25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8457
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 01 Μαρ 2024, 19:19

Frappezitis έγραψε:
01 Μαρ 2024, 16:47
Αυτή δεν είναι η Χιροσίμα.., Αυτή είναι η Γάζα.


Εικόνα
Δίπλα στα ονόματα στα αγγλικά, είναι τα ονόματα στα αραβικά αλλά είναι σβησμένα;
Εάν ναι, γιατί;

ΥΓ
Κανονικά θα έπρεπε να πεις το ίδιο για τους Ρώσους που έκαναν το ίδιο στην Τσετσενία...
Για τους Ρώσους που έκαναν τα ίδια στην Μαριούπολη...
Ή ακόμα και στον Βππ με τις γερμανικές πόλεις και δη το Βερολίνο.

Ή μήπως δεν "είναι το ίδιο";

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 01 Μαρ 2024, 19:55

Εμπεδοκλής έγραψε:
01 Μαρ 2024, 15:21
Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 14:16
Εμπεδοκλής έγραψε:
01 Μαρ 2024, 08:04


Αδιαφορία. Θα μπαίνουν στα φόρουμς τους οι μεν και οι δε για να μετράνε casualties. Οι Εβραίοι μας αντιπαθούν και οι Παλαιστίνιοι δεν μας συμπαθούν πλέον, έπειτα από την εναντίον τους στάση της κυβέρνησης.
Οι Εβραίοι μας αντιπαθούν; Γι' αυτό ο γιος του Νετανιάχου έκανε τουίτ για την Κωνσταντινούπολη, επισημαίνοντας ότι λέγεται Κωνσταντινούπολη και όχι Ινστανμπούλ;

Όσο για τους Παλαιστίνιους, είναι φιλότουρκοι απο τα τέλη της δεκαετίας του 2000. Εικόνισμα τον έχουν τον Ερντογάν. Η Χαμάς μάλιστα σε κάποια φάση είχε προδιατεθεί να αναγνωρίσει τα κατεχόμενα. Όλα αυτά πολύ πριν την τωρινή στάση της κυβέρνησης.
Όταν οι ιδεολογικοί πρόγονοι του Νετανιάχου αγόραζαν το λείψανο του Πατριάρχη μας για να το μαγαρίσουν πώς την έλεγαν την Κωνσταντινούπολη;
Μιλάς για κάτι αιώνες πριν. Για το σήμερα μιλάμε.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 01 Μαρ 2024, 20:02

Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 19:55
Εμπεδοκλής έγραψε:
01 Μαρ 2024, 15:21
Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 14:16


Οι Εβραίοι μας αντιπαθούν; Γι' αυτό ο γιος του Νετανιάχου έκανε τουίτ για την Κωνσταντινούπολη, επισημαίνοντας ότι λέγεται Κωνσταντινούπολη και όχι Ινστανμπούλ;

Όσο για τους Παλαιστίνιους, είναι φιλότουρκοι απο τα τέλη της δεκαετίας του 2000. Εικόνισμα τον έχουν τον Ερντογάν. Η Χαμάς μάλιστα σε κάποια φάση είχε προδιατεθεί να αναγνωρίσει τα κατεχόμενα. Όλα αυτά πολύ πριν την τωρινή στάση της κυβέρνησης.
Όταν οι ιδεολογικοί πρόγονοι του Νετανιάχου αγόραζαν το λείψανο του Πατριάρχη μας για να το μαγαρίσουν πώς την έλεγαν την Κωνσταντινούπολη;
Μιλάς για κάτι αιώνες πριν. Για το σήμερα μιλάμε.
Η Χρυσή Αυγή άραγε τι έλεγε για τους Εβραίους;

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 01 Μαρ 2024, 20:02

pylothess έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:02
Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 19:55
Εμπεδοκλής έγραψε:
01 Μαρ 2024, 15:21


Όταν οι ιδεολογικοί πρόγονοι του Νετανιάχου αγόραζαν το λείψανο του Πατριάρχη μας για να το μαγαρίσουν πώς την έλεγαν την Κωνσταντινούπολη;
Μιλάς για κάτι αιώνες πριν. Για το σήμερα μιλάμε.
Η Χρυσή Αυγή άραγε τι έλεγε για τους Εβραίους;
Γιατί ρωτάς εμένα;

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 01 Μαρ 2024, 20:05

Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:02
pylothess έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:02
Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 19:55


Μιλάς για κάτι αιώνες πριν. Για το σήμερα μιλάμε.
Η Χρυσή Αυγή άραγε τι έλεγε για τους Εβραίους;
Γιατί ρωτάς εμένα;
Νόμιζα ότι είχες μια συμπάθεια για την Χρυσή Αυγή. Έκανα λάθος;

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 01 Μαρ 2024, 20:05

pylothess έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:05
Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:02
pylothess έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:02


Η Χρυσή Αυγή άραγε τι έλεγε για τους Εβραίους;
Γιατί ρωτάς εμένα;
Νόμιζα ότι είχες μια συμπάθεια για την Χρυσή Αυγή. Έκανα λάθος;
Ήμουν ΧΑ. Αλλά πλέον δεν είμαι.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 01 Μαρ 2024, 20:06

Εγώ έχω μια ερώτηση. Ο λαός του Ισραήλ , άραγε τι γνώμη έχει για την σφαγή των Παλαιστινίων;

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 01 Μαρ 2024, 20:08

pylothess έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:06
Εγώ έχω μια ερώτηση. Ο λαός του Ισραήλ , άραγε τι γνώμη έχει για την σφαγή των Παλαιστινίων;
Όταν λες σφαγή Παλαιστινίων εννοείς ότι οι τρομοκράτες της Χαμάς κρύβονται πίσω απο τους αμάχους χρησιμοποιώντας τους ως ανθρώπινες ασπίδες στον πόλεμο εναντίον των Ισραηλινών;

AOC
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 01 Μαρ 2024, 20:23

Καλά 25 χιλιάδες λίγοι είναι περίμενα παραπάνω.
Δεν έχω ακολουθήσει την σύγκρουση, αλλά φαντάζομαι πως το σχέδιο είναι να τους σπρωξουν σιγά σιγά προς τα σύνορα της Αιγύπτου για να τους σουτάρουν προς τα εκεί και να πιέσουν οι Αμερικανοί τους Αιγύπτιους να πάρουν μέσα 2 εκατομμύρια.
Δηλαδή εθνοκάθαρση. Δεν αποτελεί κάτι πρωτόγνωρο, το πάθαμε και στην Βόρεια Κύπρο σχετικά πρόσφατα, αλλά δεν πρέπει να υπάρχει τέτοια ανοχή στα εγκλήματα τους.
Και ο Πούτιν μπορεί να πει κανείς ισοπέδωσε την Τσετσενια. Αλλά είχε ένα σχέδιο τουλάχιστον να βάλει έναν οπλαρχηγό, να του ρίξει λεφτά και να επιβάλλει την τάξη ; Οι Ισραηλινοί έχουν τέτοιο σχέδιο ; Προφανώς και όχι. Θέλουν να τους διάολοστείλουν.
Και να τανε μόνο η Γάζα να πεις οκ, αλλά και η δυτική όχθη αποτελεί απάνθρωπο έκτρωμα. Δηλαδή υπάρχουν δεκάδες check points που περνάνε Παλαιστίνιοι, υπαρχουν δρόμοι που δεν μπορούν να κυκλοφορούν, ολόκληρο κυκλοφοριακό δίκτυο που είναι αποκομμένοι, τους διώχνουν έποικοι από τα σπίτια τους. Αυτά είναι πολύ χειρότερα από το απαρτχαιντ της νότιας Αφρικής και χειρότερα και από τα δικαιώματα των Αφροαμερικανών το 1950 να πούμε. Είναι ντροπή.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32775
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 01 Μαρ 2024, 20:39

AOC έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:23
Καλά 25 χιλιάδες λίγοι είναι περίμενα παραπάνω.
Δεν έχω ακολουθήσει την σύγκρουση, αλλά φαντάζομαι πως το σχέδιο είναι να τους σπρωξουν σιγά σιγά προς τα σύνορα της Αιγύπτου για να τους σουτάρουν προς τα εκεί και να πιέσουν οι Αμερικανοί τους Αιγύπτιους να πάρουν μέσα 2 εκατομμύρια.
Δηλαδή εθνοκάθαρση. Δεν αποτελεί κάτι πρωτόγνωρο, το πάθαμε και στην Βόρεια Κύπρο σχετικά πρόσφατα, αλλά δεν πρέπει να υπάρχει τέτοια ανοχή στα εγκλήματα τους.
Και ο Πούτιν μπορεί να πει κανείς ισοπέδωσε την Τσετσενια. Αλλά είχε ένα σχέδιο τουλάχιστον να βάλει έναν οπλαρχηγό, να του ρίξει λεφτά και να επιβάλλει την τάξη ; Οι Ισραηλινοί έχουν τέτοιο σχέδιο ; Προφανώς και όχι. Θέλουν να τους διάολοστείλουν.
Και να τανε μόνο η Γάζα να πεις οκ, αλλά και η δυτική όχθη αποτελεί απάνθρωπο έκτρωμα. Δηλαδή υπάρχουν δεκάδες check points που περνάνε Παλαιστίνιοι, υπαρχουν δρόμοι που δεν μπορούν να κυκλοφορούν, ολόκληρο κυκλοφοριακό δίκτυο που είναι αποκομμένοι, τους διώχνουν έποικοι από τα σπίτια τους. Αυτά είναι πολύ χειρότερα από το απαρτχαιντ της νότιας Αφρικής και χειρότερα και από τα δικαιώματα των Αφροαμερικανών το 1950 να πούμε. Είναι ντροπή.
οσο ριχνουν ρουκετες, δεν ειναι ντροπη.

αμα σταματησουν, θα ειναι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

AOC
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 01 Μαρ 2024, 20:55

Ασέβαστος έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:39
AOC έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:23
Καλά 25 χιλιάδες λίγοι είναι περίμενα παραπάνω.
Δεν έχω ακολουθήσει την σύγκρουση, αλλά φαντάζομαι πως το σχέδιο είναι να τους σπρωξουν σιγά σιγά προς τα σύνορα της Αιγύπτου για να τους σουτάρουν προς τα εκεί και να πιέσουν οι Αμερικανοί τους Αιγύπτιους να πάρουν μέσα 2 εκατομμύρια.
Δηλαδή εθνοκάθαρση. Δεν αποτελεί κάτι πρωτόγνωρο, το πάθαμε και στην Βόρεια Κύπρο σχετικά πρόσφατα, αλλά δεν πρέπει να υπάρχει τέτοια ανοχή στα εγκλήματα τους.
Και ο Πούτιν μπορεί να πει κανείς ισοπέδωσε την Τσετσενια. Αλλά είχε ένα σχέδιο τουλάχιστον να βάλει έναν οπλαρχηγό, να του ρίξει λεφτά και να επιβάλλει την τάξη ; Οι Ισραηλινοί έχουν τέτοιο σχέδιο ; Προφανώς και όχι. Θέλουν να τους διάολοστείλουν.
Και να τανε μόνο η Γάζα να πεις οκ, αλλά και η δυτική όχθη αποτελεί απάνθρωπο έκτρωμα. Δηλαδή υπάρχουν δεκάδες check points που περνάνε Παλαιστίνιοι, υπαρχουν δρόμοι που δεν μπορούν να κυκλοφορούν, ολόκληρο κυκλοφοριακό δίκτυο που είναι αποκομμένοι, τους διώχνουν έποικοι από τα σπίτια τους. Αυτά είναι πολύ χειρότερα από το απαρτχαιντ της νότιας Αφρικής και χειρότερα και από τα δικαιώματα των Αφροαμερικανών το 1950 να πούμε. Είναι ντροπή.
οσο ριχνουν ρουκετες, δεν ειναι ντροπη.

αμα σταματησουν, θα ειναι.
Οι ρουκέτες αποτελούν αντίδραση. Υπήρχαν κάτι Παλαιστίνιες γυναίκες που κάνανε φιλειρηνικές πορείες πριν 2-3 χρόνια να βγουν από την Γάζα και τις θερίζε ο Ισραηλινός στρατός.
Τελοσπαντων, από άποψη ανθρωπίνων δικαιωμάτων αποτελεί έκτρωμα η κατάσταση και μου κάνει εντύπωση και το 25 χιλιάδες γιατί με βάση του ιστορικού τους έχουν κάνει πολύ χειρότερα.
Και καταλαβαίνω και κάποιους Έλληνες όσο μαλακες και να ναι που υποστηρίζουν αυτήν την αηδία ως μια αντίδραση στον ισλαμισμό. αλλά παρά τις δικαιολογημένες κριτικές που μπορούν να γίνουν στις παθογένειες της μουσουλμανικής θρησκείας, πρέπει να καταλάβουμε πως το 99% του πληθυσμού οπουδήποτε δεν πιάνει Βίβλους και κοράνια στα χέρια, ποσό μάλλον οι Παλαιστίνιοι που έχουν μέσο όρο ηλικίας πληθυσμού κάτω των 18.
Τελοσπαντων με απλα λόγια , όλα τα δεδομένα του ΟΗΕ φτάνουν για να χαρακτηρίσουμε εσας τους νεοδημοκρατεσ πανυγηρτζιδες εγκλημάτων κατά της ανθρωπότητας.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 01 Μαρ 2024, 21:08

Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:05
pylothess έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:05
Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:02


Γιατί ρωτάς εμένα;
Νόμιζα ότι είχες μια συμπάθεια για την Χρυσή Αυγή. Έκανα λάθος;
Ήμουν ΧΑ. Αλλά πλέον δεν είμαι.
Μάλλον εδώ δεν είναι το κατάλληλο νήμα. Και δεν ξέρω αν έxεις τοποθετηθεί πουθενά αλλού για τους λόγους που δεν είσαι πια Χρυσαυγίτης.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 01 Μαρ 2024, 21:10

Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:08
pylothess έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:06
Εγώ έχω μια ερώτηση. Ο λαός του Ισραήλ , άραγε τι γνώμη έχει για την σφαγή των Παλαιστινίων;
Όταν λες σφαγή Παλαιστινίων εννοείς ότι οι τρομοκράτες της Χαμάς κρύβονται πίσω απο τους αμάχους χρησιμοποιώντας τους ως ανθρώπινες ασπίδες στον πόλεμο εναντίον των Ισραηλινών;
Και το PKK άμα το πάρουμε έτσι τρομοκρατική οργάνωση είναι.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29223
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: 25.000 γυναικες και παιδια εχουν δολοφονησει οι "γενναιοι" Ισραηλινοι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 01 Μαρ 2024, 21:16

pylothess έγραψε:
01 Μαρ 2024, 21:10
Golden Age έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:08
pylothess έγραψε:
01 Μαρ 2024, 20:06
Εγώ έχω μια ερώτηση. Ο λαός του Ισραήλ , άραγε τι γνώμη έχει για την σφαγή των Παλαιστινίων;
Όταν λες σφαγή Παλαιστινίων εννοείς ότι οι τρομοκράτες της Χαμάς κρύβονται πίσω απο τους αμάχους χρησιμοποιώντας τους ως ανθρώπινες ασπίδες στον πόλεμο εναντίον των Ισραηλινών;
Και το PKK άμα το πάρουμε έτσι τρομοκρατική οργάνωση είναι.
Πάλι καλά που δεν συνέκρινες τη Χαμάς με τους ήρωες του '21. Κάθε φορά που κατηγορείται κάποιος ως τρομοκράτης ταυτίζεται με εθνικοαπελευθερωτικά κινήματα. Ακόμη και για την Αλ Κάιντα το έλεγαν αυτό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών