εξελίξεις στην Ουκρανία

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42862
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 07 Δεκ 2022, 20:28

πατησιωτης έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:22
Fipps έγραψε:
07 Δεκ 2022, 19:51
πατησιωτης έγραψε:
07 Δεκ 2022, 19:38


Οι μπολσεβίκοι ήσαν κάτι άλλο από Ρώσοι;αυτοί που έφεραν στον κόσμο το τέρας του κομμουνισμού που προκάλεσε δεκάδες εκατομμύρια νεκρούς και ταλαιπώρησε όλο τον κόσμο για δεκαετίες πληρώνουν τις δικές τους αμαρτίες.
Κανείς ξένος δεν δημιούργησε την Ουκρανία ούτε χάραξε τα σύνορα με τη Ρωσία.Εάν οι σημερινοί Ρώσοι θέλουν να αποστασιοποιηθούν από αυτά να γκρεμίσουν πρώτα απ όλα τα αγάλματα αυτού που το έκανε,του σφαγέα Λένιν και να θάψουν το πτώμα του.Όσο δεν το κάνουν,δεν έχουν κανένα αξιόπιστο επιχείρημα να ζητάνε αλλαγή συνόρων.
Τώρα θα σου πει πως οι μπολσεβίκοι ήταν Εβραίοι, ερπετομορφοι, βρυλ και Ανουνάκι...
Κάτσε να δεις!
Η προσπάθεια να συνενώσει κάποιος την άκρα αριστερά με την άκρα δεξιά (δες και συριζανέλ) έχει και κωμικοτραγικές καταστάσεις.
Είπα κάτι πολύ απλό - ερπετόμορφος ή μη ο άνθρωπος που χάραξε τα σύνορα Ρωσίας - Ουκρανίας είναι συγκεκριμένος.Ο κόσμος δεν είναι υποχρεωμένος να δέχεται τη σχιζοειδή κατάσταση λατρείας προς το άτομο αυτό και ταυτόχρονης αμφισβήτησης των συνόρων που αυτός χάραξε.Ή είσαι λενινιστής και δέχεσαι τα σύνορα που χάραξε ή δεν είσαι και αποσύρεις τα αγάλματά του και τα λοιπά αντικείμενα λατρείας.
Επειδή εσύ είσαι σχιζοφρενής δεν θα κάνεις όλο τον κόσμο να δεχθεί την τρέλα σου.
Ποια χώρα δεν έχει παρόμοιες αντιφάσεις δηλαδή; Οι ΗΠΑ με τους δουλοκτήτες founding fathers;
Η Ελλάδα που γιορτάζει το Όχι του δικτάτορα;

Το να διαλέγεις μόνο ότι σε συμφέρει είναι μάλλον πιο συνηθισμένο από το να "διαλέγεις πλευρά".
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34750
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 07 Δεκ 2022, 20:29

Στρακαστρουκας έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:21
πατησιωτης έγραψε:
07 Δεκ 2022, 19:38
Pillars έγραψε:
07 Δεκ 2022, 19:32
Οι πόλεις της ανατολικής Ουκρανίας χτίστηκαν εξολοκλήρου από τους Ρώσους και η παραχώρηση των μπολσεβίκων στο τεχνητό έθνος των Ουκρανών ήταν ιστορική αδικία.
Οι μπολσεβίκοι ήσαν κάτι άλλο από Ρώσοι;αυτοί που έφεραν στον κόσμο το τέρας του κομμουνισμού που προκάλεσε δεκάδες εκατομμύρια νεκρούς και ταλαιπώρησε όλο τον κόσμο για δεκαετίες πληρώνουν τις δικές τους αμαρτίες.
Κανείς ξένος δεν δημιούργησε την Ουκρανία ούτε χάραξε τα σύνορα με τη Ρωσία.Εάν οι σημερινοί Ρώσοι θέλουν να αποστασιοποιηθούν από αυτά να γκρεμίσουν πρώτα απ όλα τα αγάλματα αυτού που το έκανε,του σφαγέα Λένιν και να θάψουν το πτώμα του.Όσο δεν το κάνουν,δεν έχουν κανένα αξιόπιστο επιχείρημα να ζητάνε αλλαγή συνόρων.
Δυο λεπτα. Οι μπολσεβικοι προκαλεσαν τον Α ΠΠ? Εγω νομιζα οτι ηταν οι ιμπεριαλιστικες καπιταλιστικες δυναμεις
Ήδη χρησιμοποιείς την διάλεκτο των τρελών και δεν είμαι υποχρεωμένος να την ακολουθήσω.
Προφανώς δεν προκάλεσαν οι μπολσεβίκοι τον πόλεμο αλλά οι αυτοκρατορίες της εποχής.Οι μπολσεβίκοι ανέλαβαν μετά και είπαν ΕΠΙ ΧΑΡΤΟΥ ΌΤΙ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΉ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΕΊΝΑΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΡΩΣΙΑ.
Δεν το είπε κανείς άλλος.Όσοι λοιπόν δέχονται τους μπολσεβίκους να βγάλουν το σκασμό και να αναγνωρίσουν τα σύνορα που αυτοί έκαναν.Όσοι δεν τους δέχονται να το πουν κατ αρχήν και μετά βλέπουμε.Τη σχιζοφρένεια αυτών που ισοπεδώνουν τη Μαριούπολη για να στήσουν εκεί άγαλμα του Λένιν που είχε ορίσει ότι η Μαριούπολη ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ δεν θα την επιβάλλουν και στον υπόλοιπο κόσμο.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34750
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 07 Δεκ 2022, 20:31

Dwarven Blacksmith έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:28
Ποια χώρα δεν έχει παρόμοιες αντιφάσεις δηλαδή; Οι ΗΠΑ με τους δουλοκτήτες founding fathers;
Η Ελλάδα που γιορτάζει το Όχι του δικτάτορα;

Δεν μιλάμε για αντιφάσεις και γιορτές.Μιλάμε για ΠΟΛΕΜΟ.Είναι σαν να κάνει πόλεμο κάποιος στο όνομα του Μεταξά για να καταλάβει εδάφη που αυτός είχε παραχωρήσει.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 07 Δεκ 2022, 20:32

dna replication έγραψε:
07 Δεκ 2022, 17:49
AOC έγραψε:
07 Δεκ 2022, 17:44
Esperos έγραψε:
07 Δεκ 2022, 17:40


Και στα 500 ευρώ, κανένα πρόβλημα, και 300 να πάει, χαρά μου, αρκεί ο κοντοστούπης νεοναζι καρπαζοεισπράκτορας
και το τσούρμο του, να πάνε βόθρο να κρυφτούν.

Φυσικά και έχουν νικήσει οι ήρωες Ουκρανοί τους ρωσοναζί δολοφόνους και κατσαπλιάδες.
Όπου βλέπεις χάρτι, βλέπεις ρούσους να τρέχουν να κρυφτούν. Η ρουσίγια τον πίνει, οι ρουσίδεες μανούλες κλαίνε
ο πούτιν κρύβεται, οι ρούσοι κάνουν ανταρσίες , άστα αοκ.
Ευχαρίστως να δώσω αίμα σε αμερικανάκια να μου το ποιούν, κανένα πρόβλημα.
Να πάω να γαμηθώ, προς το παρόν κάνω κράτη, όταν γεμίσει η ευρωπη ρουσίδες με τρόπους που θα ψάχνουν εργασία σε οίκους
ευχαρίστως θα ζώσω μερικές, θα τις πάρω σπίτι μου, θα τους παίρνω πίτσες και σουβλάκια να τρώνε και θα έχουμε χαρές
Ούτε άφραγκη ουκρανίδα προσφυγοπούλα δεν σου κάθεται. Το πολύ να σε πάρει κανά αμερικανός πεζοναύτης από την Σούδα, ξέρεις εσύ.
αυτές οι σκληρές αλήθειες για τον Esperos καλό είναι να μη λέγονται έτσι
Ξεφτίλας. Δεν είναι τυχαίο οτι είναι νεοφιλελέρα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8716
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 07 Δεκ 2022, 20:36

πατησιωτης έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:29
Στρακαστρουκας έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:21
πατησιωτης έγραψε:
07 Δεκ 2022, 19:38


Οι μπολσεβίκοι ήσαν κάτι άλλο από Ρώσοι;αυτοί που έφεραν στον κόσμο το τέρας του κομμουνισμού που προκάλεσε δεκάδες εκατομμύρια νεκρούς και ταλαιπώρησε όλο τον κόσμο για δεκαετίες πληρώνουν τις δικές τους αμαρτίες.
Κανείς ξένος δεν δημιούργησε την Ουκρανία ούτε χάραξε τα σύνορα με τη Ρωσία.Εάν οι σημερινοί Ρώσοι θέλουν να αποστασιοποιηθούν από αυτά να γκρεμίσουν πρώτα απ όλα τα αγάλματα αυτού που το έκανε,του σφαγέα Λένιν και να θάψουν το πτώμα του.Όσο δεν το κάνουν,δεν έχουν κανένα αξιόπιστο επιχείρημα να ζητάνε αλλαγή συνόρων.
Δυο λεπτα. Οι μπολσεβικοι προκαλεσαν τον Α ΠΠ? Εγω νομιζα οτι ηταν οι ιμπεριαλιστικες καπιταλιστικες δυναμεις
Ήδη χρησιμοποιείς την διάλεκτο των τρελών και δεν είμαι υποχρεωμένος να την ακολουθήσω.
Προφανώς δεν προκάλεσαν οι μπολσεβίκοι τον πόλεμο αλλά οι αυτοκρατορίες της εποχής.Οι μπολσεβίκοι ανέλαβαν μετά και είπαν ΕΠΙ ΧΑΡΤΟΥ ΌΤΙ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΉ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΕΊΝΑΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΡΩΣΙΑ.
Δεν το είπε κανείς άλλος.Όσοι λοιπόν δέχονται τους μπολσεβίκους να βγάλουν το σκασμό και να αναγνωρίσουν τα σύνορα που αυτοί έκαναν.Όσοι δεν τους δέχονται να το πουν κατ αρχήν και μετά βλέπουμε.Τη σχιζοφρένεια αυτών που ισοπεδώνουν τη Μαριούπολη για να στήσουν εκεί άγαλμα του Λένιν που είχε ορίσει ότι η Μαριούπολη ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ δεν θα την επιβάλλουν και στον υπόλοιπο κόσμο.
Αυτό είναι το μόνο σημείο στο οποίο δεν υπάρχει κάτι παράλογο. Βασίζεται στη λογική του ολοκληρωτικού καθεστώτος, όποτε θέλω παραχωρω και αυτονομω την τάδε περιοχή δεκάδων εκατομμυρίων και όποτε θέλω μπορώ να την επαναπροσαρτησω προς νουθεσία, επειδή είχε κακή συμπεριφορά και τους κατηγορώ συλλήβδην σαν ναζί και ας ανέχομαι τους νεοναζί οποτε με εξυπηρετούν.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 07 Δεκ 2022, 20:40

Kauldron έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:24
Να πάς ρε σίχαμα.
Για τους νεοναζίδες οπαδούς θεωριών κοινωνικού φθόνου, οπαδούς του καρπαζοεισπράκτορα κοντοστούπη πουτιν
που τρώει ψωλιές από ένα κλόουν αλλά παριστάνει πως δεν τσούζει, για αυτούς όλους τους πουθενάδες μουλωχτά τρωκτικά,
είμαι σίχαμα και καμαρώνω.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 07 Δεκ 2022, 20:41

Esperos έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:40
είμαι σίχαμα και καμαρώνω.
Αυτό είναι το ζουμί. :smt023
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 07 Δεκ 2022, 20:46

Kauldron έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:41
Esperos έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:40
είμαι σίχαμα και καμαρώνω.
Αυτό είναι το ζουμί. :smt023
Εντάξει το ζουμί,
και το κερασάκι στην τούρτα ότι,
το αφεντικό σου, ο κοντοστούπης γελοίος πανίβλακας νεοναζί πούτιν που σε γοητεύει, τρώει ψωλιές από ένα κλόουν και δεν βγάζει κιχ,
εκεί, τουχει πηδήξει την μανούλα ο κλοουν και ολη την ρουσίγια την έχει σκίσει και ο κοντός κάνει πως δεν τρέχει και τίποτα...
μπορεί και να γουστάρει, από ανωμαλίες μακρύς ο κατάλογος.
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11192
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 07 Δεκ 2022, 20:53

πατησιωτης έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:29


Ήδη χρησιμοποιείς την διάλεκτο των τρελών και δεν είμαι υποχρεωμένος να την ακολουθήσω.
Προφανώς δεν προκάλεσαν οι μπολσεβίκοι τον πόλεμο αλλά οι αυτοκρατορίες της εποχής.Οι μπολσεβίκοι ανέλαβαν μετά και είπαν ΕΠΙ ΧΑΡΤΟΥ ΌΤΙ Η ΑΝΑΤΟΛΙΚΉ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΕΊΝΑΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΡΩΣΙΑ.
Δεν το είπε κανείς άλλος.Όσοι λοιπόν δέχονται τους μπολσεβίκους να βγάλουν το σκασμό και να αναγνωρίσουν τα σύνορα που αυτοί έκαναν.Όσοι δεν τους δέχονται να το πουν κατ αρχήν και μετά βλέπουμε.Τη σχιζοφρένεια αυτών που ισοπεδώνουν τη Μαριούπολη για να στήσουν εκεί άγαλμα του Λένιν που είχε ορίσει ότι η Μαριούπολη ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ δεν θα την επιβάλλουν και στον υπόλοιπο κόσμο.
Δηλαδη μας λες οτι αν γκρεμισουν το μαυσωλειο του Λενιν στην Μοσχα, οι δυτικοι θα αποδεχτουν οτι τα εδαφη ειναι Ρωσικα? Ενδιαφερουσα προσεγγιση. Στον Πουτιν το ειπες?

ΥΓ ο Πουτιν εχει μιλησει πολλες φορες εναντια στον Λενιν και στην Σοβιετικη Ενωση.
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 07 Δεκ 2022, 21:03

Esperos έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:46
Kauldron έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:41
Esperos έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:40
είμαι σίχαμα και καμαρώνω.
Αυτό είναι το ζουμί. :smt023
Εντάξει το ζουμί,
και το κερασάκι στην τούρτα ότι,
το αφεντικό σου, ο κοντοστούπης γελοίος πανίβλακας νεοναζί πούτιν που σε γοητεύει, τρώει ψωλιές από ένα κλόουν και δεν βγάζει κιχ,
εκεί, τουχει πηδήξει την μανούλα ο κλοουν και ολη την ρουσίγια την έχει σκίσει και ο κοντός κάνει πως δεν τρέχει και τίποτα...
μπορεί και να γουστάρει, από ανωμαλίες μακρύς ο κατάλογος.
Ξέρεις εσύ απ' αυτά.
Βασικά διακρίνω μια τάση σου, όπου βρείς κάποιον αδύναμο (ή τουλάχιστον να τον θεωρείς αδύναμο) να θέλεις να τον εξευτελίσεις και να τον καταστρέψεις. Χαρακτηριστικό του νεοφιλελευθερισμού.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 07 Δεκ 2022, 21:06

Στρακαστρουκας έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:53

ΥΓ ο Πουτιν εχει μιλησει πολλες φορες εναντια στον Λενιν και στην Σοβιετικη Ενωση.
Οι υποψιασμένοι, δεν ακούνε τι "μιλάει" ο άλλος, ειδικά αν πρόκειται για ένα έκτρωμα ψυχάκια όπως ο πούτιν,
ότι θες σου λέει.

Οι υποψιασμένοι βλέπουν τι κάνει ο άλλος.

Φυσικά για μαστουρωμένους από ιδεολογίες και προπαγάνδες σαν όλους αυτούς που τους γοητεύει ένας κοντοστούπης νεοναζί καρπαζοεισπράκτορας,
αυτά είναι ψιλά γράμματα.
Συνέχισε αγόρι μου, τι άλλη εξυπνάδα έχει πει ο μπατήρης βενζινοπώλης και νεοναζί βλαμένος ? ε? τι άλλο ?
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 07 Δεκ 2022, 21:10

Kauldron έγραψε:
07 Δεκ 2022, 21:03
Esperos έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:46
Kauldron έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:41


Αυτό είναι το ζουμί. :smt023
Εντάξει το ζουμί,
και το κερασάκι στην τούρτα ότι,
το αφεντικό σου, ο κοντοστούπης γελοίος πανίβλακας νεοναζί πούτιν που σε γοητεύει, τρώει ψωλιές από ένα κλόουν και δεν βγάζει κιχ,
εκεί, τουχει πηδήξει την μανούλα ο κλοουν και ολη την ρουσίγια την έχει σκίσει και ο κοντός κάνει πως δεν τρέχει και τίποτα...
μπορεί και να γουστάρει, από ανωμαλίες μακρύς ο κατάλογος.
Ξέρεις εσύ απ' αυτά.
Βασικά διακρίνω μια τάση σου, όπου βρείς κάποιον αδύναμο (ή τουλάχιστον να τον θεωρείς αδύναμο) να θέλεις να τον εξευτελίσεις και να τον καταστρέψεις. Χαρακτηριστικό του νεοφιλελευθερισμού.
Ο αδύναμος στην περίπτωσή μας ήταν η Ουκρανία που είχαν εκλέξει για αρχηγό ένα κλόουν.
Ο δυνατός ήταν ο βενζινοπώλης καρπαζοεισπράκτορας κοντοστούπης ψυχάκιας ορτνουντοξ ηγετης της ρουσίγιας που νόμιζε το παληκάρι
Εφαγε όμως κάτι ψωλιές, μου αρέσει που παριστάνει τον ψύχραιμο και σεις όλοι μας τα ζαλίζετε.
Πηδάνε καλά οι κλόουν ? ε? Πηδάνε? Εχει βγει κανένα πόρισμα ? Η ρουσίγια κάτι θα πρέπει να έχει καταλάβει.
Για ρωτήστε και την μανούλα του Πούτιν.Τσούζει ή μόνο εκτόνωση ?
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 07 Δεκ 2022, 21:15

dna replication έγραψε:
07 Δεκ 2022, 17:34
αυτοί είναι οι τυχεροί

Σού είπε ο άλλος ότι "τόσο άχρηστος είναι ο ρώσος στρατιώτης" και το πήρες κατάκαρδα και μας έφερες
αυτό το σκηνοθετημένο, ρούσοι είναι όλοι και παριστάνουν τους αιχμαλώτους για να δουλέψουν τον κοντοστούπη
βενζινοπώλη νεοναζί ηγέτη της ρουσίγιας που πήγε και έβαλε ο πανίβλαξ φωτιά στις δικές του δεξαμενές από μόνος του ...
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30572
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 07 Δεκ 2022, 21:19

Fipps έγραψε:
07 Δεκ 2022, 20:08
dna replication έγραψε:
07 Δεκ 2022, 17:29
ετσι πολεμάνε ηρωικά οι ουκρανοί:
τους πηγανε και τους έχωσαν σε ορύγματα και τους άφησαν στην τυχη τους να πολεμάνε για τη ζωή τους
πληρης αδιαφορία του νατοϊκου επιτελείου για τις απώλειες

Μπράβο!
Μαθαίνουν σιγά, σιγά τα Ρωσομπλιέτ πως να γυρίζουν ψεύτικα προπαγανδιστικά βίντεο...
Έμαθαν μετά από 10 μήνες πως δεν πρέπει όταν τα γυρίζουν αυτά, να δείχνουν τα πρόσωπα τους γτ θα τους βρουν σε χρόνο dt οι Ουκρανοί από τα Vkontakte τους...
Σε κανά 30 χρονακια έτσι όπως πάνε θα μάθουν πώς να γράφουν καλύτερα και πιο πιστευτά script, πως να κάνουν αυτούς που τα λένε να ακούγονται πιο αληθινοί κτλ...
Εν τω μεταξύ, είναι εξωφρενικό το ποσό στημμενο φαίνεται αυτό το video των ρωσομπλιέτ...
2 άτομα,που κρύβουν ακόμα και τη μύτη τους να μην φαίνεται μην τους αναγνωρίσουν, λες και όταν είσαι στον πόλεμο που δεν ξέρεις εάν αύριο θα ζεις και είσαι αγανακτησμενος γιατι οι δικοί σου δήθεν δεν σε προσέχουν και δεν σου δίνουν καν φαγητό ωστε φτάνεις στο σημείο να το βγάλεις σε video, δεν θέλεις να φαίνεται το πρόσωπο σου...
Σε αντίθεση βέβαια με τα video που ανεβάζουν οι Ρώσοι επιστρατοι όπου ούτε τους νοιάζει εάν φαίνονται τα πρόσωπα τους...
Μας δείχνει δύο σακιά με πατάτες που τις έχουν ντύσει με παραλλαγές και κίτρινα περιβραχιόνια ως δήθεν νεκρούς.
Και ως αποκορύφωμα μας δείχνουν έναν δήθεν Ουκρανό στρατιώτη που πάλι κρύβει μέχρι και τα νύχια του και που μας λέει τα προβλήματα του λες και διαβάζει κείμενο, Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΨΕΙ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΙΘΡΟ....
ΣΤΡΑΤΙΩΤΗΣ, ΣΤΟ ΜΕΤΩΠΟ, ΜΕ ΝΤΡΟΟΥΝ, ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ ΚΑΙ ΔΟΡΥΦΟΡΟΥΣ ΝΑ ΠΕΤΟΥΝ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ, ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΣΤΗΝ ΥΠΑΙΘΡΟ ΕΧΕΙ ΑΝΑΨΕΙ ΦΩΤΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΖΕΣΤΑΘΕΙ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΤΟΝ ΚΑΗΜΟ ΤΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΤΡΑΒΑΕΙ VIDEO!!! ΑΛΛΑ ΚΡΥΒΕΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΟΥΝ?
Ποιος Ουκρανός στρατιώτης που διαμαρτυρεται για την μοίρα του και την ηγεσία του θα έκρυβε το πρόσωπο του?
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48498
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 07 Δεκ 2022, 21:35



Eν τω μεταξύ είναι καδιάνοιες οι Ουκρανέζοι...
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών