Η σφαγή της Γάζας

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34894
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η σφαγή της Γάζας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Νοέμ 2023, 16:31

Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 16:21
Fairfax έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 16:03
Η ηγεσία της Χαμάς υποφέρει απίστευτα στο πεντάστερο ξενοδοχείο που διαμονή στο Καταρ. Χθες μάλιστα το εστιατόριο είχε ξεμείνει από ahi tuna όποτε το σούσι ήταν μέτριο.
ε ας πάει το ισραήλ εκει να χτυπήσει, δεν χρειάζεται να ξεκληρίσει τον λαό της παλαιστινης.
Μάλλον αργότερα.Το ξέρεις νομίζω ότι όλοι όσοι σκότωσαν τους Ισραηλινούς αθλητές στους ολυμπιακούς Αγώνες του Μονάχου σκοτώθηκαν στη συνέχεια από πράκτορες της Μοσσάντ σε διάφορες χώρες.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11243
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Η σφαγή της Γάζας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 12 Νοέμ 2023, 16:32

πατησιωτης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 16:31
Ληστοσυμμορίτης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 16:21
Fairfax έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 16:03
Η ηγεσία της Χαμάς υποφέρει απίστευτα στο πεντάστερο ξενοδοχείο που διαμονή στο Καταρ. Χθες μάλιστα το εστιατόριο είχε ξεμείνει από ahi tuna όποτε το σούσι ήταν μέτριο.
ε ας πάει το ισραήλ εκει να χτυπήσει, δεν χρειάζεται να ξεκληρίσει τον λαό της παλαιστινης.
Μάλλον αργότερα.Το ξέρεις νομίζω ότι όλοι όσοι σκότωσαν τους Ισραηλινούς αθλητές στους ολυμπιακούς Αγώνες του Μονάχου σκοτώθηκαν στη συνέχεια από πράκτορες της Μοσσάντ σε διάφορες χώρες.
Το ξερουμε. ΕΙναι δυνατο να μην το ξερουμε? Οι Ισραηλινοι εχουν ταλεντο να διαφημιζουν τις επιτυχιες τους για να καλυψουν τις αποτυχιες τους
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25264
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Η σφαγή της Γάζας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 12 Νοέμ 2023, 16:56


Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8469
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Η σφαγή της Γάζας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 12 Νοέμ 2023, 17:02

Προσέξτε γελοιότητα από τους καραγκιόζηδες της αριστεράς:
Στην Μιαμάρ γίνεται εδώ και χρόνια ένας βαρβάτος εμφύλιος πόλεμος, με πραγματικά στοιχεία γενοκτονίας από την πλευρά της δικτατορικής κυβέρνησης.
Οι αριστεροί αυτό δεν το γνωρίζουν καν αυτό - προφανώς γιατί δεν υπάρχει μία αντίστοιχη ΧΑΜΑΣ εκεί...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11243
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Η σφαγή της Γάζας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 12 Νοέμ 2023, 17:17

Αυτο πρεπει να ειναι το μεγαλυτερο compliation εγκληματων πολεμου που εχω δει. Κανει την σφαγη του Βουκοβαρ η την 11η Σεπτεμβριου να φανταζουν παιχνιδακι. Δεν ειναι τυχαιο οτι οι μεγαλυτεροι απολογητες αυτων των εγκληματων πολεμου ειναι οι οπαδοι του δηθεν ανθρωπιστικου δυτικου πολιτισμου. Πραγματικα θελω να πανε οι Αραβικες χωρες το Ισραηλ στην Χαγη για εγκληματα πολεμου. Δεν θα γινει τιποτα αλλα ειμαι περιεργος να δω η Χαγη τι θα πει για να καλυψει τον διαμελισμο 5.000 παιδιων απο βομβες.
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34894
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η σφαγή της Γάζας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 12 Νοέμ 2023, 17:24

Στρακαστρουκας έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:17
Αυτο πρεπει να ειναι το μεγαλυτερο compliation εγκληματων πολεμου που εχω δει. Κανει την σφαγη του Βουκοβαρ η την 11η Σεπτεμβριου να φανταζουν παιχνιδακι. Δεν ειναι τυχαιο οτι οι μεγαλυτεροι απολογητες αυτων των εγκληματων πολεμου ειναι οι οπαδοι του δηθεν ανθρωπιστικου δυτικου πολιτισμου. Πραγματικα θελω να πανε οι Αραβικες χωρες το Ισραηλ στην Χαγη για εγκληματα πολεμου. Δεν θα γινει τιποτα αλλα ειμαι περιεργος να δω η Χαγη τι θα πει για να καλυψει τον διαμελισμο 5.000 παιδιων απο βομβες.
Έχει πολύ ψωμί ακόμη για να φθάσει τον πόλεμο που έγινε ακριβώς δίπλα.

https://en.wikipedia.org/wiki/Casualtie ... _civil_war

Estimates of the total number of deaths in the Syrian Civil War, by opposition activist groups, vary between 503,064 and about 613,407 as of March 2023.[1] In late September 2021, the United Nations stated it had documented the deaths of at least 350,209 "identified individuals" in the conflict between March 2011 and March 2021, but cautioned the figure was "certainly an under-count" that specified only a "minimum verifiable number".

Καμμία διαδήλωση δεν έγινε για το μισό εκατομμύριο ανθρώπους που έφαγε ο πόλεμος της Συρίας διότι οι προοδευτικές δυνάμεις και ο ....παγκόσμιος Νότος δεν ήξεραν ποιόν ακριβώς να υποστηρίξουν : τους ισλαμιστές ή τον Άσαντ και τους Ρώσους.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11243
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Η σφαγή της Γάζας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 12 Νοέμ 2023, 17:31

πατησιωτης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:24
Στρακαστρουκας έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:17
Αυτο πρεπει να ειναι το μεγαλυτερο compliation εγκληματων πολεμου που εχω δει. Κανει την σφαγη του Βουκοβαρ η την 11η Σεπτεμβριου να φανταζουν παιχνιδακι. Δεν ειναι τυχαιο οτι οι μεγαλυτεροι απολογητες αυτων των εγκληματων πολεμου ειναι οι οπαδοι του δηθεν ανθρωπιστικου δυτικου πολιτισμου. Πραγματικα θελω να πανε οι Αραβικες χωρες το Ισραηλ στην Χαγη για εγκληματα πολεμου. Δεν θα γινει τιποτα αλλα ειμαι περιεργος να δω η Χαγη τι θα πει για να καλυψει τον διαμελισμο 5.000 παιδιων απο βομβες.
Έχει πολύ ψωμί ακόμη για να φθάσει τον πόλεμο που έγινε ακριβώς δίπλα.

https://en.wikipedia.org/wiki/Casualtie ... _civil_war

Estimates of the total number of deaths in the Syrian Civil War, by opposition activist groups, vary between 503,064 and about 613,407 as of March 2023.[1] In late September 2021, the United Nations stated it had documented the deaths of at least 350,209 "identified individuals" in the conflict between March 2011 and March 2021, but cautioned the figure was "certainly an under-count" that specified only a "minimum verifiable number".

Καμμία διαδήλωση δεν έγινε για το μισό εκατομμύριο ανθρώπους που έφαγε ο πόλεμος της Συρίας διότι οι προοδευτικές δυνάμεις και ο ....παγκόσμιος Νότος δεν ήξεραν ποιόν ακριβώς να υποστηρίξουν : τους ισλαμιστές ή τον Άσαντ και τους Ρώσους.
Φυσικα και γινανε διαδηλωσεις. Και επισης ενα σημαντικο μερος του κοσμου απομωνοσε τον Ασσαντ. Αλλα μετα αν εισουν απο αυτους που ελεγαν οτι ο Ασσαντ πρεπει να ανατραπει τοτε σε βαφτιζανε οπαδο του ΙΣΙΣ. Ιδια τακτικη με σημερα. Απο οσο ξερω το μεγαλυτερο εγκλημα στον πολεμο ηταν η η Χημικη επιθεση στην Γκουτα το 2013 η οι μαζικοι βομβαρδισμοι των Δυτικων στη Ρακα(οπου τα Δυτικα αεροσκαφη στοχευαν αμαχους συστηματικα). Τα ιδια που κανουν τωρα οι Ισραηλινοι. Οσον αφωρα τους μαζικους βομβαρδισμους αμαχων, ειπαμε, οι δυτικοφιλοι δεν εχετε προβλημα. Συνηθως το γυριζετε...στην σφαγη του Κατυν...
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."


Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29228
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Η σφαγή της Γάζας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 13 Νοέμ 2023, 13:33

Στρακαστρουκας έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:31
πατησιωτης έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:24
Στρακαστρουκας έγραψε:
12 Νοέμ 2023, 17:17
Αυτο πρεπει να ειναι το μεγαλυτερο compliation εγκληματων πολεμου που εχω δει. Κανει την σφαγη του Βουκοβαρ η την 11η Σεπτεμβριου να φανταζουν παιχνιδακι. Δεν ειναι τυχαιο οτι οι μεγαλυτεροι απολογητες αυτων των εγκληματων πολεμου ειναι οι οπαδοι του δηθεν ανθρωπιστικου δυτικου πολιτισμου. Πραγματικα θελω να πανε οι Αραβικες χωρες το Ισραηλ στην Χαγη για εγκληματα πολεμου. Δεν θα γινει τιποτα αλλα ειμαι περιεργος να δω η Χαγη τι θα πει για να καλυψει τον διαμελισμο 5.000 παιδιων απο βομβες.
Έχει πολύ ψωμί ακόμη για να φθάσει τον πόλεμο που έγινε ακριβώς δίπλα.

https://en.wikipedia.org/wiki/Casualtie ... _civil_war

Estimates of the total number of deaths in the Syrian Civil War, by opposition activist groups, vary between 503,064 and about 613,407 as of March 2023.[1] In late September 2021, the United Nations stated it had documented the deaths of at least 350,209 "identified individuals" in the conflict between March 2011 and March 2021, but cautioned the figure was "certainly an under-count" that specified only a "minimum verifiable number".

Καμμία διαδήλωση δεν έγινε για το μισό εκατομμύριο ανθρώπους που έφαγε ο πόλεμος της Συρίας διότι οι προοδευτικές δυνάμεις και ο ....παγκόσμιος Νότος δεν ήξεραν ποιόν ακριβώς να υποστηρίξουν : τους ισλαμιστές ή τον Άσαντ και τους Ρώσους.
Φυσικα και γινανε διαδηλωσεις. Και επισης ενα σημαντικο μερος του κοσμου απομωνοσε τον Ασσαντ. Αλλα μετα αν εισουν απο αυτους που ελεγαν οτι ο Ασσαντ πρεπει να ανατραπει τοτε σε βαφτιζανε οπαδο του ΙΣΙΣ. Ιδια τακτικη με σημερα. Απο οσο ξερω το μεγαλυτερο εγκλημα στον πολεμο ηταν η η Χημικη επιθεση στην Γκουτα το 2013 η οι μαζικοι βομβαρδισμοι των Δυτικων στη Ρακα(οπου τα Δυτικα αεροσκαφη στοχευαν αμαχους συστηματικα). Τα ιδια που κανουν τωρα οι Ισραηλινοι. Οσον αφωρα τους μαζικους βομβαρδισμους αμαχων, ειπαμε, οι δυτικοφιλοι δεν εχετε προβλημα. Συνηθως το γυριζετε...στην σφαγη του Κατυν...
Το παιχνίδι της Μουσουλμανικής Αδελφότητας έπαιζαν αυτοί που απομόνωναν τον Άσαντ. Ευτυχώς που κατάλαβαν που θα οδηγούσε ανατροπή του Άσαντ και κάθισαν στα αυγά τους.

Στις περιοχές που ήλεγχε το ISIS δεν βομβάρδιζαν μόνο οι Δυτικοί, αλλά και οι Ρώσοι. Και κανείς δεν στόχευε αμάχυος. Υποδομές του ISIS στόχευαν. Άλλο θέμα αν το ISIS χρησιμοποιούσε αμάχους ως ανθρώπινες ασπίδες, όπως κάνει και η Χαμάς.

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4134
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: Η σφαγή της Γάζας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 16 Απρ 2024, 00:53

Δύο ομαδικοί τάφοι που έφτιαξαν οι ισραηλινές δυνάμεις για να καλύψουν τα φρικιαστικά τους εγκλήματα σε βάρος των Παλαιστινίων, ανακαλύφθηκαν σήμερα στα βόρεια της Λωρίδας της Γάζας.

Ο πρώτος ομαδικός τάφος ανακαλύφθηκε στο νοσοκομείο αλ Σίφα στην πόλη της Γάζας και ο δεύτερος βρέθηκε στην Μπέιτ Λαχίγια.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών