Delete Cultural Marxism

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27151
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 09 Νοέμ 2018, 18:08

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 13:11
Ok, θα προσπαθήσω να στο δώσω ως εικόνα. Να διευκρινήσω από την αρχή ότι αυτό που αναφέρεται ως πολιτιστικός μαρξισμός (ή προφητερολισμός για όποιον θέλει να αναλωθεί στη σημειολογία του όρου) εκφράζεται σήμερα πλήρως μέσω της πολιτικής ορθότητας που οι πρακτικές της έχουν πλήρη συμβατότητα στις "αρχές" των συγκεκριμένων νεωτερικών σχολών "σκέψης" (Φρανκφούρτη-Λιουμπλιάνα). Βάζω σε εισαγωγικά το αρχές και το σκέψη γιατί βάσει των νεωτερικών θεωριών, τόσο οι "αρχές" όσο και ο "λόγος" πρέπει να αναθεωρούνται και να μεταλλάσσονται συνέχεια για να μην πέφτουν οι άνθρωποι στην παγίδα της "αλλοτρίωσης" ακόμη και αν βρίσκονται σε ένα επίπεδο, που τους προσφέρει ικανοποίηση τόσο στο εργασιακό όσο και στο κοινωνικό πεδίο.

Για τους νεωτεριστές διανοούμενους γενικώς, ένας άνθρωπος που νοιώθει ευτυχής ή πλήρης είναι ένας αλλοτριωμένος άνθρωπος. Γι' αυτούς, ο λογικός άνθρωπος πρέπει να έχει ένα φραγγέλιο και να αυτομαστιγώνεται τρις ημερησίως γιατί τα πάντα ενέχουν κίνδυνο αλλοτρίωσης. Η πολιτική, η εργασία, η τέχνη, η τεχνολογία, οι προσωπικές σχέσεις, το οτιδήποτε. Αυτό που οι ίδιοι νεωτεριστές όριζαν ως ζητούμενο χθες (όπως κάποια επιλεγμένα :D στοιχεία του μαρξισμού) σήμερα τα ορίζουν ως προϊόν αλλοτρίωσης. Ακόμη και η εργασία είναι αλλοτρίωση. Ακόμη και η δημοκρατία είναι αλλοτρίωση... Ή όχι;
Μοιάζει με τη φάση που ένα ά-λογο κυνηγάει ένα καρότο. Μόλις το πιάνει του λένε οι νεωτεριστές "αυτό δεν είναι καρότο γιατί η έννοια του καρότου υπέστη αλλοτρίωση από τους καπιταλιστές και τους φασίστες και αν το φας θα σε δηλητηριάσει, κυνήγα αυτό το κολοκύθι που είναι φρέσκο πράμα, τώρα." Καταταχθείτε από δω, καταταχθείτε από κεί, πάνω χέρια, κάτω χέρια, τα έχουν ρημάξει τα πολιτιστικά συντρόφια.

Αναφορικά με τους πολιτιστικομαρξιστές λοιπόν, έχω σχηματοποιήσει τις κατηγορίες/φυλές/ζητούμενα τους σε ένα "οργανόγραμμα" γιατί εγώ έχω παλαιολιθικό λειτουργικό και χρησιμοποιώ απλά και σταθερά σχήματα στη σκέψη. Καλά είναι και τα κινούμενα άμπστρακς για χαλάρωμα αλλά για άλλες φάσεις, έτσι; :lol:

Ποιοι είναι οι πολιτιστικομαρξιστές σήμερα; Δεν εννοώ αυτούς που αυτοπροσδιορίζονται ως τέτοιοι αλλά αυτούς που εκφράζονται ως τέτοιοι, αυτούς που υποστηρίζουν ενεργά ή με αποστασιοποιημένη θετικότητα την πολιτικώς ορθή συμπεριφορά.
Ας τους βάλουμε σε φόλντερς, προτάσεις για μετακινήσεις φολντερίσκων δεκτές. Χρησιμοποιώ τον ξένο όρο για να μην ταράζεσαι. :P

Ο μεγαλύτερος φάκελλος είναι η αγαπημένη μας αριστερά. Κνιτογενείς, μαογεννείς και λοιποί αρκτικόλεκτοι (αυτοί είχαν πάρει γραμμή ελέγχου γεννήσεων από τον μεγάλο γι' αυτό δεν φτουρήσανε), πασοκογενείς, αναρχογενείς και Σαββατογενείς γενικώς.

Ο δεύτερος σε μέγεθος φάκελλος είναι οι κεντρώοι. Οι εκσυγχρονισμένοι πρώην αριστεροί, δεξιοί, κομμουνιστές που είδαν το φως το αληθινόν.
Αυτό που εκφράζει επαρκώς το περιεχόμενο και των δύο φόλντερς είναι "που είσαι νιότη που΄λεγες πως θα γινόμουν άλλος". Το μπολντάρω γιατί είναι σημαντικό ως στοιχείο.

Ο τρίτος φάκελλος είναι οι δυτικές μειονότητες. Οι ακάματοι αναζητητές της προσωπικής ταυτότητας και η εναγώνια προσπάθεια τους να καθιερωθεί η συγκεκριμένη προσωπική ταυτότητα ως καθολικό δεδομένο. Πιστεύω ότι η συγκεκριμένη κατηγορία είναι αυτή που εκφράζει στην πιο πλήρη μορφή του το αλλοπρόσαλλο ζητούμενο της νεωτερικότητας. Κράτα και αυτό ως στοιχείο.

Ο τέταρτος φάκελλος είναι οι αντιδυτικές μειονότητες. Χρησιμοποιώ το "αντί" με διττή σημασία γιατί προσδιορίζει τόσο την ιστορική/γεωγραφική όσο και πολιτισμική κουλτούρα. Ουσιαστικώς, οι πολιτιστικομαρξιστές προβάλλουν ως δυτική καταξίωση την καταστροφή του δυτικού μοντέλου. Στο συγκεκριμένο μοντέλο, οι αρχές του διαφωτισμού που ήταν η σημαία της προόδου καθίστανται κάτι παρωχημένο ή σχεδόν φασιστικό γιατί ενίοτε τα ζητούμενα της δημοκρατίας καταπιέζουν την ελευθερία έκφρασης της ταυτότητας των "άλλων". Με λίγα λόγια η Ευρώπη αλλά και η Δύση γενικότερα για να διαφυλάξει τις αρχές του δυτικού πολιτισμού και την ταυτότητα της γενικότερα πρέπει να γίνει μια "άλλη". Και όποιος δεν γουστάρει να κοιμάται και να ξυπνάει με τον καημό αν είναι εντάξει ως "άλλος" σύμφωνα με τις προδιαγραφές του κάθε πικραμένου, όποιος δεν γουστάρει να προσπαθήσει να κατανοήσει/ανεχθεί το μεσαιωνικό σκεπτικό στη μία περίπτωση και να ουρλιάζει για μεσαιωνικές πρακτικές στην άλλη, είναι φασίστας. Αν αυτό δεν είναι παράνοια, τί είναι; :lol:

Και φτάνουμε σε ένα επίσης βασικό σημείο.
Ποιους θεωρούν ως δυναμικό κοινό οι νεωτεριστές διανοούμενοι; Ποιους συγκινούν και ποιους δονούν με τα τσιτάτα τους τα κυριακάτικα μεσημέρια; Ποιους ενεργοποιούν και αποθεώνουν; Ποιούς χρησιμοποιούν; Και κυρίως ποιοι τους χρησιμοποιούν ως δημοκρατική πρόφαση;

Απ' ό,τι ξέρω, οι νεωτεριστές έχουν προτίμηση στους φοιτητές, τους διανοούμενους και τους μετανάστες.

Δηλαδή σε όσους είναι εκτός παραγωγικής διαδικασίας σε όσους πιστεύουν ότι οι εργάτες θέλουν ψωμί και τρίφυλλα.
Αλλά επειδή το ψωμί, χρειάζεται και μια παραγωγική διαδικασία που εμπεριέχει τον κίνδυνο αλλοτρίωσης, κρατάνε μόνον τα τρίφυλλα και τελειώνει το θέμα.

Ποιοι τους χρησιμοποιούν; Οι εκσυγχρονιστές του κέντρου, που ανέφερα στις παραπάνω κατηγορίες. Αυτοί δεν έχουν κανένα πρόβλημα. Παίρνουν τα κομμάτια που γουστάρουν για το δικό τους πρότζεκτ, ράβουν το δημοκρατικό κοστουμάκι στον προσωπικό τους ράφτη κι αφήνουν τους υπόλοιπους ιδεολόγους αριστερούς να ψάχνουν την αντιφασιστική ιδεολογία τους στα μαρξιστικά κουρέλια, που τους άφησε ο ράφτης και στα ταμπελάκια με τα je suis...(πάντα κάποιος άλλος).

Ε, όταν περιμένεις μόνιμα οδηγίες για να σου πουν οι επίτιμοι ποιο όνομα θα καθορίσει σήμερα, αύριο και μεθαύριο, τη δική σου ταυτότητα, την παθαίνεις για τα καλά τη διαταραχή. Γιατί πάντα θα πρέπει να είσαι πάντα κάποιος άλλος, ακόμη κι αν δεν τον γουστάρεις αυτόν τον άλλο.
Εικόνα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 09 Νοέμ 2018, 18:08

Cavaliere έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 17:11
Η αλήθεια είναι πως οι κομουνιστές δηλώνουν αυτό που είναι, δεν λένε, εθνικιστές, και φοράνε σβάστικες.
Εγώ ξέρω αρκετούς σταλινικούς που κρύβουν την πραγματική τους ταυτότητα και καλύπτονται πίσω απο τον γενικό όρο του κομμουνιστή.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 09 Νοέμ 2018, 18:13

Golden Age έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 18:08
Εγώ ξέρω αρκετούς σταλινικούς που κρύβουν την πραγματική τους ταυτότητα και καλύπτονται πίσω απο τον γενικό όρο του κομμουνιστή.
Ασφαλώς. Εγώ είμαι κομουνιστής, αλλά τον σταλινισμό δεν τον...

Εγώ σε σκορδαλιές χωρίς σκόρδο δεν πιστεύω. Τα ορθόδοξα κομουνιστικά κόμματα, όπως το ΚΚΕ έχουν δεχτεί τον Στάλιν. Οι ευρωκομουνιστές, όχι. Αλλά αυτό δεν αλλάζει τους ναζί που δηλώνουν εθνικιστές και ζωγραφίζουν σβάστικες στο σώμα τους. Από σεβασμό στους νεκρούς του 41-45 και τα μνημεία Ελλήνων στα στρατόπεδα εξόντωσης, δεν θα έβαζα τη σβάστικα. Αλλά τι λέμε τώρα, κοροϊδευόμαστε.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69753
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Νοέμ 2018, 18:17

Cavaliere έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 18:13
Golden Age έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 18:08
Εγώ ξέρω αρκετούς σταλινικούς που κρύβουν την πραγματική τους ταυτότητα και καλύπτονται πίσω απο τον γενικό όρο του κομμουνιστή.
Ασφαλώς. Εγώ είμαι κομουνιστής, αλλά τον σταλινισμό δεν τον...

Εγώ σε σκορδαλιές χωρίς σκόρδο δεν πιστεύω. Τα ορθόδοξα κομουνιστικά κόμματα, όπως το ΚΚΕ έχουν δεχτεί τον Στάλιν. Οι ευρωκομουνιστές, όχι. Αλλά αυτό δεν αλλάζει τους ναζί που δηλώνουν εθνικιστές και ζωγραφίζουν σβάστικες στο σώμα τους. Από σεβασμό στους νεκρούς του 41-45 και τα μνημεία Ελλήνων στα στρατόπεδα εξόντωσης, δεν θα έβαζα τη σβάστικα. Αλλά τι λέμε τώρα, κοροϊδευόμαστε.
Kαι τι σχέση έχουν αυτά με τον κουλτουρομαρξισμό;



@Σατανικέ, είσαι σκέτη απογοήτευση. Ανέβα λίγο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29092
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 09 Νοέμ 2018, 18:21

Cavaliere έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 18:13
[/i] Εγώ σε σκορδαλιές χωρίς σκόρδο δεν πιστεύω. Τα ορθόδοξα κομουνιστικά κόμματα, όπως το ΚΚΕ έχουν δεχτεί τον Στάλιν.
Το ΚΚΕ κρύβει την αναφορά του Σταλινισμού ως ιδεολογία του.

Αυθεντικοί Σταλινικοί είναι η Κίνηση για την Ανασύνταξη του Κάπα Κάπα Έψιλον (1918-1955), οι οποίο δηλώνουν ξεκάθαρα το Μαρξισμό - Λενινισμό - Σταλινισμό τους:


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 09 Νοέμ 2018, 19:08

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 18:17
Kαι τι σχέση έχουν αυτά με τον κουλτουρομαρξισμό;
Έχει. Δεν μπορείς να κάμεις σκορδαλιά χωρίς σκόρδο. Γι΄αυτό προτιμώ τους ορθόδοξους κουκουέδες -με τους οποίους έχουμε διαφορές, αλλά τους στηρίζω- από τους, μετανοημένους, ορφανούς, ψευτοκουλτουροπροοδευτικούς.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69753
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Νοέμ 2018, 19:18

Cavaliere έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 19:08
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 18:17
Kαι τι σχέση έχουν αυτά με τον κουλτουρομαρξισμό;
Έχει. Δεν μπορείς να κάμεις σκορδαλιά χωρίς σκόρδο. Γι΄αυτό προτιμώ τους ορθόδοξους κουκουέδες -με τους οποίους έχουμε διαφορές, αλλά τους στηρίζω- από τους, μετανοημένους, ορφανούς, ψευτοκουλτουροπροοδευτικούς.
Αν είναι έτσι κανένα πρόβλημα. Κι εγώ αν είχα επιλογή μεταξύ βλαμμένων και κομμουνιστών, τους κουκουέδες θα στήριζα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 09 Νοέμ 2018, 19:24

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 19:18
Αν είναι έτσι κανένα πρόβλημα. Κι εγώ αν είχα επιλογή μεταξύ βλαμμένων και κομμουνιστών, τους κουκουέδες θα στήριζα.
Τι να διαλέξεις; Ξεμωραίνονται στα πίσω-πίσω και γίνονται φασίστες άλλοι. Εντάξει, δεν ανακάλυψα την πατρίδα στα 40 μου για να τρελαθώ από τη χαρά, ήμουν πάντα μετριοπαθής πατριώτης. Η σχολή Μακρόν δεν με ορίζει, πολύ ξενεουρά αδερφάκι, είμαι πολύ ανθυγιεινός για να πάω στους Πράσινους, πολύ παλιομοδίτης για να γίνω κεντροδεξιός-κεντροαριστερός, πολύ κεντρώος στο μέτρο της κρίσης για να ιδρύσω σύλλογο για τα δικαιώματα της αγελάδας στο άρμεγμα, και πολύ πολιτισμένος για να κάνω παρέα με... δρώμενα, και πολύ σοβαρός για να ντυθώ Παπαφλέσσας. Για αυτό, Κουτσούμπας, ο μπουλούκος της καρδιάς μας. Συντροφάρα.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 09 Νοέμ 2018, 20:17

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 13:11

Για τους νεωτεριστές διανοούμενους γενικώς, ένας άνθρωπος που νοιώθει ευτυχής ή πλήρης είναι ένας αλλοτριωμένος άνθρωπος. Γι' αυτούς, ο λογικός άνθρωπος πρέπει να έχει ένα φραγγέλιο και να αυτομαστιγώνεται τρις ημερησίως γιατί τα πάντα ενέχουν κίνδυνο αλλοτρίωσης. Η πολιτική, η εργασία, η τέχνη, η τεχνολογία, οι προσωπικές σχέσεις, το οτιδήποτε. Αυτό που οι ίδιοι νεωτεριστές όριζαν ως ζητούμενο χθες (όπως κάποια επιλεγμένα :D στοιχεία του μαρξισμού) σήμερα τα ορίζουν ως προϊόν αλλοτρίωσης. Ακόμη και η εργασία είναι αλλοτρίωση. Ακόμη και η δημοκρατία είναι αλλοτρίωση... Ή όχι;
Μοιάζει με τη φάση που ένα ά-λογο κυνηγάει ένα καρότο. Μόλις το πιάνει του λένε οι νεωτεριστές "αυτό δεν είναι καρότο γιατί η έννοια του καρότου υπέστη αλλοτρίωση από τους καπιταλιστές και τους φασίστες και αν το φας θα σε δηλητηριάσει, κυνήγα αυτό το κολοκύθι που είναι φρέσκο πράμα, τώρα." Καταταχθείτε από δω, καταταχθείτε από κεί, πάνω χέρια, κάτω χέρια, τα έχουν ρημάξει τα πολιτιστικά συντρόφια.
Των αριστερων θες να πεις, οχι των νεωτεριστων. Που κολλανε οι νεωτεριστες ως κατηγορια; Εκτος αν θες να πεις πως η πιστη στη προοδο και την αναπτυξη φερνει το ιδιο αποτελεσμα με αυτο που περιγραφεις, που η αληθεια ειναι πως το κανουν.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 09 Νοέμ 2018, 20:28

λίγο υπομονή παιδιά, η gen Z(yklon) δεν απέχει πολύ
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

sharp
Δημοσιεύσεις: 21048
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 09 Νοέμ 2018, 20:45

Cavaliere έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 19:24
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 19:18
Αν είναι έτσι κανένα πρόβλημα. Κι εγώ αν είχα επιλογή μεταξύ βλαμμένων και κομμουνιστών, τους κουκουέδες θα στήριζα.
Τι να διαλέξεις; Ξεμωραίνονται στα πίσω-πίσω και γίνονται φασίστες άλλοι. Εντάξει, δεν ανακάλυψα την πατρίδα στα 40 μου για να τρελαθώ από τη χαρά, ήμουν πάντα μετριοπαθής πατριώτης. Η σχολή Μακρόν δεν με ορίζει, πολύ ξενεουρά αδερφάκι, είμαι πολύ ανθυγιεινός για να πάω στους Πράσινους, πολύ παλιομοδίτης για να γίνω κεντροδεξιός-κεντροαριστερός, πολύ κεντρώος στο μέτρο της κρίσης για να ιδρύσω σύλλογο για τα δικαιώματα της αγελάδας στο άρμεγμα, και πολύ πολιτισμένος για να κάνω παρέα με... δρώμενα, και πολύ σοβαρός για να ντυθώ Παπαφλέσσας. Για αυτό, Κουτσούμπας, ο μπουλούκος της καρδιάς μας. Συντροφάρα.
Νταξ, εκ του ασφαλούς. Άμα ήταν πλειοψηφία θα έλεγες άλλα (και μετά ξέρεις πού θα βρισκόσουν)

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 09 Νοέμ 2018, 20:53

Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 09 Νοέμ 2018, 20:56

Golden Age έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 18:21
Το ΚΚΕ κρύβει την αναφορά του Σταλινισμού ως ιδεολογία του.

Αυθεντικοί Σταλινικοί είναι η Κίνηση για την Ανασύνταξη του Κάπα Κάπα Έψιλον (1918-1955), οι οποίο δηλώνουν ξεκάθαρα το Μαρξισμό - Λενινισμό - Σταλινισμό τους:


Εικόνα
Κάβλα. Πού τους ξετρύπωσες;
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 09 Νοέμ 2018, 20:57

sharp έγραψε:
09 Νοέμ 2018, 20:45
Νταξ, εκ του ασφαλούς. Άμα ήταν πλειοψηφία θα έλεγες άλλα (και μετά ξέρεις πού θα βρισκόσουν)
Θα ήμουν κομισσάριος με μια πρίμα μπαλαρίνα στα πόδια μου, στην ντάτσα μου.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Delete Cultural Marxism

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 09 Νοέμ 2018, 21:08

Το "πολιτισμικος Μαρξισμος" ειναι Αμερικανικη αντιληψη, ειναι οπως τη βιωνουν και νιωθουν οι Αμερικανοι αυτη την αλλαγη της εποχης που διανυουμε. Μια εποχη που οι ιδιοι οι Αμερικανοι ηταν πρωτεργατες αυτης της αλλαγης.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών