Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5153
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 22 Νοέμ 2023, 15:09

Στρακαστρουκας έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 14:56
nick έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 14:14
Το πιο απίθανο είναι ότι ο Σίσι αρνήθηκε να επεκτείνει την Αίγυπτο ενσωματώνοντας τη Γαζα. Το πρότειναν οι εβραιοι, παρτο ρε αδερφέ, φιλέτο είναι, παραλιακό καντο τουριστικό παράδεισο, ούτε μετακίνηση προσφύγων. Απλά μην τους αφήνεις να ρίχνουν ρουκέτες.

Σαν να παρακαλάει ο Ζελενσκι τον Πούτιν να δεχτεί την Οδυσσο στη ρωσική ομοσπονδία και ο Πούτιν να αρνείται.
Οι Αραβες ακολοθουν αυτο που οι δυτικοι ηγετες και ο ΟΗΕ ψηφισαν, δηλαδη διχοτομηση της Παλαιστινης σε Ισραηλ και Παλαιστινη. Ακομα και οταν κατειχαν την Γαζα οι Αιγυπτιοι μεταξυ 1947 και 1967, δεν την προσαρτησαν. Τα παραπονα σας στους Δυτικους για το ηλιθιο σχεδιο τους, οχι στους Αραβες
Εγώ σαν θεατής δεν παραπονιέμαι, απλά απορώ που ο πρώτος παρακαλάει να δωρίσει!!! και ο δεύτερος δεν δέχεται το δώρο!!!

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35080
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 22 Νοέμ 2023, 15:33

nick έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 15:09
Εγώ σαν θεατής δεν παραπονιέμαι, απλά απορώ που ο πρώτος παρακαλάει να δωρίσει!!! και ο δεύτερος δεν δέχεται το δώρο!!!
Εάν εσύ ήσαν πρωθυπουργός στην Ελλάδα και η Βουλγαρία σου πρόσφερε τα μειονοτικά χωριά της στη Θράκη που έχουν ένα εκατομμύριο Τούρκους θα τα δεχόσουν; :wink
πάντως ο Μητσοτάκης πατέρας αρνήθηκε την προσφορά του Μιλόσεβιτς να μοιράσουν τα Σκόπια και μάλιστα το είπε και στην τηλεόραση λέγοντας είδαμε και πάθαμε να τους διώξουμε και τώρα θα τους φέρουμε πάλι μέσα :lol: για τους Σλαβομακεδόνες.

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23714
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 22 Νοέμ 2023, 17:12

πατησιωτης έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 15:33
nick έγραψε:
22 Νοέμ 2023, 15:09
Εγώ σαν θεατής δεν παραπονιέμαι, απλά απορώ που ο πρώτος παρακαλάει να δωρίσει!!! και ο δεύτερος δεν δέχεται το δώρο!!!
Εάν εσύ ήσαν πρωθυπουργός στην Ελλάδα και η Βουλγαρία σου πρόσφερε τα μειονοτικά χωριά της στη Θράκη που έχουν ένα εκατομμύριο Τούρκους θα τα δεχόσουν; :wink
πάντως ο Μητσοτάκης πατέρας αρνήθηκε την προσφορά του Μιλόσεβιτς να μοιράσουν τα Σκόπια και μάλιστα το είπε και στην τηλεόραση λέγοντας είδαμε και πάθαμε να τους διώξουμε και τώρα θα τους φέρουμε πάλι μέσα :lol: για τους Σλαβομακεδόνες.
ενταξει δεν ειναι ακριβως το ιδιο ... αν η Ελλαδα προσφερε τα μειονοτικα χωρια της Βουλγαριας στην Τουρκια θα τα δεχοταν σιγουρα
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43289
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 22 Νοέμ 2023, 18:39

Τους θέλετε δε τους θέλετε, θα σας ρωτήσει και κανείς;

🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 23714
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 22 Νοέμ 2023, 20:35

θα τους θελει η Κινα για πολιτιστικο εμπλουτισμο φανταζομαι ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5881
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 23 Νοέμ 2023, 06:27

O Αιγύπτιος καπετάνιος που δουλεύει στο καΐκι τους προσφωνεί turkegypt τουρκοαιγύπτιους.
Συγκεκριμένα δεν θέλει να τους δει στα μάτια του και λέει να πάνε στην Τουρκία να ζήσουν αυτοί όλοι είναι τουρκοαιγύπτιοι.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7945
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 23 Νοέμ 2023, 08:36

Το ίδιο θα μπορούσε να πει κανείς και για τους Ισραηλινούς. Απλά αυτούς τους θέλουν λόγω του χρήματος για να πλουτίζουν με πλάγιους τρόπους και να κάνουν τα δικά τους στις κατ' όνομα δημοκρατικές χώρες λόγω τεχνογνωσίας, ενώ οι Παλαιστίνιοι είναι φτωχοί. Συν ότι οι Ισραηλινοί είναι λευκοί.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70475
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Νοέμ 2023, 08:40

Niki έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 06:27
O Αιγύπτιος καπετάνιος που δουλεύει στο καΐκι τους προσφωνεί turkegypt τουρκοαιγύπτιους.
Συγκεκριμένα δεν θέλει να τους δει στα μάτια του και λέει να πάνε στην Τουρκία να ζήσουν αυτοί όλοι είναι τουρκοαιγύπτιοι.
Σε ποιο καΐκι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70475
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Νοέμ 2023, 08:42

Antares έγραψε:
23 Νοέμ 2023, 08:36
Το ίδιο θα μπορούσε να πει κανείς και για τους Ισραηλινούς. Απλά αυτούς τους θέλουν λόγω του χρήματος για να πλουτίζουν με πλάγιους τρόπους και να κάνουν τα δικά τους στις κατ' όνομα δημοκρατικές χώρες λόγω τεχνογνωσίας, ενώ οι Παλαιστίνιοι είναι φτωχοί. Συν ότι οι Ισραηλινοί είναι λευκοί.
Δεν είναι θέμα "χρώματος" αλλά χρημάτων. Στο παρελθόν το εμπορικό κέντρο της Γλυφάδας, το συντηρούσαν Άραβες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7945
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 23 Νοέμ 2023, 11:27

Θέμα χρημάτων είναι αλλά τουλάχιστον όταν το χρήμα έρχεται από αλλού και όχι από παραδοσιακούς εχθρούς της Ελλάδας χρησιμεύει στην ανάπτυξη της χώρας. Οι εχθροί θα κάνουν τα δικά τους σε συνεργασία με τα ντόπια γεννήματα και από αυτά είχαμε πάντοτε πολλά.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35080
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 23 Δεκ 2023, 10:39


pylothess
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 23 Δεκ 2023, 11:08

Niki έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 20:45
zteo έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 20:44
Εσύ Niki Γιατί δεν τους θέλεις?
Εγώ δεν θέλω γενικά όποιον έχει φιλικές αδελφικές συμμαχικές σχέσεις με τους Τούρκους.
Δηλαδή τα αδέλφια των Τούρκων δεν τα θέλω στην χώρα μου.
Τώρα όμως είμαστε φιλαράκια με τους Τούρκους.Τα βρήκαμε. Ήρθε ο Ερντογάν , συζήτησε με τον Μητσοτάκη και τα βρήκανε.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 23 Δεκ 2023, 11:13

Μπίστης έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 20:50
Niki έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 20:45


Εγώ δεν θέλω γενικά όποιον έχει φιλικές αδελφικές συμμαχικές σχέσεις με τους Τούρκους.
Τρελλάθηκες , θες να μας αφήσεις χωρίς πακιστανούς ?
Οι Τούρκοι πάντως ,είναι μια χαρά άνθρωποι. Όσους έχω γνωρίσει ήταν πολύ καλοί άνθρωποι. Δεν είχαν κεραίες στο κεφάλι ,ούτε πράσινο χρώμα.
Έχω γνωρίσει Τούρκους που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν Ελλάδα έχω γνωρίσει και Τούρκους που γεννήθηκαν Τουρκία.΄Άσε που από τα παράλια της Μ.Ασίας έρχονται κάθε μέρα και κάνουν βόλτες στα νησιά μας και μας αφήνουν παράδες.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11327
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 23 Δεκ 2023, 14:08

πατησιωτης έγραψε:
23 Δεκ 2023, 10:39
Αυτα γινονται οταν φτιαχνεις ενα τεχνητο κρατος που για να επιβιωσει πρεπει να κανει εγκληματα πολεμου. Αποσταθεροποιεις ολη την περιοχη
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29467
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Γιατί κανείς δεν θέλει τους Παλαιστίνιους;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 23 Δεκ 2023, 14:12

pylothess έγραψε:
23 Δεκ 2023, 11:08
Niki έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 20:45
zteo έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 20:44
Εσύ Niki Γιατί δεν τους θέλεις?
Εγώ δεν θέλω γενικά όποιον έχει φιλικές αδελφικές συμμαχικές σχέσεις με τους Τούρκους.
Δηλαδή τα αδέλφια των Τούρκων δεν τα θέλω στην χώρα μου.
Τώρα όμως είμαστε φιλαράκια με τους Τούρκους.Τα βρήκαμε. Ήρθε ο Ερντογάν , συζήτησε με τον Μητσοτάκη και τα βρήκανε.
Αυτά είναι πρόσκαιρα και διπλωμματικά. Δεν άλλαξε ο Ερντογάν τους σχεδιασμούς του για την "Γαλάζια Πατρίδα" και την τουρκική επέκταση επειδή ο Κούλης αποφάσισε να ακολουθήσει την πολιτική του κατευνασμού. Αυτό το ξέρουν όλοι.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών