρώνονται επ'άπειρο μέχρι να βρούνε.

Η πρόβλεψη μου είναι ότι τίποτα απ'τα 3 δε θα γίνει, και αν βρεθείς σε αυτή τη φάση απλά τον ήπιες στερεοφωνικά. Κάποιοι θα κάνουν το Α αλλά από μόνοι τους, χωρίς οργάνωση και χωρίς καμμία βοήθεια, οι υπόλοιποι τον πούλο.

Η ανθρωπότητα συνολικά δεν έχει αλληλεγγύη, ούτε αρκετή οργάνωση και συλλογικά κοινή λογική και καθαρότητα δεδομένων ώστε να κατανοήσει το πρόβλημα και να υιοθετήσει λύσεις κατηγορηματικά και χωρίς ενστάσεις. Αυτές οι εξελίξεις μπορούν να θεωρηθούν εν δυνάμει καλές, αλλά έρχονται πολύ πιό γρήγορα απ'όσο μπορούμε να χωνέψουμε.

Αυτή είναι η άποψή μου.
:+1:

Η μεταβατική περίοδος θα έχει πολύ πόνο, όπως έχουν πάντα αυτές οι φάσεις. Μετά θα καταλήξουμε στο (3) αν και παίζει να δίνονται αγαθά και υπηρεσίες και όχι λεφτά. Τα τελευταία μπορεί και να καταργηθούν.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 19730
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 17 Ιούλ 2023, 11:49

axilmar έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 11:32
Green Dragon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:21
Οι πολύ πολύ ισχυροί δεν ενδιαφέρονται για τα λεφτά γιατί απλώς αποφασίζουν πόσα λεφτά θα έχουν αύριο, μεθαύριο κλπ. Αρέσκονται στο να παίζουν σκάκι πάνω στον πλανήτη
Μα για να παιξουν αυτο το σκακι χρειαζονται τα λεφτα.
Green Dragon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:21
πράγμα που δεν θα μπορούν να κάνουν αν μείνουν μόνοι τους και λίγοι.
Α, δεν το εχεις πιασει σωστα. Δεν ειναι οτι θελουν να μεινουν μονο αυτοι. Θελουν να υπαρχουν και οι υπο, να τους εξουσιαζουν. Απλα δεν θελουν οι υπο να ειναι μιλιουνια, γιατι μετα κινδυνευουν οι ιδιοι.
Green Dragon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:21
Επίσης, δεν γίνεται να είναι τόσο κακοί ούτε τόσο τρελοί.
Ναι, κουφο ειναι, αλλα εχουμε πολλα δειγματα τρελας του ανθρωπου στην ανθρωπινη ιστορια.

Ολες οι ενεργειες παντως των δυνατων και πλουσιων παραπεμπουν σε αυτο που σου ειπα.
Green Dragon έγραψε:
15 Ιούλ 2023, 16:21
Οι πιο αποτυχημένες θεωρίες συνομωσίας είναι εκείνες που ισχυρίζονται ότι κάποια παγκόσμια ελίτ θέλει μείωση πληθυσμού. Βλέπεις εσύ κανένα τέτοιο δείγμα; Αντιθέτως, ο υπερπληθυσμός αγνοείται επιδεικτικά.
Εγω βλεπω πολλα δειγματα.

Απο τα ηλεκτρονικα χρηματα που ερχονται, και θα εχουν οι ελιτ τον αμεσο ελεγχο, μεχρι τον ελεγχο διατροφης του πληθυσμου (να τρωμε ακριδες/ζουζουνια αντι για κρεας), την πανδημια που ειχε μεγαλη πιθανοτητα να ηταν τεχνητη, κλπ κλπ.

Παρακολουθεις καθολου WEF;

Οτι βγαζει το WEF προσπαθουν οι κυβερνησεις να το επιβαλλουν.

Δεν λεω οτι εχουμε ατρανταχτες αποδειξεις, αλλα σιγουρα υπαρχουν πολλα δειγματα με βαση αυτα που βγαινουν.
Αυτοί έχουν όσα λεφτά θέλουν, ξυπνούν το πρωί και αποφασίζουν πόσα θα έχουν σήμερα. Οι άνθρωποι αυτοί ΕΙΝΑΙ τα λεφτά. Το στοιχείο κλειδί είναι η εξουσία, αυτή είναι που τους δίνει τέτοιες απίστευτες δυνατότητες.

Αν θέλεις να μειώσεις τον πληθυσμό με ιό δεν θα φτιάξεις έναν που θα σκοτώνει τους ετοιμοθάνατους. Επίσης, δεν θα το κάνεις με ιό! Μέσω των μεταλλάξεων θα φτάσει και σε σένα!

Ναι, υπάρχει παγκόσμια ελίτ, ναι απεργάζονται ένα σωρό παπαριές πίσω από κλειστές πόρτες, όχι δεν είναι μονομπλόκ - δεν θα μπορούσαν να είναι, όχι, δεν ελέγχουν τα πάντα. Και φυσικά οι περισσότερες από τις θεωρίες συνομωσίας είναι 100% παράνοια, σε αυτές ανήκει και η 'μείωση πληθυσμού'.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 17 Ιούλ 2023, 14:16

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 11:56
Σέλευκας έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 11:50
Ένα ωραίο ελληνικό τραγούδι λέει "λιώνουν τα νιάτα μας στη βιοπάλη, με τα κομμάτια μας δένει το ατσάλι". Δηλαδή το ατσάλι δεν δένει επειδή κάποιος έφτιαξε μια επιχείρηση και πήρε κάποιους και τους έδωσε δουλειά. Τώρα αντί για αυτούς που δίνουν τα κομμάτια τους πήρε κομπιούτερ και τους απάλλαξε από τη σφαγή.
Πάλι δεν παράγει τίποτα αυτός όμως, παράγουν αυτοί που έφτιαξαν τα "κομπιούτερ". Αυτός ακόμα παράσιτο είναι.
Σαν να μου λες οτι εγώ που είμαι γραφίστας δεν παράγω αλλά παράγει το κομπιούτερ. Πάλι εγώ παράγω αλλα η δουλειά μου είναι πενήντα και εκατό φορές πιο φθηνή από όταν δεν υπήρχε κομπιούτερ. Μια μακέτα που έκανε διακόσιες χιλιάδες δραχμές τώρα κάνει είκοσι ευρώ.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42973
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Ιούλ 2023, 14:21

Σέλευκας έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 14:16
Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 11:56
Σέλευκας έγραψε:
16 Ιούλ 2023, 11:50
Ένα ωραίο ελληνικό τραγούδι λέει "λιώνουν τα νιάτα μας στη βιοπάλη, με τα κομμάτια μας δένει το ατσάλι". Δηλαδή το ατσάλι δεν δένει επειδή κάποιος έφτιαξε μια επιχείρηση και πήρε κάποιους και τους έδωσε δουλειά. Τώρα αντί για αυτούς που δίνουν τα κομμάτια τους πήρε κομπιούτερ και τους απάλλαξε από τη σφαγή.
Πάλι δεν παράγει τίποτα αυτός όμως, παράγουν αυτοί που έφτιαξαν τα "κομπιούτερ". Αυτός ακόμα παράσιτο είναι.
Σαν να μου λες οτι εγώ που είμαι γραφίστας δεν παράγω αλλά παράγει το κομπιούτερ. Πάλι εγώ παράγω αλλα η δουλειά μου είναι πενήντα και εκατό φορές πιο φθηνή από όταν δεν υπήρχε κομπιούτερ. Μια μακέτα που έκανε διακόσιες χιλιάδες δραχμές τώρα κάνει είκοσι ευρώ.
Όχι καθόλου το ίδιο. Εσύ είσαι γραφίστας οπότε παράγεις, προφανώς. Όπως παράγουν εμμέσως και αυτοί που έφτιαξαν τα εργαλεία σου. Άλλο συζητούσαμε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9029
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 17 Ιούλ 2023, 14:31

Δεν ξέρω τι ακριβώς συζητάμε αλλά εγώ αρχικά αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ότι υπήρχε και υπάρχει στην Ελλάδα μια κουλτούρα οτι αυτός που κανει μια επιχείρηση και ταιζει κόσμο είναι τσιφλικάς και οι Εργάτες οι κολίγοι του και αυτός δεν αξίζει τίποτε. Προφανώς οταν δουλεύει κάποιος για σένα με μισθό είναι κατά κάποιο τρόπο δούλος σου αλλά η ουσία είναι να δούμε την αξία του καθενός. Σίγουρα μπορούμε να βρούμε παραδείγματα όπου ο εργαζόμενος χρησιμοποιήθηκε σαν ζώο και τον εκμεταλλεύτηκαν αλλά υπάρχουν και παραδείγματα χωρών που καταστράφηκε η βιομηχανία τους και η παραγωγή τους επειδή επιτράπηκε στους εργάτες να κάνουν ασύμφορη την επιχείρηση.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

nikos p 2020
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: 18 Σεπ 2020, 10:29

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos p 2020 » 17 Ιούλ 2023, 15:29

Μια αφελή ερώτηση. Με το ΑΙ θα μπορώ να φτιάξω μια ταινία έστω και μικρού μήκους. Αν ναι, τότε είμαι υπέρ.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιούλ 2023, 16:54

nikos p 2020 έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 15:29
Μια αφελή ερώτηση. Με το ΑΙ θα μπορώ να φτιάξω μια ταινία έστω και μικρού μήκους. Αν ναι, τότε είμαι υπέρ.
Ναι.
(υπό προϋποθέσεις βέβαια)
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

nikos p 2020
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: 18 Σεπ 2020, 10:29

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos p 2020 » 17 Ιούλ 2023, 17:41

sys3x έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 16:54
nikos p 2020 έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 15:29
Μια αφελή ερώτηση. Με το ΑΙ θα μπορώ να φτιάξω μια ταινία έστω και μικρού μήκους. Αν ναι, τότε είμαι υπέρ.
Ναι.
(υπό προϋποθέσεις βέβαια)
Τι προυποθέσεις;

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΗΠΑ: 160.000 εργαζόμενοι απεργούν κατά της τεχνητής νοημοσύνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 17 Ιούλ 2023, 19:10

nikos p 2020 έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 17:41
sys3x έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 16:54
nikos p 2020 έγραψε:
17 Ιούλ 2023, 15:29
Μια αφελή ερώτηση. Με το ΑΙ θα μπορώ να φτιάξω μια ταινία έστω και μικρού μήκους. Αν ναι, τότε είμαι υπέρ.
Ναι.
(υπό προϋποθέσεις βέβαια)
Τι προυποθέσεις;
Προϋποθέσεις. Δεν φτάσαμε ακόμη στο "πατάω ένα κουμπί και βγαίνει μια χοντρή" στην κινούμενη εικόνα (στην στατική ναι φτάσαμε ήδη), ούτε είναι η παραγωγή ενός φιλμ απλά μια σειρά από κινούμενες εικόνες ασύνδετες μεταξύ τους.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών