εξελίξεις στην Ουκρανία

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3149
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 03 Ιουν 2023, 03:35

Ώπα…. Ωωωώπααα!!!

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12079
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 03 Ιουν 2023, 07:04

Passager έγραψε:
03 Ιουν 2023, 00:14
Libre arbitre έγραψε:
02 Ιουν 2023, 22:20
Isildur έγραψε:
02 Ιουν 2023, 19:16

Ναι φίλε, σκατά είναι κι αυτοί, εννοείται. Απλά, όσο σιχαμερό κι αν είναι να σκοτώνεις άμαχους, αρρώστους, παιδιά κλπ του εχθρού, δυο φορές χειρότερο είναι να κρύβεσαι πίσω από όλους αυτούς και να είναι και δικοί σου. Γνώμη μου, φυσικά.
Αμα ρωτήσεις τους συγγενείς των νεκρών Ουκρανών αμάχων και τους τραυματίες, θα αλλάξεις γνώμη και θα γίνεις μεγάλος αντιρωσσιστης.
Ας προσεχαν.
:roll:
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8075
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 03 Ιουν 2023, 07:41

Ετούτος πάλι τι έπαθε;
🤣 Κάτι σε … κόψιμο, διάρροια ή στερητικό σύνδρομο, μοιάζει

Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 9969
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 03 Ιουν 2023, 07:45

Frappezitis έγραψε:
03 Ιουν 2023, 07:41
Ετούτος πάλι τι έπαθε;
🤣 Κάτι σε … κόψιμο, διάρροια ή στερητικό σύνδρομο, μοιάζει

Αρχίζει να καταλαβαίνει πως πιάστηκε κορόιδο των αμερικανοευρωπαίων :e040:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12079
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 03 Ιουν 2023, 07:55

Εμείς είμαστε με τους αμερικανοευρωπαιους, εσείς με τον ιμπεριαλιστη σφαγέα αμάχων Πούτιν.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9252
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 03 Ιουν 2023, 11:13

Libre arbitre έγραψε:
02 Ιουν 2023, 22:20
Isildur έγραψε:
02 Ιουν 2023, 19:16
Libre arbitre έγραψε:
02 Ιουν 2023, 17:41


Όταν σκοτώνεις ανθρώπους σε ανθρωπιστικά κονβόι, σε σιδηροδρόμους, νοσοκομεία και θέατρα; :p2:
Ναι φίλε, σκατά είναι κι αυτοί, εννοείται. Απλά, όσο σιχαμερό κι αν είναι να σκοτώνεις άμαχους, αρρώστους, παιδιά κλπ του εχθρού, δυο φορές χειρότερο είναι να κρύβεσαι πίσω από όλους αυτούς και να είναι και δικοί σου. Γνώμη μου, φυσικά.
Αμα ρωτήσεις τους συγγενείς των νεκρών Ουκρανών αμάχων και τους τραυματίες, θα αλλάξεις γνώμη και θα γίνεις μεγάλος αντιρωσσιστης.
Άμα ρωτήσω τους συγγενείς των αμάχων Ουκρανών που πέσανε ως ασπίδα, τι γνώμη θα σχηματίσω για τους Ουκρανούς;

Για τους Ρώσσους δεν χρειάζεται να αλλάξω γνώμη, χεσμένους τους έχω και τους θεωρώ καθίκια έτσι κι αλλιώς.
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9252
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 03 Ιουν 2023, 11:19

NewModelArmy έγραψε:
03 Ιουν 2023, 00:17
Isildur έγραψε:
02 Ιουν 2023, 21:21
Pillars έγραψε:
02 Ιουν 2023, 21:01

Κρύβονται πίσω από πολίτες εκεί που οι περισσότεροι κάτοικοι είναι Ρώσικης συνείδησης. Στην πραγματικότητα μετά την έναρξη της απορωσοποίησης φούντωσε παλιό μίσος μεταξύ ανατολικής και δυτικής Ουκρανίας και το καθεστώς του Κιέβου δεν θεωρεί τους Ρώσους δικούς του πολίτες αντιθέτως με αυτά που λέει στα ΜΜΕ. Από την άλλη ο Ρώσικος στρατός όσο και να μη θέλει να καταστρέψει Ρώσικες περιουσίες και Ρώσικα μνημεία ο μόνος τρόπος για να καταλάβει πόλη οχυρό με έλαχιστες ανθρώπινες απώλειες είναι να βάλει το πυροβολικό να καταστρέψει τα κτίρια ένα προς ένα.
Μάλιστα. Δηλαδή και κότες, αλλά και με ξένο κώλο πούστηδες (ή με ξένα κόλλυβα μνημόσυνο, όπως το δει κανείς).

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν είμαι κανένας Πουτινίστας, έτσι; Βασικά, δεν είμαι με κανέναν. Τους Ρώσους τους κατηγόρησα εξαρχής για την εισβολή, χωρίς αυτό να σημαίνει πως θεωρώ τους Ουκρανούς τίποτα καλόπαιδα...
Τους Ελληνες τους θεωρεις καλοπαιδα;Να περασει για μια αποναζιστικοποιηση και απο εδω ο κυριος Πουτιν;
Για ποιους Έλληνες μιλάς; Της Ελλάδας;
Βαριέμαι λίγο λιγότερο τώρα...

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9710
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 03 Ιουν 2023, 12:25

plouf έγραψε:
02 Ιουν 2023, 14:02
killzone έγραψε:
02 Ιουν 2023, 12:41
:8):8):8):8)

🇷🇺🇺🇦Οι αιχμάλωτοι Ουκρανοί στρατιώτες φύτεψαν δέντρα στο Λούγκανσκ στη μνήμη των παιδιών του Ντονμπάς που σκοτώθηκαν από τα Ένοπλες Γουρούνια της Ουκρανίας.


Πολύ ευσπλαχνο τον βρίσκω τον πουτινιάρη αν στη θέση του ήταν ο Στάλιν θα
έβαζε τους εκτελεστές της Εν Κα Βε Ντε να τους φυτέψουν μια σφαίρα στο πίσω μέρος του κούφιου κεφαλιού τους και θα τους έθαβε ομαδικά μέσα σε ένα σκατόλακκο για να μην
τους ξαναβρεί κανείς.
Το έχω πει χιλιάδες φορές και δεν θα βαρεθώ να το λέω. Ο Πούτιν είναι εξαιρετικά στοργικός. Ο Στάλιν μέχρι τώρα θα ισοπέδωνε την Ουκρανία και στα ατσάλινα αρχίδια του για αδελφούς λαούς. Θα ειχε γαμήσει την Βρετανία με τους τοιούτους και θα είχε ξεσκίσει την Πολωνία με τις αυταπάτες μεγαλείου. Μα, αυτός το θέλει έτσι.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12079
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 03 Ιουν 2023, 13:00

Isildur έγραψε:
03 Ιουν 2023, 11:13
Libre arbitre έγραψε:
02 Ιουν 2023, 22:20
Isildur έγραψε:
02 Ιουν 2023, 19:16

Ναι φίλε, σκατά είναι κι αυτοί, εννοείται. Απλά, όσο σιχαμερό κι αν είναι να σκοτώνεις άμαχους, αρρώστους, παιδιά κλπ του εχθρού, δυο φορές χειρότερο είναι να κρύβεσαι πίσω από όλους αυτούς και να είναι και δικοί σου. Γνώμη μου, φυσικά.
Αμα ρωτήσεις τους συγγενείς των νεκρών Ουκρανών αμάχων και τους τραυματίες, θα αλλάξεις γνώμη και θα γίνεις μεγάλος αντιρωσσιστης.
Άμα ρωτήσω τους συγγενείς των αμάχων Ουκρανών που πέσανε ως ασπίδα, τι γνώμη θα σχηματίσω για τους Ουκρανούς;

Για τους Ρώσσους δεν χρειάζεται να αλλάξω γνώμη, χεσμένους τους έχω και τους θεωρώ καθίκια έτσι κι αλλιώς.
Οι ίδιοι δεν θεωρουν πως έπεσαν ως ασπίδα. Άλλωστε ενήλικες ειναι. Majeurs et vaccinés που λένε και οι Γάλλοι. Και θεωρούν απολύτως υπεύθυνους τους Ρώσους.

Για τους Ρώσους την ίδια γνώμη έχω κι εγώ. Τουλάχιστον για αυτούς που στηρίζουν τον Πούτιν. Εκτός κι αν είναι παραπλανημένοι λόγω ελλείψης ενημέρωσης.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30573
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 03 Ιουν 2023, 13:08

Frappezitis έγραψε:
03 Ιουν 2023, 07:41
Ετούτος πάλι τι έπαθε;
🤣 Κάτι σε … κόψιμο, διάρροια ή στερητικό σύνδρομο, μοιάζει

Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12079
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 03 Ιουν 2023, 13:13

Libre arbitre έγραψε:
03 Ιουν 2023, 13:00
Isildur έγραψε:
03 Ιουν 2023, 11:13
Libre arbitre έγραψε:
02 Ιουν 2023, 22:20


Αμα ρωτήσεις τους συγγενείς των νεκρών Ουκρανών αμάχων και τους τραυματίες, θα αλλάξεις γνώμη και θα γίνεις μεγάλος αντιρωσσιστης.
Άμα ρωτήσω τους συγγενείς των αμάχων Ουκρανών που πέσανε ως ασπίδα, τι γνώμη θα σχηματίσω για τους Ουκρανούς;

Για τους Ρώσσους δεν χρειάζεται να αλλάξω γνώμη, χεσμένους τους έχω και τους θεωρώ καθίκια έτσι κι αλλιώς.
Οι ίδιοι δεν θεωρουν πως έπεσαν ως ασπίδα. Άλλωστε ενήλικες ειναι. Majeurs et vaccinés που λένε και οι Γάλλοι. Και θεωρούν απολύτως υπεύθυνους τους Ρώσους.

https://fr.m.wiktionary.org/wiki/majeur_et_vaccin%C3%A9

Για τους Ρώσους την ίδια γνώμη έχω κι εγώ. Τουλάχιστον για αυτούς που στηρίζουν τον Πούτιν. Εκτός κι αν είναι παραπλανημένοι λόγω ελλείψης ενημέρωσης.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 03 Ιουν 2023, 14:58

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
03 Ιουν 2023, 12:25
plouf έγραψε:
02 Ιουν 2023, 14:02
killzone έγραψε:
02 Ιουν 2023, 12:41
:8):8):8):8)

🇷🇺🇺🇦Οι αιχμάλωτοι Ουκρανοί στρατιώτες φύτεψαν δέντρα στο Λούγκανσκ στη μνήμη των παιδιών του Ντονμπάς που σκοτώθηκαν από τα Ένοπλες Γουρούνια της Ουκρανίας.


Πολύ ευσπλαχνο τον βρίσκω τον πουτινιάρη αν στη θέση του ήταν ο Στάλιν θα
έβαζε τους εκτελεστές της Εν Κα Βε Ντε να τους φυτέψουν μια σφαίρα στο πίσω μέρος του κούφιου κεφαλιού τους και θα τους έθαβε ομαδικά μέσα σε ένα σκατόλακκο για να μην
τους ξαναβρεί κανείς.
Το έχω πει χιλιάδες φορές και δεν θα βαρεθώ να το λέω. Ο Πούτιν είναι εξαιρετικά στοργικός. Ο Στάλιν μέχρι τώρα θα ισοπέδωνε την Ουκρανία και στα ατσάλινα αρχίδια του για αδελφούς λαούς. Θα ειχε γαμήσει την Βρετανία με τους τοιούτους και θα είχε ξεσκίσει την Πολωνία με τις αυταπάτες μεγαλείου. Μα, αυτός το θέλει έτσι.
:p8:
Και πυρηνικά θα είχε ρίξει αν ήταν στο χέρι του κι άσε τα κνιτόμπαλα να κλαίγονται για
τα σκατοτζαπάνια ο Στάλιν τους απέσπασε τις Κουρίλες Νήσους και τις προσάρτησε στην
ΕΣΣΔ και τώρα πια ανήκουν στην Μητέρα Ρωσία. :g094:

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 03 Ιουν 2023, 15:54


Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12177
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 03 Ιουν 2023, 16:07

Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
03 Ιουν 2023, 03:28
:smt005::smt005::smt005:
:lol::smt005:
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12079
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 03 Ιουν 2023, 16:20

Today, many see the Russian Armed Forces as the second strongest army in Ukraine.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών