εξελίξεις στην Ουκρανία

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34698
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 02 Οκτ 2022, 14:53





Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 02 Οκτ 2022, 14:57

Ρωσοφωνος δε σημαίνει ότι είσαι φιλοπουτινικος όπως και ουκρανοφωνος δε σημαίνει ότι είσαι φιλοαζοφ κλπ, ούτε ότι τρως την εθνική αφήγηση του ενός ή του άλλου εθνους-κρατους. Απλώς έτυχε να γεννηθείς σε ρωσοφωνη η ουκρανοφωνη οικογένεια ή να γίνεις αποδεκτης της επικρατούσας κρατικής πολιτικής όταν πηγαινες σχολείο.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27135
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 02 Οκτ 2022, 15:06

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
02 Οκτ 2022, 10:44
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
02 Οκτ 2022, 10:23
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
02 Οκτ 2022, 09:55
Γιατί κάποιους σας φαίνεται περίεργο που ο Πούτιν κάνει το παν για την μαμά ρωσία; Μήπως φαντάζεστε κάποιοι έναν άλλο Γκορμποτσόφ διαφημιστή πίτσας; Όχι φίλοι μου. Αφήστε τις ανοησίες και προσγειωθείτε στην πραγματικότητα. Η Ρωσία θα καταπιεί όσα εδάφη θέλει. Με ένα πάτημα κουμπιού μπορεί να καταστρέψει τον κόσμο. Δεν είναι Ιράκ ή Αφγανιστάν. Δεν είναι δύσκολο να καταλάβει κανείς αυτό το απλό. Σας συνιστώ να το δοκιμάσετε.
Καλα σ'ελεγε κομμουνι ο καμμενος ο superfunk :lol:
ο σφ είναι ηλίθιος. Εδώ έχουμε κάτι πολύ διαφορετικό. Άνθρωποι που σε άλλα θέματα ακούγονται λογικοί Μεταμορφώνονται ξαφνικά σε άβουλά υποχείρια της δυτικής προπαγάνδας. Εγώ φυσικά είμαι υπέρ της Δύσης. Μα τα ιστορικά γεγονότα δεν αλλάζουν. Η Ρωσία σπρώχτηκε παρά την θέλησή της σ'αυτό τον πόλεμο.Εμείς όπως και η Ρωσία είμαστε τα θύματα. Το ίδιο και οι ουκρανοί και εκείνοι ακόμα περισσότερο αφού χάνουν ζωές. Διπλωματικές λύσεις υπήρχαν. Καμιά ευκαιρία σε αυτές δόθηκε από τις ΗΠΑ. Αυτό είναι η πραγματικότητα και αν ακολουθείτε έστω στο ελάχιστο σφαιρικά το θέμα Θα καταλάβετε πως η μόνη λύση είναι διαπραγμάτευση με την Ρωσία. Τα υπόλοιπα κλιμακώνουν μια ήδη τεταμένη κατάσταση προς άγνωστες και πιθανότατα φρικτές εναλλακτικές. Αυτό είναι εύκολο ακόμα και για ένα πεντάχρονο να το κατανοήσει.

Dictated but not read
Προφανώς θα γίνει διαπραγμάτα με τη ρωσία. Αφού τους γαμήσομε το ταμτιριριρί, όμως.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27135
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 02 Οκτ 2022, 15:08

πετρος έγραψε:
02 Οκτ 2022, 14:00
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
02 Οκτ 2022, 10:44
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
02 Οκτ 2022, 10:23


Καλα σ'ελεγε κομμουνι ο καμμενος ο superfunk :lol:
ο σφ είναι ηλίθιος. Εδώ έχουμε κάτι πολύ διαφορετικό. Άνθρωποι που σε άλλα θέματα ακούγονται λογικοί Μεταμορφώνονται ξαφνικά σε άβουλά υποχείρια της δυτικής προπαγάνδας. Εγώ φυσικά είμαι υπέρ της Δύσης. Μα τα ιστορικά γεγονότα δεν αλλάζουν. Η Ρωσία σπρώχτηκε παρά την θέλησή της σ'αυτό τον πόλεμο.Εμείς όπως και η Ρωσία είμαστε τα θύματα. Το ίδιο και οι ουκρανοί και εκείνοι ακόμα περισσότερο αφού χάνουν ζωές. Διπλωματικές λύσεις υπήρχαν. Καμιά ευκαιρία σε αυτές δόθηκε από τις ΗΠΑ. Αυτό είναι η πραγματικότητα και αν ακολουθείτε έστω στο ελάχιστο σφαιρικά το θέμα Θα καταλάβετε πως η μόνη λύση είναι διαπραγμάτευση με την Ρωσία. Τα υπόλοιπα κλιμακώνουν μια ήδη τεταμένη κατάσταση προς άγνωστες και πιθανότατα φρικτές εναλλακτικές. Αυτό είναι εύκολο ακόμα και για ένα πεντάχρονο να το κατανοήσει.

Dictated but not read
:+1::goodpost: Εχει δουλεψει τοσο καλα η αμερικανικη προπαγανδα κι εχει μπει τοσο βαθια στην ψυχη καποιων το αντικομμουνιστικο μενος που εχουν παρει διαζυγιο με την κοινη λογικη....(και για να πω το αυτονοητο για καποιους ανοητους δεν ειμαι κομμουνιστης αλλα ουτε και νεοταξικο ανεγκεφαλο καθικι...) Ειναι οπως, σωστα γραφεις, τελειως ξεκαθαρο οτι η Ρωσια σερνεται σε ενα πολεμο που δεν ηθελε απο τους αδηφαγους υπερατλαντικους μακελλαρηδες και η Ευρωπη αβουλη και ανυπαρκτη συναινει στο χαμο της...
ψέκας είσαι
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34698
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 02 Οκτ 2022, 18:50


AOC
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 02 Οκτ 2022, 19:41

Highlander έγραψε:
02 Οκτ 2022, 14:57
Ρωσοφωνος δε σημαίνει ότι είσαι φιλοπουτινικος όπως και ουκρανοφωνος δε σημαίνει ότι είσαι φιλοαζοφ κλπ, ούτε ότι τρως την εθνική αφήγηση του ενός ή του άλλου εθνους-κρατους. Απλώς έτυχε να γεννηθείς σε ρωσοφωνη η ουκρανοφωνη οικογένεια ή να γίνεις αποδεκτης της επικρατούσας κρατικής πολιτικής όταν πηγαινες σχολείο.
Πολύ σωστή παρατήρηση.
Στον Τίμοσουκ, πχ στον πρώην αρχηγό της εθνικής Ουκρανίας και παίκτη με τις περισσότερες συμμετοχές, αφαιρέθηκαν όλα τα βραβεία από την εθνική, γιατί σήμερα είναι βοηθός προπονητή της Ζενίτ και παριστάνει πως δεν συμβαίνει τίποτα. Ο Τίμοσουκ στην εθνική Ουκρανίας στο ποδόσφαιρο ήταν για χρόνια ο μοναδικός ουκρανόφωνος....

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27135
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 02 Οκτ 2022, 19:54

Εικόνα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

AOC
Δημοσιεύσεις: 1567
Εγγραφή: 27 Μάιος 2019, 15:27
Phorum.gr user: AOC

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AOC » 02 Οκτ 2022, 20:07

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
02 Οκτ 2022, 19:54
Εικόνα
Αυτές οι συγκρίσεις είναι της πλάκας, για να πούμε την αλήθεια δεν υπάρχει τίποτα κακό με τις αρχικές απόπειρες Χίτλερ, να ανακτήσει τα γερμανόφωνα εδάφη.
Με την ίδια λογική μπορεί κανείς να κάνει σύγκριση και Βενιζέλου Χίτλερ πχ.
Οι σύμμαχοι αφού κλέψανε από στόλους, τις βιομηχανίες, και ότι είχαν και δεν είχαν οι Γερμανοί, υπερχρεώσαν τον γερμανικό πληθυσμό μετά το τέλος του πρώτου παγκοσμίου και αφήσανε ταυτόχρονα και καμιά δεκαριά ιστορικές γερμανικές πόλεις εκτός των γερμανικών συνόρων.
Αλλά αν το δει κανείς από την σκοπιά του μέσου Γερμανού που ζούσε το 1920, ήταν σχεδόν αδύνατο να μην συσπειρωθεί πίσω από τον φύρερ.
Άγγλοι, Γάλλοι και Αμερικάνοι τους κλέψανε τα πάντα τις προηγούμενες δεκαετίες, έπεσε πείνα, και ο Χίτλερ επέβαλλε μια τάξη και ξεκίνησε να επιστρέφει αλύτρωτα εδάφη.
Οι εισβολλές του Χίτλερ στην Σουντετερλάντ, στο Ντανζιγκ, ακόμη και στην Αυστρία δηλαδή, δεν αποτελούν στην πραγματικότητα κάποια τρομερά ιστορικά εγκλήματα.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27135
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 02 Οκτ 2022, 20:17

Ρε μη μαρτυράτε χωρίς ξύλο, περιμένετε να πέσει καμιά μπούφλα πρώτα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24704
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 02 Οκτ 2022, 20:35

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
02 Οκτ 2022, 20:17
Ρε μη μαρτυράτε χωρίς ξύλο, περιμένετε να πέσει καμιά μπούφλα πρώτα
:lol::lol::goodpost:

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14829
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 02 Οκτ 2022, 20:46

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
02 Οκτ 2022, 10:15
Τι σας είπαν; Ότι έχει κατακτήσει το 1/5ο μιας χώρας και δεν θα κάνει πίσω; Όχι. Σας είπαν αρχικά πως φταίει ο Πούτιν. Ο Μπάιντεν σε διάσημη δήλωση είπε πως ο Πούτιν πρέπει να φύγει. Αυτό δεν το λες για έναν ηγέτη υπερδύναμης. Το λες για ένα μικρό φασιστοειδές. Αν θέλετε να ξεπεράσετε τις ανοησίες σας περί αιτιών του πολέμου ρίξτε μια ματιά στη συνέντευξη του Λαβρόφ στα ηνωμένα έθνη. Η πληροφόρησή σας είναι μονόπλευρη κι εγώ δεν μπορώ να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια.
Αποδεικνύεται ότι δεν είναι η ρωσία του Πούτιν που δεν θα επιτρέψει την επέκτασή του νατο. Είναι η ρωσία.
To ασπρο μαυρο ρε πουτινοτσολιαδακι. Γραφεις συνεχως βαρυγδουπες μαλακιες υπερ πουτιν. Κοψτο κουρασες.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14829
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 02 Οκτ 2022, 20:56

πετρος έγραψε:
02 Οκτ 2022, 14:25
Δημοκράτης έγραψε:
02 Οκτ 2022, 14:16
dna replication έγραψε:
02 Οκτ 2022, 14:14
Μπράβο στον θειοσαμ, περισσότερη πίεση ελπιζουμε
Όσο περισσότερο βοηθήσουμε τους ουκρανους τόσο πιο γρήγορα θα τελειώσει ο πολεμος
Όσο περισσότερο βοηθήσουμε τους ουκρανους τόσο πιο γρήγορα θα τελειώσει ο πολεμος αφου θα τελειωσουν και ουκρανοι....
70000 tsakismena πουτλερακια διαφωνουν με αυτο.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9707
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 02 Οκτ 2022, 21:03

Οργισμένος έγραψε:
02 Οκτ 2022, 20:46
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
02 Οκτ 2022, 10:15
Τι σας είπαν; Ότι έχει κατακτήσει το 1/5ο μιας χώρας και δεν θα κάνει πίσω; Όχι. Σας είπαν αρχικά πως φταίει ο Πούτιν. Ο Μπάιντεν σε διάσημη δήλωση είπε πως ο Πούτιν πρέπει να φύγει. Αυτό δεν το λες για έναν ηγέτη υπερδύναμης. Το λες για ένα μικρό φασιστοειδές. Αν θέλετε να ξεπεράσετε τις ανοησίες σας περί αιτιών του πολέμου ρίξτε μια ματιά στη συνέντευξη του Λαβρόφ στα ηνωμένα έθνη. Η πληροφόρησή σας είναι μονόπλευρη κι εγώ δεν μπορώ να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια.
Αποδεικνύεται ότι δεν είναι η ρωσία του Πούτιν που δεν θα επιτρέψει την επέκτασή του νατο. Είναι η ρωσία.
To ασπρο μαυρο ρε πουτινοτσολιαδακι. Γραφεις συνεχως βαρυγδουπες μαλακιες υπερ πουτιν. Κοψτο κουρασες.
Σα να λέμε, δεν καταλαβαίνεις και πολλά από αυτά που γράφω ε; Έτσι δεν είναι; Βασικά, νομίζω ότι όχι μόνο δεν μπορείς να γράψεις κάτι παραπάνω από μια φράση μα και δεν μπορείς να διαβάσεις πάνω από μια πρόταση τη φορά. Μπορεί όμως να κάνω και λάθος μα μέχρι τώρα δε θυμάμαι να έχεις προσφέρει κάτι σε οποιοδήποτε θέμα. Ήρθε ίσως η ώρα να αναλογιστείς φίλε μου. Μήπως είσαι εντελώς βλάκας;

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8713
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 02 Οκτ 2022, 21:07

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
02 Οκτ 2022, 21:03
Οργισμένος έγραψε:
02 Οκτ 2022, 20:46
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
02 Οκτ 2022, 10:15
Τι σας είπαν; Ότι έχει κατακτήσει το 1/5ο μιας χώρας και δεν θα κάνει πίσω; Όχι. Σας είπαν αρχικά πως φταίει ο Πούτιν. Ο Μπάιντεν σε διάσημη δήλωση είπε πως ο Πούτιν πρέπει να φύγει. Αυτό δεν το λες για έναν ηγέτη υπερδύναμης. Το λες για ένα μικρό φασιστοειδές. Αν θέλετε να ξεπεράσετε τις ανοησίες σας περί αιτιών του πολέμου ρίξτε μια ματιά στη συνέντευξη του Λαβρόφ στα ηνωμένα έθνη. Η πληροφόρησή σας είναι μονόπλευρη κι εγώ δεν μπορώ να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια.
Αποδεικνύεται ότι δεν είναι η ρωσία του Πούτιν που δεν θα επιτρέψει την επέκτασή του νατο. Είναι η ρωσία.
To ασπρο μαυρο ρε πουτινοτσολιαδακι. Γραφεις συνεχως βαρυγδουπες μαλακιες υπερ πουτιν. Κοψτο κουρασες.
Σα να λέμε, δεν καταλαβαίνεις και πολλά από αυτά που γράφω ε; Έτσι δεν είναι; Βασικά, νομίζω ότι όχι μόνο δεν μπορείς να γράψεις κάτι παραπάνω από μια φράση μα και δεν μπορείς να διαβάσεις πάνω από μια πρόταση τη φορά. Μπορεί όμως να κάνω και λάθος μα μέχρι τώρα δε θυμάμαι να έχεις προσφέρει κάτι σε οποιοδήποτε θέμα. Ήρθε ίσως η ώρα να αναλογιστείς φίλε μου. Μήπως είσαι εντελώς βλάκας;
Βλάκας είσαι εσύ που παλεύεις για το σταλινοχιτλερικο σαπισμενο πτώμα. Η υπόθεση πουτλερικη Ρωσία τελείωσε οριστικά. Πιθανόν να καταφέρει να συνεχίσει να καταπιέζει τους άτυχους που ξέμειναν εντός τειχών για τα επόμενα χρόνια σε στυλ Κιμ αλλά μέχρι εκεί.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 14829
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: εξελίξεις στην Ουκρανία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 02 Οκτ 2022, 21:10

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
02 Οκτ 2022, 21:03
Οργισμένος έγραψε:
02 Οκτ 2022, 20:46
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
02 Οκτ 2022, 10:15
Τι σας είπαν; Ότι έχει κατακτήσει το 1/5ο μιας χώρας και δεν θα κάνει πίσω; Όχι. Σας είπαν αρχικά πως φταίει ο Πούτιν. Ο Μπάιντεν σε διάσημη δήλωση είπε πως ο Πούτιν πρέπει να φύγει. Αυτό δεν το λες για έναν ηγέτη υπερδύναμης. Το λες για ένα μικρό φασιστοειδές. Αν θέλετε να ξεπεράσετε τις ανοησίες σας περί αιτιών του πολέμου ρίξτε μια ματιά στη συνέντευξη του Λαβρόφ στα ηνωμένα έθνη. Η πληροφόρησή σας είναι μονόπλευρη κι εγώ δεν μπορώ να επαναλαμβάνω τα ίδια και τα ίδια.
Αποδεικνύεται ότι δεν είναι η ρωσία του Πούτιν που δεν θα επιτρέψει την επέκτασή του νατο. Είναι η ρωσία.
To ασπρο μαυρο ρε πουτινοτσολιαδακι. Γραφεις συνεχως βαρυγδουπες μαλακιες υπερ πουτιν. Κοψτο κουρασες.
Σα να λέμε, δεν καταλαβαίνεις και πολλά από αυτά που γράφω ε; Έτσι δεν είναι; Βασικά, νομίζω ότι όχι μόνο δεν μπορείς να γράψεις κάτι παραπάνω από μια φράση μα και δεν μπορείς να διαβάσεις πάνω από μια πρόταση τη φορά. Μπορεί όμως να κάνω και λάθος μα μέχρι τώρα δε θυμάμαι να έχεις προσφέρει κάτι σε οποιοδήποτε θέμα. Ήρθε ίσως η ώρα να αναλογιστείς φίλε μου. Μήπως είσαι εντελώς βλάκας;
Ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα.. Απλα κουραζει αυτη η χονδροειδεστατη και βλακωδης "αντικειμενικη" προσπαθεια σου να δικαιολογησεις τον Πουτιν και τους λοιπους χιτλερικους. Αντε λοιπον κανε μας τη χαρη με τις αστειες αναλυσεις σου που παντα "αποδεικνυουν¨" οτι φταει η δυση που οι βρωμοφασιστες εισεβαλαν εντελως αδικαιολογητα σε μια χωρα για 2η φορα για να σφαξουν και να αλυσοδεσουν. Παλιοψεκα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Κλειδωμένο


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών